gaz yapmayan yiyecekler için yardıımmm

elanuran

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2009
46
0
kızlar kızım 35 günlük aşırı gaz sorunumuz var ben ne yemeliyim yemek olarak bakliyat falan biliyorum bunları ama asıl meyve olarak ne yemeliyim gaz yapmayan meyveler falan neler blgisi olan bana yardımcı olabilir mi ??

ilgilenenlere şimdiden tşkler :)

canım bende gaz sorunundan çok çekmiş ve birçok yöntemi denemiş biri olarak söylüyorumki senin yediklerinle bebeğindeki gazın hiç bi alakası yok.ben çok çeşitli diyetlerde yaptım ama hiç birinde bi değişim olmadı.üstelik belli bi aydan sonra emmeyi bıraktı sadece mamayla beslendi ama gaz sorununda yine bi değişme olmadı.nerde gaz başlıklı bi topik görsem yazıyorumki anneler çare arayışına girip kendilerini harap etmesinler.bunun tek çözümü zaman.allah yardımcın olsun:1hug:

canım bende gaz sorunundan çok çekmiş ve birçok yöntemi denemiş biri olarak söylüyorumki senin yediklerinle bebeğindeki gazın hiç bi alakası yok.ben çok çeşitli diyetlerde yaptım ama hiç birinde bi değişim olmadı.üstelik belli bi aydan sonra emmeyi bıraktı sadece mamayla beslendi ama gaz sorununda yine bi değişme olmadı.nerde gaz başlıklı bi topik görsem yazıyorumki anneler çare arayışına girip kendilerini harap etmesinler.bunun tek çözümü zaman.allah yardımcın olsun:1hug:

ayyy ciddi olamazsınn gercektenmi ben de suçluyordum kendimi :KK43:( kızım çok ağlıyo ya sakinleştiremiyorum inşallah gecer ama erken gecer
sende ne zaan geçti gaz işi :KK43:(

canım kızım 13 aylık ama geceleri hala bazen gazı tutar.ama biz bi istisnayız sanırım milyonda bir falandır bizim gibi.genelde 3-4 aya geçiyor.allah yardımcın olsun canım bol sabır diliyorum.allah başka dert vermesin.:1hug:

canım gazın senin yediklerrinle alakası yok bebek emerken hava yutuyor ondan gazı oluyor.ilaç var verebileceğin omx yada milupanın rezene çayı ikiside iyi.ben başka birşey daha denedim hem faydası oluyor hemde daha doğal soğanı al hiç bıçak değdirmeden elinle vurarak kır ve tam göbeğine yarımlardan birini bağla ve birkaç saat beklesin çok iyi geliyor ben 2 günde bir yapıyorum hem kabızlığada faydası var

mercimekten uzak dur canım ..
ben 2 gün günde 1 kase içtim oğlum o 2 gün çok gazlandı .. bana daha önce de söylemişlerdi mercimek için ve bir kaç yiyecek için de , ben de pek itibar etmemiştim , "aman nolcak sanki , yediklerimizle alakası yok , dr.ların kimisi de öyle diyor hem " deyip yedim pişman oldum .. amman diyim uzak dur mercimekten .. o gün zaten ben de şiştim eşimin de karnı ağrımış .. uzun zamandır ( hamilelik dönemim dahil ) mercimek pişmeyince evde hepimizin barsaklar şaştı sanırım :))))

ben herşey yiyorum cnm o gaz yapar bu gaz yapar diye ayırmıyorum çok şükür aşırı bir gaz problemimizde yok emzirdikten hemen sonra gazını çıkarıyorum sorun olmuyor

domates,kurusogan,kavun,kırmızı mercimek bunlar inanılmaz gaz yapıyor bunlardan yedigim gün gecesi çok aglıyordubenneyaptımki

Yediklerimizle doğrudan alakası yok ama gaz yapan şeyler yiyince yanına tuz biber eklemiş oluyoruz.
Yoğurt yediğimde kızımın gazı oluyor. 12. haftayı sabırsızlıkla bekliyorum.

X