Doğuma Hazırlık Gebelikte şeker yüklemesi yaptım

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Diyetisyene yönlendiriyor doktor zaten bir liste veriyor neyi ne kadar yemeniz gerektiği yazıyor..hamur işi tatlı gıdalar yasak genelde çok az yemeniz gerekiyor salata yeşillik serbest normal diyet gibi eğer dikkat edilmezse kalıcı oluyor hamilelik şekeri ...ben dikkat ederek sadece 7 kilo aldım hamilelikte gereksiz kilo almamış oldum 😊
Ne güzel maşallah 👍😊

Ben de 24. Haftamda yaptırdım bence çok gerekli bir şey. Gebelikte şeke insülin gerektirebiliyor önlem alınmazsa erken doğuma kadar gidiyor allah esirgesin. Zaten verdikleri içecek redbull gibi şekerli bişey günlük hayatta da tükkettiğimiz gibi aslında.
Aynen bencede gerekli yapılmalı.bende hiç pişman değilim inanki

İnşallah bende kontrol altına alırım.siz neler yaptınız.
Sizi dahiliye ye göndermedi mi doktorunuz bende yaptırdım ilk saat 190 2. saat 143 çıkmıştı. Beni önce dahiliyeye dahiliye raporda cihaz yazıp oradan diyetisyene gönderdi.

Banada şeker ölçümü yaptır dedi sen evde mi yapıyorsun. Bende cihaz yok. Benimde diyet yapmam lazım yüksek çıktı. Senin diyet listen nasıl paylaşirmisjn

Glukoz:111
60. Dakika:215
120.dakika:158
Çıktı
Dahiliyeye gitmelisin once bu isin sakası yok
Diyet listesini kisiye ozel hazırlıyorlar
Temel mantık hamurisi makarna pilav tatlı ve paketli ürünler yasak, gunde en az 2 lt su icilecek ve yürüyüş yapılacak

Sizi dahiliye ye göndermedi mi doktorunuz bende yaptırdım ilk saat 190 2. saat 143 çıkmıştı. Beni önce dahiliyeye dahiliye raporda cihaz yazıp oradan diyetisyene gönderdi.
Banada oyle dedi de dahiliye ertesi gun cagırdı gidemedim evime yakın hastaneye 10 marta randevu aldım..

Dahiliyeye gitmelisin once bu isin sakası yok
Diyet listesini kisiye ozel hazırlıyorlar
Temel mantık hamurisi makarna pilav tatlı ve paketli ürünler yasak, gunde en az 2 lt su icilecek ve yürüyüş yapılacak
Bu hafta içi önce doktoruma sonra onun doğrultusunda ne yapmam gerekirse yapacağım

Benim aksam gaz sorunum oluyor dediğim İcin bana bakliyat yazmamıştı, acaba sizin listede ne kadar izin var yanında yogurt salata mı var ek olarak?
Canım 3 ana 3 ara öğün var süt yoğurt kefir ayran dönüşümlü her öğünde mutlaka salata vardı meyve çok vermedi şekerle ilgili olunca sadece yeşil elma vardı ve badem ceviz gibi çiğ kuruyemişler.

En son 20.00 ye kadar ara öğün vardı ve yürüyüş tavsiye etmişti.

Canım 3 ana 3 ara öğün var süt yoğurt kefir ayran dönüşümlü her öğünde mutlaka salata vardı meyve çok vermedi şekerle ilgili olunca sadece yeşil elma vardı ve badem ceviz gibi çiğ kuruyemişler.

En son 20.00 ye kadar ara öğün vardı ve yürüyüş tavsiye etmişti.
Bakliyatı sormuştum aslında mesela aksam yemeğinde ne kadar kurufasulye yiyorsun yanında ne ile tamamlıyorsun?

Bakliyatı sormuştum aslında mesela aksam yemeğinde ne kadar kurufasulye yiyorsun yanında ne ile tamamlıyorsun?
Canım ben doğum yaptım 6,7 kaşık kuru fasulye 6,7 kaşık bulgur pirinç yoktu ve çavdar ekmeği vardı tüm sebze ve bakliyat hemen hemen aynı oranda.

