Gebeliğe Hazırlık Gebe Kalamayanlar (Fsh yüksek,Amh düşük,doğal yolla gebelik)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Çok teşekkür ederim, içim rahatladı. Düşmeme ihtimali daha çok strese sokuyor insanı. Yaşım 27 bu arada. Doktor hsg de istedi, bu ay gebelik olmazsa bir dahaki ay onu da çekileceğim. İnşallah dediğiniz gibi olur 🙏🏻 Tekrar çok teşekkür ederim 🌸
stres de fsh ın yuksek cıkmasına neden olabiliyor, bu işler hep psikolojiyle yakından ilgili
Hsg de temiz cıkar inşallah, saglıkla gelsin minik :) stres saglıgın düşmanı, rahat olmaya calısın, olur elbet neden olmasın :)

stres de fsh ın yuksek cıkmasına neden olabiliyor, bu işler hep psikolojiyle yakından ilgili
Hsg de temiz cıkar inşallah, saglıkla gelsin minik :) stres saglıgın düşmanı, rahat olmaya calısın, olur elbet neden olmasın :)
Çok teşekkür ederim, kesinlikle haklısınız. Kadınlarda en ufak stres hemen yumurtalıkları etkiliyor

Merhaba. 1 senedir bebek sahibi olmak için çabalıyorum. Bu 1 sene içinde psikolojik olarak yıkılmalar oldu ve eminim benim gibi olanlar da vardır. Fsh yüksek , amh düşük ve tüp bebek denilirken ben bitkisel çaylar içip yine de doğal yolla gebe kalacağımı umut ediyorum. Benim gibi olup doğal yollarla gebe kalanlar var mı? Ya da benim gibi çabalayalar var mı?
Bende sizin gibi yalnız benim 3 yıldır olmuyor çikolata kisti falan. Kasım ayında ameliyat oldum yine olmuyor. Bu ay son olarak soğan suyu kürü deniyorum yine olmazsa artık pes edeceğim. Tüp bebek de yaptıramıyorum maddi sebeplerden dolayı. Hakkımız da hayırlısı olsun.

Bende sizin gibi yalnız benim 3 yıldır olmuyor çikolata kisti falan. Kasım ayında ameliyat oldum yine olmuyor. Bu ay son olarak soğan suyu kürü deniyorum yine olmazsa artık pes edeceğim. Tüp bebek de yaptıramıyorum maddi sebeplerden dolayı. Hakkımız da hayırlısı olsun.
pes etmeyin iyi bir doktor bulun, hayırlısıyla olur insallah

it start with eggs diye bir kitap var, kitabı yazan bir moleküler biyoloji uzmanı, over rezervi düşükmüş kendisine de tüp bebek önermişler muyanede birkac yumurta gorunuyormus. ama birkac ay boyunca bazı takviyeler uygulamıs bu sayede tüp bebek tedasivi icin merkeze gittiginde 22 yumurtası toplanmıs hepsi de dollenmış ve iyi kalitedeymiş, aralarından birini secmişler ve hamile kalmış. bu yüzden soylediğinize cok katılmıyorum. kendisinin belki eşinde bir sorun vardı bilmiyorum onu yazmamıs ama dogal yolla deneseydi de olurdu muhtemelen. yası 45 olup normal yolla süpriz bir sekilde hamile kalan bir tanıdıgım var ve cocugu da saglıklı. bu sekilde cok ornek var.
bir örnek de benim, 33 yasında amh testim 0.68 iken bana da tüp bebek onerdiler, bunu dediklerinden 2 ay sonra klomen catlatma ignesiyle hamile kaldım. oyuzden tüp bebekten once denenebilecek yontemleri uygulamak gerektigini düşünüyorum, yazdıgınız mesaj burdaki arkdasları demoralize edecektir. herkesin tüp bebek icin butcesi uygun olmayabilir, devlette de bu işler cok prosedür
Merhabalar benımde amh değerim 0.79 doktor bana da aşılama yada tüp bebek öneriyor. Tüp bebek dışında doğal yollarla başka bir çaresi yok mu bu durumun. Takviye gıda olur ne biliym. Bilgisi olan paylaşabilir mi

Merhabalar benımde amh değerim 0.79 doktor bana da aşılama yada tüp bebek öneriyor. Tüp bebek dışında doğal yollarla başka bir çaresi yok mu bu durumun. Takviye gıda olur ne biliym. Bilgisi olan paylaşabilir mi
Embryolog idil bozkurt un sayfasını incelemenizi tavsiye ederim

X