GBT - Yakalama Kararı

Ocimum basilicum

👶💚
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2018
2.224
3.824
İyi akşamlar kızlar.. Kısaca özet geçeyim. Umarım bilgisi olan vardır.

Kuzenim bir kozmetik dükkanı ortaklığı için banka kredisi çekmişti ve ödeyemedi. Batırdılar zaten.
İcraya, hacize düştü. En son banka taahhüt imzalattırmış, senet gibi birşey. Onunda taksitlerini geciktirince; mahkemeye vermişler.
Hakkında 30 günlük yani bir aylık hapis cezası verilmiş, karar kesinleşmiş. Eve tebligat gelmiş 10 gün içinde teslim ol yoksa yakalama kararın çıkar vs diye. Tebligat geleli 2-3 ay olmuş.
Borcun tamamını ödediği takdirde ceza anında düşüyor. Borç 20 milyar.
Aralık ayında eşi ailesine kredi çektirtip, borcu kapatacak. 2-3 ay daha beklemesi lazım yani.

Biz şimdi teyzemlerle kuzenimle, kendi kardeşinin düğünü için şehir dışına çıkacağız, hakkında yakalama kararı çıkmış mıdır?
GBT'ye düşmüş müdür? Nasıl öğrenebiliriz?

Otogarda, havaalanında ya da otelde GBT'de çıkmasından alakoyulmasından korkuyoruz.
E-devletten şifresiyle baktık ama gbt ile ilgili birşey bulamadık.
Çocukları da var haliyle telaş yaptı.

Son düzenleme:
İyi akşamlar kızlar.. Kısaca özet geçeyim. Umarım bilgisi olan vardır.

Kuzenim bir kozmetik dükkanı ortaklığı için banka kredisi çekmişti ve ödeyemedi. Batırdılar zaten.
İcraya, hacize düştü. En son banka taahhüt imzalattırmış, senet gibi birşey. Onunda taksitlerini geciktirince; mahkemeye vermişler.
Hakkında 30 günlük yani bir aylık hapis cezası verilmiş, karar kesinleşmiş. Eve tebligat gelmiş 10 gün içinde teslim ol yoksa yakalama kararın çıkar vs diye. Tebligat geleli 2 ay olmuş.
Borcun tamamını ödediği takdirde ceza anında düşüyor. Borç 20 milyar.
Aralık ayında eşi ailesine kredi çektirtip, borcu kapatacak. 2-3 ay daha beklemesi lazım yani.

Biz şimdi teyzemlerle kuzenimle, kendi kardeşinin düğünü için şehir dışına çıkacağız, hakkında yakalama kararı çıkmış mıdır?
GBT'ye düşmüş müdür? Nasıl öğrenebiliriz?

Otogarda, havaalanında ya da otelde GBT'de çıkmasından alakoyulmasından korkuyoruz.
E-devletten şifresiyle baktık ama gbt ile ilgili birşey bulamadık.
Çocukları da var haliyle telaş yaptı.
E-Devlet'te açılan davalarda falan sonuç gözüküyor mu?
UYAP'tan bu tarz işlemler görülüyor diye biliyorum.

E- devlet üzerinden yaptığınız aramalar 1-2ay kadar geç düşüyor.
Daha ayrıntılısını polis bilir.
Ben olsam bu kadar risk varken girmezdim bir yere. Şimdi bin lira masraf olur en az bu tarz bir seyahat. 20bin borcunu ödeyemeyip hapis cezası olan biri için de iyi para demek oluyor.
Kendi kardeşinin düğünü olduğu için gitmek istiyor ama çok zorda kalırsa; gitmeyecek.

E-Devlet'te açılan davalarda falan sonuç gözüküyor mu?
UYAP'tan bu tarz işlemler görülüyor diye biliyorum.
Şifresini girip baktık canım. Dava sonucu gözüküyor sadece, kesinleşmiş 30 günlük hapis cezası diye. Başka bir bilgi yok maalesef.

