Gerçekten böyle hayatı olan var mı?

Konu bu aralar baya bu aslında hayatımdan genel anlamda memnunum hatta bazı şeyleri çok takmıyorum(temizlik, yemek vs.) ama inanın yapanı görünce içimden "yav arkadaş millet bunu nasıl başarıyor." diyorum. Millet dediğim şu sosyal medyada her şeyi düzenli olanlar. Aslında konuyu açmayacaktım ama az önce bir sosyal medyada yemek vs bakarken üst üste karşıma 3 4 kez çıktı bu durum aaaaaa oldum
Mesela çekmiş kadın yemek yapılmış, her yer süpürüp silinmiş, çamaşır yıkanmış, yıkanan ütülenmiş, ütüler kaldırılmış hatta parka gidilmiş😑 kıskanmak mı değil içimdeki ama hayret etmek diyelim ya ben temizlik yapsam yemek yapamıyorum, yemek yapsam her yer dağılıyor. İki kızım var. Çocuk odalarını toplayıp tam yatak odasına geçerken bir tanesi odasını dağıtıp diğerine geçiyor dağıtmaya, çamaşır yıkasam asılmadan kalıyor yemeğe koşarken, süpürge bitti derken bir şey dökülüyor yok ben tamam gayet kabulüm ama yapan cidden nasıl yapıyor valla meraktan yapacağımdan değil.
Tek değilsin 🤣 bu aralar daha bi üşengeç oldum. Başlayana kadar kendimi zorluyorum. Başlarsam gerisi geliyo. Ama o hesaplar aldatmaca bence.

Konu bu aralar baya bu aslında hayatımdan genel anlamda memnunum hatta bazı şeyleri çok takmıyorum(temizlik, yemek vs.) ama inanın yapanı görünce içimden "yav arkadaş millet bunu nasıl başarıyor." diyorum. Millet dediğim şu sosyal medyada her şeyi düzenli olanlar. Aslında konuyu açmayacaktım ama az önce bir sosyal medyada yemek vs bakarken üst üste karşıma 3 4 kez çıktı bu durum aaaaaa oldum
Mesela çekmiş kadın yemek yapılmış, her yer süpürüp silinmiş, çamaşır yıkanmış, yıkanan ütülenmiş, ütüler kaldırılmış hatta parka gidilmiş😑 kıskanmak mı değil içimdeki ama hayret etmek diyelim ya ben temizlik yapsam yemek yapamıyorum, yemek yapsam her yer dağılıyor. İki kızım var. Çocuk odalarını toplayıp tam yatak odasına geçerken bir tanesi odasını dağıtıp diğerine geçiyor dağıtmaya, çamaşır yıkasam asılmadan kalıyor yemeğe koşarken, süpürge bitti derken bir şey dökülüyor yok ben tamam gayet kabulüm ama yapan cidden nasıl yapıyor valla meraktan yapacağımdan değil.

sen ve senin kendini herkesle kıyaslamaların. butun konuların böyle, onlar çocuklarına böyle yapıyor ben bunu yapıyorum kiminki doğru? bana böyle diyolar doğru mu sizce? vs vs vs...
elimden bu kadarı geliyor, ben böyle yapıyorum de içini rahatlat.
hayat ev işi yemek park değil ki.
anam kaç yıl yaşayacaz da bunu kendine dert ediyosun.
sosyal medyaya sen evinin dağınık halini atar mısın?
hepimiz 7/24 temizlik mi yapıyoruz?
boşver.

Var, bir aile dostumuz bir hanım. Dondurucusundan sarması, böreği, mantısı hiç eksik olmaz ani misafire karşı. Evi hep düzenli ve temizdir ve üstelik kalabalıklar ve her işi o yapıyor. Ayrıca eli de yavaş yani o kadar işin üstesinden nasıl geliyor anlamış değilim, bir de sosyal medyaya ve pc oyunlarına da vakit ayırıyor, gezmeye de. Ay gerçi beni sıkar sürekli evle uğraşmak ama çok da salmamak gerek çünkü yapmadıkça yapasın da gelmiyor, azı karar çoğu zarar.

Tam işim bitti az oturayım diye kendimi koltuğa tam bırakıyorum, 2 dk geçiyor geçmiyor çamaşır makinesi ötüyor dıııt dııt diye, diyorum sen varken kaynanaya ne hacet :KK70: işim ben oturunca biter, canım isteyince de yaparım. Bu sıralar sıkıntıdan yapıyorum. Çocukkar küçükken öyle oluyor,benim hala öyle :confused: büyüyünce rahat edersiniz diyorlar ama küçükken de rahat olmak lazım, boşverin onları, herkeş fenomen olacak diye bişey yok, kimisi de rahat olsun:KK48:

Paylaştığı için üzerine para alıyor, motivasyonu artıyor :) sonrada o parayla temizlikçi tutuyor başkasına yaptırıyor

İki saattir balkondaki eski masamı söküp atarak kendime keyifle kahve içeceğim bir köşe yapmak için uğraşıyorum. Sonuç olarak sosyal medyalık bir alan yaptım gibi 😁. Ama evin gerisini sormayın. 🤦🤦 Sosyal medyaya pek güvenmemek lazım.

