Geleceğime umutsuz ve karamsar bakıyorum

Yaşına göre çok güzel yazmışsın içindekileri. Kimin geçmişi mükemmel ki kim kuş tüyü beşiklerde büyüdü. Kim aşk dolu bir ailede yetişti. Kim derslerinde hep başarılı oldu... bla bla bla. Evet kendini muhakkak yetiştir üniversiteye git muhakak. Sonra inan herşey güzel olacak herşey çünkü muhattap olduğun insanlar herşey değişiyor denklerinde muhabbet ediyorsun. Benim çok çevrem var ama dostum 3 ü geçmez ki onlarlada herzaman bir araya gelemeyiz. İnan insanlardan darbe yemektense onların binbir türlü yüzleriyle karşılaşmaktansa boşver yalnız ol. Ne diyim... bahtın açık olsun . Allahım iyi insanlarla karşılaştırsın seni. Ve krşında ipten dönmüş biri olarak okadar çok sebep var ki yaşamak için ....

Yaşına göre çok güzel yazmışsın içindekileri. Kimin geçmişi mükemmel ki kim kuş tüyü beşiklerde büyüdü. Kim aşk dolu bir ailede yetişti. Kim derslerinde hep başarılı oldu... bla bla bla. Evet kendini muhakkak yetiştir üniversiteye git muhakak. Sonra inan herşey güzel olacak herşey çünkü muhattap olduğun insanlar herşey değişiyor denklerinde muhabbet ediyorsun. Benim çok çevrem var ama dostum 3 ü geçmez ki onlarlada herzaman bir araya gelemeyiz. İnan insanlardan darbe yemektense onların binbir türlü yüzleriyle karşılaşmaktansa boşver yalnız ol. Ne diyim... bahtın açık olsun . Allahım iyi insanlarla karşılaştırsın seni. Ve krşında ipten dönmüş biri olarak okadar çok sebep var ki yaşamak için ....

Kendimi yetiştirmeyi çok istiyorum ama daha bir sürü yıllar var önümde belki ilk sene kazanmıycam daha çok uzayacak.İl dışı istiyorum babannen dedem falan bizi göndermek istemiyorlar.Yani her koşulda bir engel var hayatımda:KK43:
O yaşama nedenlerini görünce şükrediyorum üç dört dakika sonra benim yine moral yerlerde..

Mesaj tekrarı:110:

Kendimi yetiştirmeyi çok istiyorum ama daha bir sürü yıllar var önümde belki ilk sene kazanmıycam daha çok uzayacak.İl dışı istiyorum babannen dedem falan bizi göndermek istemiyorlar.Yani her koşulda bir engel var hayatımda:KK43:
O yaşama nedenlerini görünce şükrediyorum üç dört dakika sonra benim yine moral yerlerde..
Olabilir ikinci denemende gidebilirsin. Güven kendine. Unutma sen kendini sev saygı göster diğerleride sana yapsın.

15 yaşındayım ve yaşıtlarıma oranla kötü bir çocukluğum var.Annemi kaybettim bir buçuk sene önce,bir ablam var bir de benden üç yaş küçük bir kardeşim.Allah'a şükür bana annemin eksikliğini hissettirmeyecek kadar sevgi ve ilgi veren bir babam var.Ama kimse kimsenin yerini tutmaz bunu da biliyorum.Sorunum şu ki ben sürekli karamsarım artık geleceğim hakkında.Çocukluğumda yaşadığım zorluklar hep devam edecekmiş gibi hissediyorum.Mesela benim bir halam var o çok hevesli bir şekilde evlenmiş ama evlendiği adam gerçekten kötü bir insan evine gelmiyor başka yerlerde kalıyor iki erkek çocuğu var çocuklar çalışmıyorlar. Halama babam ve amcam yardım ediyor artık yoksa eve para getiren yok.Anlayacağınız çok zor bir evlilik hayatı var ve sanki ileride benim de böyle olacakmış gibi hissediyorum. :KK43:

Dersler deseniz derslerim pek iyi değil.Yaşadığım mahallenin en iyi liselerinden birine gidiyorum ama dokuzuncu sınıfta çok boşladım sanırım yaşadıklarım da bunu tetikledi teşekkür aldım ama pek de iyi değil notlarım sadece sınav öncesi çalışıyorum.Koca bir yaz çalışmadım kitap okudum dizi izledim ama ders tekrarı yapmadım şimdi kafama dank ediyor iki hafta kala..Yani sanki ygs lys gibi sınavlarda da başarısız olacağım gibi hissediyorum.

