Gelinlik Modelleri gelinlikçi beni resmek kandırdı hakkımı nasıl arayabilirim :(

benzeri benimde başımda. nişanlığım için aptal terziyle 600e anlaştık. eteğini beğendim ama üstü güpürmü olsu satenmi olsun karar werememştim ilk anlaşırken. kadında tamam biz eteğne başlıalım üstünü provalara geldikçe karar werirsin dedi 600e anlaştık. sonra ben güpürde karar kaldım bu seferde anneme demişki(beni sert gördü baktı annem yumuşak) güpür deseydiniz 600e vermezdim bn saten olduğu için 600 dedim. güpürde 100tl daha fark verin yoksa bunu size satmam kiralarım:eek:klava: ne demek satmam kiralarım yahuuu en başta sen sonradan üstüne karar veririz 600e senin diosun sonradan kıvırıosun yok öyleyse kiralarım bu nedemek ya:eek:klava: haaa bi de beceremicek gibi. eteğini beğendiğim modelin gittim fotoğrafını götürdüm. biraz zor galiba, kadın kalkmış bana benzer ama aslında çok çirkin bi etek modeli gösteriyo. bak aynısı böyle yapcam diye. gösterdiği eteğin altından kumaşlar çıkmış 2kat toplama, benimki tek bi kumaştan toplama etek. Beceremicem senin beğendiğini demioda bak buda aynısı diyo deliricem 200TLsini de verdim aptal gibi ah daha önce okusaydım burayı bende 50 verip gerisini bitince derdim offf:KK43:

ha benimde elimde fatura fln yokkk. yarın provaya çağırmış bakalım gidip kavga edicem ya 600e gösterdiğimin aynısını dik ya paramı geri ver diye. Eminimki aynısını dikerim dicek! ama para isticek aç gözlü. inanırmısınız 1tl nin hesabını yapıo yaaaa bende bozuk para olmadığı bi zaman fotoğrafçıdan elbisenin fotoğrafın alınması gerekiodu, fotoğrafçıda bozuk yoksa abladan alırım dedi dükkan komşusu terziyi kastederek. adam 3kez tekrarladı kadın tamam veririm ben demedi ya! 1tl nin hesabına düşen 600e anlaşıp sonradan kıvırır tabi. yarın ya anlaşıcak yada hiç olmazsa verdiğim 200tl karşılığında 13metre kumaşımı kucağıma vercek döncemmafoldumben

benzeri benimde başımda. nişanlığım için aptal terziyle 600e anlaştık. eteğini beğendim ama üstü güpürmü olsu satenmi olsun karar werememştim ilk anlaşırken. kadında tamam biz eteğne başlıalım üstünü provalara geldikçe karar werirsin dedi 600e anlaştık. sonra ben güpürde karar kaldım bu seferde anneme demişki(beni sert gördü baktı annem yumuşak) güpür deseydiniz 600e vermezdim bn saten olduğu için 600 dedim. güpürde 100tl daha fark verin yoksa bunu size satmam kiralarım:eek:klava: ne demek satmam kiralarım yahuuu en başta sen sonradan üstüne karar veririz 600e senin diosun sonradan kıvırıosun yok öyleyse kiralarım bu nedemek ya:eek:klava: haaa bi de beceremicek gibi. eteğini beğendiğim modelin gittim fotoğrafını götürdüm. biraz zor galiba, kadın kalkmış bana benzer ama aslında çok çirkin bi etek modeli gösteriyo. bak aynısı böyle yapcam diye. gösterdiği eteğin altından kumaşlar çıkmış 2kat toplama, benimki tek bi kumaştan toplama etek. Beceremicem senin beğendiğini demioda bak buda aynısı diyo deliricem 200TLsini de verdim aptal gibi ah daha önce okusaydım burayı bende 50 verip gerisini bitince derdim offf:KK43:

ne zaman oldu bu olay canım,bide keşke bende 200 le kalsaydım sen yinede şükret daha fazla kaptırmamışsın,ama eğer daha yeni olduysa sende paranı almaya çalış inş ikimzide paramızı alıp beğendiğimiz bir gelinlikle yaparız düğünümüzü

