Gelin Evi: Düğünde size ne taktılar?

Sonrada kredi karti borcundan boguluyorlar. Cidden anlamiyorum. Asgari ücret daha iki ay önce 900 tl'idi. Hangi akila, mantiga sigdirarak neredyse bir ay maasi bir battaniye'ye veriyorlar? Bende olsa kullanmazdim bile, çok pahali diye :KK70:
Sanmıyorum boğulacaklarını ama yine de gereksiz öyle bir battaniye almak. Ben görünce battaniye dememiştim zaten bildiğin yatak örtüsü gibi bişey.
Sonuç: Sen ne anlarsın. Ben cahilmişim bilmezmişim :KK70:

Görmemiş ,doyuma ulaşmamış fakir kesim cafcafı seviyor ama akıllı okumuş kesimde seyahati seviyor kültür meselesi gibi
özellikle çevremde gördüğüm kadarıyla maddi gücü zayıf olanlar böyle düğünlü, şatafatlı şeylere daha fazla giriyorlar. Borca girip kredi ödeyenler oldukça fazla.

Şimdi o yaşadıklarıma o kadar gülüyorum ki..Üstelik işin kötü yanı, o dönemde yaşadığım şuan güldüğüm şeylere o dönem hüngür hüngür ağlıyordum.. Yaş da küçük tabi 24 yaşındaydım, doğru düzgün yönlendiren kimse de yok...Yazık ya gerçekten..

geçen gün bi arkadaş ortamında kendimi yeni nişanlanan bi erkek arkadaşa bi sürü akıl verirken buldum kendimi, ortamda eşimde vardı, neden bu kadar özel hayata girdin ki diye eleştirdi sonradan beni,
ama geçmişime bakınca belki bana da akıl veren birileri olsa bunları yapmazdım, iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilemedim:KK53:

Bu program son 5 yılın büyük bir gerçeği çoğunuz yadırgıyor ama aranızda yeni evlenecek arkadaşların bir çoğunun evleri bu evlerden farksız olacak eşyalar objeler perdeler vs. Düğün kına dış çekim falan isteklerin farklı olacağını sanmıyorum. Kaçınızın evinde pembe mint yeşili kombinasyonu yok allasen. Vintagedan kusucam artık.

Valla bende yok, daha 2 senelik evliyim ama her yer beyaz-siyah kombin şeklinde. Vintage ise yanından dahi geçmedim mobilya alırken. Ben minimalist tarz severim :) Pembe evleri gördükçe iyi ki diyorum :)

Valla bende yok, daha 2 senelik evliyim ama her yer beyaz-siyah kombin şeklinde. Vintage ise yanından dahi geçmedim mobilya alırken. Ben minimalist tarz severim :) Pembe evleri gördükçe iyi ki diyorum :)

Benim de yok. Çok çok sade... 2 adet koltuk bir de tekli tv koltuğu var salonumda. TV ünitesi bile yok doğru düzgün raflarla bir şeyler yaptık. Yemek masası, orta sehpa, bir de dolap var oturma odası diye bir şey zaten yok. Çok saçma gelmiştir her zaman. Yatak odamız vardı, şimdi bir de kızıma bebek odası yaptık. Sade ama kullanışlı her şey...

Böyle programlar benden uzak olsun, da nedir bu düğün, dernek, takı, eşya gösterişi merakı?

Borç harç dünya kadar masraf yapılıyor, düğün isteniyor, eşya, takı vs sonra onları ödeyeceğim diye uğraş, altınları kayınvalide istesin, vermeyince kıyamet kopsun, düğün yaptım şanımla diyen kayınvalidenin evine hamur mayalamaya gitmeyince eşin kavga çıkarsın.

