Gerçekten sevilmek

Ben 41 yaşındayım, karşı cins tarafından sevilmedim ve değer görmedim. Evlenmek gibi bir isteğim olmadığı için gençliğimde o taleple gelenleri reddettim ama "şu kişi sevgilim olsa" dediklerimle de hiç kısmet olmadı. Sevgilim oldu ama hiç hoşlandığım kimseler olmadı bunlar. Hoş onlardan da bir değer görmedim ki... Karşılıklı sevgiyi, aşkı hiç tatmadım kısacası... Bundan sonra da olmaz zaten hevesim de yok. Benim gibi arkadaşlarım hatta yuva kurmak için tutuşan arkadaşlarım da var, iyi kızlar, gerçekten iyi kızlar -yaş itibariyle kadınlar :))- ama olmuyor, hep karşılarına abidik gubidik tipler çıkıyor onların da. Hiç inanmazdım ama kısmetsizliği bi sorgulamaya başladım yani ben de. Bir de ne erkekler, kadınlar tanıyorsun, gerçekten beş para etmezler ama ondan boşanıp bununla, bundan boşanıp onunla, sürekli al gülüm ver gülüm, hiç boş kalmadan evleniyorlar maaşallah. Herkes bir dengini bulurken böyle belli başlı bir kaç kişinin hiç bir işi yolunda gitmiyor mesela hani sadece evlilik, flört de değil konu. Moral veremedim kusura bakmayın, biraz iç dökme oldu. Ama sizin için çook erken henüz. Çok ağır, çekingen davranmayın bir de, bu tipler artık erkeklere itici geliyor.

hmyraa_ hmyraa_
Konu sahibi ben cikolataveturkkahvesi maalesef hesabımı yaza kadar kapatacağım için (vazgeçtim gibi) üyelik adımı sildim. Şimdi de bu saçma sayıyla kaldım. Nick değişmiyor yaza kadar:KK43:
Bana yapılan çarpıtmayı cevaplayayım.

Ben hiç bir zaman sosyal medyada yana yakıla koca koca diye koşarak her yere üye olarak nişanlımı bulmadım. Konum var. 94 sayfalık. Son 10 sayfasına bakmanı rica ediyorum.

Ben evlilik siteleri ile evlenen var mı diye konu açtım.(2019 tarihli konum)
Evlilik sitelerini kullanmış kişilerden tavsiye de istedim. Ve sonra sadece ama sadece tek bir evlilik sitesine üye oldum. 2 gün kaldım ve anladim ki bir şey olmayacak. Hemen sildim. Ne tinder ne facebook instagram vs başka hiçbir yere girmedim. Tek evlilik sitesi denedim.
Sonra çöp diye düşündüm ve umudum çok azaldı. Bunu da konumda yazdım. Duygularımı yazdım. O sırada bir de bir mesleki site denedim. O da olmuyor gibiydi. Bekletim iyice gitmişken nişanlımla tanıştım. Yani evet konuyu açarken baya beklenti vardı ama sonra gitti. "Ondan sonra" yani beklentim gerçekten yokken umudum gitmişken nişanlım hayatıma girdi.

Burada denen gibi koşa koşa her yerde aranmadım hatta uzun süre denemedim. Denemeye karar verince bir evlilik bir de mesleki bir yer denedim. Sonra da umudum yokken evlenemeyeceğim diye düşünürken nişanlımla tanıştım.
Aynı dediğim gibi..
Isteyen açıp konumu okur. Kanıt bedava..

Üstteki yorumların sahibi üyeye gelince,
Benim konumu çarpıtarak yaptığınız hadsiz ve çirkin betimlemeleri, alayları aynen size iade ediyorum. Beni ne kadar takıntı yaptığınızı biliyorum. Ekonomi bölümünde geçinebiliyor musunuz adlı konuda millet geçimini anlatırken bile bana bu üstteki iftiraları attınız. Hepsini okudum. Yalancı imişim. Palavra imiş. Siz benim nişanlımla nasıl tanıştığımı benden iyi mi biliyorsunuz? Orada mıydınız? Ben internetten tanışma konumda gerekli açıklamayı yazdım. Okumuş bir de inanmamışsınız. Siz yalan deyince yalan mı oluyor? Bu nasıl mantıktır?

