Gerçekten böyle hayatı olan var mı?

Ya işim gücüm var.
Günlük süpürürsem mop yapmıyorum, bu ara evde halı yok sprey mop yapıp geçiyorum. Çocuğum vara sığınamam çocuğum kırlent gibi evi dağıtan kirleten kocamla ben.
Düzenli yatılı yardımcısız zor.

Herşeyi düzenli yaparsanız işiniz birikmez sizide zorlamaz mesela ütüleri hemen yapın biriktirmeyin evi düzenli toplayın . Ben temizlik konusunda çok takıntılıyım herşeyi düzenli yapıp biriktirmem ve evim hep temizdir

Temizlik isi nankördür calısırken pazartesi ve cuma yeterli olan temizligim 2 cocuklu ev hanımı oldugumdan beri her gün yapsamda hep dagınık hep tozlu geliyor. Her gün rutin isleri yapmak pandemi oncesine kadar zoruma gitmiyordu ama herkes evdeyken pandemi de kendimi hizmetci gibi hisseder oldum.
Sanki hayatin amaci yemek hazırla yedir topla yıkat.
Yemek yemekten tiksindim yeminle..
Evet pandemi çok ciddi etkiledi. Covid e yakalanan kadar pandemi süresince her yeri çamaşır suyu ile sildim çok bunaltıcı oldu. Covid olduktan sonra aman dedim ya ama hepten bir rahatlama geldi böyle de🤣

Konu bu aralar baya bu aslında hayatımdan genel anlamda memnunum hatta bazı şeyleri çok takmıyorum(temizlik, yemek vs.) ama inanın yapanı görünce içimden "yav arkadaş millet bunu nasıl başarıyor." diyorum. Millet dediğim şu sosyal medyada her şeyi düzenli olanlar. Aslında konuyu açmayacaktım ama az önce bir sosyal medyada yemek vs bakarken üst üste karşıma 3 4 kez çıktı bu durum aaaaaa oldum
Mesela çekmiş kadın yemek yapılmış, her yer süpürüp silinmiş, çamaşır yıkanmış, yıkanan ütülenmiş, ütüler kaldırılmış hatta parka gidilmiş😑 kıskanmak mı değil içimdeki ama hayret etmek diyelim ya ben temizlik yapsam yemek yapamıyorum, yemek yapsam her yer dağılıyor. İki kızım var. Çocuk odalarını toplayıp tam yatak odasına geçerken bir tanesi odasını dağıtıp diğerine geçiyor dağıtmaya, çamaşır yıkasam asılmadan kalıyor yemeğe koşarken, süpürge bitti derken bir şey dökülüyor yok ben tamam gayet kabulüm ama yapan cidden nasıl yapıyor valla meraktan yapacağımdan değil.
Sakin ol ve o telefonu yavaşça elinden bırak...

10 aylik evliyim soyle bi ev islerinde caliskan olamadim:) bazi saglik sorunlarim da oldu su anda 37.5 kiloyum mesela. Büyük temizliği esimle yapardık rahatsizlanip kilo verince onu da biraktim. Haftada iki evi süpürüyoruz birini eşim yapiyor birini ben. Yazin ben calismadigim icin evdeyim genelde esim gelmeden bitiriyorum ama calisirken esimle birlikte yapiyoruz daha çok işleri. Bir gun wc, banyo temizligi yapiyorsam mutfağı ertesi gün silerim. Diğer gun soyle mobilyaların tozunu alirim sadece. Sonraki gün evi süpürürüm gibi. Hepsini birden yapamıyorum. Büyük temizlik yaptigim da bende hic yemek yapmiyorum. Vücut bu kadarini kaldiriyor :/ her gün ocak filan silmiyorum yemek dökülmüşse hemen o an silerim o kadar. Cam ve balkon hic silmedim genelde annemler gelince yaptilar vs.
Elimden geleni yaptığımı düşünüyorum herkesin her seyi mukemmel yapmasina grrek yok:) hala yemekler vaktimi aliyor belki zamanla hizlanirim bilemiyorum. Yemekleri de genelde 2-3 günlük yapmaya calisirim o da 2 cesit olur.
Camasiri sanirim hic bekletmem bi onda hizliyim:) cok lazim olduğu için. Ütü hic yapmadim evden cikan ne giyecekse ütüler çıkar vs.
Geçmiş olsun öncelikle. Sağlık olsuna gerisi olur. Hızlanma durumu ileride oluyır mesela ben aynı anda çorba salata yapıp iki bebeğide oyalayıp birde tezgah topluyorum ki evlendiği ilk zamanlar bir yemek için yarım güne yakın zaman giderdi 🤭

