Geçimsiz olan ben miyim? Onlar mı?

Ilk iliskinizde haksiz buldum sizi.
Tamda onla noktayi koymadan 2. Kisiyle baslama noktasinda.
Galiba 2. Kisyle sevgiliyken hala o eskisiylede konusuyordunuz " arkadas" olrak. Ama o sizce, demekki adam hala biseylerin umidini besliyordu. O ara baska sevgili yapmak bildigin insanin hisleriyle oynamaktir. Sevmedigin adamla konusmayacaksin. O kdr!

Ikinci kiside cagdas bi beymis. Baya baya cagdas. Cag atlamis rahatlikta.

Siz bence tamda ilgi zaafiniz oldugu icin birisiyle kivilcimda tamda bu noktada oluyor. Birisi size ilgi gosteriyor siz sevgili oluyorsunz. Boyle olmaz. Oncelikleriniz yanlis. Insan bi sormazmi " kim? Neci? Hayat tarzi bana uyuyormu?" Diye?
Yoksa aynen boyle yarim yarim asklar yasarsiniz.

Soyut olarak siz haklısınız; ilk olayda sizi ıssız yere götürmesi çok korkutucu ve aptalca bi şey. İkinci sevgilinizle hayat gustonuz örtüşmemiş, olabilir. Ama üslubunuza bakarak fazla dediğim dedik empati duygusu az ve evet geçimsiz birine benziyorsunuz. Adam düğün değil kokteyl istiyor diye ergen damgası yapıştırmanız mesela; ben de düğün yapmadım ben de çocuk istemiyorum bunun 18 yaşla ne ilgisi var. Günde iki seferden fazla telefonla konuşmak zaten sıkıcı bi de iş güç sahibi birinden bunu talep edip hır çıkarmak fazla kapris.

Evet biraz kaprisliyim sanırım. Açııçası empati yönünden biraz eksik olduğumu hiç düşünmemiştim. Siz yazınca bir durup düşündüm. Bunu dikkate alacağım. Teşekkür ederim.
Kokteyl istemesi ve çocuk yapmayacağım demesi bana hala garip geliyor. Belkide tamamen hayata bakış ve yaşam tarzıyla ilgilidir.

Ay haklısın yani.Hani uzun senelik bi ilişkin olur adama güvenirsin de iki gündür tanıdığın adam tenhaya götürse ben de benzer tepki verirdim.Ama toparlanır bi iliskiymis aynı sehirlerde olsanız.Yani adam haklı 30 yaşında mesajlasacak değil ama 2 arama da az tabi.Ayni şehirde olsanız yürürdü bence.

Ikinciyi salla zaten protein basmaktan beyni yanmış hiç hazetmem öylelerinden :KK12:

Azıcık kaprisli gelmedin değil gözüme ama niyeyse seni bi sevdim o kadar olsun diyorum :KK70: Tez zamanda gerçek aşkı dileğiyle:KK200:

Evet bu yönümü nasıl aşacağım bilmiyorum. Yardım mı almam gerekiyor acaba... çok teşekkür ederim :) sanmıyorum ama umarım ben de birgün bulurum :oops:
2. hakkında hala gel gitlerim var ama demekki böyle düşünen tek ben değilmişim. Boğdu bir yerden sonra gerçekten. Kezban görmemiş o

haklısı haksızı yok, uymamışsınız, beklentileriniz, tarzlarınız falan. çok gençsiniz ki ya, 25 yaşında uzun ilişkim olmadı diye üzülmek neyin nesi Allah aşkına? sanki ilişki yaşamak çok kolaymış gibi...

Valla mesajınızı görünce içim açıldı. Ben geç bile kaldığımı düşünüyordum :KK17:

Biraz sizde de sorun var gibi geldi. Şöyle sorun, çok zıt kişileri hayatına almışsın devamlı. 2. ilişkide kız arkadaşının evinde kalmasını herkes kolay kolay kabullenemez ama evlilik için düşündükleri gayet güzel, normal. Düğün biz yaptık ama gercekten sacmalık ötesi. Çocuk? olmak zorunda değil bizde istemıyoruz ve başta böyle konuşuldu, benim eşimde 32 yaşında. Dünya turuna imkan varsa çıkılır kötülük bunun neresinde?
Sporcu adam kahvaltıda yağlısucuklu yumurta yemez ve bu gayet normal birşey buna neden takılıyorsunuz? Koftiden spor yapıp eve gelince ne bulduysa yemiyor demekki doğrusu bu zaten ne yapmasını beklerdin?
Belgeselin sabahı veya akşamı olmaz sevıyorsa ızler. Abuk sabuk gündüz kuşağı programlarını izleyen bir erkek daha mı iyidir? Adam senınle boşuna vakit harcamış sadece.

