Gebelikte ağrı...

3nity

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2015
14.625
62.300
Saat 4 e gelmek üzere ve hala ağrıdan, sancıdan uyuyamadım.

36 haftalık hamileyim, 2. Gebeliğim.
İlki güle oynaya geçen, her türlü işimi kendi yaptığım, gezip tozdugum bir gebelik oldu...

Bu seferkinde son 6 haftadır artık dayanmakta zorlandığım sancılarla bogusuyorum...
Ağrı eşiğim yüksek zannederdim,

ilk Doğumum normal başlayıp sezaryen devam eden Doğum oldu ki suni sancıda bile gıkım çıkmamıştı... Ama şimdi dişlerimi sıkmaktan çenem ve başı ağrıyor...

İşin güzel yanı her şey yolunda. Doktora gidiyoruz kontrol ediyor, olur öyle diyor yolluyor...
Marjinal bir insan olmadım hiç. Olur öyle dediyse doğrudur. Doğrudur da bunun bana bir faydası yok... geceleri uyuyamamak, sabahları 2 yaşında çocukla güne başlamak ve sürdürmek artık pes ettim...

Pozisyon değiştirmek, duş almak, nefes egzersizleri bir işe yaramıyor... varsa başka bir önerisi olan çok duacı olacağım...

Bende 37 haftalıgım ilk gebelik tecrubesizim. Artik deliksiz uyumak hayal gibi oldu ne sağa dönebiliyorum ne sola. Bide son 4-5 gündür vajinada ağrım var. Sizin kadar sancım agrim yok henüz ama huzursuzluk cok var. Son haftalar hiç gecmiyor. Ağrılarınız hakkinda bi bilgim yok Allah yardımcınız olsun demek istedim.. :KK43:

Benimde ilk gebeligim cok rahat gecmisti ama ikincisi kabus gibiydi..
Gece uyuyamazdim, kanama vs basima gelmeyen kalmadi.
Bi gece agladim artik Allahim isyan degil ama yukum agirlasti, saglikla kucagima tez vakitte ver diye, o gecenin sabahina dogumum oldu, 37. Haftadaydim.
Ilk bebegimse 41. Haftada dogdu, valla biraksalar 2 haftadaha tasirdim:halay:
Bence 2 yasindaki bebek sizi yoruyor ondan bu agrilariniz, butun gun dinlenseniz boyle olmaz. Oglumda beni cok yorardi:bicak:

Aman dikkat, benim de ikinci hamileliğimde 37. Haftada doğum oldu o rahatsızlıklardan. Magnezyum kullanıyor musun? Ben doğum olsun kurtulayım diye bırakmıştım kullanmayı. Kasılmalar artınca da doğurdum zaten. Az daha sık dişini, şu erkekler onda birini çekseler keşke şu sıkıntıların.

Canim ya çok az kalmış az daha sık dişini hayırlı sağlıklı doğumlar diliyorum

Enfeksiyon olabilir mi acaba ? Kasık ağrısı olur ama ara ara öyle şiddetli olmaz yani bende olmadı hiç idrar tahliline bakildimi

Yok değil, ağrı şikayeti ile gidince yapıldı tahlil enfeksiyon için, her şey normal, her şey yolunda...
zaten enfeksiyon ağrısı gibi değil. Bariz kas ağrısı...

Benimde ilk gebeligim cok rahat gecmisti ama ikincisi kabus gibiydi..
Gece uyuyamazdim, kanama vs basima gelmeyen kalmadi.
Bi gece agladim artik Allahim isyan degil ama yukum agirlasti, saglikla kucagima tez vakitte ver diye, o gecenin sabahina dogumum oldu, 37. Haftadaydim.
Ilk bebegimse 41. Haftada dogdu, valla biraksalar 2 haftadaha tasirdim:halay:
Bence 2 yasindaki bebek sizi yoruyor ondan bu agrilariniz, butun gun dinlenseniz boyle olmaz. Oglumda beni cok yorardi:bicak:

Evet benimde benzer durum oldu, daha başta kanama ile başladı bu seferki... 30. Haftadan beri en azından 35 bitsin diye dua ediyordum, evhamlı biri de değilim pek ama canım yanıyor daha nolsun :) 35 Bitti çok şükür :) 37 de olursa Doğum hiç şikayet etmem, yeter ki sağlıklı doğsun...

Aman dikkat, benim de ikinci hamileliğimde 37. Haftada doğum oldu o rahatsızlıklardan. Magnezyum kullanıyor musun? Ben doğum olsun kurtulayım diye bırakmıştım kullanmayı. Kasılmalar artınca da doğurdum zaten. Az daha sık dişini, şu erkekler onda birini çekseler keşke şu sıkıntıların.

Magnezyum u önde hap sonra şase kullandım. Biraz işe yarar gibi oldu aslına bakarsan, ama son 1 haftadır gerçekten hiç bir şey kar etmiyor...
Ayakta yürümekte zorlanıyorum yarım saat ayakta dursam...

su içebiliyor musunuz? İYE geldi benim aklıma ama... bilemedim..