Senin iki kızın var yapamıyon benim bir oğlum var 4 aylık bir gün tuvaletleri balkonu yıkarım obur gün evi süpürüp silerim öbür gün ütü yaparim öbür gün tekrar tuvalet balkon .... Kısırdöngu benimki rahatsizlikti oğlum iki aylıkken bu ev kirli diye ağladığımi bilirim 😂😂
Şimdi artık öyle mi sal
🤣😂🤣 Allah uzun ömür versin hepsine. Kir ve dağınıklığa ağlamadım hiç ama ara ara yav valla kokacağız evden pis kokular yükselip komşular merak edecek diye üzüldüğüm oldu 🤣😂🤣

Hepsini yapacak potansiyelim var. Elim çabuktur, erken kalkarım, geç yatarım, az uyurum, vaktim çok. Ama hiç birini yapmam. Çünkü niye kendimi yorayım? En gerekli neyse onu yapar açar müziğimi alır kitabımı yayılırım. Hayranlık da duymam öyle insana hiç. Kendi kıymetini bilmiyor akılsız derim 😂
Hahaahh 😌😂 bende keske ayni sizin gibi olsam diyorum,gec yatip erken kaksam.Hic uykuyu aramasam neler yaparim neleer 😂😂

Aklıma ne geldi?bekarken o kadar usengectimki elmayi yerdim çöpünü atmamak icin ya yerdim ya da annem yoksa saksı dibine gömerdim herkes krize girerdi :olamaz: :KK70:
Yoookk artık derken aklıma şu geldi bekarken evde kimse yok nasıl acıktım nasıl ama sırf üşenmekten ev halkının gelmesini bekleyip onlar gelince tansiyonun düşmüş bayılmışm😂🤣 o günden sonra "" bunu alan geri getirir " demişti herkes hatta yaşlı bir akrabamız hala der" seni inan geri verirler diye düşünüyordum ama kocan pek saftirik çıktı. " der 😂🤣🤣

Valla hareketli bir bebem oldugu icin,canım isterse temizlik yapiyorum.İstemezse yapmıyorum.Utu de yapmiyorum.Giyicegim zamn utuluyorum.Ara sira vicdan yapmiyor degilim ama 🤓 ya o degil de o kadar para alsam izlensem bende o evin tozunu attiririm.Pehh 😄

Ev düzeni, temizlik, yemek, bunlara yetişememe ilgili konularıniz vardı aynı kapıya çıkıyor bu konuda bir şekilde, takmıyor olsanız bu konuları açmazdınız :)

Ben çok titiz, evin düzeni neredeyse hiç aksamayalardan değilim ama iş yapmamayı tercihten öte marifet gibi görmeyi, yapanları bir şekilde gömme ihtiyacı duymayı da itici buluyorum, yazmadan geçemedim.
Haklısınız. Bir dönem daha doğrusu ikinci kızıma hamile olduğum dönemde temizlik ve düzene aşırı takıldım 1 2 konu açtım sonrasında takmamaya başladım ama eşim çok titiz bu yüzden ne yapabilirim belki biraz köşeden diye diye açtım ama artık baya takmıyorum 😂 sadece önüme çıkınca bilinçaltı devreye giriyor belki ondan

Sosyal medya fenomeni degiller ama kv ve tayfasi böyleler. Ama nasıl yapıyorlar biliyor musunuz? Kafalarinda sürekli ev isi var. Sabah uyanınca her gün ama her gün evin temizligi ile ilgili bir projeyle uyanıyorlar. Mesela cocugu uyutup kalkip kapıları siliyor, yemek yapiyor sonra cam siliyor sonra baska baska işler. Rutin olarak 2 ayda bir halilar yıkanıyor, perdeler zaten birkaç hafta. Yani şöyle düşünün hayatlarındaki tek meşgale temizlik ve sabah kalkma-gece uyuma arasındaki tüm mesaileri bu.
Evet evlerinde her an misafir ağırlayacak gibi yemek var ve hiçbir yerde tek toz tanesi yok. Ama eeee? Yani hayat bu mudur? Hadi youtube dakiler para, takipçi falan kasıyorlar da yurdum insanına ne oluyor bilmiyorum🤷🏻‍♀️
Yaaa sosyal medya dışında çok nadir böyle insanlar var evet dediğiniz gibi bunun fazlasını insan anlamakta zorlanıyor. Ne sak gitsin ne sık olmalı mesela benim yaptığımda fazla ama temizliği çok sıkı tutmakta rahatsızlık bence

Meshur bir instamom un evine temizlikci gitmesine ragmen sanki her isi kendi yapiyormus gibi paylastigini söylemişti temizlikcim bana. Onun kuzeni ile baska bir kadin gidiyormus evine. Hatta bir ara desifre edilmistide yalanlamisti ust uste temizlik storyleri yapmıştı aaa temizlikcim varmis haahaaa filan espirileri ilem
Alla alla ne garip insanlar var bunun yalanı neden yani çok tuhaflar cidden

Evde kedi olduğu için her gün süpürmeye çalışıyoruz. Şarjlı süpürge aldım en son ne kolaylık ya süpürmek zevkli bile geliyor. Hee gün süpürünce de toz pek olmuyor. Yemek de yarim saat desen... Çocuğu olmayanlar halleder en fazla 2 saatte her şeyi gibi geliyor ya da büyük çocuğu olanlar sonrası sizin ohh... Ama küçük çocukla hele sizinki gibi 2 çocukla sıkıntı salın gitsin. Hem temizlik yapmak da yapmamak da övünülecek bir şey değil niye böyle yapıyor insanlar anlamıyorum. Kimi yapıyorum diye övünür kimi yapmıyorum diye :KK70:

Valla bugün haftalar sonra evi bir makineye aldim, Ocak ve ayna sildim diye kendimi Superman gibi hissettim.
Öyle söyleyeyim durumu.