Bu takıntı fazla değil mı?
Ne zamandan beri beni bu kadar önemsiyorsunuz?
Konularımı en ince detayına kadar bilip başkalarının konularında bundan önce 3 kere sataştınız. Bu 4. Oldu. Yetmedi ekonomi topiklerinde bile giybetimi yaptınız. Bunun adı takıntıdır. Üye ismimi ana ana, benim için dedikleri yalan dediniz. Ayrıca sosyal medyadan evlilik sitelerinden evlilik olur mu demenin nesi yanlış? O konuyu açarken sizden izin mi almalıydım?!

Orada bir üye size benim için Allah akıl fikir versin dedi. Bence size vermeli. Başkalarının konularında 4 kere bana sataştınız. Sizinle ağız dalaşına girmedim. Gene de durmadiniz. Yetmedi ekonomi topiklerinde bile sayfalarca giybetimi geçirdiniz. Bunlar çok gereksiz işler.. Neden beni sayfalarca yorum yapacak kadar önemsiyorsunuz ki? Bunu gerçekten çok merak ediyorum. 600 bin üyesi olan yerde neden beni takıntı yaptınız? Bu sağlıklı bir durum değil.

10 yıldır buradayım. Allah kimseyi ekonomi topiklerinde bile bir üye hakkında sayfalarca yalan yanlıs konusacak duruma getirmesin. Hiç böyle bir duruma gelmedim umarim da gelmem. Bana orada bir üye demiş ben olsam yüzüm kıpkırmızı olurdu demiş. Bence önce sizin yüzünüz kızarmalı.. ''Ben bu kadar takıntıyı bu üyeye karşı neden yaptim?'' diye..
Sizin ekonomi topiginde benim hakkımda bu kadar konuşmanız normal mı? Sayfalarca yorumlar, alaylar, iftiralar normal mı? Benimle bu kadar uğraşmanız normal mı?
Bence değil.

Daha önce bana sataşmalarinizi, başkalarının konularında laf sokmanızı kimse bilmiyor ama ben biliyorum. Göz ardı ettim. Cevap vermedim. Durmadınız. Ara vereyim dedim üyelik dondurdum. Yemin ederim ki birkaç ay gelmeyecektim. Bir de ne duyumu alayim. Bir üye arkadaşım sağ olsun, hakkımda ekonomi topiklerinde bile konuşuluyormuş. Yani çok komik ya.. Bu kadar hayatınızın merkezinde miyim? Bu kadar mı sizi rahatsız ediyorum? O zaman göz ardı edin beni..Benimle bu kadar uğraşmak sizi yormuyor mu?

Size tavsiyem bu takıntınızla ilgili çalışın, sizi bu takıntıya neyin tetiklediğini bulun. Benim tüm konularımı bilip bana defalarca sataşmanız ekonomi topiklerinde bile sayfalarca konuşmanız gerçekten normal değil.. hiç normal değil. Son olarak kul hakkına girdiniz. Yalan dolan bu üyenin dedikleri diyerek. Size hakkımı helal etmiyorum.
Allah kimseyi hicbir bağının olmadığı bir üyeyi takıntı yapıp ekonomi topiklerinde bile defalarca sayfalarca yorum yazıp gıybet yapacak duruma getirmesin.

Biraz sağ duyunuz var ise benimle artık uğraşmazsınız. Lütfen artık sizinle iletişimimiz olmasın. Rica ediyorum. Bana iftira bile attınız. Dediklerime yalan dediniz. Ben artık sizden çok yoruldum. Sizinle artık asla iletişim kurmak istemiyorum. Bu son olsun, gerçekten yoruldum. Evlilik arifesindeyim, zaten stresliyim buraya kafa dağıtmaya gelip sizinle uğraşmak istemiyorum. Biraz Allah korkunuz kaldıysa bana bulaşmazsınız. Bu yaptığınız artık kul hakkına giriyor. Bilerek kötülük yapmaya giriyor. Bunun ilahi anlamda sonuçları olur. Zaten olacak da size hakkımda yaptığınız iftiralar için hakkımı helal etmiyorum. Bari daha fazla günaha girmeyin. Beni rahat bırakın artık.

