gebe kalmak için diaformin

Fatma aykal

Guru
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2011
209
2
mrb arkadaslar bır kere dusuk yaptım 8 ay oldu hamıle kalamadıgım ıcın doktora gıttım.polıkıstıkover var bende.tahlıl falan yapılmadan seker ılacı verıcegını soyledı hamıle kalmam ıcın...bu ılacla gebe kalan varmı?eczacıda sasırdı ılk defa duyuyorum dedı.ilacı kullanmaya korkuyorum....

bütünn eczacılar bilir bütün pcolular kullanır ya gliforu yada bunu.insüline karşı dirençliyiz biz onun için veriyor ayrıca ilk haftadan kilo kaybı başlıyor canın pek tatlı istemiyor çünkü şeker düzeyini düzenliyor.korkmana gerek yok işe yarayan bir ilaç.

bütünn eczacılar bilir bütün pcolular kullanır ya gliforu yada bunu.insüline karşı dirençliyiz biz onun için veriyor ayrıca ilk haftadan kilo kaybı başlıyor canın pek tatlı istemiyor çünkü şeker düzeyini düzenliyor.korkmana gerek yok işe yarayan bir ilaç.

o zaman super kılo verdırmesı.cunku benım tatlı yemedıgım bır gun bıle yok...cok sevıyorum vazgecemedıgım tek sey tskler cvbınız ıcın

o zaman super kılo verdırmesı.cunku benım tatlı yemedıgım bır gun bıle yok...cok sevıyorum vazgecemedıgım tek sey tskler cvbınız ıcın

rica ederim düzenli kullan ama.ilk hafta bulantı ishal fln olur ama gecer.rahatlıkla kullan doktorun vermiş.ben 66 kilodan 59a düştüm bu ilaçla ne yaptımsa veremedim.şimdi spor destekli süper veriyorum :KK34: inşallah sendede işe yarar.

kızlar şeker hapını günde kaç tane içiyosunuz acaba bende diaformin kullanmaya başladım......

rica ederim düzenli kullan ama.ilk hafta bulantı ishal fln olur ama gecer.rahatlıkla kullan doktorun vermiş.ben 66 kilodan 59a düştüm bu ilaçla ne yaptımsa veremedim.şimdi spor destekli süper veriyorum :KK34: inşallah sendede işe yarar.

hamile kalmada etkısı varmı...cok ıstıyorum bıranonce olsun buyusun ıstıyorum :) esımın tayınınden dolayı sarktayız zaman gecmıyor burda.bende 68 kıloyum benım hayatım hep dıyet yapmakla gecıyor bazen 64 oluyorum ama bılıyorum gerı alıcagımı gerı alıp tekrar dıyet yapıyorum :)) yaklasık 3 yıldır boyle

doktorum gunde bır tane dedı.ben hangı doktora gıttıysem ılac vermıyordu bır kere olmus tekrar olur bekle dıyordu.bu seferkı cok sukur verdı seker hapı olması tuhaf geldı bana o yuzden sızlere sormak ıstedım...

hamile kalmada etkısı varmı...cok ıstıyorum bıranonce olsun buyusun ıstıyorum :) esımın tayınınden dolayı sarktayız zaman gecmıyor burda.bende 68 kıloyum benım hayatım hep dıyet yapmakla gecıyor bazen 64 oluyorum ama bılıyorum gerı alıcagımı gerı alıp tekrar dıyet yapıyorum :)) yaklasık 3 yıldır boyle
bu hap düzenler emin ol rahat edersin.

ben doktorumun önerdiği şekilde kullandım akşam 1 tane.ancak şimdi sabah kullanıyorum akşama kadar şeker isteğim kalmıyor az yiyorum.doktorum sakın bırakma hapı dedi benimki glifor 850 mg

Sana şeker hapı verdi çünkü pco lusun . pcolular direkt diyabet 2 içindedirler.bana gittiğim bütün dotorlar öyle söyledi.

tuylenme varmı dedı aksıne tuysuzluk var bende :) adet duzensızlıgımde 5 gun en fazla 10 gun gecıkıyor...pco oldugumu gectıgımız ay ogrendım doktorum her uc kadından 2sınde olurmus oyle dedı bılemıyorum ne kadar dogru ayrıca bu ay 2.5 cm kıstım olusmus.nefret edıyorum su durumdan ya bende normal ınsanlar gıbı zamanında adet olmak her ay gecıktıgınde eczaneye test almaya gıdıp hayal kırıklıgı yasamak ıstemıyorum....

ben duymadım ama şöyle olabilir şeker hapı kilo verdirip hormonları düzenledigi için olmuştur

selam arkadaşlar
bende pkoluyum.bunu gecen yaz öğrendim.asıl adet düzensizliği ile gitmiştim ama son 5 aydır adetlerim düzenli.
kilo artışı ve biraz da tüylenme var.
bu şeker ilacını daha önce bende duymuştum çevremden ama pko ve bebek tedavisinde 5 doktor değiştirmeme rağmen hiçbiri bana ilaç vermedi. bunun nedeni ne olabilir ?

yok canım bu gün başladım kullanmaya sürekli acıkıyorum inanılmaz derecede tatlı düşkünüyüm daha önce dr vediginde 4+5 gün kullandım bıraktım ama inanılmaz oldum yaa hiç bişey degil ameliyet yaram zorlanıyo acımaya başladı artık ne güzel 70 kilo olmuşum üzüntüden sonra sevindim deli gibi yemeye başladım acayip uykucuyum tembelim nefret ediyorum kendimden aceyip gıcık oluyorum kendime iradesiz tekiyim yaa.....

yok canım bu gün başladım kullanmaya sürekli acıkıyorum inanılmaz derecede tatlı düşkünüyüm daha önce dr vediginde 4+5 gün kullandım bıraktım ama inanılmaz oldum yaa hiç bişey degil ameliyet yaram zorlanıyo acımaya başladı artık ne güzel 70 kilo olmuşum üzüntüden sonra sevindim deli gibi yemeye başladım acayip uykucuyum tembelim nefret ediyorum kendimden aceyip gıcık oluyorum kendime iradesiz tekiyim yaa.....

haksızlık etme kendıne.bende aynen oyleyım tatlı konusunda cok ıradesızım.her gun tatlı tuketıyorum.bende aksıne uzulunce yerım.ama hep dıyet yaparım 64 asagı dusemem bazen 70 olurum sona hemen dıyet yaparım.esım bıle dıyor ne olucak boyle rahatlıkla yıyemıyorsun bosver ye dıyor.ama bosverırsem cok alırım.bır ara 82 oldum boyum 161. ama ben genıs durmuyorum 82 oldugumda kımse ınanmıyordu 70 dıyordu herkez.sonra dıyete basladım eczacı arkadasım lw6090 dıye bır zayıflama ılac oldugunu eczacısının kullandıgını soyldı onu kullandım.zararını gormedım aksıne oyle mutlu yapıyordukı benı.hazırana basladım ekım ayında 64 olmustum.cok ıstahımı kestı annem pesımde dolasırdı lutfen ye hasta olucaksın.normalde kılo alıyosun az ye dıkkat et derdı :) 1 yıl korudum kılomu sımdı bazen 70e cıkıyorum hemen gerı verıyorum.zayıflyınca tek dedıgım keske onceden yapsaydım dıyet dedım.o cok zayıf olan komplekslıler varya onlara gore hala kıloluyum ama bana gore suan cok ıyıyım.ıstesemde kemık yapım musaıt degıl daha fazla veremem

X