Ayrılırken çirkinlikte sınır tanımayanlar...

gayegayem

Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2021
81
50
34
Biraz daha yazmazsam sanırım çatlayacağım...
Biraz uzun belki ama lütfen okuyun...

Öfkemi tarif etmem imkansız ama kendime mi (bana bunların yapılmasına izin verdiğim için) karşı tarafı mı yoksa herkese mi bilmiyorum. Konu şöyle; yaklaşık 3 yıldır boşanmaya çalışıyorum. Çekişmeli şekilde çekişeee çekişee mücadele verirken olmayacak şey oldu. Biri girdi hayatıma. 9 ay önce... Nasıl derseniz sosyal platformdan. Bu kişi benden 10 yaş küçük. Ben 35, o 25 yaşında. Biliyorum kulağa çok fazla geliyor bu fark ama yaşarken yaş farkını bir kaç hadise dışında hiç hissettirmemişti. Yani eski eş kişisi de zaten benden büyüktü ama yapmadığı aşağılık, çocukça şeyler kalmamıştı. Akıl yaşta değil baştadır dedim. Ama yanıldım sanırım... Ön yargılı olmadan tanıdım. Çok sevdim. Sevildim de... En azından bugüne kadar öyle inandım. Görünüş deseniz biz demesek kimse anlamazdı benim daha büyük olduğumu. Minyon olmasam da yaşımdan küçük gösterdiğim hep söylenir., o da büyük gösteriyordu. Tek mesele vardı benim boşanmam gerektiği ve aileler tabi. Akışına bıraktım, bir evlilikten kurtulamadan diğerine dalmak istemedim. Evlilikten de korktuğum için artık evlenmek istemiyorum da dedim. O çok ciddi yaklaştı, hep gelecek hayalleri kurdu beni de içine çekti bu hayallerin. Zaman zaman bir tanıdığımızın düğününde ikimizi hayal ederken buldum kendimi. İnsan inançları yıkılsa da sanırım umutla yol almak istiyor. Belki bizi güçlü tutan yaşadıklarımız karşısında budur bilmiyorum. Gel zaman git zaman, yapmam dediğim şeyleri yaptım onunla. Üç günlüğüne şehir dışına çıktık, rüya gibi geçti. Her şey gerçek olamayacak kadar güzeldi sanki. Aradan zaman geçti, benim evde, işte sorumluluklarım çok olunca görüşebilmek için ikimiz de büyük fedakarlıklar yaptık. En son ailesi hiç istemese de babasıyla tartışsa da benim yaşadığım şehre yerleşti iş bulup. Ancak o geldikten sonra kavgalarımız sıklaştı. Önceleri tek tükken giderek arttı. Sebepleri çok basit şeylerdi. Mesela mesajını geç görmüşüm cevap vermemişim konuşamadan uyuyakalmışım. Bir kaç kez de kıskançlık krizlerinden dolayı; neden bana yazmış o arkadaş vs vs vs....

Bir gün gece (saat 10 suları) bende otururken bir arkadaşım ama cidden sadece arkadaşım mesaj attı. Erkek olduğu için tabi kıskandı. Yazdığı mesajda hiçbir şey yoktu, ablası boşanmış dava bitmiş bunu haber vermiş. Bende de durumlar aynı olduğu için muhtemelen. Ama bu resmen olay oldu! Giderek büyüdü kavga ve sonra ayrılık konuşması yapıp, aldığı çiçekleri evde duran saksıdaki çiçekleri alıp gidecekti, tam kapıdan çıkacakken yapamadı sonra özür diledi büyüttüğünü kabul etti barıştık o anda. Sonra yine başka bir erkek arkadaşım (eski iş yerinden) arada nasılsın vs diyordu, kendisi evli olduğu halde ben de hoşlanmasam da mesajlarından bozmadan kestirme iyiyim sen nasılsın gibi konuştum. Mesajlaşmayı kesmememdeki sebebi soracak olursanız, hem vefa duygumdan hem de şu anki iş yerimde arkadaşlarının olmasından dolayı. Yani bir gün belki arkadaşına rica eder yardımı dokunur diye düşündüm bazı konular olursa. Her neyse bundan dolayı da ciddi kavga etti attığı mesajda cidden bir şey yoktu. Sonra yine özür barışma, seni anladımlar.....

Bir gün uzun zamandır görüşmemiştik, ona gidecektim. Hep kısacık vakitlerde görüşmek için çabalıyorduk ama bu kez hafta sonu buluşup doyasıya zaman geçirebilecektik. Tam evden çıkacakken ablası boşanan arkadaşım aradı, nasılsın iyi misin diye konuştuk. Beni rüyasında kötü görüp merak etmiş ben de iyi olduğumu iş güç vs diye anlattım. Sonra onun yanına giderken arkadaşımın aramasını kayıtlardan sildim. Aslında silmeyecektim ama gereksiz yere bir sürü tartışma yaşarız diye düşünerek, ikimizin de güzel bir güne ihtiyacı olduğunu düşünerek sildim. Gerçekten uzun zamandır ikimiz de hiç böyle gülmemiştik. Kahvaltı yaptık, topladık, tavla oynadık derken zaman çok güzel geçti. Eve döndüm.

