Gebeliğe Hazırlık GEBE KALMAK

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Zehra_5934

Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2021
186
45
24
1ay denedik olmadı ovulasyon testini o zaman bilmiyordum belkide yanlış değerlendirme yaptık bu ay inşallah gönlümü ferah tutmaya çalışıyorum adetim biteli bugün tam 11 gün oldu ovulasyon testine bugün başladım ve bu şekilde çıktı ne anlama geliyor bilmiyorum ama ikiside koyu olunca yumurtlama gerçekleşiyormuş biz bugün 2 kere değerlendirdik çünkü yumurtlamadan önce 2 gün ve sonra 3 gün değerlendirebilir diye duymuştum yani bu ay umutluyum herhangi sorunumuz yok ama gene de fikirlerinizi düşüncelerinizi yaşadıklarınızı bekliyorum hanımlar yazın...

Eklentiler

• IMG-20211011-WA0001.jpeg
    IMG-20211011-WA0001.jpeg
    39,7 KB · Görüntüleme: 83
Adet biter bitmez başlamalıydınız teste. Ne zaman yumurtlayacağınız belli değil çünkü. Sperm kalitesi için de bir gün iliski

Adet biter bitmez başlamalıydınız teste. Ne zaman yumurtlayacağınız belli değil çünkü. Sperm kalitesi için de bir gün iliski bir gün boş olacak şekilde ilerlemelisiniz.
Benim adetim 25 güne bir denk gelir düzenlidir buna istinaden 11.güne yumurtlama denk gelir zaten 25-14=11 bu herkeste bu şekilde sadece herkesin adet günü farklı yarin tekrar yapicam testi tabi gene bilemeyiz 30 gün boyunca deneyenler için sperm kalitesi düşüyor diyor doktorlar biz sadece yumurtlamamın olduğu haftaya değerlendirmeye aldık bilemiyorum bende bu fikirdeyim tabi ne kadar doğru bilemem.

Benim adetim 25 güne bir denk gelir düzenlidir buna istinaden 11.güne yumurtlama denk gelir zaten 25-14=11 bu herkeste bu şekilde sadece herkesin adet günü farklı yarin tekrar yapicam testi tabi gene bilemeyiz 30 gün boyunca deneyenler için sperm kalitesi düşüyor diyor doktorlar biz sadece yumurtlamamın olduğu haftaya değerlendirmeye aldık bilemiyorum bende bu fikirdeyim tabi ne kadar doğru bilemem.
Bu kadar çok biliyosanız eminseniz yumurtlama gününden yapmayın o zaman ovulasyon testi. Sperm kalitesini de çözmüşsünüz. Sizin konu açıp bi sey sormaya daha ihtiyacınız kalmamış bravo.

Sperm kalitesi ile ilgili her doktor farklı yorum yapıyor.
Benim en son doktorum da, erkeğin değerleri sağlıklıysa üst üste olmasında sakınca yok demişti. Biz de doktorun yönlendirmesi ile 4-5 gün üst üste değerlendirmiştik mesela.

Konu sahibi; ovulasyon testi daha pozitif değil. T en az C kadar koyu olmalı. Zaten hemen çatlamıyor. Koyu olduğu günden itibaren silikleşene kadar değerlendirebilirsiniz.
Bir de her gün aynı saatte yapın ve 2 saat önce sıvı alımını kesmenizde fayda var.

arkadaslar normalde adetime 4 gun var ic camasirim hafif lekenfi bnde pet taktim 3-4 saat snra wcye gittim de petim temizfi ama snra kirmizi kan geldi aceba yerlesme kanamasi olabilirmi

arkadaslar normalde adetime 4 gun var ic camasirim hafif lekenfi bnde pet taktim 3-4 saat snra wcye gittim de petim temizfi ama snra kirmizi kan geldi aceba yerlesme kanamasi olabilirmi
Kirmizi geldiyse adet olmussunuz

Bu kadar çok biliyosanız eminseniz yumurtlama gününden yapmayın o zaman ovulasyon testi. Sperm kalitesini de çözmüşsünüz. Sizin konu açıp bi sey sormaya daha ihtiyacınız kalmamış bravo.
Anlayamamışsınız benim anlattığımı tek siz anormal tepki vermişsiniz diğer hanımlar tepki vermeden fikirlerini sunmuşlar ben duyduklarımı döktüm ortaya

Gebelik ile ilgili 15 tane konunuz var çok merak ediyorum kaç yıldır deniyorsunuz da olmuyor.
Çünkü çok fazla stresli görüyorum sizi. Unutmayın gebeliğe engel durumlardan biri de aşırı stres. Geçen de yazmıştım lütfen testleri, programları bir kenara bırakın ve anın tadını çıkarın

X