Gebelikte ekşi ve turşu

betulrahimi

Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2022
793
181
22
5+4 günlük hamileyim canım aşırı derecede ekşi şeyler istiyor asermek falan değil sadece ekşi istiyor ve aşırı derecede ekstra salatalık turşusu istiyor zararlı mı yemek tavuk ton balığı ayran bu türlerden migdem bulanıyor gördükcə

5+4 günlük hamileyim canım aşırı derecede ekşi şeyler istiyor asermek falan değil sadece ekşi istiyor ve aşırı derecede ekstra salatalık turşusu istiyor zararlı mı yemek tavuk ton balığı ayran bu türlerden migdem bulanıyor gördükcə
16 haftalık hamileyim bende ekşi olan herşeye bayılıyorum 😂 turşu yiyorum ama fazlası zararlı diye duydum

13+6 deli gibi turşu yiyorum turşu suyu sonuç yediğim gün inanılmaz ishalim zararı kesin vardır ama durduramıyorum kendimi Allahtan turşudan sonra çok fazla su içiyorum onla avutuyorum kendimi

13+6 deli gibi turşu yiyorum turşu suyu sonuç yediğim gün inanılmaz ishalim zararı kesin vardır ama durduramıyorum kendimi Allahtan turşudan sonra çok fazla su içiyorum onla avutuyorum kendimi
Benim bugün sabahtan beridir migdem bulanıyor acaba sade maden suyu içtim bişi olur mu

Benim bugün sabahtan beridir migdem bulanıyor acaba sade maden suyu içtim bişi olur mu
Miğdeni rahatlatır maden suyu yeni beş haftalıksın ben halen kusma ilacı kullanıyorum 3bucuk aylık oldu ama şükür ilk zamanlar gibi değilim kussanda korkma kusma olayı miğde bulantı olayı hamileğin demir başı inşallah olmazsın inşallah çok güzel geçer ama olursa da üzme kendini

Bana doktorum mümkün olduğunca tuzlu ve tatlı şeylerden uzak dur demişti çünkü tuzlu şeyler tansiyonu tatlı şeylerde şekeri yükseltebilir bunlarda gebelikte istenmeyen 2 durum. Ama porsiyonuna dikkat ederek nefsinizi köreltecek kadar yemeniz de sıkıntı olmaz sadece sonrasındaki yediğiniz şeylerde biraz dengeleyin tuzu az şeyler yiyin

X