Gerçekten böyle hayatı olan var mı?

evet aynen durum bu bence. herkesin içinde bir uhde gibi duruyor bir köşede.

bu arada evi her gün deli gibi temizlemek değil derdim, gerçekten mükemmel ev kadını olana kimse madalya takmıyor
ama bakımlı olmak, sistemli olmak, bugünün işini yarına bırakmamak bunlar önemli.
Ki bunları da yapmak çok kolay olmuyor işte maalesef

bu arada evi her gün deli gibi temizlemek değil derdim, gerçekten mükemmel ev kadını olana kimse madalya takmıyor
ama bakımlı olmak, sistemli olmak, bugünün işini yarına bırakmamak bunlar önemli.
aslında madalya takmıyorlar demek de doğru değil. bu da biraz alışkanlık meselesi, temizlik anlayışı..
hepsini çok iyi yapan insanlar var gerçekten. ben de şu an temizlik işini ikinci plana verdim. Çünkü önem sırasına göre ben de hepsini aynı anda beceremiyorum.becerenlere sonsuz saygım var cidden...

bence bu konunun özünde de ne var biliyor musun? eşinle yolda yürüyorsun... karşıdan çok bakımlı bir kadın geçiyor. bir yandan eşin bakıyor mu diye düşünürken bir yandan sen gözlerini alamıyorsun... kadın o derece bakımlı/alımlı..
arkasından zihninde bin türlü bahane... her yerini açmıştan başlarsın, yakışmamışa kadar gidersin. ama içinde başka bir kişi de onu çok beğenir. bu sosyal medyada eleştirenler buna benziyor.

Erken kalk duş al makyaj yap, sonrası geliyor diyorum işte, dinlemiyosun ki... sosyal medyam olsa hepinizi delirtirdim demek :confused: bedava tavsiyeye burun bükün o yalancilara özenin siz:63:

Nasıl bir plan oluşturuyorsunuz acaba? ☺️
Öneri varsa almak isterim
Evimde gereksiz eşya yok. İşlerimi kolaylaştıracak kaliteli dikey şarjlı süpürge ve silva mop. Tam kurtarıcı ikisi de. Asla iş ertelemem ki en önemlisi bu. Her gün yarım saat temizlik ve düzene ayırıyorum.

Sabah 7 kalkış-08. evden çıkıyorum. Akşam 6'da evdeyim. Eşim sofrayı genelde hazırlamış oluyor. Yemek yeme toplama faslı 19'u buluyor. 19.30'a kadar tüm evi evde geçiriyorum. Toplama, lavabo tuvalet yıkama, mutfağı temizleme, evi sil süpür kapanış. Yarım saate hepsi bitiyor her gün yaptığım için. Yemek yapacaksam 45 dk oluyor bu süre. Ondan sonra oğlumla parka gidiyoruz ya da birlikte aktivite yapıyoruz saat 20.45-21.00'e kadar. Sonra ufaklığı yıkayıp yatırıyoruz babası uyutuyor ben de spor yapıyorum o arada 30-40 dk, sonra duş ve kişisel bakım. Akşam 22.30-24.00 arası eşimle bize ait zaman. Hafta içi böyle. Bu hafta eşimle bize kalan zamanda salça yapacağız çift aktivitesi olarak. :)
bu mesaja unlike veriyorum :KK70:
öbür türlü herkes zaten tembel diyoruz siz böyle yazınca tembelliğimiz yüzümüze vuruluyor olmuyor.
ben de çalışıyorum ve çalışmasam bile eminim evim toplu falan olmazdı :KK43:
hatta zaten çalışmıyorum diye iyice pasaklı olurdum allahtan çalışıyorum da kıyafet olarak giyinip kuşanmak zorunda kalıyorum.
Yok herkesin tarzı farklı. Bir insan düzenli olabilir, olmayadabilir. Ama düzenli her insana kakılmış muammelesi yapmak mantıklı değil sadece. Evimin toplu ve temiz olması, spor yapmak filan bana angarya gelmiyor pozitif hissettirdiği için. Başkası bunu elzem bulmayabilir. Bu çok doğal bence. Ama böyle insanlar var yani.

