Kekler - Pastalar Gelin Pastası-Göynük Süt Sponsorluğunda

Siyah_incim

🖤
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2019
889
2.286
Merhaba , Benimde ilk defa yaptığım bir tatlı olan. Gelin pastasıyla geldim .

Keki için ;

4 adet yumurta
Bir su bardağı şeker
Bir su bardağı süt
Kabartma tozu
Vanilin

4 adet yumurtayı ve 1 su bardağı şekeri çırpma kabına alalım .Köpük köpük oluncaya kadar çırpalım.

1 paket vanilin , 1 paket kabartma tozu , 1 su bardağı unu ekleyip tekrar çırpalım .

Hazırladığımız kek hamurunu yağladığımız fırın kabına boşaltalım .

Önceden ısıttığımız 170 derece fırında kontrollü bir şekilde pişirelim .

Muhallebi için ;

1 litre süt
1 su bardağı toz şeker
3 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı nişasta
1 paket vanilya
1 paket krem şanti

1 lt sütü tencereye alalım üzerine 3 yemek kaşığı un , 2 yemek kaşığı nişasta 1 paket vanilyayı ekleyip karıştıralım . Koyulaşıp göz göz olana kadar pişirelim .

Daha sonra ocaktan alıp soğumasını bekleyelim . Soğuduktan sonra 1 paket krem şanti yi ekleyelim . ( Soğumasını beklerken sürekli çırpalım krem şantiyi ekleyince bi topaklanma oluyor ama sık sık çırpınca çok güzel bir muhallebi oluyor diğer tarflerinizde ki muhallebilerin yerinede yapabilirsiniz ben kıvamını çok sevdim )

Daha sonrada hazırladığımız muhallebiyi kekin üzerine dökerek düzeltelim . Üzerine Hindistan cevizi dökerek bir gece dolapta dinlendirelim vaktiniz yoksa 2 3 saat yeterli olur .

Ve şimdi Gelinimizin fotoğraf çekimi

Şimdide Gelinin akrabalariylayla fotoğraf çekimi .

Son düzenleyen: Moderatör:
Ellerine saglıkkk yine bir süslü daha

Teşekkür ederim sanada basarilar dilerim profiteroller enfes gözüküyordu bende deneyeceğim müsait vaktimde püf noktalari varsa alirim
Teşekkür ederim canım ❤ aslında zor görünen ve basit bir tatlı bir okadarda lezzetli ben yağını biraz fazla kaçırmıştım onu tam dengelersen eminim çok güzel yaparsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…