Gebelikte bebegin lateral ventrikül genisligi 9.4mm

Kaç mm idi canım
Benim lateral ventriküller 6mm idi ama ön ventriküller daha belirgindi normalde ölçülen kısım arka ventriküllermis onda sıkıntı yoktu ama öndekiler belirgin olunca doktor yeniden detaylı ultrasona aldı 3 hafta sonra çok şükür normale döndü

Ne söyledi acaba? Ben de aynı şeyleri yaşadım çünkü
Detaylı ultrasonda beyninde sıvı oldugunu gördü doktorum ama tam 10 mm sınırındaydı endiselenmemi fakat takibe alınacagımı soyledi.iki hafta sonra 11 mm ve 13 mm yükseldi.kordosentez ve fetal mr önerildi.(perinotoloji ve dr önerisi) cok agladım cok üzüldüm ve hala da üzgünüm cok karırsız kaldım yapmalıymıyım vs ama sonunda yaptırmaya karar verdik kordosentez.sonuclar daha cıkmadı.umarım mucizeler olur umarım her sey temiz cıkar sizin durumunuz nedir acaba ?ventrikülomegali yasayanlardan cok az dönüş olmus.sonrasında doğum yapanlarda nasıl bir durum olusmus acaba

Detaylı ultrasonda beyninde sıvı oldugunu gördü doktorum ama tam 10 mm sınırındaydı endiselenmemi fakat takibe alınacagımı soyledi.iki hafta sonra 11 mm ve 13 mm yükseldi.kordosentez ve fetal mr önerildi.(perinotoloji ve dr önerisi) cok agladım cok üzüldüm ve hala da üzgünüm cok karırsız kaldım yapmalıymıyım vs ama sonunda yaptırmaya karar verdik kordosentez.sonuclar daha cıkmadı.umarım mucizeler olur umarım her sey temiz cıkar sizin durumunuz nedir acaba ?ventrikülomegali yasayanlardan cok az dönüş olmus.sonrasında doğum yapanlarda nasıl bir durum olusmus acaba
Merhaba 1 hafta geçmiş sonuçlarınız çıktı mı acaba? Eğer çıkmadıysa kendi hikayemi anlatıp sizi daha da üzmek istemem çünkü yaşadıklarımı bir eşimle ben bir de rabbim biliyor. Çok ama çok zor bir süreç geçirdim, ne hamileliğimi anladım ne başka bir şeyi..

Merhaba 1 hafta geçmiş sonuçlarınız çıktı mı acaba? Eğer çıkmadıysa kendi hikayemi anlatıp sizi daha da üzmek istemem çünkü yaşadıklarımı bir eşimle ben bir de rabbim biliyor. Çok ama çok zor bir süreç geçirdim, ne hamileliğimi anladım ne başka bir şeyi..
Merhaba hikayenizi kısmen okudum.Allah yardımcınız olsun.Burda günlerce okuyup okuyup agladım.hem kendi halime hemde zor durumda kalan annelere.Gebeliğini devam ettren ya da sonlandırmak zorunda kaşan bütün annlere dua ediyorum.Allah kimseye taşıyamayacagı yükü vermesin.son 1 aydır cok endişeliyim.bebegim büyüdükçe endişemde büyüdü.ilk iki testimiz temiz cıktı fakat 3.ve 4. Testler daha önemli.pazartesi kontrolüm var.gitmeye korkar oldum hastanelere.sonucları almak daha da endise veriyor.acaba nasıl sonuclanacak! Stres yapma diyorlar fakat evaladınız imtihanınız olmus,kolay mı…inş güzel haberler alırız inş burdan size umut verici haberler veririm.bu sürecte o kadar cok araştırdım ki evet hastalığı paylasmıslar fakat sonrasında bir dönüş olmamıs.dilerim hepsi iyidir.bir örnek bile insana bir anneye cok umut veriyor.

Şuan lateral ventrikulu hafif geniş yine ama doktor normal olduğunu söyledi Mr bile istemedi.
Sizin adınıza çooook sevindim.böyle güzel haberler almak umut veriyır bizim gibilere,inş hep saglıklı olur kuzucuk.Doğumdan sonra sürekli takip komtrol vs altında mıydı acaba?benim doktorumda kafasının daha önden gittiğini söyledi.doğumdan sonra sizin bebeginizde de ciddi farklılıklar var mıydı?

Doğumdan önce zaten çok riskli bi yerde değildi ölçümlerimiz sonrasında da beyin cerrahisine gittik onlarda normal bi değer olduğunu hatta bakılsa herkeste böyle hafif genişliklerin olacağını söyledi

X