Evimde gereksiz eşya yok. İşlerimi kolaylaştıracak kaliteli dikey şarjlı süpürge ve silva mop. Tam kurtarıcı ikisi de. Asla iş ertelemem ki en önemlisi bu. Her gün yarım saat temizlik ve düzene ayırıyorum.

Sabah 7 kalkış-08. evden çıkıyorum. Akşam 6'da evdeyim. Eşim sofrayı genelde hazırlamış oluyor. Yemek yeme toplama faslı 19'u buluyor. 19.30'a kadar tüm evi evde geçiriyorum. Toplama, lavabo tuvalet yıkama, mutfağı temizleme, evi sil süpür kapanış. Yarım saate hepsi bitiyor her gün yaptığım için. Yemek yapacaksam 45 dk oluyor bu süre. Ondan sonra oğlumla parka gidiyoruz ya da birlikte aktivite yapıyoruz saat 20.45-21.00'e kadar. Sonra ufaklığı yıkayıp yatırıyoruz babası uyutuyor ben de spor yapıyorum o arada 30-40 dk, sonra duş ve kişisel bakım. Akşam 22.30-24.00 arası eşimle bize ait zaman. Hafta içi böyle. Bu hafta eşimle bize kalan zamanda salça yapacağız çift aktivitesi olarak. :)

Yok herkesin tarzı farklı. Bir insan düzenli olabilir, olmayadabilir. Ama düzenli her insana kakılmış muammelesi yapmak mantıklı değil sadece. Evimin toplu ve temiz olması, spor yapmak filan bana angarya gelmiyor pozitif hissettirdiği için. Başkası bunu elzem bulmayabilir. Bu çok doğal bence. Ama böyle insanlar var yani.

var var
ben paylaşım yapanlara da çok kızmıyorum gerçi
belki onların motive kaynağı da budur
paylaştıkça motive oluyorlardır olabilir

Çalışıyorum iki de çocuğum var .bazen ev temizliği ,düzeni beni çok mutlu ediyor keyif alıyorum resmen .işte o ara evim şahane .bazen de yerden ayağıma takılan şeyi bile kaldırmak istemiyorum ve saliyorum her şeyi. o zaman da ruhum ve bedenim sahane .bir de temizlik ,duzen takıntı yapıp onları yormadigim için :) kafama gore yasayip gidiyorum

Gerçekten güzel bir düzen kurmuşsunuz inşallah hep böyle devam eder 😊
Her gün belli bir zamanı ayırınca gerçekten çok faydalı oluyor. Hamile kalmadan hemen önce ben de düzen oluşturmuştum ama sonra yorgunluk mide bulantısı derken bütün gün yan gelip yatmaya başladım malesef. Umarım o düzeni yeniden kurabilirim.
Teşekkür ederim vakit ayırıp yazdığınız için ❤️

Gerçekten güzel bir düzen kurmuşsunuz inşallah hep böyle devam eder 😊
Her gün belli bir zamanı ayırınca gerçekten çok faydalı oluyor. Hamile kalmadan hemen önce ben de düzen oluşturmuştum ama sonra yorgunluk mide bulantısı derken bütün gün yan gelip yatmaya başladım malesef. Umarım o düzeni yeniden kurabilirim.
Teşekkür ederim vakit ayırıp yazdığınız için ❤️
Rica ederim ne demek. Bebek yeni doğduğunda bir süre çamaşır bile yıkayamadım alışana kadar. Yeni düzen her zaman zordur. Kendinizi strese sokmayın. Sağlıkla doğsun yavrunuz inşallah.:KK54:

Rica ederim ne demek. Bebek yeni doğduğunda bir süre çamaşır bile yıkayamadım alışana kadar. Yeni düzen her zaman zordur. Kendinizi strese sokmayın. Sağlıkla doğsun yavrunuz inşallah.:KK54:
Amin çok teşekkür ederim. 🥰
Bende kaç haftadır yeni yeni kendime gelip temizlik yapmaya başladım.
Kendimize biraz zaman verince düzeliyor her şey galiba 😊

X