Gelişmeyen gebelik

bus123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2023
2
0
24
ilk gebeliği öğrendiğimizde 17haziran beta değeri 22000di ve 6haftalık hamile olduğum söylendi . Vajinal ultrasonda bebek ve kese gözüktü ama kalp atışını duyamadık. Kontrole gittiğimizde tekrardan bi kalp atışı duyamadık ve ama kese de bozukluk yok ve bebek vardı aynı zamanda bu süreçte kahverengi lekelenmeler geliyordu doktor progestan önerdi. En son salı günü doktora gittim ultrasonda gördüğüne göre 5+6 günlük olduğunu söyledi halbuki daha fazla çıkması lazımdı yine kalp sesi duyulmadı güvenmedim başka doktora gittik oda 6+1 günlük dedi oda kalp atışı duyamadı. İçim rahat etmediği için dün beta testi yaptırdım özelde beta 3000e düşmüş doktor çocuk gelişmemiş değerler de düşmüş daha artmaz kürtaj öneriyorum isterseniz 1 hafta bekleyin kendi düşmesini istersen de kürtaja alalım dedi düşünücez diyip ayrıldık yanından ve bugünde devlete geldim devlette ki doktorda kese varsa betanın bi önemi yoktur dedi tekrar alttan muayene etti kese düzgün bebek görünüyor yine ama salı gününden beri bi büyüme olmamış bebekte. Kürtaj suan önermiyorum bir hafta daha bekleyelim sonrasında bunun üzerine konuşalım dedi . Aynı durumu yaşayan varmı . Kese düzgün bebek içinde gözüküyor kalp sesi duyamıyoruz ve gelişim olmuyor 🙄

HCG düşmeye başladığı an maalesef gebelik sağlıklı olmuyor

hcg nin dusmesi guzel degil dusup tekrar yukselse.ayri dert baaka seylerden supheleniyorlar ozamanda. muhtemelen sagliksiz bir gebeliktir ve yakin zanda lekelenmeler kanama artacaktir kurtaja gelince bende 3 defa olmak zorunda kaldim erken hafta oldugu icin bekleyebilirsin belki kendiliginden dusecek ve isleme gerek kalmayacak devletteki doktoru dinlerdim mantikli konusmus

hcg nin dusmesi guzel degil dusup tekrar yukselse.ayri dert baaka seylerden supheleniyorlar ozamanda. muhtemelen sagliksiz bir gebeliktir ve yakin zanda lekelenmeler kanama artacaktir kurtaja gelince bende 3 defa olmak zorunda kaldim erken hafta oldugu icin bekleyebilirsin belki kendiliginden dusecek ve isleme gerek kalmayacak devletteki doktoru dinlerdim mantikli konusmus
Önümüzdeki hafta herhangibir gelişim görürse kürtaj onermiyecegini söylüyor, kese falan da düzgün cok kafam karıştı :KK43:

Önümüzdeki hafta herhangibir gelişim görürse kürtaj onermiyecegini söylüyor, kese falan da düzgün cok kafam karıştı :KK43:
1 hafta daha zaman vermis saglikli bir ilerleyis olursa diye. 1 hafta snraki kjntrolde belli olur zaten bebeginde keseninde belli oranda buyumus olmasi gerekir veya zaten kesedede bozulma.baslamis olacaktir belkide hakkinda hayirlisi

Kızlar 6+2 gebeyim doktor kesenin normale göre küçük olduğunu ve düşük riskimin olduğunu söyledi kan sulandırıcı iğne yazdı bide günde iki defa progestan kullanmami istedi haftaya tekrardan gel bakıcam dedi daha önce hiç yaşayan var mı aranızda bu durumu

Kızlar 6+2 gebeyim doktor kesenin normale göre küçük olduğunu ve düşük riskimin olduğunu söyledi kan sulandırıcı iğne yazdı bide günde iki defa progestan kullanmami istedi haftaya tekrardan gel bakıcam dedi daha önce hiç yaşayan var mı aranızda bu durumu
Merhaba aynı durumdayız

X