Genital bölgede fazlaca kaşınma ve renk koyulaşması var, ne yapmalıyım?

veramel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2023
1
0
22
Şimdi şöyle. Daha 21 yaşındayım ve hiç cinsel ilişkim olmadı. Vücudumda gerçekten fazla kıllanma var ve nedense genital bölgemde de fazla. Çocukken rahatsız olup fazla fazla uğraştığımdan işin içerisinden çıkamadım. Şu sıralar iç dudakların ucu morarmaya başladı ve fazlaca sarkıyor. Akıntı var ve kokusu da değişti sanırım pH dengesi ile oynadım ve sağlıklı olduğunu hiç düşünmüyorum. Bunu biriyle de paylaşamıyorum bunun için kullanılan bir ilaç ya da krem var mıdır?

Şimdi şöyle. Daha 21 yaşındayım ve hiç cinsel ilişkim olmadı. Vücudumda gerçekten fazla kıllanma var ve nedense genital bölgemde de fazla. Çocukken rahatsız olup fazla fazla uğraştığımdan işin içerisinden çıkamadım. Şu sıralar iç dudakların ucu morarmaya başladı ve fazlaca sarkıyor. Akıntı var ve kokusu da değişti sanırım pH dengesi ile oynadım ve sağlıklı olduğunu hiç düşünmüyorum. Bunu biriyle de paylaşamıyorum bunun için kullanılan bir ilaç ya da krem var mıdır?
Dr a gorunmenızde fayda var

Mantar enfeksiyonu olabilir ilerlemişse ilaç ve krem tedavisi uygulanıyor sana tavsiyem evde yapabileceklerin sık sık iç çamaşırını değiştir ve genital bölgeyi temiz ve kuru tutmaya özen goster birde travazol krem var reçetesiz veriyorlar mı bilmiyorum onu kullanabilirsin ama en önemlisi bir kadın doğum uzmanına görünmek

utanmadan çekinmeden bir jinekoloğa görünün en kısa zamanda, sonradan keşke daha erken gitseydim demek yerine en kısa zamanda görünüp 'neyse ki önemsiz bir şeymiş' demek daha iyi. bu onların mesleği, aileniz ya da çevrenizle paylaşmak istemiyorsanız bile doktora görünün. geçmiş olsun.

X