Gerçekten böyle hayatı olan var mı?

Love_your_life

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2017
5.558
4.517
Konu bu aralar baya bu aslında hayatımdan genel anlamda memnunum hatta bazı şeyleri çok takmıyorum(temizlik, yemek vs.) ama inanın yapanı görünce içimden "yav arkadaş millet bunu nasıl başarıyor." diyorum. Millet dediğim şu sosyal medyada her şeyi düzenli olanlar. Aslında konuyu açmayacaktım ama az önce bir sosyal medyada yemek vs bakarken üst üste karşıma 3 4 kez çıktı bu durum aaaaaa oldum
Mesela çekmiş kadın yemek yapılmış, her yer süpürüp silinmiş, çamaşır yıkanmış, yıkanan ütülenmiş, ütüler kaldırılmış hatta parka gidilmiş😑 kıskanmak mı değil içimdeki ama hayret etmek diyelim ya ben temizlik yapsam yemek yapamıyorum, yemek yapsam her yer dağılıyor. İki kızım var. Çocuk odalarını toplayıp tam yatak odasına geçerken bir tanesi odasını dağıtıp diğerine geçiyor dağıtmaya, çamaşır yıkasam asılmadan kalıyor yemeğe koşarken, süpürge bitti derken bir şey dökülüyor yok ben tamam gayet kabulüm ama yapan cidden nasıl yapıyor valla meraktan yapacağımdan değil.

Konu bu aralar baya bu aslında hayatımdan genel anlamda memnunum hatta bazı şeyleri çok takmıyorum(temizlik, yemek vs.) ama inanın yapanı görünce içimden "yav arkadaş millet bunu nasıl başarıyor." diyorum. Millet dediğim şu sosyal medyada her şeyi düzenli olanlar. Aslında konuyu açmayacaktım ama az önce bir sosyal medyada yemek vs bakarken üst üste karşıma 3 4 kez çıktı bu durum aaaaaa oldum
Mesela çekmiş kadın yemek yapılmış, her yer süpürüp silinmiş, çamaşır yıkanmış, yıkanan ütülenmiş, ütüler kaldırılmış hatta parka gidilmiş😑 kıskanmak mı değil içimdeki ama hayret etmek diyelim ya ben temizlik yapsam yemek yapamıyorum, yemek yapsam her yer dağılıyor. İki kızım var. Çocuk odalarını toplayıp tam yatak odasına geçerken bir tanesi odasını dağıtıp diğerine geçiyor dağıtmaya, çamaşır yıkasam asılmadan kalıyor yemeğe koşarken, süpürge bitti derken bir şey dökülüyor yok ben tamam gayet kabulüm ama yapan cidden nasıl yapıyor valla meraktan yapacağımdan değil.
Paylasma askına yapıyor?ya da yapmıs gibi gösteriyorlar...İstedikleri tamda sizin merakınız gibi insanlarin merak etmesi ve hayran kalması..

Her şey 4 4 lük olacak diye bir şey yok . Sen o paylaşanlara bakma emin ol onların da yapmadıkları vardır ne yapalım bizi seven böyle sevsin . Mesela ben şuan hamileyim eşim evi süpürüyor siliyor bulaşıkları yerleştiriyor ev işleri ona kaldı ne yapsın bizi kapıya mı koysun 🤣

Hepsini yapacak potansiyelim var. Elim çabuktur, erken kalkarım, geç yatarım, az uyurum, vaktim çok. Ama hiç birini yapmam. Çünkü niye kendimi yorayım? En gerekli neyse onu yapar açar müziğimi alır kitabımı yayılırım. Hayranlık da duymam öyle insana hiç. Kendi kıymetini bilmiyor akılsız derim 😂

Sosyal medya insanların en iyi hallerini sergilediği bir alan
En azından çoğunlukla
O yüzden ordaki paylaşımları kıstas olarak görmeyin

Ben ev işlerinde mükemmel olmayı da mantıklı bulmuyorum
Ev dediğin dağılır, yemek biter, çamaşır kirlenir filan
Hepsini mükemmel yaparsam kendime enerjim kalmaz
Yapana da ödül verildiğini görmedim daha
O yüzden işler bir şekilde yürüyor
Sadece aynı anda hepsi tam olmak zorunda değil bana göre

Calismiyorum, cocugum da yok. İstesem sabahtan aksama kadar evi bal dök yala yapar, kurabiyeleri de tek tek sandalyeye oturturum, kurdele baglarim 😁😁😺 yemegimi de yaparim. AMA yapmiyorum. :) Yapani da kiskanmiyorum. Başka derdim mi yok kendimi paralicam hersey super olsa ne oluyor?

Buyuk temizligi genelde eşimle birlikte yapariz ama gun icinde yorulacagim bir temizlik yaptiysam (benim yoruldum dedigim temizlik başkalari icin 1 saatlik iştir muhtemelen) ben de yemek yapmiyorum o gunler. Yaptigim yemekler de oyle 3-5 çesit olmuyor normalde de.

