Gebelikte tansiyon acil yardım kızlar

Gmtck

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2022
123
25
26
Kızlar merhaba 32+4 haftalık olduk şükür ama 27. Haftadan beri tansiyon problemim var alfamed verdi sabah akşam normaldi fakat dün gece baş ağrısıyla uyandım( biraz diyeti bozdum). Tansiyonum 145/95 çıktı. Stres yaptım tabi 10 dk sonra daha da yüksek çıktı birtane ilaç içtim 13/8 e düştü 1 saat sonra. Doktorum gelmene gerek yok bir kere tansiyon yükselince gebelik zehirlenmesi olmaz dedi. Bu durumu yaşayan varmı? Hafta ilerledikçe mi artıyor tansiyon? Bir kez yükselince Gebelik zehirlenmesi yaşayan varmı?

Kızlar merhaba 32+4 haftalık olduk şükür ama 27. Haftadan beri tansiyon problemim var alfamed verdi sabah akşam normaldi fakat dün gece baş ağrısıyla uyandım( biraz diyeti bozdum). Tansiyonum 145/95 çıktı. Stres yaptım tabi 10 dk sonra daha da yüksek çıktı birtane ilaç içtim 13/8 e düştü 1 saat sonra. Doktorum gelmene gerek yok bir kere tansiyon yükselince gebelik zehirlenmesi olmaz dedi. Bu durumu yaşayan varmı? Hafta ilerledikçe mi artıyor tansiyon? Bir kez yükselince Gebelik zehirlenmesi yaşayan varmı?
Balım merhaba tuzdan Uzak dur benim de tansiyonum 14 e 8 oluyor du ve ensemin ağrısından duramıyordum bol bol yürüyüş yap 3 beyazdan Uzak dur ben doktor a gittim bişey vermediler yürüyüş gerçekten İyi geliyor haftan büyüdükçe tansiyon yükselmesi oluyor evvet ama dediğim gibi 3 beyaz yok yürüyüş ve bol su iç cikar da tansiyonun da bı doktor a git arama

canım sürekli ölç ve yüksek olunca muhakkak hemen git doktora. hiç bir belirtim bile olmuyordu benim , Tansiyon çok önemli korkutmak istemem benimde 27. haftada çıkmıştı alfamed kullanıyordum 6 . saatte bir ve 33. haftada malesef kötü sonuçla karşılaştım. Sürekli ölç ve doktor kontrolünde ol kuzum. Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah.

canım sürekli ölç ve yüksek olunca muhakkak hemen git doktora. Tansiyon çok önemli korkutmak istemem benimde 27. haftada çıkmıştı alfamed kullanıyordum 6 . saatte bir ve 33. haftada malesef kötü sonuçla karşılaştım. Sürekli ölç ve doktor kontrolünde ol kuzum. Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah.
Benim de 18 haftalıkken başladı

canım sürekli ölç ve yüksek olunca muhakkak hemen git doktora. hiç bir belirtim bile olmuyordu benim , Tansiyon çok önemli korkutmak istemem benimde 27. haftada çıkmıştı alfamed kullanıyordum 6 . saatte bir ve 33. haftada malesef kötü sonuçla karşılaştım. Sürekli ölç ve doktor kontrolünde ol kuzum. Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah.
Kötü sonuç derken gebelik zehirlenmesimi?

Başın sağolsun canım düşmedimi tansiyon ondan kaynaklımı

Hap kullanmama rağmen düşmüyordu ve hiç bişi hissetmiyordum. Yani ona bağlıyorum başka bi sebebi yoktu. Takdiri ilahi artık Allah kimseye yaşatmasın

X