Zaten ağustosta siparişi verilemn gelinlik için 1 kez bile provaya çağırmamaları süphe çekmiş olmalıydı..
Ben Haziran gibi modaeviyle anlaştım. O gün modeli beğendim, ölçülerim alındı, kumaş dantel seçimini yaptık. 2 hafta sonra provaya çağırdılar.. Ondan sonra da her 2-3 haftada bir provam oldu... Toplam da 4-5 prova yapıldı...
2007de 1600e anlaşmıştık 400 malzeme parası verdim ilk gün, ve bana 400 tl kaporo tahsil edilmiştir diye kaşeli kağıt verdiler...
Kalanı da gelinliği teslim alırken ödedim...
Kına gecesinde giydiğim için kirlenmişti, kurutemizleme ve ütüsünü de onlar yaptılar nikaha yetiştirdiler...
Ben çok memnun kalmıştım.
ızmit Nazenin modaevi....

Azıcık sert ol, seni yumuşak gördülerse kandırırız demişlerdir....
Orada da yaptırma hemen paranı geri alıp, başke yerden gelinlik bakmaya başla....

ha benimde elimde fatura fln yokkk. yarın provaya çağırmış bakalım gidip kavga edicem ya 600e gösterdiğimin aynısını dik ya paramı geri ver diye. Eminimki aynısını dikerim dicek! ama para isticek aç gözlü. inanırmısınız 1tl nin hesabını yapıo yaaaa bende bozuk para olmadığı bi zaman fotoğrafçıdan elbisenin fotoğrafın alınması gerekiodu, fotoğrafçıda bozuk yoksa abladan alırım dedi dükkan komşusu terziyi kastederek. adam 3kez tekrarladı kadın tamam veririm ben demedi ya! 1tl nin hesabına düşen 600e anlaşıp sonradan kıvırır tabi. yarın ya anlaşıcak yada hiç olmazsa verdiğim 200tl karşılığında 13metre kumaşımı kucağıma vercek döncemmafoldumben

canım aynısını yap fln deme senin şimdi tek yapacagın yanına erkek alıp anneni flnda al oraya gidip paranı almak zaten senet fln yapılmamıs al paranı baska yerde diktir bak yapamayacakları belli

evet katiliyorum hic ugrasma bile.. 1 haftada abiye/gelinlik yetistiren o kadar moda evleri varki.. al parani cik canim ugrasmaya bu ozel gununde sinirlerini bozmaya degmez..

evet ya bide insanın en mutlu gününde üzmek hiç umurlarında değil,ben dediğini yapıcam artık nişanlımla kaynımla gidicem oraya,olmadı diğer arkadaşın dediği gibi polis alıp giderim

oki gelişmelerden haberdar ett cnm.
zaten polisi gorunce feleği şaşar onların,korkarlar ki hatalarını bilmeleri gerek.
sinir ediolar insanı :eek:lmaz:

ne biçim insanlar var ya insanların en mutlu gününde giyeceği kıyafette bile hile yapıyorlar sonuçta anlaşmışsın istediğin para veriliyor neden işlerini yapmıyorlarki

cnm bencede paranı almaya bak başka bir yerde diktirirsin o yerden sana hayır gelmez kaç ayda hiçbirşey yapmamışlar 3 haftada olmaz inşallah iyi haberlerini alırız cnm

benimki gelinlik değil yine nişanlık. zaten adı gelinlik olunca asla 600e yapmıolar aynı model de olsa. yrn gidip konuşucam ben bu eteğin aynısını istiyorum ve hiç para vermicem ne anlaştıysam ona güpürlü model istiyorum. yaparım derse ne ala yoksa tüketici hakları mahkemesi vs karıştırıp boşuna uğraştırma bana öylede böylede paramı geri alırım diyip paramın iadesini isticem. ama dediğim gibi kadın tamam zaten bizde aynısını yapıcam dicektir kesin! o yüzden etek bitene kadar kesin tavrımı koyamam ama hiç olmazsa yüzümüzü yumuşak görüp rahat davranmasın.Ve hiç olmazsa verdiğim 200tl le kalayım. Yoksa ben her provada 100er 200er götürcektim kadın böyle gıcıklık yapmasa. Kendi kaybetti aptal!

