Bekarım 22 yaşındayım iki yıldır geçmeyen kronik vajinal enfeksiyon problemim var lütfen fikri olanlar yardımcı olabilir mi

Günlük ped asla kullanma, zaten doktorlar kullanmayın kullanmayın diye uyarıyor.

Havuzdan belirti vermeyen cins idrar yolu enfeksiyonu kaptığım için bu sorunu yaşadım.
Belirtim hiç olmadı. Devamlı sorunlu akıntı sorunu başladı.
Ama akıntı çok fazla degil hiç zaman ara ara değişik oluyordu.

Bu konularlar da hiç bir ilgim ve bilgim yoktu.
Neyse evlendim gördüm göreceğimi.
Bu mikrop ilerliyor, sol tüpüme hasar veriyor enfeksiyon doluyor içi, genişliyor, bağırsağıma yapışıyor, karın zarlarım, birbirine yapışıyor ve rahimde karın zarına yapışıyor.

Tüpüm alındığı gibi sorun ortadan kalktı.

Evet sen diğer arkadaşların dediklerini uygulama, fitil, şeker, probiyotik vs vs.

Evlendikten sonra iyi bi merkezde rahim filmi çekil, bu hayatta olmaz olmaz diye bişey asla yok tüpün hidroselpenk olup icindeki enfeksiyonlu sıvı rahmine akıyor ise kurtulamazsın bu sorundan.

Günlük ped asla kullanma, zaten doktorlar kullanmayın kullanmayın diye uyarıyor.

Havuzdan belirti vermeyen cins idrar yolu enfeksiyonu kaptığım için bu sorunu yaşadım.

Bu mikrop ilerliyor, sol tüpüme hasar veriyor enfeksiyon doluyor içi, genişliyor, bağırsağıma yapışıyor, karın zarlarım, birbirine yapışıyor ve rahimde karın zarına yapışıyor.

Evet sen diğer arkadaşların dediklerini uygulama, fitil, şeker, probiyotik vs vs.

Evlendikten sonra iyi bi merkezde rahim filmi çekil, bu hayatta olmaz olmaz diye bişey asla yok tüpün hidroselpenk olup icindeki enfeksiyonlu sıvı rahmine akıyor ise kurtulamazsın bu sorundan.
Butun bunlara se

Butun bunlara se

Butun bunlara sebep olan etken candida mıydı peki yoksa cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon mu

Butun bunlara sebep olan etken candida mıydı peki yoksa cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon mu

Bu sorunun sebebi sadece candida, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar vs değil.

Ben de soruna neden olan sebep, havuzdan kaptığım belirti vermeyen cins idrar yolu enfeksiyonu.
İlerlemesi ve yukarıda yazdığım hasarlara neden olması…

Sadece candida, cinsel yolla bulaşan enfeksiyon üzerinde durmayın idrar yolu enfeksiyonu da var neden olarak.

2 aylık birşey olsa bende asla pes etmeden dediklerinize dikkat ederdim ama iki senelik birşey artık çok kapsamlı birşeyler yapmam lazım dediğiniz gibi diyet yapmaya çalışıcam.
Diyet yaparken ilaç kullandınız mı ve sizin hastalığınız neydi tam olarak ben kendimden mantar diye şüpheleniyorum inşallah öyledir bakire olduğum için evlenene kadar ne olduğunu ogrenemiycem.
Hayır ilaç kullanmadım diyet programında
Mantardı sorunum, candida ...
Candıda mantarı tükürük testi var nette deneyebilirsin
Bağışıklık sistemini güçlü tutmalı ,candıda yı bağırsaklardan temizlemelisin tek çare o

Bu sorunun sebebi sadece candida, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar vs değil.

Ben de soruna neden olan sebep, havuzdan kaptığım belirti vermeyen cins idrar yolu enfeksiyonu.
İlerlemesi ve yukarıda yazdığım hasarlara neden olması…

Sadece candida, cinsel yolla bulaşan enfeksiyon üzerinde durmayın idrar yolu enfeksiyonu da var neden olarak.
İdrar yolu enfeksiyonum yok ondan eminim ama candidam kesin var bekar oldugum için vajinal kültür almadılar
Ama ciddi anlamda çok ağrım oluyor kasıklarım ağrıyor beyaz kaskatı akıntım var lenf bezlerim şiş çok ilaç kullandım ise yaramadı. Ultrasonda birşeyin yok diyorlar ne yapacağımı bilmiyorum
Cinsel hayatınızda karşı tarafa bulaş oldu mu ondan da korkuyorum ona bulastirirsam kısır döngüye gireriz ve daha da imkansız hale gelir iyileşmem

