Gaz yuzunden emzirememek...

alerji testi yapildimi hic?
cocuklarda burun akintisi alerji belirtiside olur
sute alerjisi varsa gazda yapar burun tikanikligida yapar
sutmu iciyorsunuz siz ?
Icmiyorum ama şuan korktum 3 4 gün önce süt içmiştim 1 bardak sonra karnında kırmızılıklar olduğunu farkettim. Bebek bezinden diye şüphelendim bi kere içtim sadece ama . Kabız olmadı hic

Oldu benim 4 aylikken kesin birakicak dedik hatta doktorumuzda birakicak yapacak bir sey yok demisti.
Bu bir ay kadar devam etti daha sonra 23 ayliken zor biraktirdim.
Insallah emmeye devam eder ama emmezse de dunyanin sonu degil uzulmeyin lutfen.
Umarım benimki de devam eder inşallah ya keşke:KK43:

Icmiyorum ama şuan korktum 3 4 gün önce süt içmiştim 1 bardak sonra karnında kırmızılıklar olduğunu farkettim. Bebek bezinden diye şüphelendim bi kere içtim sadece ama . Kabız olmadı hic
alerjisi olabilir sütü içmeyin siz oda gaz yapiyor olabilir
dedigim gibi poposunada 2 3 gun aloevera jeli surun çatlak falan varsa giderir

Benim oğlumda 4.ayini doldurdu ben oğlum 30 35 günlükten beri bunları yaşıyorum. Yani meme reddini .
Sağlam da degilim boynumda bir fıtık var ve duzlesme. Sağa dön sola dön üzerine kapaklan yan yat bilmemne beni inanılmaz yordu..
Once sol memeyi istemezdi simdi sağı istemiyor. Memenin biri küçük biri büyük kaldı ve de..
Bugün neredeyse hic emmedi oyle aç aç durdu sinir oldum. Ağlıyor bi de.
Sonra uyudu. Bilmiyorum sabrimin gittiği yere kadar devam edicem bende suan sağ göğsüm beyefendi emmedigi için taş gibi. Çok yıprandım artik biberonda vermedim hiç mama da vermedim ve düzenli sağma yapabileceğimi zannetmiyorum. Uykuluyken kandırıp sagi veriyordum ama artık gözü kapalı olmasına rağmen istemiyor. Cin gibi.Bugün 2 sini de istemedi resmen. Ama inşallah düzelir çünkü 15 gün iyiysen 10 gün kötüyüz biz de hic anlamadim atak mataklik degil artik bu durum bence.. zaten emzirmek yıpratıcı bir de bu şekilde olunca. Bugün 2 büklüm kucağımda gezdim o şekilde biraz içti. Esim ver biberon diyor ama onu içen cocuk ta memeyi içmez diye 100 defa duydum bende muallâktayım umarım herşey güzel olur. Ben ama çok tahammüllü biri degilim 😣 gaz Allah tan geçici birşey ama edepsizlik kalıcı malesef o yüzden sizin durum düzelir bence .. 😁

Bebeğimizin anne sütü almasını istiyoruz ama bu işler kısmet bence. Emmeyince kötü anne olmuyoruz.
Ilk çocuğumda tecrubesizlikte var tabi.2aylikken mama vermeye başladım sütüm azdı yetmiyordu
Ikinci bebeğimde her emzirmede dua ettim. Memeyi reddettiği zamanlar da oldu. Uykudayken emziriyordum. 1-2 hafta sıkıntı yaşıyordum sonra düzeliyordu. Eğer bıraksaydı mamaya başlayacaktım.
Siz emzirmeye çalışın ama kendinizi de üzmeyin.
Gaz için sıcak suya kimyon atıp, biraz bekleyip siz için. Ben faydasını gördüm. Inşallah sizede iyi gelir bebeğede. Emzirirken sessiz ortam tercih edin.

