Gitmem lazım biliyorum, hala niye duruyorum onu bilmiyorum...

Gitse de gideceği yer bir üst kat annesi. O süreçte rahat olamam ki sadece onun ailesi var binada. Bir de darp raporu şikayetçi olmadan alınamıyor diye biliyorum, yani şikayetçi değilim desen bile doktor polise bildiriyorduk ve kamu davası açılıyormuş?

aile ici siddet olunca kural olarak öyle ama doktorla konusup polise haber vermeyin derseniz doktorlar her zaman da oyle polisi aramiyormus, polis de her zaman resen harekete gecmiyormus

İki turlu darp raporu alma var

1. Once polise gidilir polis hastaneye goturur
2. Once hastaneye gidilir sonra polise haber verilir

arkadasim evli degildi sevgilisi yuzunden rapor aldi ama sikayet etmedi mesela

Polis gelirse de olayı anlatmak zorunda degilsiniz zaten

İsterseniz doktorla konusun sikayet edip etmeme konusunda kararsizim yardim eder misiniz diye
Yanlis yonlendirmek de istemem

Cunku kamu davasi bi acildi mi geri donusu de olmaz
Aslinda adama acimamaniz gerek ama :KK50: 10 yillik esiniz ne diyebiliriz ki :KK50:

Son düzenleme:
ben cok üzüldüm ama sende farkındasın bu affedilemez bişey bence anneniz kalp ameliyatı oldugu için bir 10 gün daha ne derse sakince cevap verin yapın pişman olsun.sonra annenizin yanına gidin ve boşanma davası acın bu arada durumu eşinizin annesine anlatın.belki oğluna vicdan yapcak sekılde konusur.

yaşadıklarınıza çok üzüldüm allah yardımcınız olsun.yaşadıklarınızın aynısını hatta ve hatta dahada fazlasını yaşamış biri olarak konuşucam.şiddetin sonu gelmez zaten iszde yazınızda bunu söylemişsiniz.eşim bana neler neler yaptı.bir eş gibi değilde bir düşman gibi davrandı hep bana sevmedi saymadı.
bazen etrafıma bakıyorum arkadaşlarıma ve eşlerine meğer ben ne aptalmışım diyorum.tam 3 sene katlanmışım bu yaratığa.
ama geç kalmadım aldım çocuğumu babama geldim.darp raporumu aldım şikayet ettim.allahından bulsun pislik.çocuğunu alamaz sakın korkma.
ben çok pişmanım keşke daha önce terketseymişim diyorum.çocuğum küçük olduğu halde çok etkilendi.çok hırçın asabi.
kaç kurtar çocuğunu kendini.böyleleri düzelmez söz verirler yine aynılar.allah yardımcın olsun.:KK5:

cnm günaydın ilk işim senin konuna bakmak oldu merakımdan .şunu söliycem cnm eğer şiddetvar diye dava açar ve sonrasında tekrar barışırsan daha sonra yine aynı konuda dava açamıyorsun haberin olsun iyice gücünü topla tam karar ver ve öyle davran geri adım atma bence ne bu ya döv ondan sonra yatağına al kadınlık bekle b...k yesin it herif