Kendi kardeşinin düğünü olduğu için gitmek istiyor ama çok zorda kalırsa; gitmeyecek.

Şifresini girip baktık canım. Dava sonucu gözüküyor sadece, kesinleşmiş 30 günlük hapis cezası diye. Başka bir bilgi yok maalesef.
Tamam işte. Bu yeterli değil mi? Hapis cezası kesinleşmiş yani aranıyor. Örnek ekledim. Cezanın kesinleşmesini takiben 1-2 ay içinde yakalama çıkarmış.

Eklentiler

• 6563ADAA-9E1A-4C58-A7DA-683335B2E60F.jpeg
    6563ADAA-9E1A-4C58-A7DA-683335B2E60F.jpeg
    66,9 KB · Görüntüleme: 413
Son düzenleme:
O bizimde aklımıza geldi ama hiç tanıdık yok. Direkt gidip eşi karakola sormayı düşünüyor ama bu seferde eşini sıkıştırırlar diye korkuyor. Sonuçta ciddi bir suçu olmasa da kuzenim devletin gözünde suçlu.
Kendini ihbar etse daha iyi :) karakola gidip sorulur mu?

Kesinleşmiş yazıyorsa ben evden bir adım dışarı çıkmazdım vallahi. Ne olur ne olmaz.
Çarşıya - pazara giderken bile çevirme olabilir, hangi şehirdesiniz bilmiyorum gerçi ama.

Hukuki bilgisi olanlar mutlaka yardımcı olacaklardır.
Ben sadece çok üzüldüğümü belirtmek istedim.
Bir an önce sorunları çözülür umarım.

Tamam işte. Bu yeterli değil mi? Hapis cezası kesinleşmiş yani aranıyor.
İşte bizde bilmiyoruz bu işler nasıl yürüyor. :KK43:
Yani ceza kesinleşince direkt aynı anda yakalama kararı da başlamış mıdır?
Yoksa yakalamanız var diye bir tebligat daha gelmesi filan gerekiyor mu?
Yalnız mahkeme kararı geldikten sonra bilgisizce davranıp, seçimde oy kullanmış. Oradan bi sıkıntı çıkmadı.

Kesinleşmiş yazıyorsa ben evden bir adım dışarı çıkmazdım vallahi. Ne olur ne olmaz.
Çarşıya - pazara giderken bile çevirme olabilir, hangi şehirdesiniz bilmiyorum gerçi ama.

Hukuki bilgisi olanlar mutlaka yardımcı olacaklardır.
Ben sadece çok üzüldüğümü belirtmek istedim.
Bir an önce sorunları çözülür umarım.
İnşaallah çözülür. Biz en çokta, çocuklar için korkuyoruz. Yoksa en kötü ihtimal cezası bir ay;
yatar çıkar ama çocukları küçük annesiz yapamaz.
Keşke aileden birimiz; borcunu ödeyebilsek ama malum kriz dönemi hepimizin durumu ona göre.

• Beğen
Reactions: csi
O bizimde aklımıza geldi ama hiç tanıdık yok. Direkt gidip eşi karakola sormayı düşünüyor ama bu seferde eşini sıkıştırırlar diye korkuyor. Sonuçta ciddi bir suçu olmasa da kuzenim devletin gözünde suçlu.
Eğer bir polis bakarsa GBT sine ve hakkında tutuklanma varsa o polis işlem yapmak zorundadır. İşlem yapmazsa başı sıkıntıya girer çünkü

İcra icin hapis cezasi oluyor mu ya :/ bide ilk cezada içeri atma olmuyir diye biliyorum erteleniyordu anlamadim bu işi
İcra, haciz vs olaylarından sonra, avukat taahhüt imzalattırmış yani bir nevi senet gibi birşey. Ödeyemeyince banka mahkemeye vermiş; taahhütü yerine getirmedi diye.

X