GEBELİK.....Beta hcg acilll

yasemn19121

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2020
59
26
26
Arkadaşlar lütfen yardım edin. 31 Ekim son adet tarihimdir aşırı mide bulantılarım dan ve kaşık agrımdan dolayı test yaptım yok silik bi şekilde 2. Çubuk gözüktü aradan 3 gün sonra adetimin geçmesinden 2 gün sonra dr ye gittim beta hcg 448 çıktı 2 gün sonra gel tekrar bakalım kese gözükmüyor daha küçük dedi bugün gittim 790 çıktı 2 katı artmadı acaba bi sorun teşkil ediyor mu başına gelen var mıdır ???? Dr keseyi bugünde göremedi karından ultrasonla salı günü gel dedi. Tetkik sonuçlarını görüşmedik daha. Progestoron değerim 26.3 çıkmış Dış gebelik olmasından çok korkuyorum Yardımcı olursanız sevinirmmmm

İlla 2 kat artacak diye bisey yok canim, %60artmasi yeterli. 3000 lerde falan kese gorunur. Icini ferah tut,

Arkadaşlar lütfen yardım edin. 31 Ekim son adet tarihimdir aşırı mide bulantılarım dan ve kaşık agrımdan dolayı test yaptım yok silik bi şekilde 2. Çubuk gözüktü aradan 3 gün sonra adetimin geçmesinden 2 gün sonra dr ye gittim beta hcg 448 çıktı 2 gün sonra gel tekrar bakalım kese gözükmüyor daha küçük dedi bugün gittim 790 çıktı 2 katı artmadı acaba bi sorun teşkil ediyor mu başına gelen var mıdır ???? Dr keseyi bugünde göremedi karından ultrasonla salı günü gel dedi. Tetkik sonuçlarını görüşmedik daha. Progestoron değerim 26.3 çıkmış Dış gebelik olmasından çok korkuyorum Yardımcı olursanız sevinirmmmm
2kat tam artacak diye bisey yok. Kese 6.hftnin sonuna kadar gorunmesi beklenir.Kalp atisida duymak icin 8.hftya kadar vakti var dedi benim dr.Korkma .Sakin ol.Hormonlarinin rahatligina ihtiyaci var .Allah yar ve yardimcin olsun.🤲

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun inşallah kötü birşey yoktur dua edin lütfen 🙏🏻🙏🏻😪
Sendende razi olsun🤲🤲🤲🤲🤲🤲. Allah cc saglikli gebelik yasatsin.Saglikla bebegini kucagina almayi nasip etsin.Senden guzel haber alana kadar dua edicem sana. Dr.den sonra bana da yaz burdan ,sevincinide rahatla paylasalim.Dualarimdasin.❣🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲

Amin inşallah ettiğiniz dualar kabul olsun bütün herkese şifa olsun inşallah 🙏🏻🙏🏻 Mutlaka yazacağım çok teşekkür ederim Allah razı olsun içime az da olsa su serptiniz rahatlattınız çok sağolun Allah gönlünüze göre verdin herşeyi 🤲🤲
Sendende razi olsun🤲🤲🤲🤲🤲🤲. Allah cc saglikli gebelik yasatsin.Saglikla bebegini kucagina almayi nasip etsin.Senden guzel haber alana kadar dua edicem sana. Dr.den sonra bana da yaz burdan ,sevincinide rahatla paylasalim.Dualarimdasin.❣🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲

Canım yıne senın degerlerın dusuk dıye gormemıstır benım 1570 de gorunmedı suan bhgc 3700 lerde salı gunü tekrar bakacak bakalım doktor deger bu kadar yukselınce be progestoron yırmılo degerlerde olunca dıs gebelım ıhtımalın yok dedı senın progestoron degerın cok ıyı yanı rahım duvarın kalınlasmıs ınsalllah saglıcakla goruruz bebeklerımızı

Beta hcg enaz 1,5 kat artması gerekır kı saglıklı ilerledigi gozlemlenır . Kese yı gormek ıcın cok erken . Ben adet gunu test yaptkm pozitifti doktora bir hafta sonra gittim kese gorunmez dıye . Bu surecte de ıcım rahatlasın dıye ıkı gunde bir saglık ocagında kan verdım . 5. Hagtada keseyi 6+3 de de kalp atısını duyduk elhamdülillah . Hakkında hayırlısı olsun endise etme .

