Gebelik

ozknsmf

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2021
41
24
31
Arkadaşlar selam
7 ay önce bebeğimin kalp atışı durduğu için kürtaj oldum adet tarihime göre 9 hafta ultrason tarihine görede 7 hafta olarak görünüyordu geç döllenmeden ötürü olabilir demişti doktorum ve ilk gebelik olduğu için normal durum demişti neyse sonrasında düzensiz adetten ötürü kontrole gittim ve polikistik over olduğumu öğrendim hormon testlerim temiz çıktı yumurtalıklarım bu şekildeymiş stresten uzak durmam lazımmış ve 3 ay kadar Q-folin ve coraspirin kullandırdı doktorum buda tabi fazlasıyla kanımın sulanmasına sebep oldu hiçte gerek yokmuş kan değerlerim normalmiş çünkü bunuda dahiliyede verdiğim detaylı testlerle öğrendim asıl ilginç olan ve kafamda deli sorular olan bir durum yaşıyorum 1 eylülde grip olduğum için hastaneye gittim adetime 2 gün vardı beta verdim değerim 1,32 çıktı 5 gün sonra değer 29 çıktı ve başka bir doktora gittim durumu anlattım coraspirin ve folik asiti bıraktırdı depolarım dolmuş eve geldim ve ben adet oldum doktoru aradım kimyasal gebelik dedi adetle atarsın normal durum dedi 4 gün sonra beta ver düşüşe bakalım dedi ve ben düşüş beklerken artış olmuş 139,6 ya çıkmış değerim ama ben adet oldum bugün 6. Günüm kafam çok karışık perşembe kontrole gideceğim ve çarşambadan bi kan daha vereceğim tecrübesi olan buna benzer durum yaşayan var mı çok şaşkınım😞

Persembeye kadar betayi 2 günde bir takip et bence artışı önemli. Düzenli mi yükseliyor yükselip azalıp tekrar yükselişe mi geciyor.

Son durumunuz nedir kanama neden olmus acaba
Dış gebelik olduğu anlaşıldı beta 490 a geldi en son çok az bir artış sağladı ve 355 e düşüp 1 hafta kadar sabit kaldı iğne yapılacaktı düşmeseydi değer şükürler olsun 3 gün önce kan verdim 170 e düşmüş kendiliğinden atıyor vücudum ama 1 ay olucak kanama yaşıyorum yinede bu kadarıyla atlattığım için şükrediyorum iğneye yada ameliyatlık durum olmadı yapılan iğne kemoterapide kullanılıyormuş deride ve saçta dökme yapabilirmiş yan etkileri çokmuş bu şekilde bişey atlattım her şeyin hayırlısı olsun 😇

Dış gebelik olduğu anlaşıldı beta 490 a geldi en son çok az bir artış sağladı ve 355 e düşüp 1 hafta kadar sabit kaldı iğne yapılacaktı düşmeseydi değer şükürler olsun 3 gün önce kan verdim 170 e düşmüş kendiliğinden atıyor vücudum ama 1 ay olucak kanama yaşıyorum yinede bu kadarıyla atlattığım için şükrediyorum iğneye yada ameliyatlık durum olmadı yapılan iğne kemoterapide kullanılıyormuş deride ve saçta dökme yapabilirmiş yan etkileri çokmuş bu şekilde bişey atlattım her şeyin hayırlısı olsun 😇
Rabbimden gelene bişey diyemiyorsundedigin gibi ameliyatlik durumlarda olabilirdi çok şükür bu sekildr atlatmissin canim en kisa zamanda tekrar saglikli bi gebelik yaşarsin insallah🙏😘

X