Bir de akrabalarımdan yeteri kadar ilgi göremiyorum tabiki de kimse otursun benimle yas tutsun falan demiyorum asla ama en azından biraz anlayışlı olamazlar mı?Bir kuzenim var o tek çocuk çok şımarık yetişmiştir işte annemin vefatından iki ay sonra kardeşime yüksek sesle bağırdı pislik dedi(onların evindeydik kız kardeşim pastel boyayla duvarı karalamış benim haberim yoktu ben de kızdım tabiki ama o hakaret etti resmen kardeşime ) ben de onu uyardım bahsettiğim kuzenim benden iki yaş küçük ve erkek.Her neyse beni hemen sosyal medyadan takipten çıkarmış normalde de yüzüme bakmıyor ablamla falan konuşur benimle hiç.Ve resmen bir yıl geçti ama sadece merhaba merhaba bir iletişimimiz var.Takmayayım diyorum ama hassas bir yapım var ben de takıyorum işte ister istemez.

Evlerimiz de çok yakın dip dibe oturuyoruz resmen hele bazı günler o sevmediğim kuzenimle aynı masaya oturuyoruz dayanamıyorum artık.Çok patavatsız ya ciddiyim ve gerçekten cahil dini konulara pek girmemeye çalışarak bir örnek vereyim geçen gün demiştim ki "Ben indirilmiş tüm dini kitapları okuyup araştırıyorum inancımı" o da geldi "Sen bu gidişle dinden çıkarsın yazık"dedi.Ne diyeceğim bilemedim çok patavatsız ben sustukça abartıyor cevap versem surat asıyor.:KK12:

Kısaca benim sorunum artık geleceğime dair hiç umudum yok.Birini sevmekten korkuyorum,o da aniden gidebilir.Bazen diyorum ki ben başarılı olup başarımla geleceğimi inşaa edeyim,dimdik durarak beni daha da üzen çevreme başarımla cevap vereyim.Gaza geliyorum hevesleniyorum.Sonra da diyorum ki yalan dünya...Zaten bu gün varız yarın yokuz neyin başarısı?

Hastalık hastası oldum resmen.Bir önceki konumda da yazmıştım göğüslerime falan taktım sertlik var gibi hissediyorum.(Ailede kanser hastalığı yok annem de kanserden değil trafik kazasından vefat etti ama ben taktım kafama bir hastalık var gibi hissediyorum bayadır)Ha bir de benim okulda pek arkadaşım yoktur bir tane falan var en yakınım.Ama babamla ablam üzülmesin diye sanki çok arkadaşım varmış gibi yapıyorum hatta bazen yalandan onlarla telefonda konuşuyormuş gibi yapıyorum oysa yok yani kimi kandırıyorum?Biliyorum çok yanlış yapıyorum lütfen yargılamayın kötü bir şey demeyin ama sanırım yalnızlık psikolojisinden dolayı böyle oluyor.:KK1:

Klinik psikologa gidiyorum düzenli olarak altı ay önce başladım yararını görüyorum iyi ki başlamışım.Ama bilmiyorum bazen diyorum ki ben çok güçlüyüm en büyük acılardan birini yaşadım hala ayaktayım ama sonra bir olay oluyor küçücük bir şey olmasına rağmen dünya üstüme üstüme geliyor gibi oluyor ben buna dayanamam diyorum.

Sanırım çok uzun yazdım kusura bakmayın içimi dökmek istedim herkese teşekkür ederim.
canım benim psikolok yardımı almakla çok iyi yapıyorsun devam et bak senin daha yaşın 15 önünde kocaman bir hayat var daha neler yaşayacaksın mutlu olacaksın, üzüleceksin ama hep bi umudun olsun hayat senden anneni almış biliyorum çok ağır ama annenle buluştuğun zaman annenin istediği gibi bi hayat yaşamış olmak istemez misin? Daha ygs ve lys çalışman için çok zaman var neden kazanamayacağını düşünüyorsun teşekkür de hiç küçümsenecek başarı değil bence çok daha iyisini yapabilirsin bak ne güzel ablan var baban var her türlü yardımcı olurlar şu an evliliği düşünmek için o kadar küçüksün ki sen okuyup işini eline alınca zaten doğru ve yanlışı ayırıp sana uygun insanı seçebilirsin hem ekonomik özgürlüğün olunca eşinde emin ol saygı duyar sana kuzenine gelince onunla aynı ortamda olmamaya dikkat et ve hiç kafana takma bak benim de hiç arkadaşım yoktu ama ben öğretmen oldum ve çok arkadaşım var bazı şeyler zamanla olur asla umutsuz olma ve derslerine çok sıkı çalış hayat karşına daha çok güzellik çıkaracak ümidini hiç yitirme emin ol annen de seni hayallerine ulaşmış şekilde bekliyor:KK200::KK200::KK200:

