Gelecek kaygısı , depresyon , ilişki sorunları

Bende onu anlatmaya çalıştım ama ısrarla erkek arkadaşını koruyor :/
Yapacak birsey yok. O da yasayip tecrube edecek. Duzeleni gormedik daha beter oldu hatta ama sanirim onun bunu yasayarak acı acı tecrube etmesi gerekiyor. Simdi ayrilirsa sadece bir sure ayrilik acisi ceker. Oysa yillarca ugrasip olmadigini gorunce ayrilirsa ya da adam terk ederse ayrilik acisiyle beraber bir de pismanliklar eklenecek. Ama konu sahibi sanirim ayrilacak kadar guclu degil.

Yapacak birsey yok. O da yasayip tecrube edecek. Duzeleni gormedik daha beter oldu hatta ama sanirim onun bunu yasayarak acı acı tecrube etmesi gerekiyor. Simdi ayrilirsa sadece bir sure ayrilik acisi ceker. Oysa yillarca ugrasip olmadigini gorunce ayrilirsa ya da adam terk ederse ayrilik acisiyle beraber bir de pismanliklar eklenecek. Ama konu sahibi sanirim ayrilacak kadar guclu degil.

Katılıyorum.
Keşke ağlamadan, yaşamadan tecrübe etse bizler de yazıyoruz burada ama nafile.
Belli kız burnu sürte sürte öğrenecek.

Bende onu anlatmaya çalıştım ama ısrarla erkek arkadaşını koruyor :/
Ben onu korumaya çalışmadım neden küçümsediğini bilmiyorum dedim koşulları benden üstün belki benden sadece 1 yıl geriden gelecek ailesi avukat olup devlete atanmasını da beklemiyor böyle bir insan beni kıskanır mi ?

Neden boyle yapiuor diye dusunme. Bu adami duzeltemezsin. Adamin ruh sagligi butun degil. Ruh sagligi bozuk. Dengesiz. Hayatini mahvetmek istiyorsan devam et. Bu adam sadece vakit kaybi. Sen onun psikologu degilsin, sakin bu durumu duzeltmek icin ugrasma sadece vakit kaybi. Bu adami evrene sal gitsin. Gercekten. Tecrubeyle sabit.
Kendi iyiliğim için tek çözüm bu sürekli sorun çıkınca işime okuluma yoğunlsşsmıyotum aklım onun davranışlarına takılı kalıyor

Ben ayrıldığımız dönem de kendimi toplamıştım aramadım sormadım stalklamadım çok özledim pişmanım diyerek kendisi döndü hatayı orada kabul ederek yaptım sanırım , olumsuzluklardan kaçmak için onun ilgisine onunla konuşmaya ihtiyaç duydum karşımdakinin normal biri olmadığının farkındayım inanın ki hayatımı yoluna sokmak istiyorum ve onu korumuyorum , beraber değiliz ayrılmamak gibi bi durum söz konusu değil ki

Hukuk çok prestijli bir bölüm, çaba göstererek çok iyi yerlere geleceğinden eminim. Erkek arkadaşınla artık devam etmemelisin, farkındaysan seni daha da dibe çekiyor. Ondan kurtul bir an önce. Son senen olduğu için evdeki tartışmaları takma kafana, yakın zamanda ekonomik özgürlüğün olduğunda eve çıkarsın. Evet şu an çoğu şey istediğin gibi değil ama bunun geçici bir süreç olduğunu unutma. Her şey gönlünce olsun🌸

Erkek arkadaşım covid olduğu dönemde her gün destek oldum , her gün konuşuyorduk geçen hafta buluştuk bir anda beni tanımamaya başladı dün de çok ağır konuştu ki bana evlenelim diyen kendisiydi şimdi de kariyerimde gelmem gereken bir yer var ben ilişki düşünmüyorum dedi . En ağır darbeyi ondan yedim çünkü beni sevdiğini düşündüğüm tek kişiydi
Seviyor gibi görünmüyor açıkçası. Gerçekçi olup kendine bir yol çizmelisin. Elbet sevenlerin olacak sabret

