Gece gece içime dert oldu...Vicdanım el vermedi ama

Kantaro

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2016
909
322
38
Gece gece içimi kemirdi bir sorayım istedim kızlar.

Ben yaklaşık bir haftadır kv deyim ve yarın sabah 6.30 da yola çıkıçaz eşim beni eve bırakıcak ve ordan saat 8 gibi mesaide olması gerek.
Mesai dediğimde 24 saatlik nöbet ve işi dikkat gerektiren aynı zamanda yoğun bir iş.
Bu arada eşim zaten yoğun bir tempodan çıktı ve dün geldi işte sabaha da dönücez pek dinlenemedi yani.

Gideceğiz diye bu gce misafirler vardı zaten.
Bu arada bi merkezde kv ilçede yaşıyor(yaklaşık 1saat 45 dk filan)

Şuraya kadar olan kısım objektif yorum yapabilmenz adına şimdi asıl meseleye geliyorum.

Misafirler gider gtmez eşim uyudu.
Tlf i çaldı kuzeni aradı bir kere bnde uyanmasın diye sessize aldım tlfi.

Sonra baktım kv min tlf çalıyor .
Aynı kuzen.
Eşimi sordu kv mde uyudduğunu söyledi.
Aramasının sebebide.
Eşimin teyzesi yani bu kuzenin annesinin rahatszlanıp ambulansla hastaneye kaldırılması.(Tansiyon hastası)
Kuzenin isteği de
Abim annm ile hastaneye gitti.
Eşim x olsun
X gelip bizi hastaneye götrsün ilçedeki dr lar yetersiz kalırsa merkeze götürelim.
Kv mde hastanedeki oğlanı aradı durumu iyi şmdilik beklşoruz dedi.

Kv m tekrar evdeki kuzeni aradığında tripli konuştu biz bir araba bulduk hast gdioruz iyi gceler diye suratına kapattı kv min.

Şimdi vicdanım rahat etmedi bir türlü eşim gtsemiydi acaba diye...
Ki sabah yolcu olmasak uyandırırdım ve giderdi mutlaka.
Sizcee???

Uyandırmalıydın eşini sonuçta ciddi bir durum bir gece uyumayıversin. Karsı taraf trip atmakta çok haklı. Yarın birgün aynı şeyin sizin başınıza gelmeyeceği ne malum. Onlarda size aynısını yapacaktır.

Ya şöyle bi durum eşimin zaten onlara çok büyük desteği katkkısı oldu .
İşinden dolayı.
İkincisi uzun bir aradan sonra gelmiş olmamıza rağmen hiç gelmediler yanımıza bunlarıda geçiyorum.
Eşim 6 aylık bir ilaç tedavisinde ve şuan 3. Ayında ve bu ay dozu artırıldı bu ilaç da dikkat dağınıklığı yapıyor ve ben 5 aylık gebeyim biraz cesaret edemedim sanırım eşim ilee o kadar yorgun olursa yola çıkmaya vve gitmez burda kalırsam anca 1 hafta sonra tekrar beni almaya gelebilir ve bu arada sınavlarım var onları kaçırırım.Bumlar bahane değil ama sanırım bunların ardına saklanıyorum ama içim hala raahat değil ve uyuyamıyorum şuan

E kayınvalideniz uyandırsaydı neden uyandırmadı.
Teyzeyi tabii ki yeğeni götürmeli x birindense ama bi kopukluk olmuş sanki, biri iyi demiş biri trip atmış.

Sizlik bir şey yok gibi geldi ama varsa evet vicdan yapılacak durum.

Teyze zaten hastanede ambulans ile kaldırılmış. Evdeki oğlan arıyor gelin beni götürün diye .Biz hastanedeki oğlanı aradığımzda durumu iyi beklioruz dedi

Esin orada olmasa ne olacakti? Oralarda tek araba sizde mi vardi? Baska ulasim imkanlari yok mu?

Hastane konu hakkında yetersizse cagirir bir ambulans yine farkli bir hastaneye sevkini saglar.

Ayrica gerek gorse kayinvaliden uyandiralim derdi, kendisi gitmek isterdi..

Vicdanima hitap eden bir durum olusmadi. Sizde de olmasin.

Gecmis olsun...

Teyze zaten hastanede dimi ambulansla gitmis x bizi gotursun hastaneye diyeceklerine kendileri gitsin eger merkeze gitmesi gerekirse arariz gelir diyebilirlerdi bence

Ewet teyze hastanede .
Evdeki arıyor gelin beni yanına götürün diye

Ya şöyle bi durum eşimin zaten onlara çok büyük desteği katkkısı oldu .
İşinden dolayı.
İkincisi uzun bir aradan sonra gelmiş olmamıza rağmen hiç gelmediler yanımıza bunlarıda geçiyorum.
Eşim 6 aylık bir ilaç tedavisinde ve şuan 3. Ayında ve bu ay dozu artırıldı bu ilaç da dikkat dağınıklığı yapıyor ve ben 5 aylık gebeyim biraz cesaret edemedim sanırım eşim ilee o kadar yorgun olursa yola çıkmaya vve gitmez burda kalırsam anca 1 hafta sonra tekrar beni almaya gelebilir ve bu arada sınavlarım var onları kaçırırım.Bumlar bahane değil ama sanırım bunların ardına saklanıyorum ama içim hala raahat değil ve uyuyamıyorum şuan
Sebepleriniz geçerli. Eşinizinde sağlık durumu sıkıntılıymış. Keşke onu uyandırsaydınız kararı kendisi verseydi. Ne bileyim işin ucunda böyle ciddi bir sağlık problemi olunca yinede yardım edilmeli diye düşünüyorum.

