GEBELİK KOLESTAZI SAFRA ASİDİ YÜKSEKLİĞİ

Öncelikle çok geçmiş olsun kolestaz durumu çok ciddi kesinlikle testin hemen yapılması şart hatta imkan varsa beklemeden sez yapılmalı. korkutmak istemem ama bi arkadaşım farkedilmedi 40 haftalıkken bebeğini kaybetti :KK43: Bende de kolestaz var sıkı takip ediyoruz 37 dolunca sez olucaz ..
Size de geçmiş olsun umarım sağ Salim kucağınıza alırsınız🤲🏻

Merhaba Kızlar,

26. Haftalık hamileliğimde başlayan kaşıntılarım 28.haftada iyice çoğalmasıyla, Cildiye de bir çok tedavi sonuç alamayınca kan değerlerime bakıldı ve Safra Asit değerim 27 çıktı sonuç Gebelik Kolestazı olmuşum.. Bu gebelikte ortaya çıkan 1000/2 görülen riskli bir hastalıkmış.. Geceleri kaşıntıdan uyuyamıyorum özellikle ellerim içi ayak altım ve vücudum farklı farklı yerleri.. Doktorum 37. haftada bebeği almamız gerekiyor dedi :KK43: Ursactive 250 mg ilaca başlattı... Var mı aynı durumu yaşayan bebeğini sağlıklı dünyaya getiren...
Merhaba! Şuan aynı durum bende başlamış 24 haftalık daha aizin durumunuz nedir inşallah düzelme sağlamışsınızdır Rabbim sağlık versin🙏🏼

Merhaba! Şuan aynı durum bende başlamış 24 haftalık daha aizin durumunuz nedir inşallah düzelme sağlamışsınızdır Rabbim sağlık versin🙏🏼
Merhabalar çok geçmiş olsun öncelikle yaşadığın durumun şiddeti nedir bilmiyorum ama gerçekten çokçokkk berbat bir kaşıntıydı.Allaha şükürler olsun biz Ursactive kullandıktan sonra 7-10 gün sonunda tamamen geçti kaşıntılar ilaca devam ediyoruz .Bebek risk altında oldugu için her halükarda 37. Hafta dolunca dogum olacak..37+2 de 4 gün sonra doğumum var nasipse..Ama hiç kaşıntım yok şuan değerlerim de normalr döndü..İlaç çok önemli ve beslenme de tabiki

Merhabalar çok geçmiş olsun öncelikle yaşadığın durumun şiddeti nedir bilmiyorum ama gerçekten çokçokkk berbat bir kaşıntıydı.Allaha şükürler olsun biz Ursactive kullandıktan sonra 7-10 gün sonunda tamamen geçti kaşıntılar ilaca devam ediyoruz .Bebek risk altında oldugu için her halükarda 37. Hafta dolunca dogum olacak..37+2 de 4 gün sonra doğumum var nasipse..Ama hiç kaşıntım yok şuan değerlerim de normalr döndü..İlaç çok önemli ve beslenme de tabiki
Sizin adınıza çok mutlu oldum benimde doktorum ursactive başlattı günde 3 tane beslenme konusunda nelere fikkat ettiniz hayırlısıyla bebişinize kavuşun ve dualarınızı beklerim bende aylatayım bu süreci inşallah🙏🏼

Sizin adınıza çok mutlu oldum benimde doktorum ursactive başlattı günde 3 tane beslenme konusunda nelere fikkat ettiniz hayırlısıyla bebişinize kavuşun ve dualarınızı beklerim bende aylatayım bu süreci inşallah🙏🏼
Yağlı şeyler çok tüketmemek gerekiyor kızartma yerine fırın, Et aşırı tüketmemek gerekiyor ,illa tatlı yiyeceksen hafif sütlü tatlılar şerbetlilerden uzak durmak gerekiyor.Asitli içecekler kesinlikle yasak. Paketli gıdalar yasak. Kısacası karaciğeri yorabilecek hersey yasak .İlaç desteğiyle kontrol altına girecek ama ne kadar dikkat o kadar iyi olur

Yağlı şeyler çok tüketmemek gerekiyor kızartma yerine fırın, Et aşırı tüketmemek gerekiyor ,illa tatlı yiyeceksen hafif sütlü tatlılar şerbetlilerden uzak durmak gerekiyor.Asitli içecekler kesinlikle yasak. Paketli gıdalar yasak. Kısacası karaciğeri yorabilecek hersey yasak .İlaç desteğiyle kontrol altına girecek ama ne kadar dikkat o kadar iyi olur
Yumurtayı başta tamamen kestik biz değerler normale dönünce haftada 3 gün yedik o da çok yoruyormus karaciğeri

Teşekkür ederim elimden geldiğince dikkat edecem hayırlısıyla atlatırız bu süreci inşallah

Yağlı şeyler çok tüketmemek gerekiyor kızartma yerine fırın, Et aşırı tüketmemek gerekiyor ,illa tatlı yiyeceksen hafif sütlü tatlılar şerbetlilerden uzak durmak gerekiyor.Asitli içecekler kesinlikle yasak. Paketli gıdalar yasak. Kısacası karaciğeri yorabilecek hersey yasak .İlaç desteğiyle kontrol altına girecek ama ne kadar dikkat o kadar iyi

Meyve yenebiliyor mu acaba birde balık ? ,bende bir haftadır kaşınıyorum kolestaz büyük ihtimal kan vericem yarın 28.haftadayim

Merhaba alt ast değeri normal olup Alkalen fosfataz (Alp) değeri yüksekliği sebebiyle serum açlık safra asiti testi yaptıran var mı ? Sonucunuz ne oldu acaba kolestaz çıktı mı ? Şuan bu tarz bir durum yaşıyorum da.

X