Ben ayrıldığımız dönem de kendimi toplamıştım aramadım sormadım stalklamadım çok özledim pişmanım diyerek kendisi döndü hatayı orada kabul ederek yaptım sanırım , olumsuzluklardan kaçmak için onun ilgisine onunla konuşmaya ihtiyaç duydum karşımdakinin normal biri olmadığının farkındayım inanın ki hayatımı yoluna sokmak istiyorum ve onu korumuyorum , beraber değiliz ayrılmamak gibi bi durum söz konusu değil ki
Neden o zaman bu sorunlu tipi hayatinizda tutuyorsunuz, vaktinizi enerjinizi bu adama harciyorsunuz? Cok mu sorunsuz bir hayatiniz var da bir de bu adamla ugrasiyorsunuz? O kimki sizin giyiminize karisiyor? Bu ne curet? Aileniz bile karismazken... ruh sagligi bozuk birini neden hayatinuzda tutuyorsunuz? Sizin de ruh sagliginizi bozup depresyina soksun diye mi? Bence siz de saglikli dusunemiyorsunuz.

Haklısınız elden gelen bir şey yok , artık sevgilim olduğunu sanmıyorum ama onla olduğum 2-3 ayda hep üzdü hep üzdü beni , dün bana iyi bir darbe oldu artık onun hayatımda bir yerim olmadığını anladım

mesels onunla konuşuyorum işe yaramazsın diyor sonra annem diyor ki biriniz de devlete girin adam gibi bir iş bulun defolun gidin evden ailem de onunla anlaşmış gibi , bunlar beni tüketiyor

hiçbir yemeğe onlarla oturmuyorum , geç uyanıp geç kahvaltı yapıp akşam yemeğini babam gelmeden yiyorum , odamdan da bişey istemedikleri yada banyo tuvalet dışında çıkmıyorum . Babam bizimle yemek yemeye tenezzül etmiyorsun diye kızıyor bu defa da :KK43:

Ya şimdi ailen 55-60 yaş aralığındadır diye düşünüyorum, devlete girin dedi diye düşman olunmaz anneyle.
Onların düşüncelerinde en iyi iş devlet memurluğudur.
Onların zamanı farklıydı öyle görmüşler biraz suyuna gidip anlatın. Anneniz yahu sonuçta elin oğlu ağzına s... sen hala onun suyuna gidiyorsun hadi uza diyemiyorsun, ama annenle babanla ilişkilerini hoop diye kesiyorsun.

Şimdi 23 yaşındasın, ablan da 28 bence ikinizde evde hiçbir iş yapmıyorsunuz,
Evde boşsun zaten akşam yemeklerini hazırla, ne bileyim bir süpürge aç yardım edin kadına, annen için değil yaşadığın eve olan sorumluluğundan.
Sofraya ayrı oturman da saçma bence, dediğim gibi düşmanın değil ailen. Ben olsam ben de kızarım yani ayrı ayrı yemek yemeye.
Ailen haklı demiyorum ama bunlar gemileri yakacak sorunlar da değil. Düşman bellemek yerine ılımlı ol.

Kendi iyiliğim için tek çözüm bu sürekli sorun çıkınca işime okuluma yoğunlsşsmıyotum aklım onun davranışlarına takılı kalıyor
Bu adam hayatinizda oldugu surece akliniz onun size yaptiklarina takili kalacak. Bu duygu emici tipi hayatinizdan cikarmadiginiz surece giderek sizin de ruhunuzu emecek. Baska erkek mi yok? Kendinizi bu kadar mi eksik hissediyorsunuz? Oysa tam oldugunuzun farkina varsaniz bu vampirin sizi curutmesine izin vermez, hayatinizdan def ederdiniz.
Hepimizin hayatina boyle tipler girdi, bu tecrubeleri edindik. Ben boyle bir tiple evli idim ustelik. Duzelmiyorlar. Hatta seni de o cukura cekiyorlar.

