Gebelikte manevi hazırlık

ryhnrba

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2020
94
120
26
Merhaba 🌹
Bu konuda bebeğimizin sağlığı için aldığımız onca tedbirler Beraber manevi hazırlık olarak yapabileceğimiz bir kaç bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum. Rabbim tüm hamilelere sağlıklı sıhhatli kucağına almayı , hamile kalmak isteyenlere de mübarek evlatlar nasip etsin
1- hamilelik süresinde 41 gün her gün bir incire 1 Yasin’i Şerif okunarak yenilirse o bebek uslu olurmuş
2- Yine aynı şekilde 41 gün bir cevize Yasin’i Şerif okunup yenirse o bebek Zeki olurmuş
3-İbrahim süresi 41 defa okunursa yumuşak huylu olurmuş
4- enbiya süresi 70 kez okunursa peygamberlerin ahlakını yansıtırmış
5-Meryem süresi 70 kez okunursa doğum kolay olurmuş .
6- hamile kişi sabah akşam 21 kere ya ya haligu ya bariu ya müşaviri okursa bebek ve annesi sağlıklı olurmuş
7-her sabah 21 besmeleyle kuru üzüm ve bir elmaya Ayatel kürsü okunursa çocuğun hafızası kuvvetli zeki olurmuş
8-5 aylık hamileyken eş sağ işaret parmağını eşin karnına (göbeğine koyup ) sesli bi şekilde amanerrasülü okuyacak ve dua edecek eğer bebek te bir sıkıntı özür varsa Allah’ın izni ile giderilir .
9-üst usulü bebekte sarılık olmaması için 38 haftalık hamileyken çengel köy salatalığı rendelenip suyu sıkılır.içine nöbet şekeri koyulup (aktarlar da bulunuyor )içilirse sarılığı engellermiş.
10 -her gün bir havuç yemek suyu dengelermiş zira suyun azlığı ve çokluğu erken doğuma sebeb olurmuş.
11-her gün muz yemeye çalışmalı muz vücudda nabıza ve kramp girmemesine yardım edermiş (özellikle 6 aydan sonra )
12-5. Aydan sonra güzel şeyler konuşmalı peygamber efendimizden bahsetmeli sık sık salavatı şerife getirmeli
13-altını değiştirirken temiz bezi kapattıktan sonra felan ve nas okunmalı o çocuk süfliyat ve zina gibi günahlardan korunur biznillah
Yine eşyalarını katlarken felak Na okunmalı
14- doğuma az kalmışsa veya doğuma giderken inşirah süresi bol bol okunmalı kalbe ferahlık verir

9 AY BOYUNCA YAPABİLECEĞİN GENEL OLARAK TAVSİYELER :
1 - hep abdestli olmaya çalış
2 -genel olarak kötü huylardan sakın
3- geceleri aynaya bakma
4- sinirlenme genel olarak sakin huzurlu olmaya çalış
5- kuranı Kerim okumaya ve dinlemeye çalış
6-sulu bi nara 41 Yasin Şerif okuyup ye
7-1 elmaya 40 defa Yusuf süresi okuyup ye (Yusuf süresi güzellik verir)
8- 40 cuma guslü al cuma vakti veya işe gitmeden hemen önce
9-hamilelik boyunca bir kere bile olsun kuranı Kerim i Hatim et
10 -bebek hareket ettiği her an elini karnına koy ve salavatı şerife getir
11- hZ Allahı çok düşün
12- insanlara iyilik et
13mümin insanların yüzüne bak
14-dedikodu ve yalandan uzak dur
15-evladın sabırlı olmasını istiyorsan elini karnına koy ve asır suresi oku
16-enbiya süresi evladın Salih bir evlat olmasına vesile olur
17-çocuk doğmadan anne ve baba onla bol bol konuşmalı Özeklikle bebeğe ruh 4. Ayda verilir ondan sonra konuşmalı anlatmalı .benek doğduğunda o Seslere aşina olu
18 -nar bulantıyı . İncir ağız kokusun engeller bunun yanı dura armut ve ayva cilde güzellik verir
19 -hurma badem lahana ıspanak sebze balık bol tüketmeli fındkda aşırıya kaçmamalıdır .
20 -çocuğu emzirirken sağ göğsünü emerken la ilahe illallah sol göğsü emerken muhammedürrasulullah kulapına okunmalıdır.

🌺düşük tehlikesi varsa eşiniz karnınızın etrafını eliyle çevirip ya mübtiu 99 defa okuyacak
22 besmele 1 fatihayı şerife 1 felak 1 nas suresiyle kalem suresinin 51. Ve 52. Ayeti kerimesi Arapça yazılıp asılır .🌺

ashabı keyfin adı yazılıp sol kasığıa koyulan kadının doğumu kolay olur .

BUNLAR HADİSİ ŞERİF VE TIB ile elde EDİŞMİŞ BİLGİLERDİR
Hepsini olmasa fa bir kısmını yapabilsek inşallah evladımız kuranı Kerim ahlakı ile ahlaklanmış olur ve bizler onun sükuneti ile daha kolay bi hamilelik geçirmiş oluruz
Kendisi kuranı Kerim okuyamayalar dinleyebilir veya okuyabilecek iyi niyetli bi tanıdığına okutabilir
Rabbim sağlıcakla vatana millete bizlere HYırlı olacak evlat Allah’a hayır kul peygamber efendimize HYırlı ümmet olacak evlatlar yetiştirmeyi bize nasip etsin
SAĞLICAKLA KALIN 🌺

2 kere hamilelik yasadim dustu ,hamileliklerimdede elimden geldikce maneviyat yapmistim sonrada 4 yildir gebe kalamiyorum,insallah hem hamile kalir hemde saglikli dogum yaparsam insallh hepsini sirayla okumak isterim,rabbim ben ve benim gibi herkese hayirli evlat versin evimizi kucagimizi doldursun amin

Bende her gün yasin okuyordum tesbih cekiyodum 2.hatimime başlamıştım ama kaybettim melek kızımı 4 buçuk aylikken😑

All
2 kere hamilelik yasadim dustu ,hamileliklerimdede elimden geldikce maneviyat yapmistim sonrada 4 yildir gebe kalamiyorum,insallah hem hamile kalir hemde saglikli dogum yaparsam insallh hepsini sirayla okumak isterim,rabbim ben ve benim gibi herkese hayirli evlat versin evimizi kucagimizi doldursun

Bende okuyamıyordum dusuk tehlikem vardı sureklı yatıyordum Yusuf suresi be yaşın suresı çok dınledım tesbıh cektım benzeşe çok onemlı

X