Gebelik kesesi

otuzaazkala

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2023
412
380
28
Merhabalar biraz önce doktordan çıktım. Som adet tarihime göre 5+2 doktorun ultırasonda bakıp söylediği 6+1 . Neden bu fark var?
Kese boyutu haftasıyla uyumlu herhangi bir sıkıntı yok ama kese tam istediğim yerde değil dedi be progestan verdi . Fitil şeklinde günde bir adet kullanacağım. Yolk sacı sormayı unuttum . Ultrason görselini ekledim . Sizce bi sorun var mıdır . Yolk sac gözüküyor mu ? Ve henüz bir embriyo görmemek normal mi ? 10 gün sonra tekrar çağırdı . İçim bi huzursuz oldu . Kanamam falan yok görünür de ama korkuyorum . Bir de hiç nokta bile olsa embriyo görmeli miydi yoksa görmemesi normal mi ?

Eklentiler

• IMG_0143.jpeg
    IMG_0143.jpeg
    102,4 KB · Görüntüleme: 93
Son düzenleme:
Doktorum bana kese 25 mm de ancak bebeği görürüz demişti benim kese de sizinki gibiydi 2 hafta sonra çağırdı beni yarın gideceğim. Korkmayın normal gozukmemesi bebek 8 ve 9. Haftalarda görünür kalp atışı olur

Doktorum bana kese 25 mm de ancak bebeği görürüz demişti benim kese de sizinki gibiydi 2 hafta sonra çağırdı beni yarın gideceğim. Korkmayın normal gozukmemesi bebek 8 ve 9. Haftalarda görünür kalp atışı olur
şuan içimi öyle rahatlattınız ki. çok teşekkür ederim. yarın randevunuzdan sonra bana da haber verir miisniz? sağlıkla ilerlesin inşallah :KK200:

Merhabalar biraz önce doktordan çıktım. Som adet tarihime göre 5+2 doktorun ultırasonda bakıp söylediği 6+1 . Neden bu fark var?
Kese boyutu haftasıyla uyumlu herhangi bir sıkıntı yok ama kese tam istediğim yerde değil dedi be progestan verdi . Fitil şeklinde günde bir adet kullanacağım. Yolk kesesini sormayı unuttum . Ultrason görselini ekledim . Sizce bi sorun var mıdır . Yolk kesesi gözüküyor mu ? Ve henüz bir embriyo görmemek normal mi ? 10 gün sonra tekrar çağırdı . İçim bi huzursuz oldu . Kanamam falan yok görünür de ama korkuyorum . Bir de hiç nokta bile olsa embriyo görmeli miydi yoksa görmemesi normal mi ?
Bu haftada görünmemesi normal

şuan içimi öyle rahatlattınız ki. çok teşekkür ederim. yarın randevunuzdan sonra bana da haber verir miisniz? sağlıkla ilerlesin inşallah :KK200:
Yarın haberdar ederim sizi bende 7 sene sonra gebe kalınca tedirginim kanama alanım da var ama kadın doğum acilde üç gün önce bebek görünüyor dedi ama 7. Haftadayim size kese resmini de atarım beklemek zor biliyorum ama sabırlı olmamız gerek umarım sağlıklı ilerler gebeligimiz 🙏

Yarın haberdar ederim sizi bende 7 sene sonra gebe kalınca tedirginim kanama alanım da var ama kadın doğum acilde üç gün önce bebek görünüyor dedi ama 7. Haftadayim size kese resmini de atarım beklemek zor biliyorum ama sabırlı olmamız gerek umarım sağlıklı ilerler gebeligimiz 🙏
Sizin adınıza çookk sevindim umarım her şey yolunda ilerler ve en güzel şekilde kucağınıza alırsınız 🫶

Sonunda oldu kenarda küçücük duran şey bebek bol bol su içtim sürekli mideniz bulunsa da şu içmeye çalışın gunde 2 litreye yakın 😊

Eklentiler

• 17133417752548822230008161883649.jpg
    17133417752548822230008161883649.jpg
    116 KB · Görüntüleme: 74
Ay iyi bari benim ikizlermiş keselerin biri 23 diğeri 18 mm
Daha bizde hiç göremedik hayırlısı:KK16:

Merhaba öncelikle hayırlı olsun . Şuan görünmemesi çok normal.ilerleyen haftalarda bebisinde görünücek Allah'ın izniyle. İçinı ferah tut. Bende ilk gebeligimde 5 haftalıkken öğrenmiştim gittiğimde sadece kese görmüştü 2 hafta sonra tekrar cagirdiginda vajinadan kalp atışını duymuştuk. Şuan 2. Gebeliğim ve ben tekrar gorunmeyecegini bildiğim için 8. Haftada gitmiştim ve sürprizzz 3üz olduğunu öğrendim tamamen doğal yolla fakat 6 yaşındaki oğlum merdivenlerden düşünce korkudan 1 tanesini kaybettim. Şuan çift yumurta ikizi bebislerim var 14+5 şuan 2 gündür kanamam başladı 😔😔 düşük riskim var stres yok ve bol bol istirahat tabi birde günde 3 kere progestan. Hiç aklını karistirma strese girme inan stres herşeyi etkiliyor. Kalp atışınıda duyucaksin Allah'ın izniyle🙂🙏

Merhaba öncelikle hayırlı olsun . Şuan görünmemesi çok normal.ilerleyen haftalarda bebisinde görünücek Allah'ın izniyle. İçinı ferah tut. Bende ilk gebeligimde 5 haftalıkken öğrenmiştim gittiğimde sadece kese görmüştü 2 hafta sonra tekrar cagirdiginda vajinadan kalp atışını duymuştuk. Şuan 2. Gebeliğim ve ben tekrar gorunmeyecegini bildiğim için 8. Haftada gitmiştim ve sürprizzz 3üz olduğunu öğrendim tamamen doğal yolla fakat 6 yaşındaki oğlum merdivenlerden düşünce korkudan 1 tanesini kaybettim. Şuan çift yumurta ikizi bebislerim var 14+5 şuan 2 gündür kanamam başladı 😔😔 düşük riskim var stres yok ve bol bol istirahat tabi birde günde 3 kere progestan. Hiç aklını karistirma strese girme inan stres herşeyi etkiliyor. Kalp atışınıda duyucaksin Allah'ın izniyle🙂🙏
maşallah rabbim hayırlısıyla doğlamalarını nasip etsin :) sizin adınıza çokkk sevindim. tek yumurta ikizleri hep hayalim olan bir şeydi. :) bol bol dinlenin . allahın izniyle bebişleriniz sizi bırakmayacak :KK200: :KK200: :emir_bebek:

X