Her şey 4 4 lük olacak diye bir şey yok . Sen o paylaşanlara bakma emin ol onların da yapmadıkları vardır ne yapalım bizi seven böyle sevsin . Mesela ben şuan hamileyim eşim evi süpürüyor siliyor bulaşıkları yerleştiriyor ev işleri ona kaldı ne yapsın bizi kapıya mı koysun 🤣
Yok zaten bende 4 4 lük hiç olmadı eşim eve gelince bilir ki temizlik varsa aç kaldık, yoksa karnımız doyacak 🤣😂 benimkisi sadece hayret etmek🤣 belkide ben öyle olmadığım için hayretle bakıyorum 😂

Hepsini yapacak potansiyelim var. Elim çabuktur, erken kalkarım, geç yatarım, az uyurum, vaktim çok. Ama hiç birini yapmam. Çünkü niye kendimi yorayım? En gerekli neyse onu yapar açar müziğimi alır kitabımı yayılırım. Hayranlık da duymam öyle insana hiç. Kendi kıymetini bilmiyor akılsız derim 😂
Ya bir tek ben böyleyim sanıyordum 🤣🤣

gerekli olan işi yaparım diğerleri için canımı niye yorayım diye yapmam, annemde sabahtan akşama kadar hiç oturmaz her gün sızlanarak uyur yorgunluktan ,ne gerek var ki ? Canımdan kıymetli değil , ev işleri zaten nankör yaptığın gibi de kalmıyor bi bana mantıksız geliyor sanıyordum sevindim 🤣🤣

linçlenleyeceksem sürekli veya haftalık cam silmekte çok saçma zaten asla temiz kalmıyor ki 🤣

Yok zaten bende 4 4 lük hiç olmadı eşim eve gelince bilir ki temizlik varsa aç kaldık, yoksa karnımız doyacak 🤣😂 benimkisi sadece hayret etmek🤣 belkide ben öyle olmadığım için hayretle bakıyorum 😂
Sende önce yemeği yap kalan zamanınla da temizlik adam evde temizlikle doymaz 🤣

Ya benim kafa🤣😂 ben kızlarımdan kitap okuma durumu çok düzenli olmuyor ama oyun oynuyorum bol bol. Bende o kişilere hayranlık değil cidden hayret var yani mümkün gibi gelmiyor mümkün olsa yinede zor gibi😂 çok6 çelişik oldu

Ara ara düşünüyorum bunu sadece diyorum görünen yerleri mi temziliyorlar acaba diye ama bilemiyor insan tablo süsleyici
Esyalari yenidir biraz toparlarlar zaten yeni olan seyler malum şık geliyor..
Bir de bazen bana evim temiz ve düzeni olsa bile yine dağınık gelir icime sinmez ama dısarıdan gelen birine sordugumda sen icinde oldugun icin sana öyle geliyor yoksa gayet iyi derler.

Bu minvalde kaçıncı konunuz acaba?
Başkasının neyi nasıl yaptığının bir önemi yok bence, şimdi aman ne yapacaksın diye temizlik düzen konusunda hassas olanları yermeye kadar gider konu.
Herkes bir değil, elinin çabukluğu, öncelikleri farklı olur ona göre de değişir yazdıklarınız.
Kendimize bakmak en güzeli.

Sabah 5 te kalkıyorlar...ben 18 yıldır evli çalışan bir anne olarak o eksiksiz düzeni sabah 5 te kalkarsam yurutebiliyorum, 6 da kalkarsam bir hafta sonra ev düğüm oluyor....erken kalk :-)
Uyumuyorum ki erken kalkayım 🤣😂 küçük kızım doğduğundan beri uyulmadığı için bizde durum hep uykusuz o yüzden daha da kalkıp temizlik yapamam yapmam zaten ben yani bakam yapana ama ben yapamam sanki 🤣

Calismiyorum, cocugum da yok. İstesem sabahtan aksama kadar evi bal dök yala yapar, kurabiyeleri de tek tek sandalyeye oturturum, kurdele baglarim 😁😁😺 yemegimi de yaparim. AMA yapmiyorum. :) Yapani da kiskanmiyorum. Başka derdim mi yok kendimi paralicam hersey super olsa ne oluyor?

Buyuk temizligi genelde eşimle birlikte yapariz ama gun icinde yorulacagim bir temizlik yaptiysam (benim yoruldum dedigim temizlik başkalari icin 1 saatlik iştir muhtemelen) ben de yemek yapmiyorum o gunler. Yaptigim yemekler de oyle 3-5 çesit olmuyor normalde de.
Demek ki benden olanlar varmış 😂ben sadece önüme düşünce sosyal medyada hay alam bunlar napıyor diyorum tek fark bu ama benim doğamda da yok yani doğamda çok aşırı düzen yok 3 5 çeşit yemek israf kesinlikle

X