Katılıyorum.
Keşke ağlamadan, yaşamadan tecrübe etse bizler de yazıyoruz burada ama nafile.
Belli kız burnu sürte sürte öğrenecek.
Herkes kendi tecrubelerini yasar. O da yasayip tecrube edinmeyi tercih edenlerden. Ben de oyle yapmistim. Agzimin payini aldim. Yapacak birsey yok o da ogrenecek.
Iliskiler ruh sagligi duzgun tiplerle kuruluyormus. Bunu yasauarak ogrendim. Birakalim o da yasayarak ogrensin.

Ya şimdi ailen 55-60 yaş aralığındadır diye düşünüyorum, devlete girin dedi diye düşman olunmaz anneyle.
Onların düşüncelerinde en iyi iş devlet memurluğudur.
Onların zamanı farklıydı öyle görmüşler biraz suyuna gidip anlatın. Anneniz yahu sonuçta elin oğlu ağzına s... sen hala onun suyuna gidiyorsun hadi uza diyemiyorsun, ama annenle babanla ilişkilerini hoop diye kesiyorsun.

Şimdi 23 yaşındasın, ablan da 28 bence ikinizde evde hiçbir iş yapmıyorsunuz,
Evde boşsun zaten akşam yemeklerini hazırla, ne bileyim bir süpürge aç yardım edin kadına, annen için değil yaşadığın eve olan sorumluluğundan.
Sofraya ayrı oturman da saçma bence, dediğim gibi düşmanın değil ailen. Ben olsam ben de kızarım yani ayrı ayrı yemek yemeye.
Ailen haklı demiyorum ama bunlar gemileri yakacak sorunlar da değil. Düşman bellemek yerine ılımlı ol.
Evet yazdığınız yaş aralığında ve her ikisi de devlet memuru, sorun olan zaten devlet memuru değilsen çalışmayı gereksiz görmeleri , bir yerlere gelmek olarak görmemeleri yani şöyle devlet memuru ol veya öl

ablam çalışıyor zaten , sabah 9-6 annem ondan ev işi beklemiyor biz kardeşimle yardım ediyoruz ayrı sofraya oturmamın sebebi göze batmak istememek tartışma vs olursa duymamak yoksa annemle babam tabiji ilişkimi asla kesmem

benim üniversite okuduğum şehirde evim vardı liseyi de yatılı okudum , pandemi olduğu için evdeyiz sürekli belki de bu sebeple sorun oluyor inanın bilemiyorum

Bu adam hayatinizda oldugu surece akliniz onun size yaptiklarina takili kalacak. Bu duygu emici tipi hayatinizdan cikarmadiginiz surece giderek sizin de ruhunuzu emecek. Baska erkek mi yok? Kendinizi bu kadar mi eksik hissediyorsunuz? Oysa tam oldugunuzun farkina varsaniz bu vampirin sizi curutmesine izin vermez, hayatinizdan def ederdiniz.
Hepimizin hayatina boyle tipler girdi, bu tecrubeleri edindik. Ben boyle bir tiple evli idim ustelik. Duzelmiyorlar. Hatta seni de o cukura cekiyorlar.
Teşekkür ederim bunları ss alıp biriktiriyorum inanın ki kötü hissettiğimde açıp okumak için

Neden o zaman bu sorunlu tipi hayatinizda tutuyorsunuz, vaktinizi enerjinizi bu adama harciyorsunuz? Cok mu sorunsuz bir hayatiniz var da bir de bu adamla ugrasiyorsunuz? O kimki sizin giyiminize karisiyor? Bu ne curet? Aileniz bile karismazken... ruh sagligi bozuk birini neden hayatinuzda tutuyorsunuz? Sizin de ruh sagliginizi bozup depresyina soksun diye mi? Bence siz de saglikli dusunemiyorsunuz.
Evet herkes bu tür ilişkiler yaşamıyor düşünüldüğünde , bende terapi almalıyım diye düşünmeye başladım evde yaşadığım olumsuzlukları onunla değerli hissederek unutmak istedim çünkü iyi olduğu zaman fazlası ile iyi hediyeler seni seviyorum lar defalarca kez aramalar ziyaretler kötü olduğu zaman da çok kötü

