Gebeliğe Hazırlık Gen testi yaptıranlar bakabilir mi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

birumitt

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2014
540
265
Arkadaşlar merhaba

Bir kimyasal bir boş gebelik yaşadım. Zeynep kamilde yaptırdığım gen testleri 2.5 aydır hala çıkmadı muhtemelen 5 ayı bulacak sonuçlanması. Sinir bozucu derecede uzun bir süre..

Gen testi yaptıran arkadaşlar sonucunuz temiz mi çıktı yoksa sorun var mıydı paylaşabilir misiniz rica etsem 🙏🏻

Genelde gen testlerinde sorun çıkmadığı nadiren olumsuz sonuç çıktığı söyleniyor ama direk yaptıranlara sormak istedim🙏🏻

Bende pıhtılaşma çıkmıştı kromozom analizleri temizdi. Kaybım yok.

burayla alakalı değil ama bi konunuzu okudum histereskopiyle ilgili. Bu kadar korkunç bulmanıza sebep olan nedir anlayamadım. Başarısız tüp bebek denemelerinden sonra yapılan rutin bi işlem denebilir. Rahim temizse çizik atılıp çıkılır. Öcü gibi görmenize kim sebep merak ediyorum. Erken dönemdeki kayıplarla ilgili değil demişsiniz T rahim için. Ilgili olduğu ileri dönem kayıp yaşasanız o travmayı atlatamazsınız belki de...

Bende pıhtılaşma çıkmıştı kromozom analizleri temizdi. Kaybım yok.

burayla alakalı değil ama bi konunuzu okudum histereskopiyle ilgili. Bu kadar korkunç bulmanıza sebep olan nedir anlayamadım. Başarısız tüp bebek denemelerinden sonra yapılan rutin bi işlem denebilir. Rahim temizse çizik atılıp çıkılır. Öcü gibi görmenize kim sebep merak ediyorum. Erken dönemdeki kayıplarla ilgili değil demişsiniz T rahim için. Ilgili olduğu ileri dönem kayıp yaşasanız o travmayı atlatamazsınız belki de...
Histereskopi operasyonunun 10-20 dk lık bir kolay işlem olduğunu ve komplikasyon oranının düşük olduğunu araştırdığım ilk gün öğrenmiştim. 🙏🏻Ama yapılır çizik atılır çıkılır vs o kadar da değil bence.. siz oldunuz sanırım ve sorun yaşamamanıza çok sevindim🙏🏻 Fakat onlarca farklı görüşün üstüne son adres olarak Prof Yücel Karaman ile yaptığımız görüşme sonrasında , T formunun orta şiddette olduğunu ve bu derecede düşük öyküsü olmadan bir operasyon yapmayı doğru bulmadığını söyledi. Ben de aynen sizin gibi e kolaysa neden riske atıyoruz yapalım diye sorduğumda ise her ne kadar komplikasyon oranı düşük olsa da rahme dışarıdan bir müdahale bu ve sizde gördüğüm risk buna değmeyecek boyutta dedi. Hem siz sorduğunuz için hem de yarın bir gün merak eden denk gelirse diye cevap vereyim dedim. Günün sonunda işin ehli bir yerde yaptırırsanız evet zarar görme ihtimaliniz düşük ancak araştırıp en iyisi dediğiniz doktorun cevabına istinaden yok ben yaptırıcam yine de diyip Allah korusun bir şeyler ters giderse korkusu belki de buradaki öcü . Yanılıyoruzdur belki bu arada , belki yapmak gerekiyordur ve umarım bunu tecrübe edip yaşamam. Bunu Allah bilir ve inşallah gerçekten haklıyızdır. Ama iyi düşük yap da acısını görürsün diye kırbaçlayamayacağım kendimi. Hala aklımı kurcalıyor malesef. Ama yaptırmamamın sebebi bu.

Genle ilgili cevabınız için teşekkürler inşallah bizim de temiz çıkar🙏🏻

Histereskopi operasyonunun 10-20 dk lık bir kolay işlem olduğunu ve komplikasyon oranının düşük olduğunu araştırdığım ilk gün öğrenmiştim. 🙏🏻Ama yapılır çizik atılır çıkılır vs o kadar da değil bence.. siz oldunuz sanırım ve sorun yaşamamanıza çok sevindim🙏🏻 Fakat onlarca farklı görüşün üstüne son adres olarak Prof Yücel Karaman ile yaptığımız görüşme sonrasında , T formunun orta şiddette olduğunu ve bu derecede düşük öyküsü olmadan bir operasyon yapmayı doğru bulmadığını söyledi. Ben de aynen sizin gibi e kolaysa neden riske atıyoruz yapalım diye sorduğumda ise her ne kadar komplikasyon oranı düşük olsa da rahme dışarıdan bir müdahale bu ve sizde gördüğüm risk buna değmeyecek boyutta dedi. Hem siz sorduğunuz için hem de yarın bir gün merak eden denk gelirse diye cevap vereyim dedim. Günün sonunda işin ehli bir yerde yaptırırsanız evet zarar görme ihtimaliniz düşük ancak araştırıp en iyisi dediğiniz doktorun cevabına istinaden yok ben yaptırıcam yine de diyip Allah korusun bir şeyler ters giderse korkusu belki de buradaki öcü . Yanılıyoruzdur belki bu arada , belki yapmak gerekiyordur ve umarım bunu tecrübe edip yaşamam. Bunu Allah bilir ve inşallah gerçekten haklıyızdır. Ama iyi düşük yap da acısını görürsün diye kırbaçlayamayacağım kendimi. Hala aklımı kurcalıyor malesef. Ama yaptırmamamın sebebi bu.