Son olarak '' Göz ardı et'' butonu çok güzel bir buton. Tavsiye ederim.
Ay niye bu kadar çok ekonomi topiği dediniz sinirim bozuldu :KK70::KK70:

Ay niye bu kadar çok ekonomi topiği dediniz sinirim bozuldu :KK70::KK70:
Abarttım ya:)
Benim hatam..tamamen abarttım.
O konuyu actigim için de çok pişmanım. Ondan kapattım.
Abarttım. Bu kadar büyütmeye gerek yoktu.
Hatamı anladim.

Kizkardesimi gördüm su yazinizda inanin..O da boyle sizin gibi düşünürdü bikac sene öncesine kadar..Genc, güzel, egitimli idi.Ama olmuyordu iste..Hep mi yanlis tercih yapar insan? Hep yanlis tercihler yapti.Sonra bir gun biri cikti karsisina..Oyle cok seviliyor ki simdiye kadar yaşayamadıklarinin bedelini ödüyor hayat ona. SEvgiye doyuyor yani bunu gözümüzle görüyoruz..Sabredin sizde ..
Bugün birşeye şahit oldum kuzenimin sevdiği bir kız var kız talihsiz bir durum yaşadı kuzenim onu öyle bir sahiplendi öyle bir sahiplendiki detaylar uzun yazmıyorum o kadar hoşuma gittiki size anlatamam bu kesinlikle kıskançlık algılanmasın lütfen kendim için o kadar üzüldümki birisi tarafından gerçekten böyle sevilmek okadar, tabi karşılıklı ne güzeldir ...Bende sevdim sevildim (sözde) sözde sevildim diyorum çünkü seven mücadele ederdi bırakıp gitmezdi .Eminim burda siz kendinizi sevin diyenler çıkacak bu kendimi sevmiyorum anlamında değil sevmek sevilmek çok güzel ama nebileyim işte bazen diyorum ben gerçekten sevilmeye değmiyormuyumki acaba? elbette birileri benim değerimi ölçemez ama işte böyle çevremde görüyorum duyuyorum sonra kendi hayatıma bakıyorum ve çok üzülüyorum neden acaba böyle diyorum 10 gün sonra doğumgünüm 33 oluyorum ve yine bir doģumgünüm yapayalnız :KK43:

Kısmet bu işler. İnşallah karşınıza sizi seven ve size saygı duyan biri çıkar. Bende 30uma kdar evlenmem diyordum ama 22 yaşında evlendim. Hemde öyle tanışıp bi anda. Planlamadan. Yani kısmet.

Ben de zamanında boyle sevdim sevildim sahiplenildim ama daha iyisi karşılarına çıkınca gidiyorlar maalesef. Bağlasan durmuyorlar. O yüzden keşke kimseyi tanimasaydim kimse de beni kendine böyle baglamasaydi diyorum. Ben de 23 yaşındayım 24 olucam. Aldatildigim için yalnızım. Sizin yaşınıza gelince de yalnız olucam. Bazı duygular çok özleniyor ama bu duyguları yaşatıp sonra çekip gitmelerindense yalnız kalmayı tercih ederim ayrıca yaşınız çok genç boşuna stres yapmayın. İnsanların sevgisi kelebek gibi. Beklememize değmez
Size katilmiyorum.Neden mi? Soyle aciklayayim; sevgiler de bitebilir.Birini cok seversiniz ama bi gun icinizde o sevgi bitebilir yani. Hayatimiz bitecek birgun sevgiler neden bitmesin?? Ama ne guzel sevilmissiniz iste..Ya hic sevilmeseydiniz?? Bu daha kotu bence..

Kizkardesimi gördüm su yazinizda inanin..O da boyle sizin gibi düşünürdü bikac sene öncesine kadar..Genc, güzel, egitimli idi.Ama olmuyordu iste..Hep mi yanlis tercih yapar insan? Hep yanlis tercihler yapti.Sonra bir gun biri cikti karsisina..Oyle cok seviliyor ki simdiye kadar yaşayamadıklarinin bedelini ödüyor hayat ona. SEvgiye doyuyor yani bunu gözümüzle görüyoruz..Sabredin sizde ..
Ay inşallah darısı bana :) kardeşinizin mutlu son bitmiş ne güzel