Bu arada asıl meseleyi söyleyeyim benim kendisine çok zaman ayıramama sebebim 4 yaşında bir kızımın olması. Vaktimin iş dıyında kalan kısmının çoğunu kızıma ayırıyorum. Ertesi gün beni bir gün önce arayan arkadaşıma whatsapp'tan kızımın fotoğrafını attım, istemişti konuyurken özledim bir fotosunu at diye. Sonra iyi unutmamışsın yoğunluk arasında falan demiş ben de kendimi bile unutuyorum yoğunluktan napıyım dedim. Mesajlaşmanın hepsi bu kadarcık ama bu mesajları da sildim telefonumdan. Görse ne alaka niye attın konuşmaya yer mi arıyorsun falan diyecek.. Bir sürü tantana... Sonra beni aradı sevgili kişisi ve imalı imalı laflar etmeye başladı. Ben de çıkar ağzındaki baklayı ne demeye çalışıyorsun dedim. Derken bana yalan söyledin falan dedi, konuşmaları neden sildin vs derken ayrıldık. Bende olan neyi varsa istedi. Evdeki çiçekler yüzünden daha önce istediği için özür dilemişti, yine istedi. Tamam dedim aldım pılını pırtını evine gittim.
Kapıdan girmek bile istemedim, geri döndüm giderken kolumdan tuttu konuşacağız diye zorladı eve girdim konuştuk. Yalan söylemeye beni mecbur bıraktığını anlattım. Telefonuma ne yaptığını sordum. 3 gündür takip ediyormuş whatsapp konuşmalarımı. Benim whatsapp'ın QR kodunu kendine okutmuş ben tuvalete gidince kahvaltı yaptığımız gün. Sadece arkadaşımın mesajı dışında bir şey olmadığını da görüp utanmış oysa. Yapması yanlışmış ama yapmış psikolog arkadaşı ona akıl vermiş falan filan... Bu bardağı taşıran son damlaydı dedim.

Bu arada şu detay önemli: bir kaç ay önce telefonum arızalanınca bana kendi telefonumun bir üst modelini hediye etmişti. Getirdiklerini verdiğim gün telefonu da en kısa zamanda vereceğimi söyledim benden çiçekleri falan istediği için. Ağladı, ayrılmak istemediğini, benden başka ailesinin bile yanında olmadığını söyledi. Ben onu hayatta tutan tek şeymişim, tutunacak tek dalıymışım bu hayatta. Ki hep derdi bunu. Hatta ölümden döndürdüğümü çünkü beni tanıdığı sırada hayatına son vermeyi düşündüğünü (ailevi bazı problemlerinden ötürü) anlatmıştı. Nitekim yüreğim el vermedi. Sevgim de olunca affetmedim barışmadım ama oradan öyle ayrıldım konuşuruz diyerek. Affetmeyeceğimi ve bittiğini de söyledim. O akşamında bana geldi, bin bir özürle, ellerinde benden istediği alıp götürdüğü çiçeklerle geldi.

Kabul etmedim, böyle yapmasının artık güvenmediğinin ispatı olduğunu söyledim. Kendince mazeretler uydurdu, kıskandığı için yapmış falan. Her neyse biz konuşmaya devam ettik, ama sürekli bittiğini hatırlattım ona zaman verdim kendini toplaması için. Sevdiğimi de söyledim ama böyle nasıl olacak böyle ilişki olur mu diye de sorguladım. Çünkü aslında o benim güvenimi sarsmıştı telefonumu takip ederek. Bana geldi yine, sarıldık ağladık hatta birlikte olduk:/, bu arada psikologla görüşmüştü, benimle yavaş yavaş iletişimini kesmesini söylemiş psikolog. Ben de ne zaman ihtiyacın olursa yanındayım dedim.

Bir yandan nasıl kopacağız derken bir yandan kendine zarar vermesinden korktum. Ertesi gün seni çok seviyorum mesajlarıyla gitti. Sonra gittiği gün öğleden sonra psikologtan seans talep ettiğini söyledi iyi yapmışsın dedim. Hatta yol göstersin bize dedim.
O gün dışarıda hastane koşturmalarım vardı. Kendisinden ses çıkmayınca nasılsın canım iyi misin yazdım. Konuşmak istemiyorum yazdı cevap olarak. Bu tavır ne noldu dedim uzatmayalım konuşmak istemiyorum dedi yine, ben de peki yazdım.