Merhaba arkadaşlar,
Yaşadıklarımı kendim bile kabullenemezken, satırlara dökmek öyle zor ki... Eşimle 10 yıllık evliyiz, severek evlendik. 1,5 yasında bir kızımız var. Eşim çok sinirli, sinirlendiği zaman öfkesini kontrol edemeyen, ne dediğini, ne yaptığını bilmeyen bir insandır. Normalde kötü biri değildir, içkisi, kumari, aldatmasi yoktur, herkes tarafından sevilir, iyi bir babadır (yada öyleydi), beni de çok sever (yada severdi). Yalniz kendi kabul etmese de beni hep ihmal eder, genelde bu evlilikte kendimi hep yalniz hissettim. Bir de normal sinirlarin üstünde, paranoyaklik derecesinde kiskanctir. Bu konuda giyimimi, davranislarimi onu rahatsiz etmeyecek sekilde yaparak sorun yasamamaya calisiyordum. Özünde iyi biridir, Ama dediğim gibi öfkesine yenildiği zaman bambaşka biri olur çıkar, sonrasında çok pişman olur, kendini affettirmek için didinir. Ama o öfke anlarında ettigi laflar, hakaretler aslında yenilir yutulur değildir. Son zamanlarda ise, kavgalarımızın dozu iyice artmaya başlamıştı. Özellikle kavgalarimiza kızımın şahit olması, babasının o bagirislarinin onun yaninda olmasi, ne yazik ki hakaretlerine dayanamayip benim de karsilik vermem, bütün bunlar beni çok yiprattı. Kızım da eminim etkileniyor, çünkü çocuk son kavgalarımızdan sonra resmen huy değiştirdi, iyice hırçınlasti ve sinirli oldu, cocuk resmen sinirlendiğinde kendi yüzünü gözünü yoluyor, bana vuruyor :KK43: Esime ne kadar yalvarsam da cocugun yaninda bagirma diye, ne yazik ki sonuc hep ayni... hele ki son 2 kavgamızdan sonra, sürekli aklimda boşanma düşüncesi vardı. O telafi edeceğini bir daha olmayacağını söylese de inanmıyordum. Nitekim de bugün ipler koptu, oysa daha aramız yeni düzelmişti. Benim icin bir evliliği bitirecek iki şey var derdim hep, dayak ve aldatma. Ne yazık ki birini bugün yasadım :KK43:

Kavganın detayına girmeyeceğim, zira sebepten ziyade sonuc önemli. Ne yazık ki bugün şiddete maruz kaldım, esim kavga esnasında önce bana kafa attı, sonra koluma çok şiddetli bir sekilde vurdu, en sonunda da üstüme saldırır beni koltuğa itti ve elimi geri büktü, o esnada parmaklarımdan çatır çukur sesler geldi, zaten su anda bir parmağımı kullanamıyorum, kipirdatinca inanılmaz ağrıyor ve kolumda vurduğu yer de zaman geçtikçe sızlamaya başladı. Normalde şiddete maruz kalırsam ilk yapacagım şey darp raporu alıp şikayetçi olmak ve evi terketmek diyen ben, o an bunu yapamadım. Zaten delirmiş gibiydi, gerçi beni evden kovdu ama o an kızımı alıp çıkmaya kalksam eminim daha buyuk bir olay çıkacaktı, aile apartmanında oturuyoruz, çıkacak rezilliği o an göze alamadım, kızım da zaten çok korkmuştu, daha beter olacaktı. En kötüsü de bütün bunlar olurken kızım maalesef kucagimdaydi :KK43: Bu evlilikte illa ki benim de hatalarım vardır, özellikle son zamanlarda iyice tahammülsüz oldum ben de. Hem kızımıza sahip olurken yaşadığım zorluklar, hem esim tarafından sürekli ihmal edilme ve yaşanan kavgalardan sonra esimin bana daha fazla itina gösterip, kırılan kalbimi onarmasini beklerken, her seferinde daha şiddetli kavga ve ağır hakaretler, surekli hayalkirikligibeni daha da hırçınlasti biri yaptı. Ama bunu haketmedim. Ben de kötü biri değilim, cevrem tarafimdan sevilirim, az şeyle mutlu olan biriyim. Ama esim her kavgamızda beni aşağılar, ağıza alınmayacak hakaretler eder, benden memnum olmadıgını belLi eder. Bügünde şiddetten sonra senle evlendiğim güne lanet olsun dedi. Sonra da evden çekti gitti, annesinde sanırım. Zaten gelmesin. Biliyorum gitmem gerek kızımı alıp, bu evlilik bitti, o da farkında, ama yaşanacakları kaldıracak gücüm yok, istiyorum ki sessiz sakın bitsin. Bir de kızımı almaya kalkardiye korkuyorum, çok düşkün kızına, normalde oyle vicdansiz biri değildir, ama artık onu taniyamiyorum, yapmaz dediğim oyle şey yaptı ki. Bir de kızım icin endişeleniyorum, o da babasına çok düşkün :KK43:. Kızıma da kendime de bakabilecek durumdayım, iyi bir isim var, ama söylemek ile yapmak çok farkliymis, şiddet başladı mı sonu yok biliyorum, o el kalktı mı bir kere bir daha kalkar eminim, affetmeye niyetim yok ama, yaşanacak çirkinliği de kaldıracak takatim yok :KK43: Gitmeliyim, ama nasıl...