bir de kesin olarak yarın ver paramı başka yere gitcem diye hemen çıkışamam bunun bi sebebide her yer 800den başlıyo nişanlıkta bile. ben 600e anlaştım diye sevinirken kadın uyanık çıktı anlaşma yapıldığı halde kalkmş aptal bahaneyle 100daha istiyor. vermicem tabiki ama ısrar ederse paramı ver gidim demek için bu fiyata nişanlık diktirebileceğim başka terzi bulablcekmiyim?CADIARZU

bende kışın fiyatlar daha uygun olur diye temmuzda giyeceğim gelinliğin siparişini ocak ayında verdim haziran ayı başında sadece bir prova yaptılar haziran sonundada gelinliğiniz hazır dediler gittiğimde gözlerime inanamadım rezalet birşeydi indirim yaptıkları için paranın hepsini peşin vermiştik nişanlım bağırdı çağırdı ama paramızı geri vermediler ordan çıkar çıkmaz nişanlım gelinliği çöpkutusunun içine attı.hayatımın en mutlu günlerini kabusa çevirdiler bir arkadaşımın tavsiyesiyle lal modaya gittim 10 gün içinde beni 4 kere provaya aldılar istediğim gelinliği yaptılar sakın bir iki prova yapan gelinlikçilere kanmayın uğraşmak istemedikleri için provaya fazla almıyorlar gelinliğin gidişatı hakkında hiçbir fikriniz olmuyor kapora verirkende çok az verin ben şunu öğrendim en çok kandırmaca gelinlikçilerde oluyor uyanık olun arkadaşlar.

bende kışın fiyatlar daha uygun olur diye temmuzda giyeceğim gelinliğin siparişini ocak ayında verdim haziran ayı başında sadece bir prova yaptılar haziran sonundada gelinliğiniz hazır dediler gittiğimde gözlerime inanamadım rezalet birşeydi indirim yaptıkları için paranın hepsini peşin vermiştik nişanlım bağırdı çağırdı ama paramızı geri vermediler ordan çıkar çıkmaz nişanlım gelinliği çöpkutusunun içine attı.hayatımın en mutlu günlerini kabusa çevirdiler bir arkadaşımın tavsiyesiyle lal modaya gittim 10 gün içinde beni 4 kere provaya aldılar istediğim gelinliği yaptılar sakın bir iki prova yapan gelinlikçilere kanmayın uğraşmak istemedikleri için provaya fazla almıyorlar gelinliğin gidişatı hakkında hiçbir fikriniz olmuyor kapora verirkende çok az verin ben şunu öğrendim en çok kandırmaca gelinlikçilerde oluyor uyanık olun arkadaşlar.

ben 1 provayla istedigim gelinligi giydim heryer aynı deil genellemeyelim sadece yumusak olmamak gerekio her dediklerine tamam dememek gerekiyor

ahh ahh aynısı benim debaşıma gelmişti
düşündükçe sinir oluyorum düğüne 10 gün kala gelinliğim iptal oldu
bana da aynı karttan verdiler
hiç bir işe yaramıyo canım
kayınvalidemle eşim gittiler ama paramızı alamadılar
haram zıkkım olsun
o kadar ağladım o kadar üzüldüm ki
gittim başak grlinlikçi aradım kimse kabul etmiyo yetişmez diye
hazır gelinlikler kısa geliyo istediğim model yok
bir de en yoğun zaman hazirandı
bi yer buldum ağlaya ağlaya yaptırdım işte
inş sen hallettirirsin canım

