Gelinlik Modelleri Gelinlik derdi

Eminönü Mahmutpaşa kürkçü han 1. Kat gelinlikçiler var ve çok uygun. Ben 2013 yılında diktirdim 600 TL. Tabi o zamandan bu zamana fiyat çok uçtu ama benim dönemimde bile kiralık 1.500 - 2000 TL iken, ben ordan çok uyguna kiralamıştım. Oraya bakın derim. Benim gittiğim gelinlikçi Azram gelinlik ti adı.

Bir arkadaşım pronovias almıştı . İnternet sitesine baktığımda o zaman, modelleri beğenmiştim. Antalya’da vardır mağazası diye düşünüyorum emin değilim ama. İstanbul’da zaten vardır

tesekkürler- hemen not aldim. :KK24:
butik dedigim standart gelinlikci. yani, designer vs. anlaminda degil.
Internetde OLEG CASSINI magazalarini buldum- sizce kalitesi iyimidir? fiyatlari asiri uygun oldugu icin fazla güvenemedim
Ben gelinliğimi geçen ay oleg cassini den aldım tavsiye ederim. Hem uygun fiyatlı hem de istediğiniz tarihe yetiştiriyorlar. Hazır gelinliği bedeninize uygun tadilat yapıyorlar ben çok memnun kaldım. Sadece internet satışları yok mağazaları var ankarada ankamallde var mesela ben oradan almıştım

Ben gelinliğimi geçen ay oleg cassini den aldım tavsiye ederim. Hem uygun fiyatlı hem de istediğiniz tarihe yetiştiriyorlar. Hazır gelinliği bedeninize uygun tadilat yapıyorlar ben çok memnun kaldım. Sadece internet satışları yok mağazaları var ankarada ankamallde var mesela ben oradan almıştım
1500 tl den başlıyor fiyatları ve inan diğer gelinliklerden kalite olarak hiç bir eksiği yok. Ben de önyargılıydım ilk kez internette görmüştüm sonra nişanım için kıyafet bakarken denk geldi mağazası ve ngelinliği aldım. 2 prova yaptılar benim düğünüm çok yakın tarihte diye hemen tadilatını yapıp teslim etiler.

Türkiyede 1000 euro harcayacagina, Almanyada 1600-2000 euro'ya güzel bir gelinlik almani tavsiye ederim. Türk gelinlikciden degil, Alman gelinlikciden. Pronoviastan bile olur. sonucta ucak, otel, yiyecek icecek derken yine ayni fiyata geliyor.

Terzim 10 günde gelinlik dikmiş ve benim de nişan kıyafetimi dikmiş bir kadın.
siz 1000 euro verin bakın nasıl dikiyorlar. Ümraniye ye yakınsanız hemen adlarını verebilirim. Çok harika modelleri var:)

Bir de başka bir şey söyleyeceğim çok alakalı değil ama internette gördüğümüz o dehşet güzel gelinlikler mağazada giyiyorsunuz bu ne ya diyorsunuz çünkü modeller hep 34 beden dal gibi kızlar. O tam beğendiğiniz model üstünüzde kocaman kalıyor ya da ben mesela çam ağacı gibi olmuştum bir model deneyip.

Foto link neyim atin da gozumuz senlensin,
severim gelinlik alisverisini :KK200:

kendiminkini Uskudardan normal bir gelinciden uygun fiyata almistim, cok sevilmisti.
Uskudarda cok fazla secenek de yok oyle kadikoy fatih kadar, ama daha iyi oluyor, cok kararsiz kalmiyorsunuz :KK45:

İstanbulda bakırköyde çok fazla gelinlikçi var başka ilçeye gitmeye gerek bile duymazsın ama özel bir zorunluluk yoksa ben olsam bilmediğim yerde tek başıma arayacağıma Almanya'dan ya da komşu ülkelerden alırdım, klasik Türk gelinlik modelleri istemiyorsan Türkiye'de beğenebileceğin markaları ve fazlasını zaten yurtdışında bulursun. Sonra da sakin sakin tatile gelirsin yine.

oleg cassini

ınternet sıtesınden de modellere ve fıyatlara goz atabılırsınız
uygun ve şıktır

Benim arkadaşım çok çok tatil bir bayanda almıştı daha doğrusu diktirmişti ama hazır gelinlikleride var hepsini kendisi ve elemanı dikiyor. Okadar tatlı biriydi ki ve çok ilgili, tüm müşterileri ile ilgilenebilsin diye randevulu çalışıyor. Kendisi Bakırköy de, istersen eğer orası sana ters değilse numarasını sorarım arkadaşıma. Cidden bi bakmaya değer bence :)

Ben kesinlikle Pronavias ya da Vakko Wedding diyorum, belirttiğiniz fiyata gelinlik bulabilirsiniz, diğer markalarla kıyaslanamaz bile, kullanılan danteller sunulan hizmet kalitesi çok iyi. iki buçuk ay sonra düğünüm var kararımı verdim 4 model belirledim, dördü içinden netleştirip alacağım. Kendi alacağım modeli değil ama diğer denediklerimden bir kaç modeli buraya koyabilirim isterseniz : )
Sevgiler...

