Gebelikte Kilo Alımı

Yami00

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2021
115
40
26
Merhabalar,
16 haftalık hamileyim, ilk gebeliğim ve çatlatma iğnesiyle hamile kaldım pkos hastasıyım, 54 kiloyla hamile kalmıştım kendimi bildim bileli bunun üzerine hiçbir zaman çıkamadım
hep bi kilo alma problemim vardı kilo alamıyordum ama 16 haftanın sonunda şuan da 60 kiloyum 6 kilo aldım, hiç belli olmuyor kilo aldığım kime söylesem inanmıyor ne yüzüme ne bacaklarıma hepsi aynı duruyor 6 kilo nereye gitti anlayaamadım ben karnım hemen çıktı ama şuanda 4 aylık gibi değil daha büyük bi karnım var bu aldığım kilo fazla mı sizce?

16. hafta için 6 kilo çok fazla gerçekten. Son 3 ay zaten çok hızlı kilo alınıyor. Uzun boyluysanız aldığınız kiloyu belli etmiyor olabilirsiniz ama dikkat edin bence. Çok fazla kilo almak hamileliği ve doğumu zorlaştırabilir

Merhabalar,
16 haftalık hamileyim, ilk gebeliğim ve çatlatma iğnesiyle hamile kaldım pkos hastasıyım, 54 kiloyla hamile kalmıştım kendimi bildim bileli bunun üzerine hiçbir zaman çıkamadım
hep bi kilo alma problemim vardı kilo alamıyordum ama 16 haftanın sonunda şuan da 60 kiloyum 6 kilo aldım, hiç belli olmuyor kilo aldığım kime söylesem inanmıyor ne yüzüme ne bacaklarıma hepsi aynı duruyor 6 kilo nereye gitti anlayaamadım ben karnım hemen çıktı ama şuanda 4 aylık gibi değil daha büyük bi karnım var bu aldığım kilo fazla mı sizce?
Kuzum ben de aynıyım. Fakat benim kilo göğüslerime gitti çoğunlukla yani baksan 9 kilo almış gibi değilim hala aynı kıyafetlerimi giyiyorum. Karnın gazdan şiş olabilir ayrıca herkesin hamiş karnı farklıdır kimisi çok gösterir kimisi göstermez. Stres yapma 💙

Kiloya dikkat edin muhtemelen şekeriniz çıkabilir bende hızlı kilo aldım şeker değerlerimden biri yüksek değil ama sınırda çıktı tuz şeker yağ salça oldukça azaltın bol su tüketin etkisi olacaktır 🙏🏻

Pcos hastalarında kilo alımı arttıkça insülin direnci oluşuyor buda ilerleyen dönemlerde gebelik şekerine neden olabilir. Ayrıca ilk üç ay 1 kilo almayı oneriyorlar bebek senin yediğinden çok depondan besleniyor. Bana kalırsa yemenize dikkat edin kilo alımı çok hızlı. Kek börek hazır gıdalardan uzak durun zaten bir faydası olmayacak bebeğe. Yumurta yoğurt süt sebze balık kefir kuru meyveler yiyip için.

X