Evet herkes bu tür ilişkiler yaşamıyor düşünüldüğünde , bende terapi almalıyım diye düşünmeye başladım evde yaşadığım olumsuzlukları onunla değerli hissederek unutmak istedim çünkü iyi olduğu zaman fazlası ile iyi hediyeler seni seviyorum lar defalarca kez aramalar ziyaretler kötü olduğu zaman da çok kötü
Narsist bir adam muhtemelen. Bu kadar dengesiz olduguna gore. Sorun cikaran ertesi gun goklere cikaran dengesiz bir tip. Karakter bozuklugu bu. Tedavisi de yok. Siddetle kacilmasi gereken tipler. Bununla ilgili youtube da bir suru videolar var. Izle ve bu tiplerle beraber olan kizlarimiz da tipki senin gibi. Videolari izlediginde kendini goreceksin. Evdeki sorunlardan kacmak icin senin bu vampirin sana ara sira uzattigi sevgi kirintilariyla avunuyorsun ancak dogru cozum bu degil. Evdeki sorunlari bu sekilde cozemezsin. Belki baska bir sehirde is bulup kendine ayri bir duzen kurabilirsin. Bu sekilde kafan rahatlar nefes alirsin ama bu adam cozum degil. Ilk yapman gereken bu adami hayatindan cikarmak olmali. Evdeki problemleri cozmek icin biraz zamana ihtiyacin var. Kendi ayaklarinin uzerinde durup ayri bir duzen kurana kadar.

Sevgilinden ayrıl öncelikle.. Öğrenciyken çalışmak istemen güzel. Ama öğrenci olarak bürolarda çok bir şey öğrenilmez.
Sen okuluna odaklan bitir. Harçlığını çıkaracak başka işler de düşünebilirsin bu dönem için.
Avukatlık eskisi gibi prestijli bir iş değil ama yine de diplomayla yapılabilen bir meslek. yolunu çizmek senin elinde.

o sevgilinden kesinlikle ayrıl.
aileni de duyma. tıka kulaklarını önüne bak.
ablanla birbirinize destek olun.

Ah bu
Merhabaa ben 23 yaşındayım üniversite son sınıf öğrencisiyim , çok mezunu olan bir bölümde okuyorum , önce bir proje kapsamında bir kamu kurumunda staj yaptım açıkçası tamamen boş geçti sadece dosya okudum onu da kendi çabalarımla isteyerek ... sonrasında bir avukatın yanında çalışmaya başladım , bu avukat ailemin bir tanıdığı bu vesile ile tanıştık . Kendisi iyi bir avukat ama şöyle bir sorun var staj için gelen kimseyi geri çevirmiyor o yüzden 15 kadar stajyer var ve dönüşümlü olarak gelmemiz istendi bana da haftada 1 gün kaldı sadece :KK43: baro ilanlarına baktım herkes avukat arıyor ve ben yasal staj süresinde olmadığım için başka bir yere girmem de çok zor

Temmuz ayında benden ayrılan erkek arkadaşım daha sonra dönmek istedi , bende büyük bir hata yaparak kabul ettim , sonrasında sınav dönemi askerlik dönemi oldu bunların hepsinde destek olmaya çalıştım , ayrı şehirlerde olmamıza rağmen . Bu dönemde de çok büyük kavgalar çıktı , son 1 aydır çok iyi gittiğimizi eski günlere döndüğümüzü düşünüyordum ama ne arama ne mesaj beni tanımıyor gibi davranmaya başladı .
Bu arada geçen hafta yaşadığım şehre gelmişti hediyeleri ile , dün gece konuştum net olmak istediğimi ilgisiz olduğunu söyledim , bizim aramızdaki köprü yıkıldı sen farklı şehirlerden köprü kurmaya çalışıyorsun ben bu corona döneminde netlik oluşturamam geçmişte olanlar yüzünden sana güvenmiyorum , gösterdiğin kadar masum değilsin , elinde olanı korumaya bak, ne yaptığını bilmiyorum kısa elbiseler giyiyorsun dedi

