Gitmem lazım biliyorum, hala niye duruyorum onu bilmiyorum...

zeytin80

Guru
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
15
1
Merhaba arkadaşlar,
Yaşadıklarımı kendim bile kabullenemezken, satırlara dökmek öyle zor ki... Eşimle 10 yıllık evliyiz, severek evlendik. 1,5 yasında bir kızımız var. Eşim çok sinirli, sinirlendiği zaman öfkesini kontrol edemeyen, ne dediğini, ne yaptığını bilmeyen bir insandır. Normalde kötü biri değildir, içkisi, kumari, aldatmasi yoktur, herkes tarafından sevilir, iyi bir babadır (yada öyleydi), beni de çok sever (yada severdi). Yalniz kendi kabul etmese de beni hep ihmal eder, genelde bu evlilikte kendimi hep yalniz hissettim. Bir de normal sinirlarin üstünde, paranoyaklik derecesinde kiskanctir. Bu konuda giyimimi, davranislarimi onu rahatsiz etmeyecek sekilde yaparak sorun yasamamaya calisiyordum. Özünde iyi biridir, Ama dediğim gibi öfkesine yenildiği zaman bambaşka biri olur çıkar, sonrasında çok pişman olur, kendini affettirmek için didinir. Ama o öfke anlarında ettigi laflar, hakaretler aslında yenilir yutulur değildir. Son zamanlarda ise, kavgalarımızın dozu iyice artmaya başlamıştı. Özellikle kavgalarimiza kızımın şahit olması, babasının o bagirislarinin onun yaninda olmasi, ne yazik ki hakaretlerine dayanamayip benim de karsilik vermem, bütün bunlar beni çok yiprattı. Kızım da eminim etkileniyor, çünkü çocuk son kavgalarımızdan sonra resmen huy değiştirdi, iyice hırçınlasti ve sinirli oldu, cocuk resmen sinirlendiğinde kendi yüzünü gözünü yoluyor, bana vuruyor :KK43: Esime ne kadar yalvarsam da cocugun yaninda bagirma diye, ne yazik ki sonuc hep ayni... hele ki son 2 kavgamızdan sonra, sürekli aklimda boşanma düşüncesi vardı. O telafi edeceğini bir daha olmayacağını söylese de inanmıyordum. Nitekim de bugün ipler koptu, oysa daha aramız yeni düzelmişti. Benim icin bir evliliği bitirecek iki şey var derdim hep, dayak ve aldatma. Ne yazık ki birini bugün yasadım :KK43:

Kavganın detayına girmeyeceğim, zira sebepten ziyade sonuc önemli. Ne yazık ki bugün şiddete maruz kaldım, esim kavga esnasında önce bana kafa attı, sonra koluma çok şiddetli bir sekilde vurdu, en sonunda da üstüme saldırır beni koltuğa itti ve elimi geri büktü, o esnada parmaklarımdan çatır çukur sesler geldi, zaten su anda bir parmağımı kullanamıyorum, kipirdatinca inanılmaz ağrıyor ve kolumda vurduğu yer de zaman geçtikçe sızlamaya başladı. Normalde şiddete maruz kalırsam ilk yapacagım şey darp raporu alıp şikayetçi olmak ve evi terketmek diyen ben, o an bunu yapamadım. Zaten delirmiş gibiydi, gerçi beni evden kovdu ama o an kızımı alıp çıkmaya kalksam eminim daha buyuk bir olay çıkacaktı, aile apartmanında oturuyoruz, çıkacak rezilliği o an göze alamadım, kızım da zaten çok korkmuştu, daha beter olacaktı. En kötüsü de bütün bunlar olurken kızım maalesef kucagimdaydi :KK43: Bu evlilikte illa ki benim de hatalarım vardır, özellikle son zamanlarda iyice tahammülsüz oldum ben de. Hem kızımıza sahip olurken yaşadığım zorluklar, hem esim tarafından sürekli ihmal edilme ve yaşanan kavgalardan sonra esimin bana daha fazla itina gösterip, kırılan kalbimi onarmasini beklerken, her seferinde daha şiddetli kavga ve ağır hakaretler, surekli hayalkirikligibeni daha da hırçınlasti biri yaptı. Ama bunu haketmedim. Ben de kötü biri değilim, cevrem tarafimdan sevilirim, az şeyle mutlu olan biriyim. Ama esim her kavgamızda beni aşağılar, ağıza alınmayacak hakaretler eder, benden memnum olmadıgını belLi eder. Bügünde şiddetten sonra senle evlendiğim güne lanet olsun dedi. Sonra da evden çekti gitti, annesinde sanırım. Zaten gelmesin. Biliyorum gitmem gerek kızımı alıp, bu evlilik bitti, o da farkında, ama yaşanacakları kaldıracak gücüm yok, istiyorum ki sessiz sakın bitsin. Bir de kızımı almaya kalkardiye korkuyorum, çok düşkün kızına, normalde oyle vicdansiz biri değildir, ama artık onu taniyamiyorum, yapmaz dediğim oyle şey yaptı ki. Bir de kızım icin endişeleniyorum, o da babasına çok düşkün :KK43:. Kızıma da kendime de bakabilecek durumdayım, iyi bir isim var, ama söylemek ile yapmak çok farkliymis, şiddet başladı mı sonu yok biliyorum, o el kalktı mı bir kere bir daha kalkar eminim, affetmeye niyetim yok ama, yaşanacak çirkinliği de kaldıracak takatim yok :KK43: Gitmeliyim, ama nasıl...

Merhaba arkadaşlar,
Yaşadıklarımı kendim bile kabullenemezken, satırlara dökmek öyle zor ki... Eşimle 10 yıllık evliyiz, severek evlendik. 1,5 yasında bir kızımız var. Eşim çok sinirli, sinirlendiği zaman öfkesini kontrol edemeyen, ne dediğini, ne yaptığını bilmeyen bir insandır. Normalde kötü biri değildir, içkisi, kumari, aldatmasi yoktur, herkes tarafından sevilir, iyi bir babadır (yada öyleydi), beni de çok sever (yada severdi). Yalniz kendi kabul etmese de beni hep ihmal eder, genelde bu evlilikte kendimi hep yalniz hissettim. Bir de normal sinirlarin üstünde, paranoyaklik derecesinde kiskanctir. Bu konuda giyimimi, davranislarimi onu rahatsiz etmeyecek sekilde yaparak sorun yasamamaya calisiyordum. Özünde iyi biridir, Ama dediğim gibi öfkesine yenildiği zaman bambaşka biri olur çıkar, sonrasında çok pişman olur, kendini affettirmek için didinir. Ama o öfke anlarında ettigi laflar, hakaretler aslında yenilir yutulur değildir. Son zamanlarda ise, kavgalarımızın dozu iyice artmaya başlamıştı. Özellikle kavgalarimiza kızımın şahit olması, babasının o bagirislarinin onun yaninda olmasi, ne yazik ki hakaretlerine dayanamayip benim de karsilik vermem, bütün bunlar beni çok yiprattı. Kızım da eminim etkileniyor, çünkü çocuk son kavgalarımızdan sonra resmen huy değiştirdi, iyice hırçınlasti ve sinirli oldu, cocuk resmen sinirlendiğinde kendi yüzünü gözünü yoluyor, bana vuruyor :KK43: Esime ne kadar yalvarsam da cocugun yaninda bagirma diye, ne yazik ki sonuc hep ayni... hele ki son 2 kavgamızdan sonra, sürekli aklimda boşanma düşüncesi vardı. O telafi edeceğini bir daha olmayacağını söylese de inanmıyordum. Nitekim de bugün ipler koptu, oysa daha aramız yeni düzelmişti. Benim icin bir evliliği bitirecek iki şey var derdim hep, dayak ve aldatma. Ne yazık ki birini bugün yasadım :KK43:

Kavganın detayına girmeyeceğim, zira sebepten ziyade sonuc önemli. Ne yazık ki bugün şiddete maruz kaldım, esim kavga esnasında önce bana kafa attı, sonra koluma çok şiddetli bir sekilde vurdu, en sonunda da üstüme saldırır beni koltuğa itti ve elimi geri büktü, o esnada parmaklarımdan çatır çukur sesler geldi, zaten su anda bir parmağımı kullanamıyorum, kipirdatinca inanılmaz ağrıyor ve kolumda vurduğu yer de zaman geçtikçe sızlamaya başladı. Normalde şiddete maruz kalırsam ilk yapacagım şey darp raporu alıp şikayetçi olmak ve evi terketmek diyen ben, o an bunu yapamadım. Zaten delirmiş gibiydi, gerçi beni evden kovdu ama o an kızımı alıp çıkmaya kalksam eminim daha buyuk bir olay çıkacaktı, aile apartmanında oturuyoruz, çıkacak rezilliği o an göze alamadım, kızım da zaten çok korkmuştu, daha beter olacaktı. En kötüsü de bütün bunlar olurken kızım maalesef kucagimdaydi :KK43: Bu evlilikte illa ki benim de hatalarım vardır, özellikle son zamanlarda iyice tahammülsüz oldum ben de. Hem kızımıza sahip olurken yaşadığım zorluklar, hem esim tarafından sürekli ihmal edilme ve yaşanan kavgalardan sonra esimin bana daha fazla itina gösterip, kırılan kalbimi onarmasini beklerken, her seferinde daha şiddetli kavga ve ağır hakaretler, surekli hayalkirikligibeni daha da hırçınlasti biri yaptı. Ama bunu haketmedim. Ben de kötü biri değilim, cevrem tarafimdan sevilirim, az şeyle mutlu olan biriyim. Ama esim her kavgamızda beni aşağılar, ağıza alınmayacak hakaretler eder, benden memnum olmadıgını belLi eder. Bügünde şiddetten sonra senle evlendiğim güne lanet olsun dedi. Sonra da evden çekti gitti, annesinde sanırım. Zaten gelmesin. Biliyorum gitmem gerek kızımı alıp, bu evlilik bitti, o da farkında, ama yaşanacakları kaldıracak gücüm yok, istiyorum ki sessiz sakın bitsin. Bir de kızımı almaya kalkardiye korkuyorum, çok düşkün kızına, normalde oyle vicdansiz biri değildir, ama artık onu taniyamiyorum, yapmaz dediğim oyle şey yaptı ki. Bir de kızım icin endişeleniyorum, o da babasına çok düşkün :KK43:. Kızıma da kendime de bakabilecek durumdayım, iyi bir isim var, ama söylemek ile yapmak çok farkliymis, şiddet başladı mı sonu yok biliyorum, o el kalktı mı bir kere bir daha kalkar eminim, affetmeye niyetim yok ama, yaşanacak çirkinliği de kaldıracak takatim yok :KK43: Gitmeliyim, ama nasıl...

aılen nerde onların yanına gıtmeyı neden dusunmuyosun

Ben şunu fark ettim bir konuda "Eşim özünde çok iyidir." cümlesi kurulmuşsak o eşten hayır gelmiyor. Kendinizi kandırmayın. Özünde de dışında da iyi değil bu adam

Çocuğun gözlem yoluyla şiddeti çok güzel kendi karakterine işleyebileceğini biliyor muydunuz?
Yazık.