O gün boyunca ertesi gün akşama kadar ses çıkmadı, sonra bir mesaj: merhaba gaye, seni hayatımdan tamamen çıkarma ve yeni birini alma kararı verdim. seni hayatıma hiç almamışçasına sende olan neyim var ise geri getirmeni rica ediyorum. Evinin anahtarı bende vardı, evimiz derdi o eve, anahtarım sende mevcut kapıdan bırakır senin için hazırladığım eşyalarını alır anahtarı bırakır gidersin hafta içi evde olmadığım zaman demiş. Ben şok oldum, bir anda tüm inancım yıkıldı her şeye...

Bu vedayı yakıştırdın sanırım tamam diyebildim. Kardeşime nişanı için taktığı çeyreği de hatırlattı sonra çekirdek kabuğuma kadar her şeyi geri getir vs demiş, ben de çöpüne kadar getireceğim merak etme dedim. O eve girmeyeceğimi arkadaşımdan yollayacağımı söyledim.

Hala inanmakta zorlanıyorum. Sevgisini her hareketinde gösteren adam bir anda yabancı oldu. Yabancı olsa yine iyi, resmen düşman gibi canımı acıtmaya çalışıyor. Çok kırgınım, çok kızgınım. Bu arada o mesajlaşmada numaramı sil bile yazdı ben de silip engelledim.

Dün mesaj atmış normal mesaj kısmından, merhaba gaye "kurtulamadığım soyadımı yazmış! çelik olsun misal; gaye çelik, eşyalarımın durumunu sormak istiyorum demiş. Sanırsınız telefon çeyrek dışında maddi bir şey var, kurumuş çiçekler bir kaç magnet, kızıma aldığı oyuncak ayısı var bende sadece. Hiç cevap yazmadım, arkadaşıma yazmış, o da zaman ver kızı hasta seninle uğraşamaz şimdi demiş.

Konuşmak istemiş, beni de aradı üç kez açmadım. Bugün arkadaşımla konuşurken telefonu o gece cebindeydi demiş, sonradan masaya koymuştum halbuki, başkalarıyla flört edemez benim aldığım telefonla demiş. Böyle yapmasının ne kadar kötü olduğunu anlatmış arkadaşım o da başka türlü ayrılamazdık böyle olması gerekti demiş. Maddi olarak ben de zorlandım o da geri verebilir falan demiş, konuşurken ağlamış, kaç gündür ağlıyorum ama gaye böyle olmasını istedi demiş. Arkadaşım da anlatmış güzelce yaptıklırının ona yakışmadığını. Merak etme her şeyini geri verecek demiş. Şimdi sinirimden hem kuduruyorum hem de değmez iki çift söze diyorum.

Hangisi beni rahatlatır bilmiyorum ama yine yanılmış olmak beni sarstı. Eski eşimden çok çektim zaten. Hatam böyle bir ilişkiye başlamak ama bu süreçte kendimi iyi hissettirdiği de oldu hem de çok. Geceleri kamerayı açar bensiz uyuyamazdı, o derece bağlıydı. Ne ara böyle oldu anlamıyorum.... Bu arada engellememe fena bozulmuş arkadaşımın söylediğine göre. Ben masajımda hayatına almaya karar verdiğin kişiyle mutluluklar demiştim teşekkür etmişti birde... Arkadaşıma da gaye hayatımda birinin olduğunu düşünüyor değil mi demiş, Arkadaşım evet demiş, o hep istediği yerden görür demiş. Ayrıca arkadaşım yaptıklarının yakışmadığını söylediğinde bana verdikleri taktiklerin yarısını yaptım ancak demiş. Böyle olmalıydı yoksa bitemezdi demiş. Ben de iyi hissetmiyorum falan demiş.
Ne yapmalıyım bilmiyorum bi akıl verin lütfen...
 
Son düzenleme:

theblackswan

A rare bird on earth and very like a black swan.
Pro Üye
10 Kasım 2020
5.679
42.508
Ay bu ne? En ufak bir şeyde ayrılmaya karar verip, ne yaptıysa isteyip sonra zırlayarak özür dileyen bir ergenle mi beraberlik yaşadınız?

Hem koskoca kadınsınız bu derece sınırlarınızı niye çiğnetiyorsunuz?

