Gerçekten böyle hayatı olan var mı?

Esyalari yenidir biraz toparlarlar zaten yeni olan seyler malum şık geliyor..
Bir de bazen bana evim temiz ve düzeni olsa bile yine dağınık gelir icime sinmez ama dısarıdan gelen birine sordugumda sen icinde oldugun icin sana öyle geliyor yoksa gayet iyi derler.
Hıı bu da muhtemel içinde olunca pis gelebilir dağınık gelebilir ama Benim Cideen dağınık 😂🤣

Bu minvalde kaçıncı konunuz acaba?
Başkasının neyi nasıl yaptığının bir önemi yok bence, şimdi aman ne yapacaksın diye temizlik düzen konusunda hassas olanları yermeye kadar gider konu.
Herkes bir değil, elinin çabukluğu, öncelikleri farklı olur ona göre de değişir yazdıklarınız.
Kendimize bakmak en güzeli.
Bu konuda ilk daha önce rutinlerle ilgili açtım fikir almak konusunda ama böyle başka hayatlar vs takılmam çokta. Sadece benim gibi takmayanları görmek rahat hissettiriyor 😂 onun dışında tabiki göreceli

Hıı bu da muhtemel içinde olunca pis gelebilir dağınık gelebilir ama Benim Cideen dağınık 😂🤣
Temizlik isi nankördür calısırken pazartesi ve cuma yeterli olan temizligim 2 cocuklu ev hanımı oldugumdan beri her gün yapsamda hep dagınık hep tozlu geliyor. Her gün rutin isleri yapmak pandemi oncesine kadar zoruma gitmiyordu ama herkes evdeyken pandemi de kendimi hizmetci gibi hisseder oldum.
Sanki hayatin amaci yemek hazırla yedir topla yıkat.
Yemek yemekten tiksindim yeminle..

10 aylik evliyim soyle bi ev islerinde caliskan olamadim:) bazi saglik sorunlarim da oldu su anda 37.5 kiloyum mesela. Büyük temizliği esimle yapardık rahatsizlanip kilo verince onu da biraktim. Haftada iki evi süpürüyoruz birini eşim yapiyor birini ben. Yazin ben calismadigim icin evdeyim genelde esim gelmeden bitiriyorum ama calisirken esimle birlikte yapiyoruz daha çok işleri. Bir gun wc, banyo temizligi yapiyorsam mutfağı ertesi gün silerim. Diğer gun soyle mobilyaların tozunu alirim sadece. Sonraki gün evi süpürürüm gibi. Hepsini birden yapamıyorum. Büyük temizlik yaptigim da bende hic yemek yapmiyorum. Vücut bu kadarini kaldiriyor :/ her gün ocak filan silmiyorum yemek dökülmüşse hemen o an silerim o kadar. Cam ve balkon hic silmedim genelde annemler gelince yaptilar vs.
Elimden geleni yaptığımı düşünüyorum herkesin her seyi mukemmel yapmasina grrek yok:) hala yemekler vaktimi aliyor belki zamanla hizlanirim bilemiyorum. Yemekleri de genelde 2-3 günlük yapmaya calisirim o da 2 cesit olur.
Camasiri sanirim hic bekletmem bi onda hizliyim:) cok lazim olduğu için. Ütü hic yapmadim evden cikan ne giyecekse ütüler çıkar vs.

Konu bu aralar baya bu aslında hayatımdan genel anlamda memnunum hatta bazı şeyleri çok takmıyorum(temizlik, yemek vs.) ama inanın yapanı görünce içimden "yav arkadaş millet bunu nasıl başarıyor." diyorum. Millet dediğim şu sosyal medyada her şeyi düzenli olanlar. Aslında konuyu açmayacaktım ama az önce bir sosyal medyada yemek vs bakarken üst üste karşıma 3 4 kez çıktı bu durum aaaaaa oldum
Mesela çekmiş kadın yemek yapılmış, her yer süpürüp silinmiş, çamaşır yıkanmış, yıkanan ütülenmiş, ütüler kaldırılmış hatta parka gidilmiş😑 kıskanmak mı değil içimdeki ama hayret etmek diyelim ya ben temizlik yapsam yemek yapamıyorum, yemek yapsam her yer dağılıyor. İki kızım var. Çocuk odalarını toplayıp tam yatak odasına geçerken bir tanesi odasını dağıtıp diğerine geçiyor dağıtmaya, çamaşır yıkasam asılmadan kalıyor yemeğe koşarken, süpürge bitti derken bir şey dökülüyor yok ben tamam gayet kabulüm ama yapan cidden nasıl yapıyor valla meraktan yapacağımdan değil.
Senin iki kızın var yapamıyon benim bir oğlum var 4 aylık bir gün tuvaletleri balkonu yıkarım obur gün evi süpürüp silerim öbür gün ütü yaparim öbür gün tekrar tuvalet balkon .... Kısırdöngu benimki rahatsizlikti oğlum iki aylıkken bu ev kirli diye ağladığımi bilirim 😂😂
Şimdi artık öyle mi sal babam sal😅😅