Yap bir nikah, at 2 çekyat, evine ne kayınvalide karışsın ne kendi ailen.

pembe ev pembe ev diyorsunuz da moda şimdi o olduğu için evler pembe.
bir ara da kahverengiden fenalık gelmişti.

aslında en güzeli eskitme mobilyaları beyaza boyayıp vizon rengi kumaşla kaplatmak ,şahane oluyor.tavsiye ederim.

aslında en güzeli eskitme mobilyaları beyaza boyayıp vizon rengi kumaşla kaplatmak ,şahane oluyor.tavsiye ederim.
vizon değil yeşil bu tonda ama :KK49:
DSC_2610-2.jpg

Böyle programlar benden uzak olsun, da nedir bu düğün, dernek, takı, eşya gösterişi merakı?

Borç harç dünya kadar masraf yapılıyor, düğün isteniyor, eşya, takı vs sonra onları ödeyeceğim diye uğraş, altınları kayınvalide istesin, vermeyince kıyamet kopsun, düğün yaptım şanımla diyen kayınvalidenin evine hamur mayalamaya gitmeyince eşin kavga çıkarsın.

Yap bir nikah, at 2 çekyat, evine ne kayınvalide karışsın ne kendi ailen.

Ay ne kadar istedik ne kadar yalvardık.. Dedikki iki aileye de sizden maddi hiçbir şey istemiyoruz, düğün yapmayacağız sadece nikah yapacağız. Manevi olarak yanımızda olun yeter...Kayınvalidem hop oturup hop kalktı.Benim ailem de yetersiz kaldı, kayınvalidem hem ailemi hem beni yedi bitirdi üstelik bir düğün salonu tuttu diye sanki istedik sürekli başımıza kakıp durdu... Yetmezmiş gibi Her şeyi ben alacağım diyen insanlar bir baktık dünya kadar borcun içinde bulduk kendimizi... Asla affetmiyorum o dönem yaşattıklarını...

Beyaz mobilyalar aynı zamanda evi geniş gösteriyor, benim mobilyalarım bembeyaz çok memnunum :)

Güle güle iyi günlerde kullanın...

Ay ne kadar istedik ne kadar yalvardık.. Dedikki iki aileye de sizden maddi hiçbir şey istemiyoruz, düğün yapmayacağız sadece nikah yapacağız. Manevi olarak yanımızda olun yeter...Kayınvalidem hop oturup hop kalktı.Benim ailem de yetersiz kaldı, kayınvalidem hem ailemi hem beni yedi bitirdi üstelik bir düğün salonu tuttu diye sanki istedik sürekli başımıza kakıp durdu... Yetmezmiş gibi Her şeyi ben alacağım diyen insanlar bir baktık dünya kadar borcun içinde bulduk kendimizi... Asla affetmiyorum o dönem yaşattıklarını...

22 yıl evvel en iyi kararı vermişiz kimseyi karıştırmamakla, eşimde bende resti çektik, her iki ailedende maddi destek almadan evlendik, takı zaten nefret ederim, gittik yaptık nikahımızı, ne aldıysakta kendimiz aldık, evimizin iç işlerine kimse karışamadı, yıllardır kafam rahat, sana şunu yaptım diyen yok :-)
Kızım doğdu aynı şekilde, toplu iğne istemedim, yapmayın dedim, yine kendimiz yaptık, aman sancın tuttu aramadın diyen olmadı haliyle, seviyorum bu başına buyrukluğu.

Ya yalan yok ben izliyorum arada denk gelirse. İşim gereği tempom yoğun, sürekli tasarım ve saatlerim pc başında geçiyor. Hamişlik de var 15 haftalık... Netten canlı yayın tvleri, böyle iq düşmanı programları açarım (3-5 tane fix vardır illa ki art arda saatlerde)
Ara ara dinler, ara ara izlerim... Bir yerden sonra beynim uyuşur, çiçek gibi olurum mis :KK68:
Biraz da çemkiririm kendi kendime "Kız o sana arkandan böyle böyle diyo" diye söylenirim tvdekilere (Anneanne mode: on)

Bu benim kaçamağım - yöntemim kızlar, kafamı böyle boşaltıyorum.

Ha, izliyor olmam, bu tip programları desteklediğim anlamına gelmiyor o da ayrı :)

X