İdrar yolu enfeksiyonum yok ondan eminim ama candidam kesin var bekar oldugum için vajinal kültür almadılar
Ama ciddi anlamda çok ağrım oluyor kasıklarım ağrıyor beyaz kaskatı akıntım var lenf bezlerim şiş çok ilaç kullandım ise yaramadı. Ultrasonda birşeyin yok diyorlar ne yapacağımı bilmiyorum
Cinsel hayatınızda karşı tarafa bulaş oldu mu ondan da korkuyorum ona bulastirirsam kısır döngüye gireriz ve daha da imkansız hale gelir iyileşmem

Enfeksiyonlu sıvı aktığı için rahme neden oluyordu..
Bende herhangi bir bulaşma asla olmadı.

Benim akıntım rahatsız edecek şekilde asla değildi.
Sizin akıntınız çok mu geliyor????

Siz belirti vermeyen idrar yolu enfeksiyonu yaşadı iseniz anlamazsınız ki hiç bir belirti vermiyor. Ben geçirmişim ne bir ağrı ne bir yanma ne de ağrılı idrar yapma asla yok.

Belirti vermeyen idrar yolu enfeksiyonu yok ondan eninim diyemezsiniz. Sizde oldu demiyorum olmamış olabilir. Ama bu asla anlamazsınız.

Birde bakireyim alttan baktırmıyorum diyorsun ama evlenir isen sorun ortadan kalkar muayene olursun vs, diyelim evlenmedim bakiresin diye alttan baktırmadın bu sorunlar tedavi edilmezse ileri de çok büyük hastalıklara neden olur.

Ne diyeceğimi bilmiyorum . Şuan çok üzüldüm çünkü benimde ilerledi biliyorum lenf bezlerime kadar şişiyor kabullenmek istemiyorum ama umarım aynı yollardan gecmeyiz . Candida nasıl olurda bu kadar ilerler anlayamadım.
Hiçbir doktor benden kültür smear almaya da yanaşmıyor inşallah diyet işe yarar . Diyete basliycam evet bol bol size de dua edicem inşallah en kısa zamanda hamile kalırsınız Allah inşallah korktugumuzla karsilastirmaz😔 çok yıpratıcı..
Amin canım inşallah tez vakitte şifa bulursun sen de🌸

Enfeksiyonlu sıvı aktığı için rahme neden oluyordu..
Bende herhangi bir bulaşma asla olmadı.

Benim akıntım rahatsız edecek şekilde asla değildi.
Sizin akıntınız çok mu geliyor????

Siz belirti vermeyen idrar yolu enfeksiyonu yaşadı iseniz anlamazsınız ki hiç bir belirti vermiyor. Ben geçirmişim ne bir ağrı ne bir yanma ne de ağrılı idrar yapma asla yok.

Belirti vermeyen idrar yolu enfeksiyonu yok ondan eninim diyemezsiniz. Sizde oldu demiyorum olmamış olabilir. Ama bu asla anlamazsınız.

Birde bakireyim alttan baktırmıyorum diyorsun ama evlenir isen sorun ortadan kalkar muayene olursun vs, diyelim evlenmedim bakiresin diye alttan baktırmadın bu sorunlar tedavi edilmezse ileri de çok büyük hastalıklara neden olur.
Doktorların yaklaşım prensibi bu ama bakire isen korkarak yaklaşıyorlar alttan muayene oldum ama sadece akintimi değerlendirdiler.
Kültür için cubuk felan sokamiyorlar
Bu hastalığa yakalandığimdan beri düzenli hem idrar tahlili hemde sürekli idrar kulturu verdim hiçbirinde bakteri üremedi idrar yolu enfeksiyonum çıkmadı . Benim problemim vajinayla alakalı . Akıntım çok aşırı yoğun değil ama günde bir kere katı olarak elime geliyor

Doktorların yaklaşım prensibi bu ama bakire isen korkarak yaklaşıyorlar alttan muayene oldum ama sadece akintimi değerlendirdiler.
Kültür için cubuk felan sokamiyorlar
Bu hastalığa yakalandığimdan beri düzenli hem idrar tahlili hemde sürekli idrar kulturu verdim hiçbirinde bakteri üremedi idrar yolu enfeksiyonum çıkmadı . Benim problemim vajinayla alakalı . Akıntım çok aşırı yoğun değil ama günde bir kere katı olarak elime geliyor
Katı olarak akıntı gelmesini ilk kez okuyorum.