Kızlar bugün şeker yüklemesi yaptım.75 Gr glikoz içtim. Bir saat sonra kan vereceğim.hic abartildigi gibi değil çok rahat bir şekilde içtim inanın 😊👍şeker yüklemesi yaptıran yaptıracak olan yada yaptırmayanlar bilgilerinizi görüşlerinizi paylaşın 😘
Ben de haftam gelince yaptırmak istiyorum. Benim doktorum şeker yükleme yapmıyorum bebeğin gelişimine göre diyetisyene yönlendiririm dedi. Ama ben başka bi doktora falan gidip yaptıracağım. Çünkü önceki gebelikte de yapılmamıştı son haftalarda hastanede yatmak zorunda kaldım ve o zaman yapılan ölçümlerde 147 çıkmıştı. Şekerin yüksek çıkması bebeğin gelişimi için zararlı sonuçta. En başında bilinirse ona göre yediğine içtiğine dikkat edersin.

Benimki yüksek çıktı malasef 😭 en son 28. Hafta dedi bana doktor.bencede ne olur olmaz yaptır gerçekten bebislerimizin sağlığı için 👍❤️
Merhaba benimde gebelik şekerim bir tık yüksek çıktı 3. Gebeliğim. Şimdi diyet yapıyorum ama bazı günler yine yüksek çıkıyor. Bu konuda bir fikriniz varmı? Randevum haftaya muhtemelen böyle giderse ünsülün verirler bana. Siz neler yapıyorsunuz. Evde ölçüyormusunuz kaç çıkıyor. Kusura bakmayın çok soru sordum. Konu açacaktım. Ama bir türlü beceremedim.

Ben de haftam gelince yaptırmak istiyorum. Benim doktorum şeker yükleme yapmıyorum bebeğin gelişimine göre diyetisyene yönlendiririm dedi. Ama ben başka bi doktora falan gidip yaptıracağım. Çünkü önceki gebelikte de yapılmamıştı son haftalarda hastanede yatmak zorunda kaldım ve o zaman yapılan ölçümlerde 147 çıkmıştı. Şekerin yüksek çıkması bebeğin gelişimi için zararlı sonuçta. En başında bilinirse ona göre yediğine içtiğine dikkat edersin.
Sağlık ocağında da yapıyorlar.kesinlikle varsa öyle bir sıkıntı yaptır.

Bu şeker yüklemesi herkese yapılıyor mu?İlk hamileliğim.Geçen gün kan testi yaptırdım açlık şekeri 73 çıktı.Normal mi?Şeker yüklemesi yapılır mı?Buna bakıyorlar mı?

Merhaba benimde gebelik şekerim bir tık yüksek çıktı 3. Gebeliğim. Şimdi diyet yapıyorum ama bazı günler yine yüksek çıkıyor. Bu konuda bir fikriniz varmı? Randevum haftaya muhtemelen böyle giderse ünsülün verirler bana. Siz neler yapıyorsunuz. Evde ölçüyormusunuz kaç çıkıyor. Kusura bakmayın çok soru sordum. Konu açacaktım. Ama bir türlü beceremedim.
Ben sağlık ocağında yaptırdım.bu hafta gidip doktorla gorusurecegim hafta içi.benim gibi dayanamayıp ara ara tatlı mı tuketiyorsun yoksa😊ben şu an dikkat ediyorum pirinç, soğan,hamur işi, reçel,pekmez,tatlı oranı yüksek meyveler tuketmemeye doktora gidene kadar belki biraz düzelir diyorum.benim ölçme cihazım yok evde olcemiyorum maalesef 🤦benimde 3.hamileligim.diyeti tam uygulamaya çalış biraz zor oluyor bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor bizde ufak tefek değişiklikler yapıyoruz o yüzden arada yüksek çıkıyor olabilir

X