Doğuma Hazırlık Gebelikte şeker yüklemesi yaptım

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bu şeker yüklemesi herkese yapılıyor mu?İlk hamileliğim.Geçen gün kan testi yaptırdım açlık şekeri 73 çıktı.Normal mi?Şeker yüklemesi yapılır mı?Buna bakıyorlar mı?
Benim doktorum tüm gebelere öneriyoruz dedi👍 Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Ben sağlık ocağında yaptırdım.bu hafta gidip doktorla gorusurecegim hafta içi.benim gibi dayanamayıp ara ara tatlı mı tuketiyorsun yoksa😊ben şu an dikkat ediyorum pirinç, soğan,hamur işi, reçel,pekmez,tatlı oranı yüksek meyveler tuketmemeye doktora gidene kadar belki biraz düzelir diyorum.benim ölçme cihazım yok evde olcemiyorum maalesef 🤦benimde 3.hamileligim.diyeti tam uygulamaya çalış biraz zor oluyor bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor bizde ufak tefek değişiklikler yapıyoruz o yüzden arada yüksek çıkıyor olabilir
Yok ya tatlıyı bu sürede hiç tüketmedim.🤦‍♀️ Evde ölçmek için cihaz verdiler. Ben bir gün yarım beyaz ekmek yedim diye çok yüksek çıktı. Mecbur bende kısıtlıyorum herşeyden. Ama fazla zor olmuyor. Sadece dikkat ettiğim halde yüksek çıkması canımı sıkıyor. Bazen aç karın ile ölçüyorum sabahları yine yüksek çıkıyor. 7 aylık hamileyim 2 kilo almışım. İyi yanı bu benim için. Birde hepimiz sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alsaydık. Ozaman herşey daha da güzel olur inşallah.

Yok ya tatlıyı bu sürede hiç tüketmedim.🤦‍♀️ Evde ölçmek için cihaz verdiler. Ben bir gün yarım beyaz ekmek yedim diye çok yüksek çıktı. Mecbur bende kısıtlıyorum herşeyden. Ama fazla zor olmuyor. Sadece dikkat ettiğim halde yüksek çıkması canımı sıkıyor. Bazen aç karın ile ölçüyorum sabahları yine yüksek çıkıyor. 7 aylık hamileyim 2 kilo almışım. İyi yanı bu benim için. Birde hepimiz sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alsaydık. Ozaman herşey daha da güzel olur inşallah.
Maşallah yolun yarısından çoğu bitmiş bende 26+4 günlük hamileyim.benim canım çok tatlı çekiyor ne yapacağımi bilmiyorum dikkat etmeye çalışıyorum tabiki👍bana cihaz vermediler verselerdi iyi olurdu tabi👍

Maşallah yolun yarısından çoğu bitmiş bende 26+4 günlük hamileyim.benim canım çok tatlı çekiyor ne yapacağımi bilmiyorum dikkat etmeye çalışıyorum tabiki👍bana cihaz vermediler verselerdi iyi olurdu tabi👍
Valla canım kendini tutman lazım. Tatlı çok kötü doktoruna sor. Tatlı krızlerinde ne yiyebilirsin diye. Ben tatlı fazla sevmediğim için sormadım. Size de maşallah iyi gidiyorsunuz. Biraz daha dişimizi sıkacaz mecbur.

Valla canım kendini tutman lazım. Tatlı çok kötü doktoruna sor. Tatlı krızlerinde ne yiyebilirsin diye. Ben tatlı fazla sevmediğim için sormadım. Size de maşallah iyi gidiyorsunuz. Biraz daha dişimizi sıkacaz mecbur.
Bebeğimin sağlığı için dikkat edeceğim 👍gidersem soracağım inşallah

Benimde aklımda bulunsun👍 teşekkür ederim güzel bilgin için
Rica ederim ne demek. Birde şöyle dedi servis tabağın yarısı salata kalan diğer kısma bir parça et. Yanına bir kaç kaşık pilav ve onun yanınada sebze yemeği gibi koy dedi. Mesela bulgur pilavı pirinç pilavı kadar şekeri yükseltmiyor. Onu kaç kere denedim. Sonra brokoli de yükseltmiyor.

Rica ederim ne demek. Birde şöyle dedi servis tabağın yarısı salata kalan diğer kısma bir parça et. Yanına bir kaç kaşık pilav ve onun yanınada sebze yemeği gibi koy dedi. Mesela bulgur pilavı pirinç pilavı kadar şekeri yükseltmiyor. Onu kaç kere denedim. Sonra brokoli de yükseltmiyor.
Aynen pirinç de çok şeker var👍 sağol gerçekten güzel bilgi ve önerilerin için herkese fikir oluyor burda. Bir çok kişi gebelikte şekere yakalanıyor.bilgiye çok ihtiyacı oluyor

Benimde kanda sınırda çıktı yaptım yüksek çıktı şimdide.bence yaptır ama yine senin bilecegin bir şey için rahat eder en azindan
Araştırdım açlık kan şekeri 60 ola 90 arasında normalmiş benimde 69 geldi ben bi tehlike görmüyorum ya kendimde de oyle bisey hissetmiyorum zaten 1.54 boyum var aldığım kilolarla 60 oldum 53 le hamile kalmıştım bence risk yok

Araştırdım açlık kan şekeri 60 ola 90 arasında normalmiş benimde 69 geldi ben bi tehlike görmüyorum ya kendimde de oyle bisey hissetmiyorum zaten 1.54 boyum var aldığım kilolarla 60 oldum 53 le hamile kalmıştım bence risk yok
Tabiki senin kendi kararın sen kendini çok daha iyi bilirsin 👍

Açlık şekeri mi yoksa tokluk şekeri mi yüksek olunca daha riskli 🤗

Merhaba, lütfen internetteki bilgileri bir kenara bırakıp en düşük doz olan 50 gramlık dahi olsa yaptırın, hamilelik şekerinin açlık tokluk şekeriyle kıyaslaması yapılamaz, sonradan bir pişmanlık olmaması için lütfen yaptırın. Topiğinizi görünce yazmadan edemedim, hepinize sağlıklı doğumlar dilerim, nolur ihmal etmeyin

Sen kandakinden mi soruyon onda açlık tokluk oluyor👍 ben şeker yüklemesi yaptım yüksek çıktı zaten yüklemede belli oluyor var mı yok mu şekerin 🤦🤦🤦
Ben yükleme yaptırdım ama istifra ettim bu tam kesin sonuç vermez dedi Dr. Evde ölçüm yapıp not almamı söyledi.
Bende yediklerime dikkat ettim .
Açlık 80-90 arası değişiyor.
Tokluk 120-140 arası değişiyor.
O yüzden sordum açlık mı daha önemli olur tokluk mu diye 🤗
Bende çok erken belli oldu şeker.
Yüklemeyi 8.hafta da yaptırdım .

X