Geçici bir durum mudur?

Bebek süreci zor bir süreç galiba
Huysuzluk , tahammül edememe falan oluyordur illa ki
Ama anladığım kadarıyla eşiniz sabırlı ve sizi de seven biri
Zamanla durumlar düzelecektir.

Yeterli kadar uyku alip yemek yiyebiliyormusunuz? Bende ikisi birden eksik olsa canavarlasiyorum da biraz :KK53: her gün biraz temiz hava almaya bakin. Ilk bebegim dogduktan sonra annem.tutturdu lohusa kadin ilk 40 gün evden cikmaz diye. Ben bir kac gün dayandim sonra kafayi yedim saliverdiler beni :KK53: her gün kendinizeve esinize en az 10 dakika vakit ayirin. Bu sadece oturup beraber bir kahve icmek olabilir. Biz esimle kac defa gel sohbet edelim diye beraber koltukta uyuya kaldik. Ama niyet edin her gün beraber sadece cift olarak zaman gecirin. Kendi kendinize sinir olsaniz, esinize "sinirliyim ama seninle alakasi yok, üstüne alinmayin deyin". Hormonlarin da etkisi oluyor. Zamanla dengelesiyor geri. Saglikla büyütün insallah

😂😂
Yani ne bileyim en ufak şeyler. Bebek bakımıyla ilgili mesela. Bi şey oluyo "şunu yapsana hemen" diye kızarak söylüyorum
Ama biseyide 30 kere soyletiyolar 😂😂
Benimki calistigi icin gece uyanmaz, haliyle uykusuz olan benim, anlayisli olmasi gereken de o
Benim takintilarim uykusuyla ilgili cogu zaman, kiziyorum esimede. Bisey soylemesem bile asiri sinir oluyorum 😭

Benimki calistigi icin gece uyanmaz, haliyle uykusuz olan benim, anlayisli olmasi gereken de o
Benim takintilarim uykusuyla ilgili cogu zaman, kiziyorum esimede. Bisey soylemesem bile asiri sinir oluyorum 😭
Mesela dün "konuşmamız lazım" dedi diye dünden beri dikkat etmeye çalışıyorum ama bu sabah yeni emen bebeğin ağzına zorla emziği sokmaya çalıştı ben altını değiştirirken. Ağız dolusu tüm emdiğini çıkardı çocuk 🤦‍♀️ Öyle sinirlendim ki yine kızdım 🤦‍♀️

Mesela dün "konuşmamız lazım" dedi diye dünden beri dikkat etmeye çalışıyorum ama bu sabah yeni emen bebeğin ağzına zorla emziği sokmaya çalıştı ben altını değiştirirken. Ağız dolusu tüm emdiğini çıkardı çocuk 🤦‍♀️ Öyle sinirlendim ki yine kızdım 🤦‍♀️
Bi zaman sonra sinirlenmeden uyarmayi ogreniyosun diyelim ama o zamanda cok fazla uyardigin icin kiziyolar. Ama bi kere soylediginde bi dahaki sefee dikkat etse problem olmayacak. Bi kulatan girip otekinden cikiyo galiba 🤦‍♀️
Mesela banyo yaptirirken korkmasin diye gozune su gelmemesine özen gosteriyorum ben, onada söyluyorum ama her seferinde yuzune tutuyo cocugun
O kusma olayi bizdede cok oluyo saldim artik onu 😂 baslarda diyodum hep emdikten sonra cocugu yavas kaldir falan diye
Erkekler cogu zaman biraz daha sert davraniyolar ve bazi seylerde bizim kadar ozenli olamiyolar sanki, alisir, aglasin, seste uyumayi ogrensin birak falan gibi cok duyuyorum benimkinden. Tamam normal seslerde uyusun ama birisi kapi carparken veya bagira bagira konusurken sen uyuyabiliyomusun da cocuk uyusun. Butun erkekler boylemi ?