IMG_20210811_013353.jpg

Sizin bu sorunuzu takip ettiğim birisine sormuşlar cevap vermişti. Tabiki evimin dağınık olduğu pis olduğu durumlar var onları atmıyorum demişti. Yani kimse dört dörtlük değil tabiki. Ben evlendiğim ilk sene öyleydim aslında sürekli temizlik falan yapardım. Ama şimdi öyle değil bazı şeyleri görmezden gelip erteleyebiliyorum

Ben ev işi yaptığım gün yamuluyorum. Yapacağım iş bulaşık yemek çamaşır asmanın üzerine çıkamıyor. Süpürüp silince 1 hafta yataktan kalkamıyorum.
Emin misiniz? Kan değerlerine falan baktirdiniz mı? Çalışıyor musunuz? Ve çok cesaretlisiniz umarım bilirkişi cesaretidir.

Yav bide ev işi sadece süpürüp silmek, yemek-bulaşıkla bitmiyor ki, ovalanacak yerler oluyor özellikle mutfakta. Dolapları sildin fırın kirli, fırını sildin, baharatlık ovalanmalı, makine her şeyi çıkarmıyor. Evin camlarını sildin, kapılar var, avizeler var, vitrinin içi var, balkonu yıkadın korkuluğu, duvarları var. Evde duvarda asılı objeler, buzdolabında magnetler bile temizlenmeli. Vantilatörün bile korumalıkları bi baktım toz, tüy(kedimin) toplamış. Daha bir sürü şey sayabilirim, yani o kadar çok ayrıntı, o kadar çok ince iş var ki evde. Şıkır şıkır olması için her gün, gün boyu arı gibi çalışmanız lazım, o zaman da kendinize bakmaya gücünüz kalmaz ki. Ben yerleri temizlediğim gün mobilyaların tozunu alamıyorum, halim kalmıyor 2+1 evde ve bekarım, üç kişiyiz. Ama olduğu kadar diyorum yani napiim kendimi mi parçaliyim. Biz evlerimizi içinde yaşadığımız yer değil de minik sarayımız olarak görmek istiyoruz, bence sorun bu.

Bi fenomende dikkatimi cekmisti ki genelde hepsi oyle yapiyor. Eski fotograflari videolari yeniymis gibi tekrar paylaşıyorlar. 4 4 luk bi kahvalti ssfrasi hazirlamis guya altina da yazmış bugun gec kalktik anca hazirladim vs. Bi baktim kisin ortasında cocuklarda kisa kol yazlik kiyafetler. Usenmedim gerilere gittim. Ayni sofranin farkli acidan cekilmislerini daha once defalarca paylasmis. O yuzden cok da kiyas etmeyin sizin durumunuz normal olan. Bir de fazla esyalari hayatinizdan cikarinca hersey daha kolay oluyor

Öyle insanlara bakıp ‘vah garibim, ömrünü işe güce gömmüş haberi yok’ diye içler acısı halle izliyorum.
Her an tik tak, her saniye azalıyor, varış noktasına ulaşıyoruz.
Düzenmiş, temizlikmiş, belirli standartta olduktan sonra niye fazlasını yapayım?
Şey gibi evde 4 çeşit yemek var, ben 3 çeşit daha yapayım, sebep?
Hayatımı gereksizliğe gömmek istiyorum, açılımı ancak bu.

2 çocuk bende de var:eşim+ oğlum.ben ise gidiyorum eşim home office.oglum kreşe gidiyor.evime pandemi olmasa da misafir alamam.cunku hiçbir zaman her yer aynı anda temiz ve düzenli olamaz.her akşam gelip mutfağı yemek yapılacak hale getirmeye çalışırım.sonra yemek yaparım.of of neyse üzülmeyin demeye geldim.sabahin nurunda.canlari sagolsun

Tamamı göstermelik onların.
Bende çocuk yok çalışıyorum hsonu heryer mum gibi gel bide bugün gör hafta ortasına doğru ev ayaklanıyor
:KK70:

Ben bebekken bir komsumuz çok titizmis ev gece kondu tabi 30 yıl öncesi oğlunu eve sokmazmis kirlenir diye eve alip yedirmezmis çocuk pis sokaktan geldi diye komşulardan ekmek ister yermiş anne hiç sahip çıkmıyor yasida 6 7 falan bir gün aşağı ana yola inmiş birinin peşinden araba çarpmış ölmüş degermi evim temiz kalıcak diye çocuğu perişan etmeye olmesede ilgi yok oyun yok oyuncak bile dokmuyorlar ev dağılmasın diye ev temizliği tabi yapılsın pis evde mikropta olur herturku hastalıkta ama abartıp çocuklara kabus yaşatmak günahtır ya

X