ben bugün gittim görüştüm nişanlık için anlaştığım terziyle. kadına dedim başta saten olcak diye konuşmadıkki güpür istedin 150 daha ver diyosun, başta üst kısmına provalarda karar veririz diye konuştuk dedim. hem sizin bunda karınız en az 300 ne demek kurtarmaz dedim. ohooo daha bir sürü şey dedim çok bozuldu ama haaaala tamam demio hala sen sonradan karar değiştirdin diyo (yalan! ztn hiç karar vermemştimki fiyat konuşurken) en sonunda tamam güpür yaparım ama üstünü taş işlemem ozaman dedi. ki taş işlemede konuştuğumuz fiyata dahildi. iptal edip paramı geri almayı düşündüğümü söyledim yada toptan vazgeçmeyi düşündüğümü(okadar kumaş aldı zarar ederdi) korktu haliyle ama haaaala tam olarak geri adım atmadı provalarda konuşuruz dedi. Yine ucunu açık bıraktı:eek:klava: annemde bir alem benden yanamı onlardan mı bilemedim.Bir nişanlığa 600alıolar hala kurtarmıo diolar oda demekki kurtarmıo tamam diyo kadınların yanında:eek:klava: of offf siz söyleyin anlaşmanın üstüne bida fiyat arttırımı olurmu hemde üstü kesin saten olcak yada güpür olcak konuşmayıp, terzinin kendisi ona provalarda karar veririz dedikten sonra! Neymiş güpür pahalıymış!! Baştan saten olursa 600 güpür olursa kurtarmaz anca 750 deseydin de bir dakika daha oturmasaydım orda ozmn!

ben bugün gittim görüştüm nişanlık için anlaştığım terziyle. kadına dedim başta saten olcak diye konuşmadıkki güpür istedin 150 daha ver diyosun, başta üst kısmına provalarda karar veririz diye konuştuk dedim. hem sizin bunda karınız en az 300 ne demek kurtarmaz dedim. ohooo daha bir sürü şey dedim çok bozuldu ama haaaala tamam demio hala sen sonradan karar değiştirdin diyo (yalan! ztn hiç karar vermemştimki fiyat konuşurken) en sonunda tamam güpür yaparım ama üstünü taş işlemem ozaman dedi. ki taş işlemede konuştuğumuz fiyata dahildi. iptal edip paramı geri almayı düşündüğümü söyledim yada toptan vazgeçmeyi düşündüğümü(okadar kumaş aldı zarar ederdi) korktu haliyle ama haaaala tam olarak geri adım atmadı provalarda konuşuruz dedi. Yine ucunu açık bıraktı:eek:klava: annemde bir alem benden yanamı onlardan mı bilemedim.Bir nişanlığa 600alıolar hala kurtarmıo diolar oda demekki kurtarmıo tamam diyo kadınların yanında:eek:klava: of offf siz söyleyin anlaşmanın üstüne bida fiyat arttırımı olurmu hemde üstü kesin saten olcak yada güpür olcak konuşmayıp, terzinin kendisi ona provalarda karar veririz dedikten sonra! Neymiş güpür pahalıymış!! Baştan saten olursa 600 güpür olursa kurtarmaz anca 750 deseydin de bir dakika daha oturmasaydım orda ozmn!

cnm bende çok nişanlık bakmıştım banada 600 den başlıyor fln dediler bende gelinliğim çok pahalıya patladı ucuz bir model bulmaya çalışıyorum dedim,inanırmısın 3 yer bana 500-600 civarında söyledikleri nianlıkları 200-250 ye indirdiler,yani o fiyata almayacağını anlayınca demekki % 50 dahi hatta daha fazla indirebiliyorlar

