Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Gelişim geriliği

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

Hatice Arat26

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2019
2
1
27
Arkadaşlar merahaba 3 aylık kızım var 38 haftada 2500 kilo doğdu karnımda 3 hafta geriden geldiği söylendi simdiki hareketleri akranlarına göre geriden kafası kücük dediler eeg çekildi hiç bir sorun cıkmadı genetik dediler fakat hareketleri 3 aylık bebekden daha geride gelişimi mi etkiliyor zamanla düzelecekmidir bilgisi olan var mı bu konuda

Arkadaşlar merahaba 3 aylık kızım var 38 haftada 2500 kilo doğdu karnımda 3 hafta geriden geldiği söylendi simdiki hareketleri akranlarına göre geriden kafası kücük dediler eeg çekildi hiç bir sorun cıkmadı genetik dediler fakat hareketleri 3 aylık bebekden daha geride gelişimi mi etkiliyor zamanla düzelecekmidir bilgisi olan var mı bu konuda
[/QUOTE öncelikle geçmiş olsun. Benim bebeğimin de kafası küçüktü. Genetik faktörlere bağlı olduğunu söylediler. Sana bir öneride bulunacakları kadar büyük değil bebeğin. Bizim de şimdi bilişsel sorunlarımız var fakat bunla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Kontrol edilecektir her ay baş çevresi maalesef su an için yapabileceğin birşey yok. Sonuca göre birşey yoksa yoktur.

lütfen korkmayın. 3 aylık bebekte gelişim geriliği anlaşılmaz. Dr eeg de sorun görmediyse müsterih olun inşallah bir sorun çıkmayacaktır. Bazı bebeklerim kafası büyük bazı bebeklerin küçük olabiliyor. Bu her zaman sorun olduğu anlamına gelmez. Allah bağışlasın.

Merhaba bende bebeğimde biraz gelişim geriliğinden süpheleniyorum ararken bu topiği buldum durumunuz ne oldu acaba küçük oldukları için doktorlarda bişey diyemiyo ama her dakika gözlemliyorm kafayı yedim resmen

lütfen korkmayın. 3 aylık bebekte gelişim geriliği anlaşılmaz. Dr eeg de sorun görmediyse müsterih olun inşallah bir sorun çıkmayacaktır. Bazı bebeklerim kafası büyük bazı bebeklerin küçük olabiliyor. Bu her zaman sorun olduğu anlamına gelmez. Allah bağışlasın.
Merhaba kaç cm baş çevresi ile doğdu. Benim de bebeğim 32 cm baş çevresi ile doğdu. Şu an 2 aylık 37 cm baş çevresiyle sınırda. Çocuk nöroloji ye götüreceğim. Sizin durumunuz basıl ilerledi acaba ?

Benim oglumda boy kiloda eksik dogdu gelisim geriliği vardı anne karnında.
Doğdu hala zayıftı. 45 cm idi 2 kiloydu. su an 3 yasinda bombastik jimnastik yaşıtlarına göre de ilerde neredeyse.
Toparlar o hiç merak etmeyin.

X