Ben en çok kiziniza üzüldüm....

Eminim kiziniz siz ayriyken daha mutlu olacak...

Küçüklükte hamuruna ne katarsaniz çocuk o olup cikiyor.. Şuan ona sagladiginiz ortam bence hic doğru değil...

Ne demişler yanyana olmuyorsa ayri ayri...

Eşyalarımı topladım geceden, rezillik çıkmasın diye işe gitmesini bekledim annesinin evinden. Yakın bir arkadasımı aradım gelip beni alması için, çocuğumla ve valizimle tek başına çıkacak durumda değilim, parmağım çok ağrıyor yavrumun altını zor değiştiriyorum :KK43: Gerçi yüreğim ağrısının yanında vücudumdaki ağrı hiç kalır. Şikayetçi olmak istemiyordum iyice rezil olmayalım diye, ama avukat bir tanııdığımı aradım, kendi başıma geldiğini söyleyemedim, utandım, bir arkadasımın basına geldi dedim :KK50: Avukat darp raporu alınması konusunda çok ısrarlı, öylece evi terkederse suçlu duruma düşebilir diyor. Ne olursa olsun o raporu alsın diyor, sanırım ben de alacağım ve bu da şikayetçi olmasam bile kamu davası açılması demek. Bu duruma düşmeyi istemiyordum ama, avukat aşırı derecede ısrar etti, zararlı çıkar arkadasınız dedi. Gerçi maddi manevi bir talebim yok ama, işi uzatır süründürür, pislik yapar, vs. diyor. Yaşadıklarıma inanamıyorum, evimden gideceğime inanamıyorum. Ama gitmek zorundayım, bana başka yol bırakmadı :KK43: :KK50:Dayak olursa gideceğimi biliyordu, şimdi kalırsam kendimden nefret edeceğim... Ama yavruma çok üzülüyorum, Allah'ım bana güç versin... Hepinize desteğiniz için teşekkürler arkadaşlar...

Eşyalarımı topladım geceden, rezillik çıkmasın diye işe gitmesini bekledim annesinin evinden. Yakın bir arkadasımı aradım gelip beni alması için, çocuğumla ve valizimle tek başına çıkacak durumda değilim, parmağım çok ağrıyor yavrumun altını zor değiştiriyorum :KK43: Gerçi yüreğim ağrısının yanında vücudumdaki ağrı hiç kalır. Şikayetçi olmak istemiyordum iyice rezil olmayalım diye, ama avukat bir tanııdığımı aradım, kendi başıma geldiğini söyleyemedim, utandım, bir arkadasımın basına geldi dedim :KK50: Avukat darp raporu alınması konusunda çok ısrarlı, öylece evi terkederse suçlu duruma düşebilir diyor. Ne olursa olsun o raporu alsın diyor, sanırım ben de alacağım ve bu da şikayetçi olmasam bile kamu davası açılması demek. Bu duruma düşmeyi istemiyordum ama, avukat aşırı derecede ısrar etti, zararlı çıkar arkadasınız dedi. Gerçi maddi manevi bir talebim yok ama, işi uzatır süründürür, pislik yapar, vs. diyor. Yaşadıklarıma inanamıyorum, evimden gideceğime inanamıyorum. Ama gitmek zorundayım, bana başka yol bırakmadı :KK43: :KK50:Dayak olursa gideceğimi biliyordu, şimdi kalırsam kendimden nefret edeceğim... Ama yavruma çok üzülüyorum, Allah'ım bana güç versin... Hepinize desteğiniz için teşekkürler arkadaşlar...

Allah YARDIMCINIZ olsun...

Dusunun ki dun olanlar sizi o adamdan kurtarmak içindi belki de.. Sizi bilemem ama cocugunuzun bunlari tekrar yasamasina izin vermeyin....

Ve kesinlikle avukati dinleyin erkekler boşanma sirasinda genelde çok cirkinlesir size suç atmasina firsat kalmasin...