Şuan ay ı durumdayim 4 aylık olmasına 10 gün kaldi kendini o kadar geriyorki kafası ktuktan yere degecek nerdeyse 🤪 cok sinir bozucu ve yipratıcı gercekten bıkkınlık geliyor banada . Biberonu tamamen biraktık emzigi tam biraktiramadim uyurken emziksiz uyuyamiyor . Agliyorum benimde zoruma gidiyor emziremeyince ve uzuluuorum bende 2 yasina kadar emzirecem diyenlerdend . Sutum varken azaldı . Gunduzleri yakalarsam firsati emziriyorum uykuluyken ama anlayinca aglayip birakiyor neden boyle hala anlamadim 1 aydir cozemedim . Sutum o kadar azaldiki 2 gogsumden 50 cc cikiyor . Cok az bence . Sagip damlalikla agzina sıkıyordum sağip sağip ama buda cok yorucu ve damlalikla verdikce memeyi unutacak dite sagmayayim dedikce sutum iyice azaldi . Bir yolunu bulamadim inanbki herseyi denedim . Zaten evdeyim diye sabirla veklicem bakalim neler olacak neler degisecek

Emzirebildiginiz yere kadar emzirin , emziremediginizde sağın sütü ve kaşıkla mama vererek devam edin gazlı bebek çok zordur. Kendinizi paralamayın lütfen.

İnstagram da İzmiremzirmedanismani sayfasını tavsiye ederim illa danışmanlık almak gerekmiyor yanlış anlaşılmasın reklam gibi oldu ama asla kim olduğunu bilmem tanımam ama çok faydalı bilgiler var sayfada illa sizinde durumunuza uygun birsey vardır. Umarım böyle sayfa paylaşmak yasak değildir 😅

Ay ne kadar güzel bi yorum böyle gözlerim doldu:KK51:
Umarım umarım umarım benimki de emmeye başlar peki bu 1 ay boyunca hep denedinizmi? Kaç ay boyunca emdi bi daha? Sanırım benimkide red ediyor. Surekli ağlıyor meme verdikçe emzik verip kandırmaya çalışıyorum emzige yapışıyor meme verince ağlıyor. Tabi bunları uykuda yapıyorum. Uyanıkken verdiğimde çiğniyor ısırıyor ama emmiyor
Emzikten kaynaklı meme reddi yaşıyorsunuz. Süt gelince sinirleniyor. Emziği tamamen hayatınızdan çıkarıp, bol bol ten tene temas

Şuan ay ı durumdayim 4 aylık olmasına 10 gün kaldi kendini o kadar geriyorki kafası ktuktan yere degecek nerdeyse 🤪 cok sinir bozucu ve yipratıcı gercekten bıkkınlık geliyor banada . Biberonu tamamen biraktık emzigi tam biraktiramadim uyurken emziksiz uyuyamiyor . Agliyorum benimde zoruma gidiyor emziremeyince ve uzuluuorum bende 2 yasina kadar emzirecem diyenlerdend . Sutum varken azaldı . Gunduzleri yakalarsam firsati emziriyorum uykuluyken ama anlayinca aglayip birakiyor neden boyle hala anlamadim 1 aydir cozemedim . Sutum o kadar azaldiki 2 gogsumden 50 cc cikiyor . Cok az bence . Sagip damlalikla agzina sıkıyordum sağip sağip ama buda cok yorucu ve damlalikla verdikce memeyi unutacak dite sagmayayim dedikce sutum iyice azaldi . Bir yolunu bulamadim inanbki herseyi denedim . Zaten evdeyim diye sabirla veklicem bakalim neler olacak neler degisecek
Emziği tamamen bırakın

Herkese merhaba çok moralim bozuk. Beceriksiz bi anneyim sanırım. 2 kızım var. Ilk kızım erken doğdu emmeyi bilmiyordu sagip az çok vermeye çalıştım ama yetmiyordu mama destekli gittik ama emzirmeye çalışmaktan hiç vazgeçmedim. 1 ayın sonunda memeyi tuttu dünyalar benim oldu tabi. Ama sutum yetmediği için mama veriyordum( 2 hafta boyunca kilo almadı) biberona alıştı emmeyi bıraktı yine sagip vermeye devam ettim az çok ne çıkarsa sonra tecrubesizlik deyin ne derseniz deyin sık sagmadigim için zamanla sutum azaldi ve bende sagmayi biraktim:KK43: 3 aylik olana kadar anne sutu az da olsa almış oldu.