canım benim psikolok yardımı almakla çok iyi yapıyorsun devam et bak senin daha yaşın 15 önünde kocaman bir hayat var daha neler yaşayacaksın mutlu olacaksın, üzüleceksin ama hep bi umudun olsun hayat senden anneni almış biliyorum çok ağır ama annenle buluştuğun zaman annenin istediği gibi bi hayat yaşamış olmak istemez misin? Daha ygs ve lys çalışman için çok zaman var neden kazanamayacağını düşünüyorsun teşekkür de hiç küçümsenecek başarı değil bence çok daha iyisini yapabilirsin bak ne güzel ablan var baban var her türlü yardımcı olurlar şu an evliliği düşünmek için o kadar küçüksün ki sen okuyup işini eline alınca zaten doğru ve yanlışı ayırıp sana uygun insanı seçebilirsin hem ekonomik özgürlüğün olunca eşinde emin ol saygı duyar sana kuzenine gelince onunla aynı ortamda olmamaya dikkat et ve hiç kafana takma bak benim de hiç arkadaşım yoktu ama ben öğretmen oldum ve çok arkadaşım var bazı şeyler zamanla olur asla umutsuz olma ve derslerine çok sıkı çalış hayat karşına daha çok güzellik çıkaracak ümidini hiç yitirme emin ol annen de seni hayallerine ulaşmış şekilde bekliyor:KK200::KK200::KK200:

Çok ama çok tesekkür ederim :KK200:Kuzenimle genelde yüz yüze bakmak zorundayız yoksa onu hiç takmam ama bu durumda ister istemez kafama takıyorum.Tekrardan çok sağolun Allah razı olsun:110:

Canım beniiim öncelikle annenin mekani cennet olsun. Hayat zor evet ama sen annen senin uzulmeni asla istemezdi. O yuzden kendini hirpalama. Yasadiklarin cok zor masallah çokta olgunsun. Hic birseyden sakin korkma sen ben nasil guclu olurum , ben hangi isle mutlu olurum , ben kimlerin yaninda mutluyum diye dusun ama gercekci ol.
Hayatta en onemli sey kendini sevmekmis ben bunu yeni anladim sen dusunceli olsanda hayat sana ogretiyor yavas yavas kime nasil davranacagini.
you tube ders calismak icin motivasyon videolari var onlari izle mesela. derslerine sistemli calis burdan da bizlere de sorabilirsin takildigin seyleri.

haa en onemlisi tiyatro keman gitar kara kalem ne varsa artik yakinda gitme imkaninin oldugu yada cevredeki belediylerin verdigi onlara mutlaka katil cok faydasini goreceksin.
Insanlara hemen guvenme ama on yargilida olma. zaman herseyi gosteriyor.

Canım beniiim öncelikle annenin mekani cennet olsun. Hayat zor evet ama sen annen senin uzulmeni asla istemezdi. O yuzden kendini hirpalama. Yasadiklarin cok zor masallah çokta olgunsun. Hic birseyden sakin korkma sen ben nasil guclu olurum , ben hangi isle mutlu olurum , ben kimlerin yaninda mutluyum diye dusun ama gercekci ol.
Hayatta en onemli sey kendini sevmekmis ben bunu yeni anladim sen dusunceli olsanda hayat sana ogretiyor yavas yavas kime nasil davranacagini.
you tube ders calismak icin motivasyon videolari var onlari izle mesela. derslerine sistemli calis burdan da bizlere.

haa en onemlisi tiyatro keman gitar kara kalem ne varsa artik yakinda gitme imkaninin oldugu yada cevredeki belediylerin verdigi onlara mutlaka katil cok faydasini goreceksin.
Insanlara hemen guvenme ama on yargilida olma. zaman herseyi gosteriyor.

Çok haklısınız ve ben çook teşekkür ederim bu güzel satırlar icin..

Arkadaşlar çok güzel yazmışlar. Anneler hep bizim koruyucumuz olmuşlardır.sanki annen yoksa yanında,başına her an kötü birşeyler gelecek, bu hayat seni yutucakmış gibi gelir insana.anlıyorum seni ama hepimizin koruyucusu Allah. Belki kızgınsındır benim annemi neden aldı diye. Özlüyorsundur, belki sohbet etmek,tekrar nefesini duymak.sarılma ihtiyacın vardır. İnan bu sadece sana özel bir durum değil. Allah en sevdiği kullu peygamberimiz bile hem babasız hem annesiz büyüdü. Oda her yetim gibi boynu büküktü. Kalbi kırgın. Ve özlem içindeydi. Peygamber olması onun bu insani hislerden ayırmıyordu. Bir gün oğlu İbrahim'i toprağa verirken gözünden yaşlar gelir yanında ki sahabe ya Resulallah sizde mi ağlıyorsunuz diye sormuş oda kalp hüzünlenir,göz ağlar,ama hiç isyan etmez buyurmuş. Sen akıllı bir kızsın. Bence sen bu hayata almak istediğin bütün güzellikleri yaşamın böğründen koparıp alacaksın. İnan kendine, sev hayatı.

X