Gelin Evi: Düğünde size ne taktılar?

Yaw bana çok tuhaf geliyor o pozlar. Gördükçe gülüyorum. Bir de en güzel olanını devasa boyutta çerçeveletip salona asıyorlar ya hastayım. Üstüne alınma asmu, kişisel bakış açısı sadece.

yok ben bekarım çektirmedim. tuaf tuaf pozlara eywallah :)
salona yatak odasına asılmaya tuaf geliyor.
ama düğünden hatıra diye. saygı duyuyorum zaten :KK53:

eskiden çok modaydı da şimdi çok demode kaldı o olay

gerçi komple düğün olayı demode ama niyse... gitmek zorunda kalmasak yine bişey demeyeceğimde, bu gereksiz gelenek göreneklere katılmak uyum sağlamak zorunda kalıyor insan:KK53:

Geçen gün dıdımın dıdısının bilmemneyine bebek tebriğine gittim. Evleneli kaç sene olmuş kızın evini görmemişim düşün, ilk kez gittim anamın zoruyla. Salonda kocaman bir düğün fotosu. Karşı duvarda daha üç günlük bebeğin devasa fotosu. Her yerde taş boncuk pul... Gözlerim kanadı resmen bebeği göremedim.

Çok yakınım olmadığı ya da iş arkadaşı falan gibi yarım saat takılıp tebrik edip döneceğim bişey olmadımı gitmiyorum düğünlere.

yok ben bekarım çektirmedim. tuaf tuaf pozlara eywallah :)
salona yatak odasına asılmaya tuaf geliyor.
ama düğünden hatıra diye. saygı duyuyorum zaten :KK53:

Yaw bizim de bir sürü fotoğrafımız var düğünden ama kurgu değil hiç biri. Hatıra kalsın tabi ki. Ama o mizansenler, yere yayılan gelinler, dantelli şemsiyeler falan olmasın...

Yaw bizim de bir sürü fotoğrafımız var düğünden ama kurgu değil hiç biri. Hatıra kalsın tabi ki. Ama o mizansenler, yere yayılan gelinler, dantelli şemsiyeler falan olmasın...
konuşan balonları unutmamak lazım. kaptık gül gibi kızı :KK70:
bakalım ben neler yaşayacağım.:KK49:

valla arkadaşlar günümüzde olay daha da kötü boyutlara ulaştı her ne kadar demode desem de, şimdide bebelere şaşalı doğum günleri diş buğdayları vs yapılıyor, halbuse bebeğin umunda bile değil:KK53:

ay bi de baby shower çıktı, kendi gereksiz adetlerimiz yetmezmiş gibi bi de ithal gelenek görenek:KK53::KK53:

mizansen yok, dış çekim yok, albüm yok, otur sıfır... kına da yapmamış gelinlerin yüz karası seni:KK70::KK70:

Ay annem de aynı şeyi söylüyor. Kızıyla damadının bi fotosunu koyamamış evine. Al diyorum bir sürü fotoğraf var koy işte. Hepsinde kahkaha atıyormuşun, ne biçim gelinmişim, boynuna akordeon asmış gelin mi olurmuş, onu mu koyaymış salonuna.

Aslında bu çok gerçek bir program. Hayatın içinde var bu. Ben ilk evlendiğimde bunun kamerasız versiyonunu yaşadım. Evlenince eski eşyalarımızı ve evimizi kullanmadık. Yeni eşyalar aldık falan ama ben dantel boncuk örtü pek sevmediğimden ham dokulu kök boya kumaş parçaları olurya onları falan örtü olarak kullanmıştım. Perdem sadece katlamalı perdeydi. Vitrin ayna vs öyle gereksiz eşyada almamıştım. Hatta halımda yoktu halı yerine el dokusu etnik kilimlerden almıştım küçücük bir şeydi ortada duruyordu. Birde fotoğrafımız yoktu evde eşimin ressam bir arkadaşından ısmarlama tablolarımız vardı. Soyut nü pop art karışımı birşeyler. Gerçi bu saydıklaım hala evimde geçmiş zaman kullandım ama sadece bir kısım eşyamı değiştirdim) evime gelen her aile büyüğü yazık kızım eşyanda yokmuş. Çeyizin yokmuydu niye bunları serdin dedi. Her şeyin fiyatını sorup pahalı bulmalar. Altın varaklı oymalı kakmalı incili olmayan her şey ucuzdur çünkü. Eşimin ailesi evlenmeden önceki evimizi protesto ettiklerinden bir defa bile gelmemişlerdi ama o eve misafir çağırmalara doyamıyorlardı falan. Yatak odama zırt pırt girilip çekmecelerim bile açılıyordu babydolları görmek bile utandırmıyordu kimseyi. Yatak örtümün gelin örtüsü olmayışı yine benim garibanlığım zannediliyordu falan. Hatta arkamdan yazık kızında hiçbir şeyi yokmuş diyenler... Baya bir iki ay sürdü benim gelin evi maratonum. Yeni evlenen kimsenin etnik veya minimalist ev döşemeye hakkı yoktur hap avangard ağır şatafatlı osmanlı işi dekorasyon makbuldur. Taşın pulun dantelin gözünü çıkarmazsınız gariban sanırlar dolayısıyla beni hiç şaşırtmadı bu program:) boşuna reality demiyorlar:)
Aynı biz. Istediğimiz gibi bir salon takımı bulana kadar salon boş kaldı. 4-5 ay. Gelen giden suratıma bakıyor acıyan bakışlarla. Karı koca çalışıyorlar evde mobilya yok. Allı pullu incili vs aksesuar yok. Perdeler tül perde fon yok.
Şimdi minimalist bir salon takımı beğendim. Vitrin vs de almadım. Minimalist değil fakirim teyzelerin gözünde :KK70:

valla arkadaşlar günümüzde olay daha da kötü boyutlara ulaştı her ne kadar demode desem de, şimdide bebelere şaşalı doğum günleri diş buğdayları vs yapılıyor, halbuse bebeğin umunda bile değil:KK53:

ay bi de baby shower çıktı, kendi gereksiz adetlerimiz yetmezmiş gibi bi de ithal gelenek görenek:KK53::KK53:
Bi arkadaş ortamında biri bebeğine baby shower yapacağını söyledi. Diğer arkadaşta beybi şalvarını ne yapacaksın demişti:) yani abes duruyor abartı oluyor. Eğreti bir görüntü oluşturuyor. Neden neye hala bu çaba anlamak güç. Gösteriş budalalığı..

Artık müstakbel kocanız gökyüzüne adınızı mı yazar, denize dalıp inciler mi çıkarır, Kızılordu Korosu eşliğinde diz mi çöker bilemem. Öyle kuru kuruya evlenelim diye karar vermek yok. Zaten 'Gelin Evi’nde adamlara koca denmiyor. Adamın adını unutun, 'eşim' diyeceksiniz. İki lafın başında "Eşim şöyle, eşim böyle" diyeceksiniz.
Neyse işte, nişanlınız/müstakbel eşiniz; neyse, evlilik teklif ederken dilediği taşkınlığı yapabilir. Neden? Çünkü siz bir prensessiniz ve onun işi gücü bunlara kafa yormak ........... çok güldüm buna ya :KK70:

Sırf merakımdan açtım izledim, 1 bölüm 2 bölüm derken atlaya atlaya bitirdim. :KK70:
Allahım yarabbim ne fesat insanlar var, başını örtmüş ama gıybetinden de 1 dk eksik kalmıyor. :110:

Aynı biz. Istediğimiz gibi bir salon takımı bulana kadar salon boş kaldı. 4-5 ay. Gelen giden suratıma bakıyor acıyan bakışlarla. Karı koca çalışıyorlar evde mobilya yok. Allı pullu incili vs aksesuar yok. Perdeler tül perde fon yok.
Şimdi minimalist bir salon takımı beğendim. Vitrin vs de almadım. Minimalist değil fakirim teyzelerin gözünde :KK70:

salonun en gereksiz parçalı, o aynalı konsol mu ne ondan, adını da bilmiyorum:KK70:

vitrin mi gümüşlükmü onlar:KK70:

onlarında modası geçti iyi ki:KK53:

insan heryere süs biblo, bardak bişeyler koyup sürekli onların tozunu almak zorunda niye bırakırki kendini:KK53:

Programı bilmiyorum ama sadece programlarda mı , hayatımızın ta içinde bu yeni gelin evi sendromu !

Hadi evi gezelim :confused:

Müze mi lan burası diyesi geliyor insanın , ama diyemiyorsun kibarca buyrun diyerek , kapı kapı dolaşıyorsun evini .

Tam bi kapıyı açmadan geçiyorsunuz , teyze atlıyor , burada ne var ? B..k var teyze . Tuvalet orası :rolleyes:

Daha üst levellerında dolap içleri de açılıyor , bakın bu da donlarımız .

Ben evlendiğimde kimseye gezdirmedim evimi , ev gezdirmek ne yahu ? Ama arada kaçak ziyaretçiler bir pundunu bulup gezdi :KK12:
Allah iyiligini versin ne guldum yorumlarina yaaa :KK70: :KK70: :KK70:

Sabahları tekrarına rastlıyorum bazen.. Allahım bu insanlar gerçekmi ve sonra kendilerini izlerken ne yapmışız biz böyle diyorlarmı acaba diyorum. .Tahammül edilemez bir program..
Yani diğer yarışmalardaki kavga gürültüyü geçtim. Bi insan misafirliğe gittiği evde böyle şeyler yapar söyler mi ne kadar bizim örf ve adetlerimize ters bir program

X