Bi zaman sonra sinirlenmeden uyarmayi ogreniyosun diyelim ama o zamanda cok fazla uyardigin icin kiziyolar. Ama bi kere soylediginde bi dahaki sefee dikkat etse problem olmayacak. Bi kulatan girip otekinden cikiyo galiba 🤦‍♀️
Mesela banyo yaptirirken korkmasin diye gozune su gelmemesine özen gosteriyorum ben, onada söyluyorum ama her seferinde yuzune tutuyo cocugun
O kusma olayi bizdede cok oluyo saldim artik onu 😂 baslarda diyodum hep emdikten sonra cocugu yavas kaldir falan diye
Erkekler cogu zaman biraz daha sert davraniyolar ve bazi seylerde bizim kadar ozenli olamiyolar sanki, alisir, aglasin, seste uyumayi ogrensin birak falan gibi cok duyuyorum benimkinden. Tamam normal seslerde uyusun ama birisi kapi carparken veya bagira bagira konusurken sen uyuyabiliyomusun da cocuk uyusun. Butun erkekler boylemi ?
Bence hepsi aynı. Bunlar da bizim sınavımız demek ki 😂

Konuşmamız lazimdan öte eşiniz ben nasıl bebek bakımını daha çok öğrenirim eşime bu süreçte nasıl daha çok fayda sağlayıp hayatını kolaylaştırabilirim diye düşünmeli.
Daha 3 ay olmuş lohusalık süreci devam ediyor.

Konuşmamız lazimdan öte eşiniz ben nasıl bebek bakımını daha çok öğrenirim eşime bu süreçte nasıl daha çok fayda sağlayıp hayatını kolaylaştırabilirim diye düşünmeli.
Daha 3 ay olmuş lohusalık süreci devam ediyor.
Gerçekten öyle. Sanırım benim 3 aydır neler yaşadığım tam olarak anlaşılamıyor. Ben de bunları anlatıcam

Biraz mükemmel ev,mükemmel yemek vb standartlardan sıyrılmak gerek bu süreçte.
2 çocuğum var,ilkinde yemek yapamadım,evim dağınık toparlayamadım diye uzun süre kendimi yemiştim,gece uykusuz kalıyorsun vs derken zaten insan bir afallıyor. Ne zaman o uyurken herşeyi boşverip 1 uykusunda yanına yatıp uyumayı,2.uykusunda önce çay/kahve içip keyif yapmayı,kafa dinlemeyi öğrendim o zaman sakinleştim. Yemek yapabiliyorsam yaptım,yapamazsam zorlamadım. Önce kendimi düsündüm.
Sizde muhakkak kendinize alan açın.
3 aylıkmış bol bol uyur bebeğiniz,bir uykusunda uyuyun onunla,digerinde kendiniz icin keyifli bir şey,en son uykusunda da evde yapılması gereken birşey varsa onu. Bazen sadece çıkıp hava alın,dolaşın bu bile sizi rahatlatır.
Sağlıkla büyütün bebeğinizi.

alisir, aglasin, seste uyumayi ogrensin birak falan gibi cok duyuyorum

Butun erkekler boyle mi bilmem de butun kadinlar da asiri ustune dusmuyor bebeklerinin, benim kuzenim(kadin) o da bu kafada mesela rahat büyütüyor cocugu tabi ki bilerek kapi çarpmaz ama yanlislikla oldu diye olay yaratacak biri değil. 🙄 Bu sayede eşiyle sorun yaşamiyorlardir herhalde. 😬

Merhaba güzel hanımlar 💜

7 yıllık evliyiz. 3 aylık bebeğim var.

Bebekten önce hayatımdan, evliliğimden çok memnumdum. İç huzurumu bulmuştum. Eşime "bebek, ev, araba vs. vs. hiçbir şey olmadan bu hayatı sürerim seninle" diyodum. Şu anda da hayatımdan memnunum, bebeğimi çok çok seviyorum. İyi ki olmuş. Orda bi sorun yok. Herkes bilir ki bi alışma süreci olacak. Çünkü çalışıyordum, arkadaşlarımla bi yerlere gidiyordum. Kısacası bambaşka bi hayattan başka bi hayata alışmaya çalışıyorum.

