Doğuma Hazırlık Gebelikte şeker yüklemesi yaptım

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

mahomelo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2020
90
47
31
Kızlar bugün şeker yüklemesi yaptım.75 Gr glikoz içtim. Bir saat sonra kan vereceğim.hic abartildigi gibi değil çok rahat bir şekilde içtim inanın 😊👍şeker yüklemesi yaptıran yaptıracak olan yada yaptırmayanlar bilgilerinizi görüşlerinizi paylaşın 😘

Kızlar bugün şeker yüklemesi yaptım.75 Gr glikoz içtim. Bir saat sonra kan vereceğim.hic abartildigi gibi değil çok rahat bir şekilde içtim inanın 😊👍şeker yüklemesi yaptıran yaptıracak olan yada yaptırmayanlar bilgilerinizi görüşlerinizi paylaşın 😘
Merhaba gecmis olsun oncelikle. Benim doktorum bu haftaya kadar seker yuklemesiyle ilgili bisey soylemedi. Siz kacinci haftadasiniz?

Merhaba gecmis olsun oncelikle. Benim doktorum bu haftaya kadar seker yuklemesiyle ilgili bisey soylemedi. Siz kacinci haftadasiniz?
26+1 haftalık gebeyim😘👍benim üçüncü gebeliğim oğlum da ve kızım da yapmadım doktorum gerek duymadı. Ama bu gebeliğim de kanda çıktı diyabet başlangıcı o yüzden yaptım. Sağlık ocağında yaptım eve yakın olduğu için zorlanmadım.

26+1 haftalık gebeyim😘👍benim üçüncü gebeliğim oğlum da ve kızım da yapmadım doktorum gerek duymadı. Ama bu gebeliğim de kanda çıktı diyabet başlangıcı o yüzden yaptım. Sağlık ocağında yaptım eve yakın olduğu için zorlanmadım.
Peki kacinci haftaya kadar yapilabilir bu yukleme. Benim diger randevum iki hafta sonra. Seker yuklemesini kacirmak istemiyorum benim ilk gebeligim.o yuzden ne var ne yok bilmiyoruz :)

Benimki yüksek çıktı malasef 😭 en son 28. Hafta dedi bana doktor.bencede ne olur olmaz yaptır gerçekten bebislerimizin sağlığı için 👍❤️

Banada şeker yüklemesi vaktin geldi dedi ama kanım da herhangi bisey cikmadi yaptirmasam ne olur ki aç karnına vermiştim 69 çıktı şeker biraz düşük sanırım ama çok çok abartılacak bi durum yoksa vermek istemiyorum ne yapmalıyım sizce

Ben yeni yaptırdım 75lik ve gebelik sekerim cıktı suan diyet yapıyorum ve seker olcumu yapıyorum

Banada şeker yüklemesi vaktin geldi dedi ama kanım da herhangi bisey cikmadi yaptirmasam ne olur ki aç karnına vermiştim 69 çıktı şeker biraz düşük sanırım ama çok çok abartılacak bi durum yoksa vermek istemiyorum ne yapmalıyım sizce
Çok düşük sizin tansıyon bas donmesi bulantı sorununuz var.mı

Ben yaptırmıştım iyikide yaptırmışim gebelik şekerim çıkmıştı normalde hep iyidir şekerim .9 ay diyetle kontrol altında tuttum sorun yaşamadım.

Neler yaptınız da kontrol altında oldu?
Diyetisyene yönlendiriyor doktor zaten bir liste veriyor neyi ne kadar yemeniz gerektiği yazıyor..hamur işi tatlı gıdalar yasak genelde çok az yemeniz gerekiyor salata yeşillik serbest normal diyet gibi eğer dikkat edilmezse kalıcı oluyor hamilelik şekeri ...ben dikkat ederek sadece 7 kilo aldım hamilelikte gereksiz kilo almamış oldum 😊

Diyetisyene yönlendiriyor doktor zaten bir liste veriyor neyi ne kadar yemeniz gerektiği yazıyor..hamur işi tatlı gıdalar yasak genelde çok az yemeniz gerekiyor salata yeşillik serbest normal diyet gibi eğer dikkat edilmezse kalıcı oluyor hamilelik şekeri ...ben dikkat ederek sadece 7 kilo aldım hamilelikte gereksiz kilo almamış oldum 😊
Seker olcumu yapıyor muydunuz

Ben de 24. Haftamda yaptırdım bence çok gerekli bir şey. Gebelikte şeke insülin gerektirebiliyor önlem alınmazsa erken doğuma kadar gidiyor allah esirgesin. Zaten verdikleri içecek redbull gibi şekerli bişey günlük hayatta da tükkettiğimiz gibi aslında.

Benimde kanda sınırda çıktı yaptım yüksek çıktı şimdide.bence yaptır ama yine senin bilecegin bir şey için rahat eder en azindan

X