Kamu davasi da acilsin bir ese el kaldirmanin sonuclari nasilmia gorsun ..

Geçmiş olsun canım.Allah bu yolda yardımcın olsun.Güçlü olup direnme vakti senin için..Kızın için ama en önemlisi kendin için en iyisini yapmışsın..İçkisi kumarı yok ama dayağı var;yine de olsun yeter ki kızım babasız büyüsünle olmuyor bu işler..Neler kimler biliyorum evde kavga dövüşler küfürler aileler karışıyor.Arada olan o çocuklara oluyor..Sonra sağlıklı birey olmaları bekleniyor.İşi o raddeye getirmemen en iyisi olmuş..Şans senden ve kızından yana olsun inşallah...

Annesini dayak yerken görerek büyümesinden daha kötü değildir boşanmış bir anne baba çocuğu olmak ..
Güçlü duruşunuza büyüdüğü zaman saygı gösterecek ve doğrusunu yapmışsın anne diyecektir
Kızınız için üzülmeyin ,onun yanındasınız ,işiniz var muhtaç değilsiniz

Allah yardımcınız olsun .Diliyorum bu zor günleri en az zararla atlatırsınız.

Merhaba arkadaşlar,
Yaşadıklarımı kendim bile kabullenemezken, satırlara dökmek öyle zor ki... Eşimle 10 yıllık evliyiz, severek evlendik. 1,5 yasında bir kızımız var. Eşim çok sinirli, sinirlendiği zaman öfkesini kontrol edemeyen, ne dediğini, ne yaptığını bilmeyen bir insandır. Normalde kötü biri değildir, içkisi, kumari, aldatmasi yoktur, herkes tarafından sevilir, iyi bir babadır (yada öyleydi), beni de çok sever (yada severdi). Yalniz kendi kabul etmese de beni hep ihmal eder, genelde bu evlilikte kendimi hep yalniz hissettim. Bir de normal sinirlarin üstünde, paranoyaklik derecesinde kiskanctir. Bu konuda giyimimi, davranislarimi onu rahatsiz etmeyecek sekilde yaparak sorun yasamamaya calisiyordum. Özünde iyi biridir, Ama dediğim gibi öfkesine yenildiği zaman bambaşka biri olur çıkar, sonrasında çok pişman olur, kendini affettirmek için didinir. Ama o öfke anlarında ettigi laflar, hakaretler aslında yenilir yutulur değildir. Son zamanlarda ise, kavgalarımızın dozu iyice artmaya başlamıştı. Özellikle kavgalarimiza kızımın şahit olması, babasının o bagirislarinin onun yaninda olmasi, ne yazik ki hakaretlerine dayanamayip benim de karsilik vermem, bütün bunlar beni çok yiprattı. Kızım da eminim etkileniyor, çünkü çocuk son kavgalarımızdan sonra resmen huy değiştirdi, iyice hırçınlasti ve sinirli oldu, cocuk resmen sinirlendiğinde kendi yüzünü gözünü yoluyor, bana vuruyor :KK43: Esime ne kadar yalvarsam da cocugun yaninda bagirma diye, ne yazik ki sonuc hep ayni... hele ki son 2 kavgamızdan sonra, sürekli aklimda boşanma düşüncesi vardı. O telafi edeceğini bir daha olmayacağını söylese de inanmıyordum. Nitekim de bugün ipler koptu, oysa daha aramız yeni düzelmişti. Benim icin bir evliliği bitirecek iki şey var derdim hep, dayak ve aldatma. Ne yazık ki birini bugün yasadım :KK43:

