Gelinlik Modelleri gelinlikçi beni resmek kandırdı hakkımı nasıl arayabilirim :(

sakine2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2010
98
1
42
bu gün gelinlik provasına gittim,hatta onlar çağırmadı ben kendim gittim,taa ağustos ayında sparişi vermiştim bana hiç bişey denetmemişlerdi,daha önce giyidiğim ve beğendiğim gelinlik satılmıştı bende aynısını istemiştim,bu gün inatla denemek istedim bana daha tamamlanmadı yarım dediler bende ayrı ayrı denerim dedim,beni orda tam 1 saat oyaladılar,sonra baktılar ben gitmiycem getirdiler gelinliği,aman allahım ne göreğim berbat bir şey,ben bu gelinliği hayatta giyimem dedim,beni kandırmaya çalıştılar,işte daha güzel olsun diye şöyle yaptık böyle yaptık,işin aslı gelinliğin diğeri ile hiç alakası yoktu,katalogtaki gelinliği gösterdim ve ordaki açık ve net ayrımlardan sordum bu gelinliktede gösterin bana diye,tülünden tutun rengine ve kalıbına kadar herşey ayrı,bana dedilerki salı günü yapcaz aynısını,ben bunlara inanmıyorum bence o gelinliği ithal almışlardı ve aynısını yapamıyorlar,ne yapacağımı bilmiyorum arkadaşlar yavaş yavaş öderim diye onlara 550 tl ödemede yapmıştım,fatura fln da yok sadece kartlarının arkasına yazıp verdiler senağlama

üzgünüm ama yasal yollarla hakkını arıycagın bir yol yok cunku elinde herhangi bir faturan yok canımmm...Baktın gelınlık istedigin gibi olmuyorrr bir şekilde paranı allmaya çalış

offf ya çok mutsuzum,düğünüme 3 hafta kaldı yaptıklarına bak yaa,aslında hakkettim çok iyi niyetli davrandım keşke provalarda acele edip ödemeyi hemen yapmasaydım,bide gelinliğin fiyatı 1800 oysa diktikleri gelinliği görseniz bedava verilse giylmiycek cinsten

parayı iste cnmm hatta nişanlınla git
senı kandırırlar ama sert cıkınca bişi yapamazlarr bu kadar kolay değil yanii...nişanlınla git hatta babamı fln da gotururdum üstüne yururdum orda rezil ederdim onları
ne demek ya
cocuk mu kandırıyorlar :/

cnm başka yerden all
eğer aynısı olmazsa al başka yerden ve dediğimi yappp
cok sınırlendım yaa :/

bir gelinlik vakası daha ben okuya okuya bayaa bilinçli gittim dikime ilk 50 lira verdim kalanını teslim alınca veririm dedim öylede yaptım tek prova gelmene gerek yok dediler ama 3 defa gidip her ayrıntıyı ayarladım keşke parayı vermemiş olsaydın bırakma bu işin peşini ailenden birileriyle nişanlınla fln git mutlaka sakın yumusak başlı olup söylediklerine tamam deme sakın

al 2 polis git dukkana polisede durumu anlat hiç tanıdığın polis yokmu hiç polisi görünce fatura matura akıllarına gelmez zaten verirler paranı sinir oluyorum su insanlara ya sanki babalarının mazaları ( kazık yiye yiye akıllananlardanım malesef)

parayı iste cnmm hatta nişanlınla git
senı kandırırlar ama sert cıkınca bişi yapamazlarr bu kadar kolay değil yanii...nişanlınla git hatta babamı fln da gotururdum üstüne yururdum orda rezil ederdim onları
ne demek ya
cocuk mu kandırıyorlar :/

evet ya bide insanın en mutlu gününde üzmek hiç umurlarında değil,ben dediğini yapıcam artık nişanlımla kaynımla gidicem oraya,olmadı diğer arkadaşın dediği gibi polis alıp giderim

senin adına çok üzüldüm ama bence mutlaka hakkını ara.olmaz öyle şey ne gösterdilerse,ne denettirdilerse onu dikecekler.bence seni biraz masum görmüşlerdir çok uzatmaz olayı demişlerdir.mutlaka ailenden birisiyle,nişanlınla git ve gerekirse müşterilerinin önünde rezil et onları.oldu canım o kadar para alacaklar kafalarına göre iş yapacaklar.:eek:lmaz:tüketici hakkı denilen birşey var.ayrıca sana işlem yapıp ödediğin tutarın bir nüshasını vermeliydiler.bu tür şeyler dikkatsizliğe gelmiyor.paranı al ve gelinliğini daha güvenilir bir yerden al.umarım çözersiniz durumu.:teselli:

bak gidince seni kandırmaya calısırlar eminim işte düzeltecez şöyle böyle yapcaz diye paranı al cık 1 haftada gelinlik dikilir acil dersin bi yere diktirirsin parasını verdikten sonra

bak gidince seni kandırmaya calısırlar eminim işte düzeltecez şöyle böyle yapcaz diye paranı al cık 1 haftada gelinlik dikilir acil dersin bi yere diktirirsin parasını verdikten sonra