Bu kızımda kendimi sartlamistim emzirecektim sonuna kadar. Çok şükür kızım emdi sutum de yetiyordu herşey güzel hoş derken 3 aylik olunca gaz sancılarımız başladı. Kesinlikle meme istemiyor kendini geri atıyor bacaklarını kendine çekiyor ağlıyordu. 2 saat 3, 4 , 5... saat ac durduğu oluyordu tabi ben bu sürede hep uğraşıyorum emzirmek için uyutup öyle veriyorum öyle bile ağlıyor almak istemiyor.
Tabi halimi siz düşünün sacimi başımı yoluyordum artık. Bi de buyuk kızım 1.sınıfa gidiyor onun ödevleri okumalari onlarla uğraşıyordum. Mecbur sagip vermeye başladım ama hep uğrastim şuan 4 ay 1 haftalık oldu hala gazi var gece uykuluyken emzirebiliyordum gündüz gozunu acinca imkani yok memeyi almıyordu.

Mübarek gaz bi türlü bitmedi..
2 gecedir emziremiyorum artık alıyorum yine ağlıyor bacaklarını çeke ceke. Sanırım yavaş yavaş bırakıyor beni :KK43: ve bu benim çok agrima gidiyor çok üzülüyorum 2 yavrumu da emziremedim. Oysa hayallerim vardı 1 yaşında, yürümeye başladığında hep emzirecektim diğer kızımdan icimde kaldı ama bunda da olmucak galiba hala pes etmiş değilim umudum var ama bu gaz bitene kadar kızım memeyi de unutacak galiba hatta unuttu sayılır. Napayım ben kızlar? 5 6 aylıkken emzirmeye döndürdüler varmı aranizda?:KK43:
Sagliklilar çok şükür ama keşke emzirebilse bütün anneler ..
Tam bu aylarda meme reddi olabiliyor benim kizimda da olmuştu.Kendini üzme elinden gelen herşeyi yapmışsın, her cocuk anne sütü alacak diye birşey yok canim

Herkese merhaba çok moralim bozuk. Beceriksiz bi anneyim sanırım. 2 kızım var. Ilk kızım erken doğdu emmeyi bilmiyordu sagip az çok vermeye çalıştım ama yetmiyordu mama destekli gittik ama emzirmeye çalışmaktan hiç vazgeçmedim. 1 ayın sonunda memeyi tuttu dünyalar benim oldu tabi. Ama sutum yetmediği için mama veriyordum( 2 hafta boyunca kilo almadı) biberona alıştı emmeyi bıraktı yine sagip vermeye devam ettim az çok ne çıkarsa sonra tecrubesizlik deyin ne derseniz deyin sık sagmadigim için zamanla sutum azaldi ve bende sagmayi biraktim:KK43: 3 aylik olana kadar anne sutu az da olsa almış oldu.

Bu kızımda kendimi sartlamistim emzirecektim sonuna kadar. Çok şükür kızım emdi sutum de yetiyordu herşey güzel hoş derken 3 aylik olunca gaz sancılarımız başladı. Kesinlikle meme istemiyor kendini geri atıyor bacaklarını kendine çekiyor ağlıyordu. 2 saat 3, 4 , 5... saat ac durduğu oluyordu tabi ben bu sürede hep uğraşıyorum emzirmek için uyutup öyle veriyorum öyle bile ağlıyor almak istemiyor.
Tabi halimi siz düşünün sacimi başımı yoluyordum artık. Bi de buyuk kızım 1.sınıfa gidiyor onun ödevleri okumalari onlarla uğraşıyordum. Mecbur sagip vermeye başladım ama hep uğrastim şuan 4 ay 1 haftalık oldu hala gazi var gece uykuluyken emzirebiliyordum gündüz gozunu acinca imkani yok memeyi almıyordu.

2 gecedir emziremiyorum artık alıyorum yine ağlıyor bacaklarını çeke ceke. Sanırım yavaş yavaş bırakıyor beni :KK43: ve bu benim çok agrima gidiyor çok üzülüyorum 2 yavrumu da emziremedim. Oysa hayallerim vardı 1 yaşında, yürümeye başladığında hep emzirecektim diğer kızımdan icimde kaldı ama bunda da olmucak galiba hala pes etmiş değilim umudum var ama bu gaz bitene kadar kızım memeyi de unutacak galiba hatta unuttu sayılır. Napayım ben kızlar? 5 6 aylıkken emzirmeye döndürdüler varmı aranizda?:KK43:
Oglumda basima geldi.bebekler 3 aylikken emmeye direnir sadece gazdan degil.Emmenin gaz yaptigini bilmez sonucta.Cok agladim asla biberon vermedim direndim.2 ay sonra asla birakmamak uzere yapisti ve 2 yasina kadar emdi.Nurse harvesy kullanin.Bebekleri o kadar rahatlatan baska gaz ilaci gormedjm.

