Gelin Makyajı gelin makyajını tekin acar gibi kozmetikçilerde yaptıran var mı

Certanly

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2008
217
0
arkadaşlar merhaba,
sizlere bir sorum olacak gelin başı yaptıranlar ya da yaptırcaklar bilir
makyaj da çok önemlidir.. ben gelin başı için kuaförleri didik didik ediyorum ama karar veremiyorum.. piyasada çok iyi kuaförler de dahil porselen makyaj yaptıklarını söylüyorlar ama bakıyorum makyajlar öyle süper ötesi değiller... tamam ggüzel ama porselen denilen makyajın ne oldugunu araştırdıkça görüyorum ki gerçekten çok pahöhalı en düşük 400- 500 lira ve bu konuda eğitim alanlar yapmakta.. ama kuaförlerde 100-150 lira deniyor.. hatta en köhne yerlerde bile yapıldıgına dair yazılar var.. tekin acar gibi bi kaç büyük kozmetik satan mağazalardaki güzellik uzmanları yapılan makyajın normal makyaj oldugunu sadece sabitleyici sıktıkları için çabuk bozulmadıgını söylediler... sevil parfumeri, tekin acar 100 lira gibi bir fiyat verdiler ama kullandıkları ürünler lancom, loreal vs. ve kalıcı olacagını söylediler ve kesinlikle piyasada porselen makyaj diye yazan söylenenlerin doğru olmadıgını ,çogu kuaförlerde kullanılan makyaj malzemelerinin kendi kullandıklarına nispeten dAha az kaliteli oldugunu söylediler.. çok uzun oldu ama sizlerden bu tarz büyük kozmetikçilerde gelin makyajı yaptıran var mı bunu merak ettim, ve önerir misi,niz??? yoksa güzellik salonuyla anlaşmalı bir kuaför mü tercih edeyim

Canım bence porselen makyaja hiç gerek yok.. Neden diceksin , eğer makyajı gerçekten güzel yapan birine yaptırırsan zaten kullandığı ürünler de kaliteli olacaktır ve kolay kolay bozulmayacaktır..
Benim tavsiyem kullandıkları malzemelerin markalarını sor..Mesela uzman tv de makyözlerin videoları var , orda izledim, profesyoneller ve spreyi tavsiye etmiyolar, çünkü 1-2 saat içinde kuruyup çok yapay bi görüntü verdiğini düşünüyorlar..

Bir şey söylemek istiyorum oldun olası ( sadece Tekin Acar değil ) kozmetik ürünlerinde çalışan makyaj uzmanıyız diyenlerin suratlarındaki makyajları hiç beğenmemiş birisiyim. Aramızda gerçekten makyaj uzmanı olarak çalışanlar lütfen alınmasın ama benim şimdiye dek karşılaştığım insanlar boya küpüne girip çıkmanın süper makyaj yapmak ile alakası olduğunu düşünen kişilerdi.

Gelin makyajının sade olmasından yana birisi olarak iyi makyaj yapan bir kuaförde yaptırmanı önerebilirm. bu ve buna benzer yerlere o kadar para vermenin hiç bir doğru yanı yok.

X