Görmek için çok erken çünkü stres yapma dua et bol bol kesenin görünmesi için binin üstünde olması lazım erken döllenme geç döllenme her şey etkiliyor sabırla bekleyeceksin

Sat aynıymış :) bat tarihim bugündü. Gelen giden yok.. bende test yapmıştım silik bir şekilde 2. Çizgiyi gördüm ama döngüm sana göre daha uzun sanırım. Bende p.tesi veya salı günü tekrar test yapıp 2.çizgi kırmızılaşırsa gidicem. Bat tarihinizden kaç gün geçti ?

2 kattan biraz az çıkmış. Bence sorun yok. Saat bile farkeder yani. Yaklaşık 2 kat kadar artmasını bekliyorlar.
Ben doktora gittiğimde 8 haftalıktım beta hcg 5200 çıktıktan 1 hafta sonra falandı sanırım çok hatırlamıyorum. Ona rağmen karından gözükmedi. Vajinal baktı.

İlla 2 kat artacak diye bisey yok canim, %60artmasi yeterli. 3000 lerde falan kese gorunur. Icini ferah tut,
ben bu olayı bi türlü anlayamıyorum. biri diyor 1000i geçince kese görünür, siz diyorsunuz 3binlerde, geçen gün hamile bi bayanın videosunu izledim üç haftalıkken kese görmüş doktoru hatta videosunu koymuş. yani bu kese olayı kişiden kişiye değişiyor. sizin o civarda göründü diye bayanında öyle görüncek diye bişiy yok.

ben bu olayı bi türlü anlayamıyorum. biri diyor 1000i geçince kese görünür, siz diyorsunuz 3binlerde, geçen gün hamile bi bayanın videosunu izledim üç haftalıkken kese görmüş doktoru hatta videosunu koymuş. yani bu kese olayı kişiden kişiye değişiyor. sizin o civarda göründü diye bayanında öyle görüncek diye bişiy yok.
Kotu bisey mi yazmisim?? Icini ferahlatacak bi mesaj yazmaya calismisim. Ben basima geleni yazdim. Neden boyle atarli giderli bi cevap yazma ihtiyaci duydunuz?

Kotu bisey mi yazmisim?? Icini ferahlatacak bi mesaj yazmaya calismisim. Ben basima geleni yazdim. Neden boyle atarli giderli bi cevap yazma ihtiyaci duydunuz?
Atarlı giderli yazmadım size öyle gelmiş. Sadece açıklık getirdim. Kese görünmesi kişiden kişiye değişiyor onu belirttim.

Atarlı giderli yazmadım size öyle gelmiş. Sadece açıklık getirdim. Kese görünmesi kişiden kişiye değişiyor onu belirttim.
Tamam. İlla 3000 de gorunecek sizin ki kesin falan mi yazmisim? Sadece basima geldigi icin bi tahmin yurutmusum dimi, kisiden kisiye degisecegini herkes bilir ama ortalamasi da bellidir. Iyi aksamlar..

Tamam. İlla 3000 de gorunecek sizin ki kesin falan mi yazmisim? Sadece basima geldigi icin bi tahmin yurutmusum dimi, kisiden kisiye degisecegini herkes bilir ama ortalamasi da bellidir. Iyi aksamlar..
yazdığınız şeye bi dönüp bakın isterseniz. insanları yanlış yönlendirmeyin. insanlar buraya fikir almaya giriyor üslubunuzu doğru kullansaydınız bakın ben bu mesajı size yazmazdım doğru mu? Kesin konuşmadığınızı söylüyorsunuz ama tahminde yürütmemişsiniz. Lütfen bunlara dikkat edelim.

yazdığınız şeye bi dönüp bakın isterseniz. insanları yanlış yönlendirmeyin. insanlar buraya fikir almaya giriyor üslubunuzu doğru kullansaydınız bakın ben bu mesajı size yazmazdım doğru mu?
Uslubum zaten dogru. Ben basima geleni yazdim. 3.hamileligim ve demekki yasamisim dimi? Sizde bana yazana kadar,keseyi hangi degerlerde gordunuz yazip arkadasa yardimci olsaniz daha iyi olurdu. Beni alintilayip cevap veriyosaniz bana yazmis oluyosunuz. Ugrasamicam gercekten. Sizle bi kac kez daha denk geldik. Sizden baska dogru yok. Gozardi edebilirsiniz 👋

X