Esin orada olmasa ne olacakti? Oralarda tek araba sizde mi vardi? Baska ulasim imkanlari yok mu?

Hastane konu hakkında yetersizse cagirir bir ambulans yine farkli bir hastaneye sevkini saglar.

Ayrica gerek gorse kayinvaliden uyandiralim derdi, kendisi gitmek isterdi..

Vicdanima hitap eden bir durum olusmadi. Sizde de olmasin.

Gecmis olsun...

Zaten beş dk sonra aradığımızda gidiyorlardı taksi tutup.
Eşimi n götürmelerini isteme sebebi taksi parası vermek istememeleri

E kadın zaten hastanede ordan da taksiyle gitsinler ne olucak çok mu uzak gidecekleri yer veya kötüyse zaten ambulansla yollarlardı heralde

Taxi ile gtmek istememelerinin sebebi para ödemek istememeleri yani ben buna bağlıyorum genel yapılarından dolayı
Ve hçgeçmişteki tecrübelerden

Normal şartlarda öyle yapardım da hamilelikten dolayı hormanla fik heralde öyle büyüttüm ki uyuyamıyorum

:) tahmin ediyorum

Eger teyze hastaneye yetistirilecek olsaydi vicdan yapmakta hakliydin.

Ama kadin hastaneye götürüldü zaten.

Ambulans bir refakatçi kesin aliyor.

Geriye kalanlarin ulasim sorunu onlari baglar. Kadin ölümcül durumda degil, iki dil alti verir bi serum takar eve gonderirler.

Simdi ic bir bardak süt, yat artik. Sabah erken kalkacaksin, o bebek artik dinlensin di mi ama?

:) tahmin ediyorum

Eger teyze hastaneye yetistirilecek olsaydi vicdan yapmakta hakliydin.

Ama kadin hastaneye götürüldü zaten.

Ambulans bir refakatçi kesin aliyor.

Geriye kalanlarin ulasim sorunu onlari baglar. Kadin ölümcül durumda degil, iki dil alti verir bi serum takar eve gonderirler.

Simdi ic bir bardak süt, yat artik. Sabah erken kalkacaksin, o bebek artik dinlensin di mi ama?

:KK200:En Büyük KK:KK76:

Gece gece içimi kemirdi bir sorayım istedim kızlar.

Ben yaklaşık bir haftadır kv deyim ve yarın sabah 6.30 da yola çıkıçaz eşim beni eve bırakıcak ve ordan saat 8 gibi mesaide olması gerek.
Mesai dediğimde 24 saatlik nöbet ve işi dikkat gerektiren aynı zamanda yoğun bir iş.
Bu arada eşim zaten yoğun bir tempodan çıktı ve dün geldi işte sabaha da dönücez pek dinlenemedi yani.

Gideceğiz diye bu gce misafirler vardı zaten.
Bu arada bi merkezde kv ilçede yaşıyor(yaklaşık 1saat 45 dk filan)

Şuraya kadar olan kısım objektif yorum yapabilmenz adına şimdi asıl meseleye geliyorum.

Misafirler gider gtmez eşim uyudu.
Tlf i çaldı kuzeni aradı bir kere bnde uyanmasın diye sessize aldım tlfi.

Sonra baktım kv min tlf çalıyor .
Aynı kuzen.
Eşimi sordu kv mde uyudduğunu söyledi.
Aramasının sebebide.
Eşimin teyzesi yani bu kuzenin annesinin rahatszlanıp ambulansla hastaneye kaldırılması.(Tansiyon hastası)
Kuzenin isteği de
Abim annm ile hastaneye gitti.
Eşim x olsun
X gelip bizi hastaneye götrsün ilçedeki dr lar yetersiz kalırsa merkeze götürelim.
Kv mde hastanedeki oğlanı aradı durumu iyi şmdilik beklşoruz dedi.

Kv m tekrar evdeki kuzeni aradığında tripli konuştu biz bir araba bulduk hast gdioruz iyi gceler diye suratına kapattı kv min.

Şimdi vicdanım rahat etmedi bir türlü eşim gtsemiydi acaba diye...
Ki sabah yolcu olmasak uyandırırdım ve giderdi mutlaka.
Sizcee???
Doktorlar yetersiz kalırsa zaten ambulansla daha iyi bir hastaneye sevk yazıyorlar, ambulans götürüyor. Durum gerçekten ciddiyse ambulansla gitmesi, arabayla gitmesinden daha güvenli. Vicdanınız rahat olsun. Kardesim acilde görev yaparken bir gece nöbete kalmıştım onunla. Ilce hastenesinde calisiyordu. Durumu ciddi olan veya o hastanede bölümü olmayan, şüpheli vakalarda falan il hastanesine sevk yazıp ambulansla yolluyorlardi. Takmayın kafanıza. Kuzen trip atacak bahane bulmus.

Çok vicdan yapılacak bi durum yok sonuçta teyze hastanede. Geçerli sebepleriniz var. Kendinizi düşünün hamilesiniz.

X