Gaz sancısı

1g2s

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2017
45
4
34
İyi günler iki aylık bebeğim var aşırı gazımız sancımız var çıkartamıyoruz uyuyamıyoruz üç dört tane damla denedik faydasını görmedik kimyonlu su içirin diyorlar bu doğru mu yada önerdiğiniz bişeyler var mı elma ve badem yağıylada yağladım faydası yok hiç bişeyin böle olupta önerdiği bişeyi olanlar var mı şimdiden teşekkürler

3 ay boyunca çekmiştik biz de.

Tamamen kesilmiyor ama hafifletiyor; zeytinyağı-kimyon karışımını deneyebilirsiniz.
2-3 çay kaşığı kaynamış suya 1 çay kaşığı halis zeytinyağı ve bir çimdik kimyon karıştırın, ılık halde günde tek çay kaşığı içirin.
(Gün aşırı taze hazırlayın)
Elma yağı ile ayak tabanına masaj yapabilirsiniz.

Uyku da sorundur şimdi, fön makinesi, elektrikli süpürge veya aspiratör sesi eşliğinde kafasını sarsmadan kucağınızda ya da salıncakta sallayabilirsiniz, bu bebeğinizin daha kolay uykuya dalmasını sağlar.

Biraz sabır, geçecek.

Ben kimyon çayıyla çok rahat ettim valla. Bir türk kahvesi fincanı sıcak suya bir çay kaşığı kimyonu koyun. Demlenip soğuduktan sonra iki çay kaşığı kadar verebilirsiniz bebeğinize.

İki çocuğumda çok gazlıydı. Denemediğim şurup, damla kalmadı ama kimyon çok iyi geldi bize.

Tamamen kesilmiyor ama hafifletiyor; zeytinyağı-kimyon karışımını deneyebilirsiniz.
2-3 çay kaşığı kaynamış suya 1 çay kaşığı halis zeytinyağı ve bir çimdik kimyon karıştırın, ılık halde günde tek çay kaşığı içirin.

Uyku da sorundur şimdi, fön makinesi, elektrikli süpürge veya aspiratör sesi eşliğinde kafasını sarsmadan kucağınızda ya da salıncakta sallayabilirsiniz, bu bebeğinizin daha kolay uykuya dalmasını sağlar.

Biraz sabır, geçecek.
Teşekkürler yağ sıkntı olmaz mı

Aynen bir çay kaşığı kimyonu bir fincan su ile demleyip bir çay kaşığı kadar verebilirsin bebege. Yağ ile vucuduna karın bölgesine hafif masaj yapıp dizlerini karnına doğru hafif bastırıp tekrar bacaklarını düzleştirerek haraket yaptırırsanda faydası oluyor. Mama ile besleniyorsa mamasınada zeytinyağı ilave etmeni tavsiye ederim .

Yediğiniz her şeye kimyon ekleyin.
Ben günde iki kupa rezene-kimyon (ikisi de tane) içiyor, 2 çay kaşığı da oğluma içiriyordum.

Bebeğin çok hareketli olması lazım.
Yani o hareketli olmadığı için siz yapacaksınız bunu.
Akşamları krize girmemesi veya daha az girmesi için halk dilinde "kucakçı" bir bebeğiniz olacak.

İlk zamanlar bir sling edinmediğim için çok pişmanım ben.

