Bekarım 22 yaşındayım iki yıldır geçmeyen kronik vajinal enfeksiyon problemim var lütfen fikri olanlar yardımcı olabilir mi

Merhaba sizin yardiminiza çok ihtiyacım var çünkü evlenme aşamasında kafası çok karışık biri olarak yazıyorum
Evlenmeden önce ne kadar süredir vardı ve kronik mıydı cinsel hayatınızı bu durum nasıl etkiledi , ve en önemlisi çocuk sahibi oldunuz mu 😔
Merhaba bir şeyler kullanıyor musunuz etkisi oluyor mu?

Vajinal probiyotik desteği kullan istersen, cranberry takviyesi falan da alabilirsin. Ben bekarken bir kere mantar oldum o da ped alerjisinden olmuştu. Farklı bir çeşide geçtim, tekrarlanmadı. Bir de sürekli dar pantolon giymek, kot giymek falan havasızlığa dolayısıyla mantara neden oluyor. Hazır havalar ısınmışken şu tiril tiril kumaşlardan giy hava alsın evde de yatarken istersen altına bir şey giyme elbise/gecelik giyip aşağıyı havalandırabilirsin.

20 yaşında ilk kez vajinal mantara yakalandım. O gün bu gündür ne yaptıysam geçmedi. Benimki tekrar eder tarzda değil hiç gecmeyen birşey oldu. Kültür bekar olduğum için veremedim .
Cinsel birlikteliği geçtim yaklaşımım dahi olmadı. Klozete felan oturmam bile oturmadan kullanırım
Defalarca mantar ilacı kullandım. Bir ara bu kadar ilaca rağmen geçmiyorsa başka bir hastalıktır denilip ornisid frajil aksef , azitro kullandım. Kullanırken rahatlatıyor sonra çok çok daha kotu oluyordum
şuan 22 yaşındayım iki yıl gecti hep daha kötü oldum en son candimax 200 mg olan ilaçtan normalde haftada bir kullanılan ilacı 15 gün arka arkaya iki kutu kullanmama rağmen yine etkisi olmadı
şiddetli yanmam var kasintim yok denecek kadar az akıntım beyaz ve kalın kokusu da var yok arası birşey genelde yok. Kötü kokmuyor kesinlikle. Kasık lenf bezlerim ara ara şişiyor ve hep ağrıyor. Ultrasonda hiçbir şey çıkmıyor sorun yok diyorlar. Kist v.sde yok
kronik hastalığım hashimato troiditim var çocukluktan beri var
nioli yağı probiyotik çamaşır ütüsü felan dikkat etmediğim şey kalmadı . Olmuyor . Psikolojik olarak destek almam gerekiyor zaten
Evlenmeyi düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım şuan iyi değilim doktorlarda artık birşey yapamıyor evlenmek çözüm olur mu bunu evleneceğim kişiye söylemeli miyim ilerde gebeliğe engel olur mu belki evlendikten sonra fitil lazer tedavisi alırsam geçer diye küçük bir umudum var ama böyle cinsel hayat nasıl yaşanır onu da bilmiyorum ...
Merhaba öncelikle bir çok kadında görünen bir durum bu bende ergenliğim boyunca bu durumu yasadım vajinal enfeksyonun bir cok nedeni var bunların basında da vajinal duş geliyor yani vajinayı cok fazla sabun sampuan gibi mattelerle ve tazikli su ile yıkamak ikinci olacak da camasırların yapısı da önemli olabildiğince pamuklu camasirlar giymeye özen göstermelisin ben daha önce doktora gittiğimde ilaclarin senin gibi pek etkisini görmedim daha sonra nioli yagi duye bir sey önerdi arkadasım camasırın bir iki damla döküyorsun ve icerisindeki naneli yapi sayesinde enfeksyonu hafifletiyor vajinal enfeksyon hamilelikte gecikmeye neden olabilir ama kuzenim hamile kaldı enfeksyonu cokken tek sorunu hamileliginde kasık agrısı cok fazla oluyor doktor enfeksyondan kaynakli demisti o yüzden kimyasal ilaclardansa biraz daha bitkisel sifaları dene derim ben nioli yağı eczanelerde satilan cok bilinen bir yagmis

X