Lise kafasından çıkamamış bir oğlan çocuğu. Siz de keyifli vakit geçirdim en azından diyip yolunuza bakın.
 

lillyleon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2021
661
1.155
27
Açıkçası 10 yaş fark çok fazlaymış zaten.
Bunun ceremesini çekiyorsunuz işte şuan.
Siz 35 yaşında olgun tecrübeli bi kadınsınız karşınızda 25 yaşında ergenlikten muhtemelen hala terfi edememiş bi çocuk var sanki.
Bi kaç yaş olsa neyse ama arada uçurum var . Karakter olarak da olgun değil. Yok hayatına son vermeye çalışıyormuş, ağlamalar , sızlamalar bitmeyen bi melankoli.
Bence bu ilişki sizi çok yorar.
Hâlâ evli olduğunuzu gözünüze sokmak için de mevcut soyadınızla hitap ediyor bir de.
Karşı tarafın muhtemelen hâlâ duyguları var emin olun hâlâ düşman değil size yarın Birgün işler iyice çirkinleştiğinde sen hâlâ evliyken benimle birlikteydin bile diyebilir ! Beklerim yani böyle bi adamdan.
Kendinizi çok zor bir durumun içine sokmuşsunuz.
Bu adamla sonunuz olmayacağı dışardan o kadar net görünüyor ki umarım siz de görürsünüz.
 

Sns34

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2019
3.446
7.078
Ne olur çiçekleri geri ver🤦🏻‍♀️Daha cocuk bu ya akil hem yaş da hem başta bacim 🙄Bunun yaşı da basida daha olgunlasmamis.Sevgi dediğin saygı varsa guzeldir senin hayatina sana saygı duymamis takip etmis böyle biri icin gercekten değmez bu saatten sonra çoluk çocuk mu oyaliycan bosver ya.Neyi var yok 1 gün dahi bekletmeden gönder kendini bi halt sanmasin
 

gayegayem

Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2021
81
50
34
Ay bu ne? En ufak bir şeyde ayrılmaya karar verip, ne yaptıysa isteyip sonra zırlayarak özür dileyen bir ergenle mi beraberlik yaşadınız?

Hem koskoca kadınsınız bu derece sınırlarınızı niye çiğnetiyorsunuz?

Lise kafasından çıkamamış bir oğlan çocuğu. Siz de keyifli vakit geçirdim en azından diyip yolunuza bakın.
Öyle demeliyim haklısınız ama o ergen çocuğu öyle büyük davrandı ki inandım, salakça inandım... Sonra anladım hala bir çocuk olduğunu...
 

gayegayem

Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2021
81
50
34
Bırak bu rezili Allahaskina. Kürü çiçeklerin bile peşine düşmüş karaktersiz! 25 yaşında değil de 10 yaşında sanki. Siz de 10 yas küçük zibidiyi hayatınıza sokmamalıydınız
Çok direndim aslında ama yazdığım gibi örnekleri var bunun hayatta dedim inandım. Yaşadıklarını anlattı, hayatın onu büyüttüğünü düşündüm ne yazık ki...
 

Zarm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2013
1.002
1.555
32
Aslında kurtulmuşsunuz sizin telefonunuzdan sizi takipleyecek kadar gözü dönmüş ilerisi çekilmezdi.
Ayrıca her kavga da çiçeğine kadar alan adamdan hayır gelmezdi.
Kardeşinin düğününde taktıgı çeyreği bile istemiş adam
 

gayegayem

Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2021
81
50
34
Açıkçası 10 yaş fark çok fazlaymış zaten.
Bunun ceremesini çekiyorsunuz işte şuan.
Siz 35 yaşında olgun tecrübeli bi kadınsınız karşınızda 25 yaşında ergenlikten muhtemelen hala terfi edememiş bi çocuk var sanki.
Bi kaç yaş olsa neyse ama arada uçurum var . Karakter olarak da olgun değil. Yok hayatına son vermeye çalışıyormuş, ağlamalar , sızlamalar bitmeyen bi melankoli.
Bence bu ilişki sizi çok yorar.
Hâlâ evli olduğunuzu gözünüze sokmak için de mevcut soyadınızla hitap ediyor bir de.
Karşı tarafın muhtemelen hâlâ duyguları var emin olun hâlâ düşman değil size yarın Birgün işler iyice çirkinleştiğinde sen hâlâ evliyken benimle birlikteydin bile diyebilir ! Beklerim yani böyle bi adamdan.
Kendinizi çok zor bir durumun içine sokmuşsunuz.
Bu adamla sonunuz olmayacağı dışardan o kadar net görünüyor ki umarım siz de görürsünüz.
Ben de gördüm ve sonsuza kadar bitti zaten, sadece acıttı biterken. Beklemiyordum doğrusu bu şekilde çirkinleşmesini :KK43:
 

HaslanmisPattis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2016
3.557
14.619
Zaten saçma bir ilişkiymiş, yaş farkı değil ki sorun. Elle tutulacak bir yanı yok.
Yani sizin de konuşma, arama kaydı vs siliyor olmanız normal değil.
Boşanmamışsınız, küçük çocuk var.
Karşı taraf zaten manyak. Normal bir insan olsa o da bu ilişkiye başlamaz.
Telefonu, çeyreği, çiçekleri vs verin hepsini.
 
X