Bak hayatim, sen cok akli basinda bi kadina bemiyorsun, ne yapman gerekni de biliyorsun. Simdi hemen odana git kizina ve kendine bir bavul yap, ve cik git o evden. Altinin falan da varsa al, lazim olur, bozdurursun. Dogru karakola gidiyorsun simdi. Oradan da mumkunse ailene yada arkadasinin evine. Eger o evde durmaya devam edersen bu adam durmaz, cok daha kotu olursun. Kizini da senden alamaz, hem kucuk hem de calisiyorsun.
Hemen topla esyalarini, cagir taksiyi git. Pisman olmadan once cik git

çok üzüldüm canım şiddet varsa aile desteği şart sana ama iyibir portre çizdiyse belki ailen sana suç bulacak genelde hep erkek haklı çıkıyor çünkü

Ayni seyleri cogu kez yasamis biri olarak gitmelisin ama bekle derim sinirin yatissin akli selim dusun

ha bu arada bir suru kendini bilmez sana bosan diye naralar atacak yandan cakma feministlerin yorumlarini ciddiye alma kizin var iyi dusun

Allah aşkına arkadaşım eşin özünde iyi biri olsa savunmasız bir kadın el kaldirmaz, hele kucağında kendi çocuğu varken.. lütfen kendinizi teselliden vazgeçin. .

Ayrıca kızınız babasına çok düşkün olabilir ama şunu bir türlü kabul edemiyoruz ki o da şu.; siz eşinizden ayrılacaksınız, kızınız babasından değil. .

Siz kızınızın yerine kendinizi koyun, ayrı ama mutlu bir anne babayla mı yoksa evli ama her türlü şiddetin olduğu bir anne babayla mı yaşamak,büyümek isterdiniz?

Şiddetin arkası gelır bugun bunu yapıosa yarından ben korkarak yasıcama bır kere korkar ama cker gıderım

ama suan sınırlısın endıselısın olumlu olumsuz her yonde dusun

aılenın yanına gıdsen aılen ne der aılen nasıl
elınde bır meslek varmı
yoksa en azından cocuk bakabılırmısın yanı?

kızın kaç yaşın da cnm kaç yıllık evlisin ...şu son günlerdede buna benzer olaylar bayaa çok severek evlendiyseniz psikoloğa gidin öfkesini yenemiyordur bi sıkıntısı vardır

eğer gidip darp raporu alırsan hiç bir mahkeme 2,5 yaşındaki çocuğu dayakçı babaya vermez zaten

Cok üzüldüm siddete maruz kalmana ister bi tokat olsun ister tekme tokat siddet siddetttir ayrica yasadigin duygusal siddet en kotusu...
Bende evliyim etrafimdada cok fazla evli cift var inan herkesin sorunları zaman zaman boşanma dusunceleri var ama siddet oldumu gerisi gelir entirikalar yap git burnu surtsun diyemem ama anladigim kadariyla sen yarin gitsen boşaniyorum desen pesini birakmaz bu adam senin
Ahh ya bu erkekler sinirli olduklarında kendilerini kaybediyor lar en dogru karari yinw sen vericeksin önce kendini dusun arkadaşım

Arkadaslar kızım uyandı kusura bakmayın, uyutmaya çalışıyorum bir yandan.
Bir annem bir de kardesim var zaten, annem öğrense su dakika gelir alır bizi, tutmaz burada. Zaten esimin daha önce sınırlı halini gördüğü icin en buyuk korkusu bana el kaldırmasiydi :KK43: Ama kalp hastası, daha 1 hafta oldu operasyon geçireli, şimdi kalkıp gitsem oraya, hem annem cok uzulur, hem de eminim esim dayanır oraya rezalet çıkarır, o hengâmede anneme birşey olur üzüntüden. Kendi isim evden çalışıyorum, kazancım iyi çok şükür, bir ev tutup geçimimizi sağlayabilirim. Ama su saatte çıkıp gidemem zaten, esim üst katta annesinde muhtemelen, hep onun ailesi var binada kapi gurultusne duyup bakıyorlar bu saatte kim diye, yani şimdi kızımla birlikte buyuk olayın ortasında kalırim :KK43: Gideceksem o yokken gideceğim, o isteyken.Hala Gideceksem diyorum, o kadar soktayim ki ağlayamiyorum bile :KK43:

Son düzenleme:
yasananlara cok uzuldum
kucuk yasta anne babasini kavga ederken goren babasini annesini doverkken goren cocuklar ileride cok hircin oluyor
kuzenlerimden biliyorum :KK50:

siz evi terketmeyin orasi aile konutunuz
darp raporu alın, hemen sikayet etmek zorunda degilsiniz, biraz dusunursunuz
sikayet etmeseniz bile cocugun velayetinde sıkıntı cıkarsa darp raporunu kullanırsınız
zor durumda kalırsanız, esiniz sizi evden kovmaya kalkarsa, esiniz icin uzaklastirma karari aldirin eve gelemesin
o evde siz ve kızınız kalın
gitmesi gereken esiniz

Senin evde durdugunu gorurse yuz bulacak, kizini seviyorsan bekleme artik.

Evde oldugumu biliyor zaten, aradı 1 saat önce, işle ilgili birşey söyledi. Onunla kavga etmeye gücüm yok, cevap verip kapattım. Ama o biliyor zaten bunu kabul edemeyeceğimi, zaten kabullenirsem basıma daha beteri gelecek bundan eminim. Sadece su süreci en az zararla atlatmak istiyorum. Bir de söylemeye bile utanıyorum ama, o kadar severek evlendik ki ve iyi günlerimizde gercekten iyi biriydi, ne yazık ki özlemekten korkuyorum :KK43: ama bunu yaşayıp kalamam orasını biliyorum...

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

canım yasadiklarina çok üzüldüm.okurken ağladım.
hele o küçücük yavruya daha çok üzüldüm.

benimde kızım var bende anneyim
kizinin yerine kizimi koydum yüreğim sizladi.

benim esimde bazen kızın yanında sesini bana yükseltirdi.
kızım çok korkardi.eşimi insan gibi uyardım BİR DAHA ÇOCUĞUN YANINDA HAREKETLERİNE DİKKAT ET diye.

alamıyordu.en sonunda dedim ki.SEN KENDİ AİLENİN İÇİNDE BÖYLE BUYUYEBİLİRSİN,SANA NORMAL GELEBİLİR.
AMA BENİM ÇOCUĞUMA BUNLARI YAŞATMAYA HAKKIN YOK.ONU MUTSUZ BUYUTECEK NEDEN DÜNYAYA GETİRDİK.

şimdi de hele bir büyük harfle konussun bak ne oluyor.

sana gelirsek.o yavrunun derhal o psikopat adamın yanından uzaklasmasi lazım.
yazık ya günah.Ne HAKKI VAR EL KADAR SABİNİN YANINDA MANYAK MANYAK HAREKET ETMEYE.

AYRICA SANA O ATTI KAFASİ TIR ALTINDA KALIR İNŞALLAH.PİS ADI HERİFİN.
DİSARDA GÖRSEK ADAM SANİRİZ :KK47:

her ne olursa olsun darp raporu al arkadasim.Allah yardimcin olsun.

yasananlara cok uzuldum
kucuk yasta anne babasini kavga ederken goren babasini annesini doverkken goren cocuklar ileride cok hircin oluyor
kuzenlerimden biliyorum :KK50:

siz evi terketmeyin orasi aile konutunuz
darp raporu alın, hemen sikayet etmek zorunda degilsiniz, biraz dusunursunuz
sikayet etmeseniz bile cocugun velayetinde sıkıntı cıkarsa darp raporunu kullanırsınız
zor durumda kalırsanız, esiniz sizi evden kovmaya kalkarsa, esiniz icin uzaklastirma karari aldirin eve gelemesin
o evde siz ve kızınız kalın
gitmesi gereken esiniz

Gitse de gideceği yer bir üst kat annesi. O süreçte rahat olamam ki sadece onun ailesi var binada. Bir de darp raporu şikayetçi olmadan alınamıyor diye biliyorum, yani şikayetçi değilim desen bile doktor polise bildiriyorduk ve kamu davası açılıyormuş?

X