Tahlil yapıldı temiz..
hamileliklerimde su konusunda bilinçli olarakta dikkat ederdim ama zaten normalin 2 katı kadar susadığım için günde 3 litreyi rahat geciyorum..
daha fazla içeyim desemde içemem sanırım :)
Gerçi ağrım geçecek deseler damacanadaki kamış koyar içerim :)

Saat 4 e gelmek üzere ve hala ağrıdan, sancıdan uyuyamadım.

36 haftalık hamileyim, 2. Gebeliğim.
İlki güle oynaya geçen, her türlü işimi kendi yaptığım, gezip tozdugum bir gebelik oldu...

Bu seferkinde son 6 haftadır artık dayanmakta zorlandığım sancılarla bogusuyorum...
Ağrı eşiğim yüksek zannederdim,

ilk Doğumum normal başlayıp sezaryen devam eden Doğum oldu ki suni sancıda bile gıkım çıkmamıştı... Ama şimdi dişlerimi sıkmaktan çenem ve başı ağrıyor...

İşin güzel yanı her şey yolunda. Doktora gidiyoruz kontrol ediyor, olur öyle diyor yolluyor...
Marjinal bir insan olmadım hiç. Olur öyle dediyse doğrudur. Doğrudur da bunun bana bir faydası yok... geceleri uyuyamamak, sabahları 2 yaşında çocukla güne başlamak ve sürdürmek artık pes ettim...

Pozisyon değiştirmek, duş almak, nefes egzersizleri bir işe yaramıyor... varsa başka bir önerisi olan çok duacı olacağım...
Bebeğiniz bir yaşındayken hamile kalmışsınız. Sezeryandan sonra 2 yıl tavsiye etmiyorlar. Büyük ihtimal sizin sezeryan yerleriniz ağrıyor. Deri genişlediği için zorlama yapıyor

İlk gebeligimi unuttum ama ikinci gebeligimde aynı durumdaydim hoş ancak 34. Haftayi gorebildik ama bu durumun 40 a merdiven dayadigim su gunlerde tüp bebek doktorumdan duydugum sozlerle alakasi varmiş rahmim dogustan dar ve küçükmüs ....

Bende 37 haftalıgım ilk gebelik tecrubesizim. Artik deliksiz uyumak hayal gibi oldu ne sağa dönebiliyorum ne sola. Bide son 4-5 gündür vajinada ağrım var. Sizin kadar sancım agrim yok henüz ama huzursuzluk cok var. Son haftalar hiç gecmiyor. Ağrılarınız hakkinda bi bilgim yok Allah yardımcınız olsun demek istedim.. :KK43:
Ben 25 haftalığım vajina ağrısından geberiyorum sağa sola dönmek işkence oldu

Bebeğiniz bir yaşındayken hamile kalmışsınız. Sezeryandan sonra 2 yıl tavsiye etmiyorlar. Büyük ihtimal sizin sezeryan yerleriniz ağrıyor. Deri genişlediği için zorlama yapıyor
17 aylıktı, araları 26ay olacak..
haklısınız mutlaka etkisi vardır,
Gerçi gerilim tarzı bir ağrı değil hissettiğim, bir de az çok Doğum sancısı çektigim için söylüyorum, kasılmaya daha çok benziyor.
çoğu zaman karnım toplanıyor ağrı esnasında... Kasıktaysa da daha çok kramp gibi oluyor.
Ama dediğini doğru, Doğum sonrası spor yapıyor olmama rağmen sezaryen aralığı için süre yeterli değilmiş.
Karın bağlarımın, kaslarımın ilk Doğum gibi olmadıgı 3. Aydan beri kendini hissettiriyor...

İlk gebeligimi unuttum ama ikinci gebeligimde aynı durumdaydim hoş ancak 34. Haftayi gorebildik ama bu durumun 40 a merdiven dayadigim su gunlerde tüp bebek doktorumdan duydugum sozlerle alakasi varmiş rahmim dogustan dar ve küçükmüs ....

İlk gebeliğimde 35. Haftaya kadar seyahat ediyordum... hem de öyle oturduğum yerden değil... karşılaştırmam belki de biraz bu yüzden.
Geçmiş olsun size de... yapısal bir sıkıntı yoktur diye umuyorum, olsa doktor fark ederdi sanırım.
Açıkçası doktor da şaşkın :) ilk gebeliğimi hatırlıyor çünkü.. naptı bu çocuk sana bu sefer diyor :)

Kas ağrısı dediginiz agri sırt bölgesinde mi ?

Karın ve kasık daha çok.
15-20 dk ayakta kaldığımda ise baskıdan vajinada da ağrı başlıyor...

Ben 25 haftalığım vajina ağrısından geberiyorum sağa sola dönmek işkence oldu

Geçmiş olsun sizede... erken olmuş sizinde :KK43:

Benim de ikinci hamileliğim ağrılı geçmişti. Hatta doğum sancılarımı bile daha önceki sancılarla karıştırmıştım. Nerdeyse arabada doğuracaktım . İlk hamileliğimde hiç sorun yoktu. Benim iki hamileliğimin arası 9 seneydi bu arada. Ben yaşıma bağlamıştım ağrıları. Hayırlı doğumlar dilerim.