• Beğen
Reactions: 000
Sizin suçunuz değil..Sağlık olsun.Umarım ben tekrar alana kadar kimse nickimi almaz. Yoksa çok üzülürüm..
O üyenin yorumuna cevap vermeyecektim. Ya da şikayet edecektim. Ben hatalıydım. Abarttım..Ama çok alay etmiş benimle..Bir de alay ettiği konu koca bulmak. Bu benim bam telim. Ondan alındım. Ben 33 yaşında hala bekar olduğum için koca bulma tabirinden nefret ederim. Ondan
Yoksa bana 2 sene önce bir konuda, evlenmeden cinsellik tercih etmiyorum dedim diye '' çok çağdışısın, kız kurusu olmayı mı bekleyeceksin denmişti.. Mesela ona bu kadar içerlemedim. Çünkü cinsellik konusunda benim düşüncem bu, isteyen cinsellik evlenmeden yaşar ister yaşamaz dedim geçtim. Burada bam teli oldu..
Almaz ya inşallah :) oo bana da çok şey söyleyen oldu ama dediğim gibi sinirlenmek yerine susmayı tercih ederim .herkesin görüşü yaşayısi başka herkes istediği gibi yaşar .boşverin siz ne güzel düğü hazırlıkları varmiş darisi bana 😇

• Beğen
Reactions: 000
Ben 41 yaşındayım, karşı cins tarafından sevilmedim ve değer görmedim. Evlenmek gibi bir isteğim olmadığı için gençliğimde o taleple gelenleri reddettim ama "şu kişi sevgilim olsa" dediklerimle de hiç kısmet olmadı. Sevgilim oldu ama hiç hoşlandığım kimseler olmadı bunlar. Hoş onlardan da bir değer görmedim ki... Karşılıklı sevgiyi, aşkı hiç tatmadım kısacası... Bundan sonra da olmaz zaten hevesim de yok. Benim gibi arkadaşlarım hatta yuva kurmak için tutuşan arkadaşlarım da var, iyi kızlar, gerçekten iyi kızlar -yaş itibariyle kadınlar :))- ama olmuyor, hep karşılarına abidik gubidik tipler çıkıyor onların da. Hiç inanmazdım ama kısmetsizliği bi sorgulamaya başladım yani ben de. Bir de ne erkekler, kadınlar tanıyorsun, gerçekten beş para etmezler ama ondan boşanıp bununla, bundan boşanıp onunla, sürekli al gülüm ver gülüm, hiç boş kalmadan evleniyorlar maaşallah. Herkes bir dengini bulurken böyle belli başlı bir kaç kişinin hiç bir işi yolunda gitmiyor mesela hani sadece evlilik, flört de değil konu. Moral veremedim kusura bakmayın, biraz iç dökme oldu. Ama sizin için çook erken henüz. Çok ağır, çekingen davranmayın bir de, bu tipler artık erkeklere itici geliyor.
Yani o kadar farklı bir konuki herkes çok çok şey yaşiyor .ya ben işte hemen çok rahat olmıyorum malesef sorun nerde inanin çözemiyorum sanırim bu işler için aslında birşey yapmayada gerek yok sevilen her türlü seviliyor :) yok ne kusuru anlayabiliyorum pskolijinizi inşallah sizinde benimde karşima artik sevilip seveceğimiz insanlar çıksın bunu istemek çokda doğal birşey

Almaz ya inşallah :) oo bana da çok şey söyleyen oldu ama dediğim gibi sinirlenmek yerine susmayı tercih ederim .herkesin görüşü yaşayısi başka herkes istediği gibi yaşar .boşverin siz ne güzel düğü hazırlıkları varmiş darisi bana 😇
Inşallah bir an önce sizi hak eden o kişiyi bulursunuz.:dua:
Ben daha iyi bir yöntem buldum, üyeliğimi kalıcı kapatma kararı aldım. Burasi benim icin misyonunu tamamladı..yeter bu kadar..😊

Size katilmiyorum.Neden mi? Soyle aciklayayim; sevgiler de bitebilir.Birini cok seversiniz ama bi gun icinizde o sevgi bitebilir yani. Hayatimiz bitecek birgun sevgiler neden bitmesin?? Ama ne guzel sevilmissiniz iste..Ya hic sevilmeseydiniz?? Bu daha kotu bence..
Sevgiyi kötü bitiren insanlar var işte. Kırılmamak üzülmemek için bir süre sonra insan sevilmekten vazgeciyor. Keşke herkes ilişkilerini güzel başlattığı gibi bitirse. Biz de sevilmekten korkmasak