Sevgili KK üyeleri,
lütfen derdime bir el atin.

benim derdim kisa ve net: gelinlik.
yurtdisinda yasiyorum ve gelinligimi Türkiyeden almak istiyorum. Istanbulda ailem olmadigi icin 10-14 günlük bir tatilde bu sorunu kendim cözmem gerekecek.
Sorun, ne nerden alinir hic bilmiyorum- tabiki kapalicarsi, fatih tarafinda olan gelinlikcileri gördüm ama güvenilir bir Butik aradigim icin size danismak istedim.

diktirmeyi düsünmüyorum- istesem bile zamanim zaten yetmez.
hazir bir gelinlik alip üstünde bir iki oynama yapilabilir diye düsündüm.

lütfen bana tanidiginiz ve güvendiginiz gelinlikci önerisinde bulunun. ilk 3 gün icinde güzel bir gelinlik bulursam geriye kalan zamanda terzilik islemleri yapilir diye düsündüm.

800-1000 Euro arasinda gelinlik satan tanidiginiz ve güvendiginiz butikleri yazarsaniz cok cok sevinirim. 1000 Euro üstüne cikmak istemiyorum- cikarsam, ucak bileti, hoteli dahil cok pahaliya gelir.

simdiden tesekkür ediyorum
Merhaba canım öncelikle hayırlı olsun. Ben çok kararsızım düğün zamanı Üstelik vaktim de dardı. İstanbul Bakırköy'e bir gelinlikçiye gidip kaporta verdim kadın benim istediğimin aksine kafasına göre gelinliği başladı. Orada siparişi iptal edip kaporayı geri aldım. İlk seçtiğim modelden vazgeçtim. Kadın da moralimi çok bozdu. O dönem de ben kadınlar kulubünde çok takılırdım. Gelinlik modellerine bakıyordum burada. Ünlü, yabancı modacılardan birinin gelinliğin gördüm ve görür görmez bu dedim. Arayışın sona ermişti ama olumsuz ilk denemeden sonra bir daha nasıl güvenilir birini bulup bu gelinliği diktireceğim diye düşünüyordum kara kara. Eminönü Kürkçü hana gittim o gün çok uğraştım ama içime sinen bir yer bulamadım. Sonra dedim gelinlik deyince akla Fatih geliyor neden Fatihe gitmiyorum. Birkaç gün sonra Fatihe gittim. Çok gezdim. Sevcan gelinlik var showroom mağazasını kolay bulursunuz. İçeri girer girmez tamam dedim burası aradığım yer. Neriman hanım çok ilgiliydi. Seçtiğim gelinlik Fransız dantellerden oluşuyordu, yoğun işçiliği olmasına rağmen çok çabuk bitti gelinliğin ve sonuç muhteşemdi. Herkes gelinliğin bayıldı. Benden sonra bir arkadaşım daha orada gelinlik diktirdi ve o da çok memnun kaldı. Yani kısacası Fatih'e Sevcan gelinliği mutlaka bakın derim. Diktirmeseniz bile hazır çok güzel modelleri var. İnstagrama sayfasını da inceleyebilir, fikir edinebilirsiniz.

Aysira diyorum bende, oleg cassinide de güzel modeller görmüştüm ama denemedim. Aysiranın birkaç modelini denemiştim. Gayet güzel modelleri var ve nispeten uygun fiyatları. Kaldı ki sizin bütçeniz türkiye şartlarında oldukça iyi :) ben gelinlikçinin birinde tesadüfen bulmuştum gelinliğimi. Tadilat bile gerekmedi. İstanbulda gelinlik satan dükkanların yerlerini bilmiyorum ama bilen birileri yardımcı olur size.

Aysirayi not aldım. Oraya kesin uğrarım. Aslinda gelinlik konusunda zor insan değilim.
Balik ve prenses kesim zaten asla istemiyorum. A - kesim...hafif standart dışı bir model istiyorum.