GEBELİKTE VAJİNAL ULTRASON SONRASI KANAMA

melisa9442

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2023
6
2
29
Merhabalar, ben 6 haftalık hamileyim. Dün doktor arayışında olduğumdan özel bir hastaneye muayene olmaya gittim. 5 haftalıkken devlet hastanesinde keseyi görmüştük ve yanında kanama alanı vardı progestan fitil kullanmaya başlamıştım . Bu hafta da karından ultrasonla bakıldı kese sanki hiç büyümemiş alttan vajinal ultrason ile bakalım dedi doktor. Baktık bebeği ve kalp atışını gördük ama kese bebeğe göre küçük kalmış gibi dedi. Kan sulandırıcı bir ilaç verdi kanama alanım da gözüküyordu hala. Eve geldiğimde muayeneden sonra iç çamaşırımda lekeler gördüm pembe renkte. Korktum ama ilaçtan da içtim doktor dediği için. İçtikten sonra haliyle kanamam arttı hemen acile gittik bebek ve kalp atışları duyuluyordu ama lekelenmem arttı. Progestan iğne ve fitille devam edeceğim ama lekelenmeler azalmadı gün içinde. Böyle bir durum yaşayan var mı çok korkuyorum..

Merhabalar, ben 6 haftalık hamileyim. Dün doktor arayışında olduğumdan özel bir hastaneye muayene olmaya gittim. 5 haftalıkken devlet hastanesinde keseyi görmüştük ve yanında kanama alanı vardı progestan fitil kullanmaya başlamıştım . Bu hafta da karından ultrasonla bakıldı kese sanki hiç büyümemiş alttan vajinal ultrason ile bakalım dedi doktor. Baktık bebeği ve kalp atışını gördük ama kese bebeğe göre küçük kalmış gibi dedi. Kan sulandırıcı bir ilaç verdi kanama alanım da gözüküyordu hala. Eve geldiğimde muayeneden sonra iç çamaşırımda lekeler gördüm pembe renkte. Korktum ama ilaçtan da içtim doktor dediği için. İçtikten sonra haliyle kanamam arttı hemen acile gittik bebek ve kalp atışları duyuluyordu ama lekelenmem arttı. Progestan iğne ve fitille devam edeceğim ama lekelenmeler azalmadı gün içinde. Böyle bir durum yaşayan var mı çok korkuyorum..
Kan sulandırıcı kanamayı çoğaltabilir tabii ama hem progestan iğne hem de fitil kullandığınıza göre kanama azalacaktır korkmayın.

Belki benim gibi bu durumu yaşayıp akıbetini merak edenler olur. Kanamam hep az az devam etti 2 gün hep acile gittim bu kan eski bir kan ve çocuğun kalp atışı var denildi. Salı günü kendi doktoruma muayeneye gittiğimde miniğimin kalp atışının durduğunu öğrendim başka bir doktora daha gittim o gün o da ses duyulmuyor ama ben atıl görüyorum cumaya kadar bekleyelim dedi. O 3 günün nasıl geçtiğini bilmiyorum çok zor Rabbim ne bana ne başkasına bir daha yaşatmasın. Cuma günü tamamen bitmişti ve 29 aralıkta düşük yaptım çok zor gerçekten Allahım kimselere yaşatmasın her anne yavrusunu sağlıkla kucağına alabilsin. Benim ilk gebeliğimdi çok bağlanmıştım daha 6 haftalıktı ama anne için ne hafta ne gün önemli değil işte ağrısını hissetmek bile bana iyi hissettiriyordu. Mesela cumaya kadar beklerken perşembe ve cuma günü her zaman olan sol kasığımdaki ağrım yoktu. Göğüslerimdeki hassasiyet de azalmıştı kalbin tamamen durduğunun belirtileriydi bence. Allah yaşayan herkese sabır versin. Ne bana ne bir başkasına da yaşatmasın.

Geçmiş olsun. Allah hayırla sağlıkla tekrar nasip etsin. Aynı durumda 6+5 kanamalı bekliyorum. Sağlıksız gebelikte vücut da bi şekilde atıyor. Allah büyük. Acını unutturmaz ama sağlıklı Bi bebek dünyaya getirince inşallah o zaman çok daha iyi hissedersin.

Merhabalar ben suan 12+3 haftalık gebeyim 6 ay önce vajinal ultrason sonrası kanamam ve sancılanmam oldu her doktora güvenmeyin bi kızım var suan 4 yaşında ona hamileyken de ilk ay vajinal ultrason sonrası kanama oldu ve bana dış gebelik dediler kızım gayet sağlıklı yani her doktor güvenilir değil daha 3 gün önce idrar enfeksiyonu için verilen yanlış ilaçsan dolayı ki bunu özel hastanede verdiler ciddi oranda bebek düşürmüş gibi kanamam oldu ve çok korktum doktora gittim ve bana parça gelmeden gelme dedi o sancı ve kanama ile beni eve yolladı başka bir özele gittim doktor progestan iğne ve kapsül başladı kanamam durdu bebeğim sağlıklı yani doktorunuzu iyi araştırın ben düşük sebebim yanlış doktor ve son dakika az kalsın bu bebeğimi de kaybediyordum Rabbim kimseye evlat acısı yaşatmasın ve mümkün olduğu sürece vajinal muayene yaptırmayın cinsel ilişkiyi yasaklayıp vajinal muayene yapmak ne kadar mantıklı bunu düşünün

X