cnm bende çok nişanlık bakmıştım banada 600 den başlıyor fln dediler bende gelinliğim çok pahalıya patladı ucuz bir model bulmaya çalışıyorum dedim,inanırmısın 3 yer bana 500-600 civarında söyledikleri nianlıkları 200-250 ye indirdiler,yani o fiyata almayacağını anlayınca demekki % 50 dahi hatta daha fazla indirebiliyorlar
ohooo kar ettiklerini biliyordumda bu kadarnı tahmin etmemiştim.Ama aslaaa kabul etmiyolar. Ucuz olanların malzemesi de ucuzdur, yada kesin giyilmiştir fln diye bahane sunuolar hemen. Bugün onu da söyledim 750ye millet her tarafı dantel gelinlik alıo siz 1,5metre dantel var diye fiyat arttırıosunuz dedimde hemen onlar ya adidir ya 2.eldir diyolar. Bırak ya hepsi yalan. 600e bile kazıklanıoken birde üstüne para weremem ama işte anlamıoki:eek:klava: sen ne zaman nerde baktında 250 dediler canım. Of ne zormuş bu işler yaa

sakine2 naptın cnm halledebldinmi? Paranı iade etmek istemicekler tabiki ama verdikleri kartla tüketici hakları mahkemesinde dava açacığını söyle (ki böyle bi hakkın var sanırım) belki insafa gelmeselerde korkarlar? inş halledebilmişsindir

canım sen nereye gittin öyle ya burda da yazsana adını rezil olsunlar kimse gitmesin oraya ne salakça bi olay ya. ben de yarın ilk provama gitcem şimdi gerildim yani böyle iş mi olur yaa:S

valla cnm bende dıktırenlerdenım hemde antalyada yasayıp ankarada dıktırdım uzak olmama ragmen 3 prova verdım sahane olmusdu gelınlıgım ama tam tersı olsaydıda o parayı söke söke alırdım... Kesinlikle yılma gerekırse sızı esnaf sanatkarlar odasına polıse suna buna sıkayet edıcem de kesınlıkle yılma!!! Senı bole sakın gormesınler dişlerini goster boylelerı ancaj bu dılden anlarlar cnm... B arada düğününe az kalmasıda cabası... Bu arada Zayıfmısın kilolumu ... Soruyorum cunku zayıf olunca hemen gelinlik bulman baya bir kolaylaşıyorda....

arkadaşlar dün akşam nişanlımla gelinlikçiye gittik ben onlara gelinliğin üstünü yapmayın gelip eteği gördükten sonra üstünü yaparsınız demiştim ama üstüde yapılmış bir gelinlik bana sundular,üstelik iki adet gelinliğe göre yapılmış duvakta yapmışlar biri eteğinin modeline uygun diğeri üst desenine göre işlenmiş,gelinlik istediğim gelinliğin aynısı değildi elbet ama öbürü kadar feci de değildi, giydim gelinliği üstü bana çok tuhaf durdu beli çok aşağıdaydı ve göğüs kısmı bana dar bel kısmı genişti.ben hiç bişey anlamadım bunlardan eteği bir ay sürüyo dedikleri gelinliği bana 3 günde hazırlamışlar ve üstü duvağı herşeyi tam ama bi tek gelinliğin ölçüleri bana göre değil,bir mantık bulamıyorum daha önce giyilmiş gelinlik desem neden geçen gün bana onu giydirmediler yada başkasına verilecekse bana nasıl veriyorlar,neyse artık yapabileceğim bir şey yok sanırım,onlara gelinliğin renginin farklı olduğunu üstünün bana göre olmadığını söyledim ama biz senin ölçülerine göre yaptık ölçülerin geğişmiş olabilir dediler dediler bende zaten size demedimmi üstünü yapmayın diye kalıbın üstümde provasını yapmadan dikmemeliydiniz dedim üstelik ben kilo aldım belim nasıl bukadar daralmış olabilir ben hiç bir zaman bu gelinliğin belini dolduracak ölçüde olmadım dedim,ya ne yapsam ne desem bir bahaneleri var ama bunada razı oldum anlayacağınız hayalimdeki ve istediğim gelinlik değil ama en azından çokda berbat değil,hakkım haram zıkkım olsun onlara,o para ile çok muhteşem bir gelinlik giyiyebillirdim

X