Allah şifa versin, fakat bu kadar ileri derece bir sorununuz varken bakeretiniz uğruna sağlığınızdan olmayın.

Ne diyeceğimi bilmiyorum . Şuan çok üzüldüm çünkü benimde ilerledi biliyorum lenf bezlerime kadar şişiyor kabullenmek istemiyorum ama umarım aynı yollardan gecmeyiz . Candida nasıl olurda bu kadar ilerler anlayamadım.
Hiçbir doktor benden kültür smear almaya da yanaşmıyor inşallah diyet işe yarar . Diyete basliycam evet bol bol size de dua edicem inşallah en kısa zamanda hamile kalırsınız Allah inşallah korktugumuzla karsilastirmaz😔 çok yıpratıcı..
Merhaba yaklaşık 2 yıldır aynı durumdayım bende sizinle ve bekarım ilişkiye girmedim yaşım da 18 doktorlar ilgilenmiyorlar antibiyotik ver gönder oluyor birde benim adetim de çok geciypr acaba bundan mı diye düşünmüyor değilim. Burdan hesabıma gir son konuşmalarda birisi yazmıştı neler yapılacağı ile ilgili onu deneyeceğim sende bir bak istersen sorun olursa da yazan kişiye sor (ben daha başlamadım belki bana da ümit olursun)

Merhaba yaklaşık 2 yıldır aynı durumdayım bende sizinle ve bekarım ilişkiye girmedim yaşım da 18 doktorlar ilgilenmiyorlar antibiyotik ver gönder oluyor birde benim adetim de çok geciypr acaba bundan mı diye düşünmüyor değilim. Burdan hesabıma gir son konuşmalarda birisi yazmıştı neler yapılacağı ile ilgili onu deneyeceğim sende bir bak istersen sorun olursa da yazan kişiye sor (ben daha başlamadım belki bana da ümit olursun)
O tedaviye baktım ordaki en etkili olan bence vajinal ovul yani fitil tedavisi olmuş. Bizim fitil kullanma şansımiz yok bugün itibariyle su diyetine başladım. İki ay devam edeceğim artık başka çarem kalmadı. Daha sonradan ilaçlara başlamayı düşünüyorum . İlk önce vücudumun toparlanması lazım. İnşallah faydasını görürsem gelip buraya yazacağım .Sizde bir araştırın hiçbir şey yenilmiyor sadece yeşillik var diyette. Ben bu zamana kadar en çok faydayı diyetten gördüm açıkçası ama yapamamistim artık şansım kalmadı yapacağım

O tedaviye baktım ordaki en etkili olan bence vajinal ovul yani fitil tedavisi olmuş. Bizim fitil kullanma şansımiz yok bugün itibariyle su diyetine başladım. İki ay devam edeceğim artık başka çarem kalmadı. Daha sonradan ilaçlara başlamayı düşünüyorum . İlk önce vücudumun toparlanması lazım. İnşallah faydasını görürsem gelip buraya yazacağım .Sizde bir araştırın hiçbir şey yenilmiyor sadece yeşillik var diyette. Ben bu zamana kadar en çok faydayı diyetten gördüm açıkçası ama yapamamistim artık şansım kalmadı yapacağıaa

Aslında fitil herkeste işe yaramıyormuş ben yinede bu yöntemi denicem olmazsa dediğinizi yapmayı düşünüyorum burada mantıklı gelen aslında antibiyotik bırakılmıyor aynı zaman da probiyotik kullanılıyor antibiyotik de tamamen temizliyor içten

Konuşmaların tamamını okuyamadım. Biri önerdi ise bilemiyorum. Maalesef bu hastalıkta insan antibiyotiklerle bir kısır döngüye giriyor. Vajinal floranız çoktan bozulmuştur. Bu kadar antibiyotik başka organlariniza zarar vermiş olabilir.
Bağışıklığınızı güçlendirmeniz ve vajinal floranin yeniden oluşması için fitil vs kullanmanız gerekiyor. Ben bu esnada cranberry ve dut kurusu kürü de kullanmanizi öneririm.