Su hiç boşta kalmayan tiplere de uyuz oluyorum. Herkesten kolayca etkilenebiliyorlar. Neden bilmiyorum ama kimse çekici ve etkileyici gelmiyor bana. Çok mu dört dörtlük arıyoruz ondan mı acaba

Yani o kadar farklı bir konuki herkes çok çok şey yaşiyor .ya ben işte hemen çok rahat olmıyorum malesef sorun nerde inanin çözemiyorum sanırim bu işler için aslında birşey yapmayada gerek yok sevilen her türlü seviliyor :) yok ne kusuru anlayabiliyorum pskolijinizi inşallah sizinde benimde karşima artik sevilip seveceğimiz insanlar çıksın bunu istemek çokda doğal birşey

Sevgiyi kötü bitiren insanlar var işte. Kırılmamak üzülmemek için bir süre sonra insan sevilmekten vazgeciyor. Keşke herkes ilişkilerini güzel başlattığı gibi bitirse. Biz de sevilmekten korkmasak
Evet anlattiginiz gibi sorunlu erkekler var tabiki..Seviyorum deyip goklere çıkarıyor kadini sonrasi hüsran oluyor..Bu yuzden cok seviyorum,ölüyorum bitiyorum diyen, ne erkek ne kadin, kisilere guvenmem ben..Sevgi de zamanla olusuyor aslinda..

Inşallah bir an önce sizi hak eden o kişiyi bulursunuz.:dua:
Ben daha iyi bir yöntem buldum, üyeliğimi kalıcı kapatma kararı aldım. Burasi benim icin misyonunu tamamladı..yeter bu kadar..😊
En doğru kararı vermişsiniz kendiniz için. Çünkü olaylara vermiş olduğunuz tepkiler normal değil. Sadece bu konudaki değil daha önce de burada bir arkadaşla daha böyle tartışmanız oldu (konuyu tam hatırlamıyorum şu an) ve konu sahibinin konusu manipule oluyor.

Bugün birşeye şahit oldum kuzenimin sevdiği bir kız var kız talihsiz bir durum yaşadı kuzenim onu öyle bir sahiplendi öyle bir sahiplendiki detaylar uzun yazmıyorum o kadar hoşuma gittiki size anlatamam bu kesinlikle kıskançlık algılanmasın lütfen kendim için o kadar üzüldümki birisi tarafından gerçekten böyle sevilmek okadar, tabi karşılıklı ne güzeldir ...Bende sevdim sevildim (sözde) sözde sevildim diyorum çünkü seven mücadele ederdi bırakıp gitmezdi .Eminim burda siz kendinizi sevin diyenler çıkacak bu kendimi sevmiyorum anlamında değil sevmek sevilmek çok güzel ama nebileyim işte bazen diyorum ben gerçekten sevilmeye değmiyormuyumki acaba? elbette birileri benim değerimi ölçemez ama işte böyle çevremde görüyorum duyuyorum sonra kendi hayatıma bakıyorum ve çok üzülüyorum neden acaba böyle diyorum 10 gün sonra doğumgünüm 33 oluyorum ve yine bir doģumgünüm yapayalnız :KK43:
Ben de dahil bazılarımız gerçekten sevilemeden göçüp gideceğiz sanırım. Aşk, sevgi kavramları filmlerde dizilerde kalacak. Benim de yaşım 30. Kısmet değilmiş deyip başka şeylerle mutlu oluyorum. Bu arada sevildiğimi sanıp evlenip aldatma ile boşanmış biri olarak da yazıyorum bunu

Ask diye birsey yok bence. Hersey cikar üzerine kurulu.

Ben de dahil bazılarımız gerçekten sevilemeden göçüp gideceğiz sanırım. Aşk, sevgi kavramları filmlerde dizilerde kalacak. Benim de yaşım 30. Kısmet değilmiş deyip başka şeylerle mutlu oluyorum. Bu arada sevildiğimi sanıp evlenip aldatma ile boşanmış biri olarak da yazıyorum bunu
Üzüldüm :KK43: umarım seviliriz bigün gerçekten

X