Aslında sorun belgesel izlemesi değil, ben de izliyorum fakat olay biraz sidik yarışına dönmüştü. Kasten yaptığını düşünüyorum keza ben de kahvaltı olayını bilerek yapıyordum. Açıkçası kokteyl ve sonrasında dünya turu bana hala havai bir düşünce gibi geliyor. Kız ile kaldığı olaydan sonra, o zaman ben de yakın bir erkek arkadaşımla beraber başbaşa kalabileceğimi söyledim. Bana 'kalabilirsin, içinde varsa zaten yaparsın, neden kısıtlayayım' dedi. Yada bunları geçtim eski sevgilileriyle dost kalabilmesi mesela. Kulağa güzel ve olgun bir davranış gibi gelebiliyor fakat ben erkek arkadaşımın yanımda eski sevgilisiyle telefonda konuşmasını/derdini anlatmasını/hal hatır sormasını doğal karşılayamıyorum. Yolda karşılaşsa amenna. Fakat diğer türlüsü bana fazla geldi. Böyle düşündüğüm için de onun tarafından 'kezban, türk kızı' olarak yaftalandım. Ve kendimi sorgulamaya başladım. Belkide öyleyimdir bilemiyorum. Sadece kendimi açık fikirli olarak gördüğüm için çelişkiye düştüm. Belkide tamamen karakter uyumsuzluğudur. İkimizde birbirimizle boşa vakit harcadık gibi görünüyor.

Ilk iliskinizde haksiz buldum sizi.
Tamda onla noktayi koymadan 2. Kisiyle baslama noktasinda.
Galiba 2. Kisyle sevgiliyken hala o eskisiylede konusuyordunuz " arkadas" olrak. Ama o sizce, demekki adam hala biseylerin umidini besliyordu. O ara baska sevgili yapmak bildigin insanin hisleriyle oynamaktir. Sevmedigin adamla konusmayacaksin. O kdr!

Ikinci kiside cagdas bi beymis. Baya baya cagdas. Cag atlamis rahatlikta.

Siz bence tamda ilgi zaafiniz oldugu icin birisiyle kivilcimda tamda bu noktada oluyor. Birisi size ilgi gosteriyor siz sevgili oluyorsunz. Boyle olmaz. Oncelikleriniz yanlis. Insan bi sormazmi " kim? Neci? Hayat tarzi bana uyuyormu?" Diye?
Yoksa aynen boyle yarim yarim asklar yasarsiniz.

Hayır aslında ilişkim başladıktan sonra onunla hiç konuşmadım. Yalnızca öncesinde belki bir gün tekrar kahve içeriz diye konuşmuştuk. Kahve teklifini ilişkim varken yaptı ve ben de erkek arkadaşım olduğunu söyledim. Ümit verdiğimi düşünmedim açıkçası. İşin garip yanı ise, ilişki sırasında önemsemeyen, az arayan insanın bana bu denli kırılması. Belkide bana karşı hisleri gerçekten vardı. Keşke bunu ilişkimiz sürerken hissettirebilseydi de ben de yok yere bitirmeseydim.
Peki nasıl tanıyacağım? flört döneminde zaten insan hep iyi yanlarını gösteriyor. ilişkiye geçince belli oluyor asıl fikirler. bunun ayrımını nasıl yapacağım yada dengeyi nasıl tutturacağım bilmiyorum.

Sen biraz daha gelenekcisin, bulduklarını daha entel takılıyor.

Önemli olan gerçekten oyleler mi, ozentiden mı oyleler? Üniv.de erkek arkadaşım arkadaş çevresini değiştirince, flar bile takmaya başlamış, beni beğenmez olmuştu ama çok komik görünüyordu farkında değildi.

Valla mesajınızı görünce içim açıldı. Ben geç bile kaldığımı düşünüyordum :KK17:

Hayatının aşkını bul da, gerisi boş. :) ben de 24 yaşındayım, benim de olmadı yani, hayatımın aşkını da bulamadım. Hoşlanmalar vs oluyor ama gerçek anlamda bir aşk yaşamak istiyor insan fakat kafaya fazla takmamak lazım.

İkisinde de yanlış yaptığınız noktalar ortak aslına bakarsanız,
İkisinde de adamlara tam güvenmeden boyunuzdan büyük adımlar atmışsınız.
1. De adama resmen tecavuzcu muamelesi yapılmış, sonrasında sizinle konuştuğuna çok şaşırdım :))
2. Sinde gelecek hakkında hiç konuşmadığımız adamın evinde kalmaya başlamışsınız.
Bu ne hız? Önce bir bakın bakalım anlaşan insanlar mısınız? Hayat görüşleriniz aynı mı?
Hayat görüşü demişken ikinci hatanız da bu. Ger iki ilişkide de size uygun olmayan adamlarla berabersiniz.
Uyumsuzluk ve farklılık ve ortada, yoksa kötü insanlar diyemeyiz.
Güzel ifade etmişsiniz benimde bahsetmek istediğim tutarsızlık buydu.yani mesela daha ilişki rayına oturmamisken evinde kalmak misal.

İki iliskide de siz haksizsiniz. İngilizce program acmak icin ille ingiliz olmaya gerek yok,belki adam kulak dolgunlugum olsun diye acti. Ondan bile nem kapmissiniz.

Sonra baktım bir ara elini cebine attı bu. Ben 'aha bıçak çıkarıyor' diye başladım bağırmaya.
Polisi arıyorum. Katilsin sen. Öldürmek için getirdin buraya. Cebinde bıçak var diye ortalığı ayağa kaldırdım. Bir yandan da telefonumdan polisi aramaya çalışıyorum. Bu da beni sakinleştirmeye çalışıyor.

Kesinlikle adam haksız. normal olan sizsiniz. :rolleyes:

Ha bir de sucuklu 3 yumurta mı:KK73:.

X