Üzüntünü çok iyi anlıyorum. 4ay genel olarak meme reddi yaşanan bir ay. Oğlum tam 1,5 ay reddetti o dönem. 1,5 ay boyunca oğlum ağladı ben ağladım.. Meme görünce kafasını çeviriyordu çığlık kıyamet mosmor oluyordu ağlamaktan. Mama vermedim, biberon vermedim. Açlıktan kendisini öldürmez hiçbi bebek dedim. Sütüm varken emicek dedim hep.. Ben koca 45 gün nasıl geçti anlatamam.. Yıllar gibiydi. Uykusunda emziriyodum. Sürekli meme açıktı, sürekli görsün alışsın, gerekirse oyuna çevirsin, belki emmek ister diye.. 5,5 aylık olunca alıştı memeye. Çok kötü günler geçirdim, uykusuz kaldım, kafayı yedim, Allah affetsin çok pişmanım ama o anki duygu durumumla neden doğurdum bile dedim 😔😔 Ama geçti. Şimdi 1yaşına yeni girdik. Gece gündüzüm yok emzirmekten. Gece ortalama 7-8 kez uyanıyoruz. 1yaşında ama yemek yemiyor. Hala anne sütüyle besleniyor.. Şimdi de emzirmekten bıktım🤪🤪 ikinciye de hamileyim..
Doktor kes derse memeyi keseceğim. Devam et derse tandem emzirme yapacağım ama çok zor.
Sen sabret bebeğin tutacaktır memeyi. Anlıyorum ki ilk bebeğinden dolayı içinde kalmış emzirmek. Bende ikinci meme reddi yaparsa mama vermeyi emzirmekle uğraşmamayı düşünüyorum ama hala hiçbir konuda net değilim.

Acaba bu yazıda sana mı cevap verdim, kendim mi dert anlattım 😅

35 gün emzirebildim o psikolojini en iyi anlayabilecek insanlardanım gaz yüzünden emmedi bıraktı emzirme danışmanı çabalar nafile sagiyorum hala sağarak veriyorum sen savasci bir annesin dene bırakma bıraksanda sağarsın napacaksın canları sagolsun gaz konusu illet 15 aylık olduk hala gazimiz bitmedi hala gaz gaz yapıştı

Emziği tamamen bırakın
Bırakamıyoruz ki . Onunla uyuyabiliyor sonra atiyor ağzindan uyumaya devam ediyor . Onun disinda emzik kullanmiyor cok nadir . 1 ay oldu resmen . Damlalikla vermem iyi mi kendim buldum bu yontemi evde ne yapacagimi sasirirken. Sagip verince mememi unutur diye sagmayayim artik dedim cunku sutumde azalmaya basliyor sanki
Emziği tamamen bırakın

Benimde su an 2 yasinda ve 4 yasinda iki oglum var. Baya tecrube edindim daha cok gaz sancisi degil de meme reddi gibi geldi bana. Ilk oglumla cok yakindim hic boyle bir problemle karsilasmamistim. Anne sicakligi kokusu ten temasi hepsini doya doya aldi. Ikinci oglumda tabi art arda hamilelik daha fazla yorulma derken cok fazla ten temasi kuramadim. Annem babam surekli yardimci oluyordu cocuk kime gidecegini sasirmisti. Tam 3 aylikken meme reddi yasadim. Kendini geri atiyordu. Hatta uzman bi kadina sordum ozel bir hemsireyi cagirip meme reddini asmaya calisacaktim. Daha yakin temasta tutarak onunla konusarak surekli ilgilenerek bu durumu astim ozellikle 6. Aydan sonra yurt disina tasindik o zaman oglumla bir butun olduk.Umarim bu durum duzelir sizde de.

Altlı ustlu iki komşu aynı anda dogum yaptık on gun arayla. O hemsıre idi. 4. Ayda ikimizinki de reddetti, aynı sekılde bacakları gerıp kasılıyordu. O pompa alıp vermeye devam etti, sureklı gece uyurken verdı ben açlıktan olecek dıye korkup mamaya basladım. Onunkı bır yasına kadar emdı. Benımkı emmedı.

X