Konuşmaların tamamını okuyamadım. Biri önerdi ise bilemiyorum. Maalesef bu hastalıkta insan antibiyotiklerle bir kısır döngüye giriyor. Vajinal floranız çoktan bozulmuştur. Bu kadar antibiyotik başka organlariniza zarar vermiş olabilir.
Bağışıklığınızı güçlendirmeniz ve vajinal floranin yeniden oluşması için fitil vs kullanmanız gerekiyor. Ben bu esnada cranberry ve dut kurusu kürü de kullanmanizi öneririm.
Henüz karaciğerime böbreklerime zarar vermedi ama ilerleyen yaşlarda olur şimdi bilemezsin diyorlar. Başka çarem yoktu maalesef
Fitil için evli değilim bakireyim evlenmeyi de düşünüyorum yakın zamanda aslında ama ne yaşadığımı hastalığımın ne durumda olduğunu ben bile bilmezken bunu nasıl anlatıcam bilmiyorum. Böyle biriyle evlenmeyi herkes ister mi

Merhaba Geçmiş olsun 2 aydır benim de çekmediğim ızdırap kalmadı mantar yüzünden
Fitiller , kremler , ilaçlar 1 gün rahatlatıyor hop yeniden yeniden doktora gideceğim zamanda adet oldum erteledim ama kaşıntı durmadı hiç sonrasında ped markamı değiştirdim tampon kullandım ki bölge nemli kalmasın diye sonrasında sayısız video ve makale okudum şuan tam adını hatırlamamakla birlikte eminiasyon ya da emiliyasyon adı verilen bir diyet var sıkı bir diyet
Bu işin sırrı bağırsaklarda ...
Bataklığı kurutmadan tam anlamıyla bundan kurtulmak mümkün değil sadece ilaçlar ve kremler rahatlatır sonrasında yeniden nüks ediyor
Candida denen şey şekerden beslenen canavar. şekeri tamamen kestim , rahatlayana kadar süt ve süt ürünleri de kullanmadım , karbonhidrata da tam olmasa da dikkat etmeye çalıştım ve suyu çok içtim. Günlük çamaşır değişimi yaptım ve pamuklu iç çamaşırları giyindim

Allah a şükür 1 hafta 10 gündür hiçbir şikayetim kalmadı size de şifa olması dileğiyle...
Bi insan sekerli seyleri nasıl kesebilir yaaaa
Ben yemeden duramıyorum

Evli değilim İste keşke evli olsaydım belki hastalığım bu kadar ilerlemezdi . Fitilin güçlü olduğunu doktorumda söyledi ama şuan bakireyim😔
Erkek arkadaşım var hayatımda ve şiddetle evlenmek istiyor böyle birşey nasıl paylaşılır inanın bilmiyorum Allah kimseye vermesin
Fitil mi gucluymus
Ben niye kronik mantarım o zaman

5 yıllık evliyim bekarlıktan beri var

Fitil mi gucluymus
Ben niye kronik mantarım o zaman

5 yıllık evliyim bekarlıktan beri var
Merhaba sizin yardiminiza çok ihtiyacım var çünkü evlenme aşamasında kafası çok karışık biri olarak yazıyorum
Evlenmeden önce ne kadar süredir vardı ve kronik mıydı cinsel hayatınızı bu durum nasıl etkiledi , ve en önemlisi çocuk sahibi oldunuz mu 😔

Merhaba sizin yardiminiza çok ihtiyacım var çünkü evlenme aşamasında kafası çok karışık biri olarak yazıyorum
Evlenmeden önce ne kadar süredir vardı ve kronik mıydı cinsel hayatınızı bu durum nasıl etkiledi , ve en önemlisi çocuk sahibi oldunuz mu 😔
Yardımcı olabılırım umarım
23 imde baslamıs tı
Esımle 26 ımda tanısıp evlendım o zamana kadar hep mantar hep vardı
Suan 31 yasımdayım 1 bucuk yasında bebegım var gebelikte de mantar oldum fıtıller kullandım hatta suyum geldi sanıp gıtmıstık.
Cinsel hayatımı etkilemedi kasındıgı ıcın ılıskı ye girmek rahatlatıyordu benı acıkcası 🤭 halen var gecen hafta da oldu yıne 😞ultra pahalı fıtıller dahi oldu kullandığım ozellıkle son zamanlarda

Bıde probıyotık haplar
3 ay😞

X