Benimde böyleydi doğum esnasında sürprizle karşılaştık 38 cm yumurtalık kisti doğumda sağ yumurtam komple alındı
Bebeğin ve rahmin arkasında kaldığından gorunmemis

Başka doktorlara da gidin muayene olun bence ... Bukadar ağrı normal değil...

Size tavsiyem eger hidronefroz (böbreklerde sıvı birikmesi sonucu büyüme) gibi bir durum yoksa sık sık NST çektirin özellikle sanci hissettiginiz dönemlerde. Kadınlar genelde gece sanci ceker çünkü gece daha aktif hale geliyor hormonlar ilki de sezeryan olmus dikkat etmelisiniz inşallah sorunsuz atlatirsiniz.

Agri eşigi kadinlarin erkeklere gore cok cok yuksektir zaten.
Sonlara gelmissiniz dogum belirtisi olsa bile saglik sorunu yasamaz bebis.ben 35+4 de dogum yaptim.
Allah tan sifa dilerim ikiniz.icin de :dua:

İlk gebeliğimde 35. Haftaya kadar seyahat ediyordum... hem de öyle oturduğum yerden değil... karşılaştırmam belki de biraz bu yüzden.
Geçmiş olsun size de... yapısal bir sıkıntı yoktur diye umuyorum, olsa doktor fark ederdi sanırım.
Açıkçası doktor da şaşkın :) ilk gebeliğimi hatırlıyor çünkü.. naptı bu çocuk sana bu sefer diyor :)

Karın ve kasık daha çok.
15-20 dk ayakta kaldığımda ise baskıdan vajinada da ağrı başlıyor...

Geçmiş olsun sizede... erken olmuş sizinde :KK43:
Ağrılarım tıpkı anlattığınız sekildeydi tabi bebektede kasılma vardi siz yinede dikkat edin...Rahim konusuna yogunlasamadim bile o kadar cok şok yasadim ki ust uste gelince ona sira gelmedi bir dahaki kontrolde mutlaka soracagim...Hayirli dogumlar saglikla kucaginiza alin meleginizi...

Benim de ikinci hamileliğim ağrılı geçmişti. Hatta doğum sancılarımı bile daha önceki sancılarla karıştırmıştım. Nerdeyse arabada doğuracaktım . İlk hamileliğimde hiç sorun yoktu. Benim iki hamileliğimin arası 9 seneydi bu arada. Ben yaşıma bağlamıştım ağrıları. Hayırlı doğumlar dilerim.

henüz 30. istiyoruz ki elle tutulur bir sebep bulalım ama sanırım yok..

Benimde böyleydi doğum esnasında sürprizle karşılaştık 38 cm yumurtalık kisti doğumda sağ yumurtam komple alındı
Bebeğin ve rahmin arkasında kaldığından gorunmemis

Başka doktorlara da gidin muayene olun bence ... Bukadar ağrı normal değil...

Çok geçmiş olsun.
Hiç böyle bir ihtimal aklıma gelmedi açıkçası. Planlı gebelik olduğu için gebelik öncesi muayene olmuştum, en azından orada görülmez miydi?
Az kaldı diyip bekleyeceğim sanırım. Başka bir doktor araştırıp içime sineni bulana kadar doğar zaten :)

Size tavsiyem eger hidronefroz (böbreklerde sıvı birikmesi sonucu büyüme) gibi bir durum yoksa sık sık NST çektirin özellikle sanci hissettiginiz dönemlerde. Kadınlar genelde gece sanci ceker çünkü gece daha aktif hale geliyor hormonlar ilki de sezeryan olmus dikkat etmelisiniz inşallah sorunsuz atlatirsiniz.

Zaten gece sabaha kadar en çok ağrı hissettiğim zaman... gündüz de devam etse hastaneye yatırın derdim sanırım :)
Nst gündüz çekildi hep, normal sınırlarda sadece sonuncusunda 20 dk da 3 tane pik sancı görünüyor ama normal dedi doktor..

Agri eşigi kadinlarin erkeklere gore cok cok yuksektir zaten.
Sonlara gelmissiniz dogum belirtisi olsa bile saglik sorunu yasamaz bebis.ben 35+4 de dogum yaptim.
Allah tan sifa dilerim ikiniz.icin de :dua:

İnşallah... bebek haftasına göre önden gidiyor zaten, umarım gelişimi de öyledir.
Ve ben doktora sezaryeni planlı istemediğimi söylemiştim :) sancımı yda suyumu beklemek istiyordum ama sanırım bu gidişle doktor da uygun görürse 38 de alın demeye başlayacağım...

Ağrılarım tıpkı anlattığınız sekildeydi tabi bebektede kasılma vardi siz yinede dikkat edin...Rahim konusuna yogunlasamadim bile o kadar cok şok yasadim ki ust uste gelince ona sira gelmedi bir dahaki kontrolde mutlaka soracagim...Hayirli dogumlar saglikla kucaginiza alin meleginizi...

Amin, teşekkür ederim.. hepimizin sağlığı yerinde olsun inşallah :)

X