Genle ilgili cevabınız için teşekkürler inşallah bizim de temiz çıkar🙏🏻
GELİŞMELERİ ÜSTE YAZACAĞIM İLK MESAJDA

HAMİLEYİM :KK73:

Eki Görüntüle 2817820
Eki Görüntüle 2817822

Sadece saizen kullandım bu ay. O da yumurtlamadan sonra idi. Katkısı oldu mu emin değilim. 🥰

Eki Görüntüle 2806922

🍀 2. tedavimde Saizen kullanacağız. 12 mg ve 3e bölüp vuracağım. 22. Gün vurdum birinci dozu. 3 er gün arayla diğerlerini de vuracağım. Ve arısütü aldım. Prowomen kullammaya devam ediyorum. İnşallah rabbim vesile kılsın. 🤲🏻

🍀 Histeroskopimi oldum. Mart sonu yeni tedavime başlamayı planlıyorum. 🥰🍀

🍀Histeroskopi tarihim 8 Şubat Pazartesi. 🍀

🍀Histeroskopi olacağım. Rahimde üstte kemerli yapı mevcut. Sonra ise saizen büyüme hormonu kullanacağım 2. tedavide ek olarak. Şu an plan bu şekilde. Belki birine fikir olur diye hsg görüntüsünü ekliyorum.

Eki Görüntüle 2767169

🍀

1. Tüp Bebek Tedavim Negatif Sonuçlandı.
Tek 3.gün embriyosu transfer olmuştum.

🍀
Merhaba arkadaşlar. Evet nihayet yolculuğum başlıyor. Bugün raporum çıktı ilaçlarımı aldım. Gelişmeleri konumda paylaşacağım. 2019 ocakdan beri bebek istiyoruz. Amh düşük bende. (0.64) Eşimin değerler normal. 4 ay klomen tedavisi denendi. Aşılamasız tüpe karar verildi.

Eki Görüntüle 2709693
İlaçlarım bunlar. 2304 tl tuttu. Ve prowomen kullanıyorum. Doktor önerdi.
🍀
Allah hayırlı ebeveyn olabilecek insanlara hayırlı evlatlar nasip etsin. 🤲🏻
🍀
Şurda benim hsg görüntüm var minik bir problem vardı oldum. Bana öneren de Prof.Eray Çalıskan'dı. Operasyonu o yapmadı bile ben histereskopi sonrası doğal gebe kaldım. Evet diş cekilirken bile bir komplikasyon gelişebilir. Her yemek yiyişimizde, su içisimizde de boğulup ölebiliriz. Ihtimal her zaman vardır. Yüzde altmış ol diyen kesin de muhtemelen bana ol diyen hoca gibilerin görüşünü benimsemişler. Bence tekrar düşünün. Faydasını görmüş biri olarak öneriyorum.

Şurda benim hsg görüntüm var minik bir problem vardı oldum. Bana öneren de Prof.Eray Çalıskan'dı. Operasyonu o yapmadı bile ben histereskopi sonrası doğal gebe kaldım. Evet diş cekilirken bile bir komplikasyon gelişebilir. Her yemek yiyişimizde, su içisimizde de boğulup ölebiliriz. Ihtimal her zaman vardır. Yüzde altmış ol diyen kesin de muhtemelen bana ol diyen hoca gibilerin görüşünü benimsemişler. Bence tekrar düşünün. Faydasını görmüş biri olarak öneriyorum.
Baktım şimdi sizinki benimkinden bayağı iyi durumdaymış bu arada. Test sonucunu görünce gözlerim doldu. Siz histereskopiden önce ne kadar denemiştiniz düşük vs

Eklentiler

• 678E5B55-E276-4756-B050-6C92FB32D1F7.jpeg
    678E5B55-E276-4756-B050-6C92FB32D1F7.jpeg
    93,3 KB · Görüntüleme: 104
Baktım şimdi sizinki benimkinden bayağı iyi durumdaymış bu arada. Test sonucunu görünce gözlerim doldu. Siz histereskopiden önce ne kadar denemiştiniz düşük vs
Benim kaybım yok hisereskopiden önce 24 ay denedim bir negatif tüp bebek var. Allah size de nasip etsin en hayırlıyla inşallah. Bende amh cok düşüktü konuyu okuduysanız. Tüpe aşılamasız geçtik.

X