haklısın canım zaten bu gelinliği bile bana yutturmaya çalıştılar saçma sapan bahanelerle yok efendim öbürü vitrindeyken çok güneşte durmuştu o yüzden rengi farklı,bu ütülenince aynı olucak fln,bende dedimki siz mankene giydirip katalog çekimi yaptırmadan önce demi güneşe koymuştunuz,ya acayip üzgünüm biz bu gelnlik için eşimle bile kavga etmiştik ben okadar sırar etmiştimki o gelinlikte,beni hiç bir şekilde başka gelinliğe razı edemezler,bana prova yaptırmamalarının sebebini önce belki gelinlik ikinci eldir diye düşündüm ama ben üstümde aynen öyle göreyimde önemli değil diye düşündüm,allahım nekadarda aptalım kazıklanmaya bile göz yumuyorum yaa

cnm çok üzüldüm yaaaa:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

ya varya paranla rezil olmak böyle bişey heralde yaaa sanki babalarının hayrına dikiyorlar gelinliği :eek:klava::eek:klava:

sakın peşini bırakma onların onlar haksız sen haklısın nişanlınla git ne bilim babanla felan git gerekirse arkadaşların dediği gibi polisle gitte görsünler :eek:klava:

inşallah halledersin yaaa a.s.

öyle özel bir günde her şeyin iyisi olsun diye çabalarken bu üçkağıtçılar çıkmıyor mu bir de karşına. güzellikle anlamıyorlarsa çirkefleşeceksin. bak öyle nasıl da anlaarlar senin dilinden. diyeceğin şu kardeşim ben orda rezil olmak, kendimi kötü hissetmek için size para veremem. paramı geri verin, sayeniz de zamanım da kalmadı tabiki başka bir gelinlikçiden hazır olanlarsan alacağım. ay keşke yanında olsaydım zaten ben bi çenemi açsam paranın üstüne para katar geri gönderirlerdi hihoyyyt

öyle özel bir günde her şeyin iyisi olsun diye çabalarken bu üçkağıtçılar çıkmıyor mu bir de karşına. güzellikle anlamıyorlarsa çirkefleşeceksin. bak öyle nasıl da anlaarlar senin dilinden. diyeceğin şu kardeşim ben orda rezil olmak, kendimi kötü hissetmek için size para veremem. paramı geri verin, sayeniz de zamanım da kalmadı tabiki başka bir gelinlikçiden hazır olanlarsan alacağım. ay keşke yanında olsaydım zaten ben bi çenemi açsam paranın üstüne para katar geri gönderirlerdi hihoyyyt

keşke yanımda olsaydın boshayallersmile

ay cnm inş alırsın paranı ya..benm nişanlımda parayı peşin werdi walla ben ole taksıt takst ugrasamm dedi dnlemedi beni werdi parayı hep.ama biizm gittigmz yer tanıdık faturayı filanda aldık..nisanda baslıcaklar dıkıme mayıs hazıran gibi biter dugunde temmuzda.baktım hosuma gtmıo en azından hem waktım olur hemde bişiler yaparım heralde biizm tandııkda orrda dıktrdı guseldi ama insanin içine kurt dusuo yinede bunları okudukca..paramı geri alabilir myiim hiç bilmıorum ama ole bi durum olursa kızlar yasayan warmı ole gelınlıgı begenmeyip almayabiliomusunz yoksa almak zorundamsıınz geri parayı wermıolar mı

:eek:klava:Canim okuyunca nasil sinirlendim
Insallah parani alabilirsin onlardan. Hic altta kalma yapariz ederiz derlerse de orda yaptirma bence..Terbiyesizler.

gidip paranı geri iste. mırın kırın yaparlarsa al yanına nişanlını gidin beraber. diyinki bu sizin için kötü reklam olcak haberiniz olsun. mahkemeye kadar gider bu iş...
ben dün teslim aldım teslim alana kadar benden ücret talep etmediler. inanılmaz memnun kaldım. ben zaten daha önce yaptıkları işleri bildiğim için içim rahattı. siz başında para ödeyerek hata yapmışsınız. bi şekilde alın paranızı ...

Canım ne kötü bi durum ya.. Paradan geçtim 3 hfta sonra düğünüm var diyosun nasıl yetişecek bir an önce hareket etmen lazım başka bir yerde hazır bulursun belki paranı kurtarmaya bak bir an önce..

Aynen ya bence de dükkana gidip bi güzel hır çıkar, hatta yanında nişanlını veya babanı da götür ikna olma sakın yapsalar şimdiye kadar çoktan yaparlardı Ağustos tan bu yana. Başka yerden 1800 Tl verdikten sonra illa bulursun canının seveceği bişey hiç üzülme. 3 hafta süren var daha az değil canını sıkma.:nazar:

Tabiki yasal hakkınız var...Kartın arkasına yazıp vermişler herhalukarda alırsınız.Oraya git elimdeki belgeyle savcılığa gidiyorum de bak nasıl tutuşurlar...

X