Onlara inanmayın ya.
Olayın sadece düzenli tarafını çekiyorlar.
Örneğin çocuklarının birbirini öptüğü videoyu paylaşırlar ama saç baş kavga ettiklerini paylaşmazlar.
Evin sadece bir odası düzenlidir diğer yerler savaş alanı olsa da söylemezler.
Şimdi çalışma zamanı deyip cool bir kahve bilgisayar storysi atarlar ama arkada dağ gibi bir çamaşır varsa haberiniz bile olmaz
Başka zaman çektiği yemek fotoğrafını o gün paylaşır siz zannedersiniz ki o kadar iş üstüne bir de yemek yapmış.
Sosyal medya büyük bir yalan üzerine kurulu.
Siz kendinize yetiyorsanız gerisinin hiç önemi yok
Yaa evet bu da dikkatimi çok çekti çocukları hep mükemmel anlaşıyor bende o kadar pedagojik eğitimime rağmen yetiştiremedim kızlarımı heehalde diyorum cidden öyle her şeyin güzel tarafı gösteriliyor

Konu bu aralar baya bu aslında hayatımdan genel anlamda memnunum hatta bazı şeyleri çok takmıyorum(temizlik, yemek vs.) ama inanın yapanı görünce içimden "yav arkadaş millet bunu nasıl başarıyor." diyorum. Millet dediğim şu sosyal medyada her şeyi düzenli olanlar. Aslında konuyu açmayacaktım ama az önce bir sosyal medyada yemek vs bakarken üst üste karşıma 3 4 kez çıktı bu durum aaaaaa oldum
Mesela çekmiş kadın yemek yapılmış, her yer süpürüp silinmiş, çamaşır yıkanmış, yıkanan ütülenmiş, ütüler kaldırılmış hatta parka gidilmiş😑 kıskanmak mı değil içimdeki ama hayret etmek diyelim ya ben temizlik yapsam yemek yapamıyorum, yemek yapsam her yer dağılıyor. İki kızım var. Çocuk odalarını toplayıp tam yatak odasına geçerken bir tanesi odasını dağıtıp diğerine geçiyor dağıtmaya, çamaşır yıkasam asılmadan kalıyor yemeğe koşarken, süpürge bitti derken bir şey dökülüyor yok ben tamam gayet kabulüm ama yapan cidden nasıl yapıyor valla meraktan yapacağımdan değil.
Bu gün çamaşır ve ütüleri hallettim yarın umarım dip köşe temizlik 🤣 robot süpürge her gün çalışıyor buna rağmen eşyaların tozu, paspas vs olmuyor, hele ki yaramaz bir bebişinşz varsa olmuyor işte :d yapan ben görmedim varsa da bi şey diyemem.

Ben hep çok düxenliyim çok temizim diye gösteriş yapan insanlara inanmıyorum çevremde de var bu bakıyorsun çok düzenli temiz duruyor evi ama pis aslında bi tanıdığım dışarıdan titiz görünür ama yılda 1 defa çarşafları yıkıyor evine misafir giden herkes bilmeden başkalarının yattıgı çarşafda yatıyor battaniye vs iyice kirden görünmeyecek bi hale gelince yıkar bizim Eve geldigi zaman o tuvalete ertesi gün girilmez af edersin pisliğini tuvalet kagıdına öylece siler, bedensel temizliğine dikkat etmez leş gibi kokar bi insan gerçekten temizse bu u her şeyde belli eder öyle evi vs toplu temiz görünüyor diye öyle olmaz onlar daha çok göstermelik oluyor aaa ne kadar temiz nasıl yapıyor desinler diye ben düzene temizligi çok düşkün degilim canım istemezse o gün evi toplamam ama aslında titiz biriyimdir sadece şu herkes bana temiz düzenli desin diye bi derdim yok o kadar

Evinizde istediğinizi yaparsınız kimse atom karınca değil ama bu algı sırf sizi insan üstü performans ile çalıştırmak isteyen patron tavırlı anne kaynana ananeler yüzünden.
İşte o videolarda kafanıza kazınan öyle tavırlara atıfta bulunuyor.sizi bu konuda eleştiren olmasa bile dünyayı kendi kendinize zindan etmeyi başarabiliyorsunuz.

X