Bende maalesef çok üzüldüm ve sinirlendiğim zaman ağlama huyum olduğu için ağladım . Sürekli beni suçluyor ve yetersiz görüyor . Bazen göklere çıkarıyor bazen tanımıyor gibi davranıyor . 5 dk sonra beni aradı sen kimle konuşuyorsun telefonun niye meşgul akrabamız boşanıyormuş sen de artistlik yaparsan böyle olur dedi

bunların üstüne evimizde aşırı derecede sorun var , 28 yaşında bir ablam var özel okulda çalışıyor annenle babam her gün devlete girmediği için dışarda çok vakit geçirdiği için kilolu olduğu için şikayet ediyorlar , inanın her gün kavga ile uyanıyorum, yemeklere gitmiyorum annemle babamla vakit geçirmiyorum , belki de erkek arkadaşıma bu kadar bağlanma sebebim bu huzursuz aile hayatı

corona döneminde hastahaneye gidemem ama online terapi mi almalıyım , staj için öneriniz var mi , yaşadığım şehir Ankara bu arada , uzun oldu okuduğunuz için sağolun
Ahh bu anne babalar ..... cocuklarin hayatini vezirde eden onlar rezilde eden onlar...takma kafana guzel kardesim sen benim kardesim yasindasin bi cogunu yasamis biri olarak akil veriyorum sana.sen genc kizsin hic bos durma kitap oku..giyin..biseylerle ugras namazini kil allaha sigin .is bulmak umuduyla evliligini erteleme yasin geldiginde evlen ..erkek arkadas konusunda malesef haklisin ailenden gormedigin huzuru onda ariyor ama yazikki oda huzur vermiyor.insanin kendi doktoru kendisidir biliyor musun sen kendin icin ugrasmazsan kimse senin icin bisey yapmaz.aile konusunda ben sense fazlasini yasadim anlatsam roman olur 😏😏 ama yillar gecince genclik yillrima yazik ben kendime ne yapmisim diyorum .kimseyi takma kendini gelistirmeye calis evde bile olsa.hic bos durma hic bisey yapamazsan temizlik yap surekli .Allah yardimcin olsun ins

Narsist bir adam muhtemelen. Bu kadar dengesiz olduguna gore. Sorun cikaran ertesi gun goklere cikaran dengesiz bir tip. Karakter bozuklugu bu. Tedavisi de yok. Siddetle kacilmasi gereken tipler. Bununla ilgili youtube da bir suru videolar var. Izle ve bu tiplerle beraber olan kizlarimiz da tipki senin gibi. Videolari izlediginde kendini goreceksin. Evdeki sorunlardan kacmak icin senin bu vampirin sana ara sira uzattigi sevgi kirintilariyla avunuyorsun ancak dogru cozum bu degil. Evdeki sorunlari bu sekilde cozemezsin. Belki baska bir sehirde is bulup kendine ayri bir duzen kurabilirsin. Bu sekilde kafan rahatlar nefes alirsin ama bu adam cozum degil. Ilk yapman gereken bu adami hayatindan cikarmak olmali. Evdeki problemleri cozmek icin biraz zamana ihtiyacin var. Kendi ayaklarinin uzerinde durup ayri bir duzen kurana kadar.
Ne olduğunu bilmiyorum ama hep çok üstten görüyor kendisini , işiyle ilgili yalanları da ortaya çıkmıştı , az öncede hiçbişey olmamış gibi naber yazmış

X