Gebelikte 3. Aydan sonra vitamin

purplehoney

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2023
21
15
29
Kızlar merhaba ben 12. Haftama girdim doktor vitamin yazdı 2 tane ama çok pahalı 550 TL ikisi . Her ay kullanmanın maliyeti çok fazla olacak. Siz kullandınız mı? Kullandığını vitaminler ne ? Birde sağlık ocağına gitsem bu ilaçların muadillerini yazar mı

Hangi vitaminleri yazdı? D vitaminini ve magnezyumu sağlık ocağına yazdırıyordum ben, başka vitamin kullanmadım. Beslenmeme dikkat ediyordum, bir sorun yaşamadık çok şükür.

Hangi vitaminleri yazdı? D vitaminini ve magnezyumu sağlık ocağına yazdırıyordum ben, başka vitamin kullanmadım. Beslenmeme dikkat ediyordum, bir sorun yaşamadık çok şükür.
Pregnacare diye bi marka ama aşırı pahalı bende yarın aile hekimine gidip bi soracağım. Her ay başa çıkılmaz yoksa bu fiyatlarla 🙄 . Teşekkür ederim ayrıca cevabınız İçin 🥰

Pregnacare diye bi marka ama aşırı pahalı bende yarın aile hekimine gidip bi soracağım. Her ay başa çıkılmaz yoksa bu fiyatlarla 🙄 . Teşekkür ederim ayrıca cevabınız İçin 🥰
Bende 12 haftalık hamileyim dün doktorum magnezyum d vitamini falan verdi özele gittiğim sizin ödediğiniz kadar tutmuyor. Ayrıca bu ilaçları da kullanmayı düşünmüyorum, doğal şeylerle beslenip yeterli olacağını düşünüyorum

Birde hangi ilaçları kullanıyorsunuz doğuma kadar devam edecek misiniz kullanmaya 🙏🏻
Magnorm kullandım 19. Haftadan sonra, d vitaminini uzun süre kullanmadım diye hatırlıyorum, 15 ayı geçti ben doğum yapalı tam vakti hatırlamıyorum

Bende 12 haftalık hamileyim dün doktorum magnezyum d vitamini falan verdi özele gittiğim sizin ödediğiniz kadar tutmuyor. Ayrıca bu ilaçları da kullanmayı düşünmüyorum, doğal şeylerle beslenip yeterli olacağını düşünüyorum
D vitaminini besinlerden değil güneşten alabilirsiniz, öğlenleri 12-13 arası güneşte kollarınızın, bacaklarınızın açık kalması gerekiyor.

Magnezyumu mutlaka kullanın, ben 19. haftadayken sokağın ortasında kasılıp kalmıştım, acile götürmüştü komşum. Magnezyum verdi doktor, müthiş derecede kramplarınız olur, daha çok başındasınız şimdi anlamazsınız ama zorlanırsınız bilginiz olsun.

Markadan markaya değişiyor vitamin fiyatları. Ben çocuklara sidefer demir damlası kullanıyorum, 192₺ fiyatı çok daha uygun fiyatlı olanı da var.

Sağlık ocağındaki doktora kullandığınız markayı söyleyip reçeteli olanlardan almak istediğinizi söyleyin, zaten aksi durum olmadıkça standart olarak demir, d vitamini ve magnezyum veriyorlar. Beslenmenize de dikkat edersiniz ama kesinlikle vitamin kullanın.

D vitaminini besinlerden değil güneşten alabilirsiniz, öğlenleri 12-13 arası güneşte kollarınızın, bacaklarınızın açık kalması gerekiyor.

Magnezyumu mutlaka kullanın, ben 19. haftadayken sokağın ortasında kasılıp kalmıştım, acile götürmüştü komşum. Magnezyum verdi doktor, müthiş derecede kramplarınız olur, daha çok başındasınız şimdi anlamazsınız ama zorlanırsınız bilginiz olsun.

Markadan markaya değişiyor vitamin fiyatları. Ben çocuklara sidefer demir damlası kullanıyorum, 192₺ fiyatı çok daha uygun fiyatlı olanı da var.
D vitamininin güneşten gelen uv-b ışınları ile sentezi mümkün ama bu ışınlar belli bi açıda ancak mümkün o da ülkemiz için Mayıs ayında falan başlıyor ortalama. Yaz ortalarına doğru öğlen uv-b ulaşma süresi uzuyor sonra tekrar azalıyor. Şu anda ülkenin herhangi bir yerine uv-b ulaşmıyor.

D vitamininin güneşten gelen uv-b ışınları ile sentezi mümkün ama bu ışınlar belli bi açıda ancak mümkün o da ülkemiz için Mayıs ayında falan başlıyor ortalama. Yaz ortalarına doğru öğlen uv-b ulaşma süresi uzuyor sonra tekrar azalıyor. Şu anda ülkenin herhangi bir yerine uv-b ulaşmıyor.

Ocak ayında d vitaminim düşük çıktı, doktor dışarı çıkıp güneşte beklemem gerektiğini söyledi. Hatta bebeklerimden dolayı çıkamayacağımı söyleyince tavır yaptı. Şaşırdım, boşu boşuna azarlamaya kalkmış beni, çıksam da işe yaramayacakmış zaten.😂

Doktordan iyi biliyorsanız neden doktora gidiyorsunuz?

Magnezyumun markası nedir acaba devlet mi karşılıyor memnun musunuzz
Magnezyum ve natura nın. Devlet karşılamaz ama ucuzdur ve içeriği çok temiz. Bu ülke de d vitaminini güneşten alabileceğini sanan kişiler inanılmaz yanılıyor ben izmirliyim her gün güneşlenmeme rağmen yaz sonunda d vitaminim 17 idi. Şuan colefor kapsül ile yükselttim şükür sıkıntım kalmadı.

magnezyum kullanıyorum ben de bir de d vitamini kullanıyorum. Teşekkür ederim 🌸

X