Hahaha bu baya ben 🤣😂 az önce kahve içtim ve dolaba bakıp aman şimdi kim yıkayacak dedim ve almadım tabağı 🤣
Aklıma ne geldi?bekarken o kadar usengectimki elmayi yerdim çöpünü atmamak icin ya yerdim ya da annem yoksa saksı dibine gömerdim herkes krize girerdi :olamaz: :KK70:

Bu konuda ilk daha önce rutinlerle ilgili açtım fikir almak konusunda ama böyle başka hayatlar vs takılmam çokta. Sadece benim gibi takmayanları görmek rahat hissettiriyor 😂 onun dışında tabiki göreceli
Ev düzeni, temizlik, yemek, bunlara yetişememe ilgili konularıniz vardı aynı kapıya çıkıyor bu konuda bir şekilde, takmıyor olsanız bu konuları açmazdınız :)

Ben çok titiz, evin düzeni neredeyse hiç aksamayalardan değilim ama iş yapmamayı tercihten öte marifet gibi görmeyi, yapanları bir şekilde gömme ihtiyacı duymayı da itici buluyorum, yazmadan geçemedim.

Konu bu aralar baya bu aslında hayatımdan genel anlamda memnunum hatta bazı şeyleri çok takmıyorum(temizlik, yemek vs.) ama inanın yapanı görünce içimden "yav arkadaş millet bunu nasıl başarıyor." diyorum. Millet dediğim şu sosyal medyada her şeyi düzenli olanlar. Aslında konuyu açmayacaktım ama az önce bir sosyal medyada yemek vs bakarken üst üste karşıma 3 4 kez çıktı bu durum aaaaaa oldum
Mesela çekmiş kadın yemek yapılmış, her yer süpürüp silinmiş, çamaşır yıkanmış, yıkanan ütülenmiş, ütüler kaldırılmış hatta parka gidilmiş😑 kıskanmak mı değil içimdeki ama hayret etmek diyelim ya ben temizlik yapsam yemek yapamıyorum, yemek yapsam her yer dağılıyor. İki kızım var. Çocuk odalarını toplayıp tam yatak odasına geçerken bir tanesi odasını dağıtıp diğerine geçiyor dağıtmaya, çamaşır yıkasam asılmadan kalıyor yemeğe koşarken, süpürge bitti derken bir şey dökülüyor yok ben tamam gayet kabulüm ama yapan cidden nasıl yapıyor valla meraktan yapacağımdan değil.
Sosyal medyaya gerek yokki. Benim annem birebir aynısı. Gün içinde standart süpür sil evde benim kıza bakıp bide bize yemek yapıyor. Akşam geldiğimde ev derli toplu vs. %90 hergün böyle

Sosyal medya fenomeni degiller ama kv ve tayfasi böyleler. Ama nasıl yapıyorlar biliyor musunuz? Kafalarinda sürekli ev isi var. Sabah uyanınca her gün ama her gün evin temizligi ile ilgili bir projeyle uyanıyorlar. Mesela cocugu uyutup kalkip kapıları siliyor, yemek yapiyor sonra cam siliyor sonra baska baska işler. Rutin olarak 2 ayda bir halilar yıkanıyor, perdeler zaten birkaç hafta. Yani şöyle düşünün hayatlarındaki tek meşgale temizlik ve sabah kalkma-gece uyuma arasındaki tüm mesaileri bu.
Evet evlerinde her an misafir ağırlayacak gibi yemek var ve hiçbir yerde tek toz tanesi yok. Ama eeee? Yani hayat bu mudur? Hadi youtube dakiler para, takipçi falan kasıyorlar da yurdum insanına ne oluyor bilmiyorum🤷🏻‍♀️

Hepsini yapacak potansiyelim var. Elim çabuktur, erken kalkarım, geç yatarım, az uyurum, vaktim çok. Ama hiç birini yapmam. Çünkü niye kendimi yorayım? En gerekli neyse onu yapar açar müziğimi alır kitabımı yayılırım. Hayranlık da duymam öyle insana hiç. Kendi kıymetini bilmiyor akılsız derim 😂
Parça bölük 6 saat uyudum kendimi keş gibi hissediyorum . Göz kapaklarım açık kalmakta direniyor adeta 🥱

Eskiden yani bundan 7-8 yıl önce öyle çok temizlik yapardım ki.
Hergun cam siler,evi süpürür silerdim.akliniza ne iş gelirse akşam olmadan bitirirdim.sonra 3 çeşit yemek tatlı çay ikramlık yapardım.
Bu arada kızım 7-8 yaşlarındaydı ayrıca ondan küçük yeğenime de ben bakardım.
Ama öyle sunum falan uğraşmazdım.ev temiz ve heryer düzenliydi.
Herkes bu temizlik hastası durumu çok ciddi derdi 🤦
Şuan saldım çayıra mevlam kayıra durumundayım.
Eski enerjim,isteğim falan kalmadı.yine temizliğe düşkünüm ama temizlik öncesi hasta oluyorum içimden gelmiyor
O sosyal medyada ki kişiler bence takipçi için falan icin yapılıyor.benim bir arkadaşım da var bu yeni gelin,yeni gelin evi,sunum delisi falan.
Paylaşımlarını görüyorum bu kız böyle değil ki diyorum.asla inanmıyorum 😏

X