Eşim bana eskisi gibi ilgi göstermeye çalışıyor sağ olsun ama ben eskisi gibi sevgisini hissedemiyorum sanki. Doğal olarak ikimizinde odağı bebek. Bunu da normal ve geçici kabul ediyorum.

Ama benim herkese ve her şeye tahammülüm bitmiş gibi hissediyorum. Hatta bunu bi ara sinir anımda eşime "sana artık tahammülüm kalmadı" dedim ve çok kötü oldu aramız 2-3 gün.

Aslında tahammülüm dediğim gibi herkese ve her şeye karşı ama yansıtabildiğim tek kişi eşim . Eşimi seviyorum.

Bugün yine bana "konuşmamız lazım" dedi. Her şey de azarlıyorsun artık dedi. Ben de fark ediyorum bunu yaptığımı ama kendimi tutamıyorum. Niye böyle oldu bilmiyorum . Böyle giderse ne olacak onu da bilmiyorum...

Eksik yazmış olabilirim. Yorum geldikçe eklerim. Şimdiden teşekkür ederim 🙏
Rabbim analı babalı büyütsün canım benim. Öfkeni dışarı kusuyorsun öncelikle sinir anında 5 10 saniye sakinleşmeni öneririm. Hislerinizi daha yapıcı ifade etmeyi deneyin. Sana tahammül edemiyorum demek yerine “hayatım çok bunaldım 10 dakika izin verir misin şuan seni terslemek istemiyorum “ diyin mesela. Neden öfkeleniyorsunuz onu bulun. Neden patlama noktasına geliyorsunuz. Zamanla geçer🌸

Merhaba güzel hanımlar 💜

7 yıllık evliyiz. 3 aylık bebeğim var.

Bebekten önce hayatımdan, evliliğimden çok memnumdum. İç huzurumu bulmuştum. Eşime "bebek, ev, araba vs. vs. hiçbir şey olmadan bu hayatı sürerim seninle" diyodum. Şu anda da hayatımdan memnunum, bebeğimi çok çok seviyorum. İyi ki olmuş. Orda bi sorun yok. Herkes bilir ki bi alışma süreci olacak. Çünkü çalışıyordum, arkadaşlarımla bi yerlere gidiyordum. Kısacası bambaşka bi hayattan başka bi hayata alışmaya çalışıyorum.

Eşim bana eskisi gibi ilgi göstermeye çalışıyor sağ olsun ama ben eskisi gibi sevgisini hissedemiyorum sanki. Doğal olarak ikimizinde odağı bebek. Bunu da normal ve geçici kabul ediyorum.

Ama benim herkese ve her şeye tahammülüm bitmiş gibi hissediyorum. Hatta bunu bi ara sinir anımda eşime "sana artık tahammülüm kalmadı" dedim ve çok kötü oldu aramız 2-3 gün.

Aslında tahammülüm dediğim gibi herkese ve her şeye karşı ama yansıtabildiğim tek kişi eşim . Eşimi seviyorum.

Bugün yine bana "konuşmamız lazım" dedi. Her şey de azarlıyorsun artık dedi. Ben de fark ediyorum bunu yaptığımı ama kendimi tutamıyorum. Niye böyle oldu bilmiyorum . Böyle giderse ne olacak onu da bilmiyorum...

Eksik yazmış olabilirim. Yorum geldikçe eklerim. Şimdiden teşekkür ederim 🙏
Hamilelikten sonra hormonlar değişiyor,hormonlarla beraber insanın kişiliği,karakteri de değişebiliyor.Bir de bebekten ötürü uykusuz kaldığınız için sinir bozukluğu da yapar.O yüzden yaşadıklarınız normal.Sizin yapmanız gereken şey eşinize söyleyin kontrolsüz sinirlenmeye başladığınızda size bir işaret çaksın(örneğin;dikkat hormon falan desin)Siz de o esnada bir mola verip,ağzınızdan çıkanları yeniden düşünün.

X