Gayrimeşru sayılan çocuk ve sevgilim

Kız rahatmış, 24 yaşında büyük hata yapmış, sevgiliniz o zaman 20 yaşındaymış, hadi her şeyi bilip de korunmayı bilmiyor olsun.
Şu an adam 30undan fazla.
Rahat kızın hata yaptığı yaşından da fazla ve hala babalık yapmıyor.
Karakteri ortada.

IMG_20210404_165110.jpg

Buyrun bu sizin başlattığınız. Benim başlattığımı ispatlar mısınız?
Mune Mune Kazen Kazen kışkırtma ve konu sabotesi var. Bir bakabilir misiniz

Aynı durumda olan ve yıllarca bana negatif gelen şarkıcı Emrah var. Tamam çocuk her iki tarafın da kararı ile dünyaya gelmeli ama çocuğun günahı yok. Kadın ondan izin almadan doğurdu diye çocuğuna sırt dönmeye hakkı yok. Kendisinin de suçu var, spermlerine sahip çıkacaktı.

Çok gençken yapılmış bir hata diyelim o zamanlar daha ergen olan sevgilinizin bir çocuğun sorumluluğunu almanın ne demek olduğunu bilmiyor olabilir. Babalık annelik gibi değil sonradan gelişen bir durum çocukla vakit geçirmeli ki o duyguyu öğrenebilsin o yüzden çocuğuna soğuk davranıyor olabilir. Sevgilinizin bu davranışı gelecekte ki ebeveynliği için ip ucu verir mi bilemiyorum.

üzülerek söylüyorum ama ne kadar iyi biri de olsa kendi çocuğuna sahip çıkmadıktan sonra nasıl yorum yapılır bilemedim sonuçta kendi kanından kendi canından

kız rahat bir yaşam tarzına sahip ne demek yahu?

ister rahat olsun ister rahatsız, eğer bu hikaye gerçekse ortada ciddi anlamda bir yalan var. yani korunduğunu söyleyip aslında korunmamak bayağı büyük bir yalan. tamam karşımızdaki insan yalancı olabilir, karakteri kötüdür belki ama adam da suçlu. rahat yaşam tarzı falan bunlar çok saçma ithamlar. yani kadın ''rahat'' nasıl olsa diye istediğini yap yap, prezervatif denen icattan haberin olmasın al böyle ayakta uyutup çocuk yaparlar işte. sizin sevgiliniz de bayağı rahatmış bence.

bu hikaye bana emrah'ın senelerce kabullenmediği oğlunu hatırlattı. o da oğlunun annesinin kendisine tuzak kurduğunu düşündüğü için çocuğa hiç sahip çıkmamıştı. kızlar emraha askıntı oluyormuş, kulise gelip birlikte olmak istiyorlarmış emrahın da canına minnet tabi, birlikte oluyormuş kızlarla sonra böyle bir şey gelmiş başına. sonra vay efendim anne suçlu, emrah masum, oyuna geldi.

sen nefsine hakim olmayınca sorun yok, çocuk olunca sorun var.

bu çocuğu o rahat diye itham edilen kadın tek başına yapmadı. ne güzel ya, paşamız keyfine istediği gibi düşkün olsun, ne güzel rahat da bir sevgilisi var istediği gibi birlikte olsun sonra hamile kalınca çocuğu dışlasın, kabullenmesin vs. aşırı saçma ve adam değil bu kişi, kusura bakmayın. belki bu çocuk bir hata ama ne olursa olsun sahip çıkmalı, arkasında durmalı.

yani adamlık konusunda önemli bir ölçüttür bu tarz konular.

ilk başta ne güzel yazmışsın çocuğuna sahip çıkmayan adam bana benim çocuğuma sahip çıkar mı diye çıkmayabilir bence güven vermedi hiç

X