İyi günler iki aylık bebeğim var aşırı gazımız sancımız var çıkartamıyoruz uyuyamıyoruz üç dört tane damla denedik faydasını görmedik kimyonlu su içirin diyorlar bu doğru mu yada önerdiğiniz bişeyler var mı elma ve badem yağıylada yağladım faydası yok hiç bişeyin böle olupta önerdiği bişeyi olanlar var mı şimdiden teşekkürler
dktr. götür.
emzirdikten sonra mutlaka hem agızdan hemde popodan gazını cıkartması için belli hareketler var. sırasıyla : ilk belinden ensesine kadar tersten ( aşagıdan yukarı ) sıvazlama hareketi. bunde gegirti gelir. digerleri bir tür jimlastik hareketleri. nasikce yere yatır. bacaklarını karına dogru egip bırak ( alt değiştirir gibi ) ama ccugu cok kıvırma ( kardş. hanımı bebegini bildigin portatif somya yatak gibi ikiye katlardı zavallım kıpkırmızı olurdu cok kızmıştım düzelltti azıcık )
damlalara devam.
hayıt otunu al. bir kesenin içine koyun. o keseyi ütü gibi birşeyle yada aklına daha iyi bir yöntem gelirse onunla. ısıt.
sonra o ılık sıcaklıktaki kesesi corapları patigini cıkartmadan ayakklarına koy.
veya hayıt otu kolay bulunmaz. bebeklerin banyo su sıcaklıgı gibi bir su hazırla minik sıcak su torb. edin. ılık suyu koy cocugyn ayacıklarına ısısın.
karını belini sıcak tutun. üşütmesin.
sen yediklerine dikkat et. cunku senden de gıda alıyor ve gazlı yiyeceklerden uzak dur.
eger bebek maması veriyorsan kimisi aşırı gaz yapar. en hafif ve az yaglı olanı aptamildir. onu dene.
ek = sırt sıvazlama- jimlastik hareketleri hepsini yaptın olmadı ise cocugu ( cok hırpalamadan) kucagınıza alın ve evde halay ceker gibi veya zıplar gibi yapın cocukda bu hareketle gazını cıkartır :KK70:
kim bebek de ne yaparsan yap gazlıdır.

Rezene anason kimyon gıbı seyler bızde tam aksine refluye neden olup ekstra sancı cekmesıne sebep oldu
2 saatde bır 20 dk emzırıp hemen gazını cıkartıp 15 dk kucakta dik tuttukdan sonra yatırıyordum
Hergun yıkayıp yag ıle masaj yapıyordum cok rahatlıyordu
Bu gaz sancısını cekmeyen yok gazı olmalı kı bagırsakları gelıssın kakişini yapabılsın
Uzulme annesı emın ol gecıyor 4 ay sonra cıddı rahatlıcak bak gorursun

Canım gaz yapacak şeyler yeme hergün rezene iç sütünden bebeğine geçer. Rezene rahatlatıyor kolay gelsin.

Benim bebeğimde aynı 1hafta sonra 3ayına girecek ama hiç gaz sancıları geçecek gibi değil kaç haftalık doğdu senin bebeğin

Biraz sabır, geçecek.
3 ay olunca birden bire mi geçti bnm bebeğim hala çekiyo hiç umudum yok galiba geçmeyecek

3 ay olunca birden bire mi geçti bnm bebeğim hala çekiyo hiç umudum yok galiba geçmeyecek

Kiminin 3-4 ay sürer, kiminin 6 ayı biter, kimi bebek 1 sene boyunca sızlanırmış.
Bizimki 4 ay boyunca huzursuzdu, ilk 3 ay çok yoğundu, saç baş yolduruyordu. 4. ay bitiminde düzene girmişti.
Umarım sizinki de çabuk biter.

Umarım ama şuan için hiç düzelme yok ilk bebeğimde kolik di maalesef 2.de aynı oldu artık bıraktım damla filan kullanmayı hiç bir şey işe yaramıyor

Eklentiler

• IMG_20170205_150005.jpg
    IMG_20170205_150005.jpg
    78,4 KB · Görüntüleme: 62
sen ve bebeğine kimyonlu ve rezeneli çay yap günde üç kere iç bebeğinede azıcık ver ben denedim faydasını çok gördüm ve bildiğim gaz sancı kesici en etkili nurse harveys hemen al kullan gerçekten çok iyi bir ilaç bitkiseldir çok kullandım ama süresi bir ay bir ay dan sonra tekrar yenisini al derim cnm hayırlı günler hayırlı olsun bebişin

X