Kavganın detayına girmeyeceğim, zira sebepten ziyade sonuc önemli. Ne yazık ki bugün şiddete maruz kaldım, esim kavga esnasında önce bana kafa attı, sonra koluma çok şiddetli bir sekilde vurdu, en sonunda da üstüme saldırır beni koltuğa itti ve elimi geri büktü, o esnada parmaklarımdan çatır çukur sesler geldi, zaten su anda bir parmağımı kullanamıyorum, kipirdatinca inanılmaz ağrıyor ve kolumda vurduğu yer de zaman geçtikçe sızlamaya başladı. Normalde şiddete maruz kalırsam ilk yapacagım şey darp raporu alıp şikayetçi olmak ve evi terketmek diyen ben, o an bunu yapamadım. Zaten delirmiş gibiydi, gerçi beni evden kovdu ama o an kızımı alıp çıkmaya kalksam eminim daha buyuk bir olay çıkacaktı, aile apartmanında oturuyoruz, çıkacak rezilliği o an göze alamadım, kızım da zaten çok korkmuştu, daha beter olacaktı. En kötüsü de bütün bunlar olurken kızım maalesef kucagimdaydi :KK43: Bu evlilikte illa ki benim de hatalarım vardır, özellikle son zamanlarda iyice tahammülsüz oldum ben de. Hem kızımıza sahip olurken yaşadığım zorluklar, hem esim tarafından sürekli ihmal edilme ve yaşanan kavgalardan sonra esimin bana daha fazla itina gösterip, kırılan kalbimi onarmasini beklerken, her seferinde daha şiddetli kavga ve ağır hakaretler, surekli hayalkirikligibeni daha da hırçınlasti biri yaptı. Ama bunu haketmedim. Ben de kötü biri değilim, cevrem tarafimdan sevilirim, az şeyle mutlu olan biriyim. Ama esim her kavgamızda beni aşağılar, ağıza alınmayacak hakaretler eder, benden memnum olmadıgını belLi eder. Bügünde şiddetten sonra senle evlendiğim güne lanet olsun dedi. Sonra da evden çekti gitti, annesinde sanırım. Zaten gelmesin. Biliyorum gitmem gerek kızımı alıp, bu evlilik bitti, o da farkında, ama yaşanacakları kaldıracak gücüm yok, istiyorum ki sessiz sakın bitsin. Bir de kızımı almaya kalkardiye korkuyorum, çok düşkün kızına, normalde oyle vicdansiz biri değildir, ama artık onu taniyamiyorum, yapmaz dediğim oyle şey yaptı ki. Bir de kızım icin endişeleniyorum, o da babasına çok düşkün :KK43:. Kızıma da kendime de bakabilecek durumdayım, iyi bir isim var, ama söylemek ile yapmak çok farkliymis, şiddet başladı mı sonu yok biliyorum, o el kalktı mı bir kere bir daha kalkar eminim, affetmeye niyetim yok ama, yaşanacak çirkinliği de kaldıracak takatim yok :KK43: Gitmeliyim, ama nasıl...

böyle bir şey yaşamanız çok ağır. çocuğunuzu düşünüyorsanız o evde 1 dk bile kalmadan hemen gitmeniz gerekiyor şiddet bir kereye mahsus bir şey değil siz de her şeyin gayet farkındasınız iyi bir işiniz de varmış neden hala o evde duruyorsunuz ki

geçmiş olsun canım,Allah çıktığın yolda yar ve yardımcın olsun.güçlü ve sabırlı ol inan bana onsuz daha mutlu olacaksınız huzursuz bir yaşamı kimse haketmez.

işte benim gelecekteki halim bu olacak.bende 3 gündür babamdayım ama ayrılmak istiyorum diyemedim hala.

eğer kolundan tutmuş sarsmış falan olsa bi dur bu da kötü ama belki telafi eder derim ama bi darp raporu al bence gerisi kendiliğinden gelir

Allah yardımcın olsun arkadaşım dilerim herşey bundan sonra senin için daha güzel olur..

Öncelikle sessiz sedasız bir darp raporu git al.
Sonra eşinin hali tavrı ne olacak bir dur derim. Pişman olup geri adım atabilir.

Öncelikle sessiz sedasız bir darp raporu git al.
Sonra eşinin hali tavrı ne olacak bir dur derim. Pişman olup geri adım atabilir.

Esim zaten bugüne kadar her kavgadan sonra yaptıklarına pişman olmuştur. Ama ne yazık ki bu pişmanlıkları onu engellemedi. Her seferinde daha dozajı arttı öfkesinin, en sonunda şiddete başvurdu :KK43: Zaten hep elini kaldırıp dövmekle tehdit ederdi ki, son zamanlarda iyice artırmıştı bu hareketini. Sonunda da yapacagını yaptı... Sanki bu olayları yaşayan ben değilim, dışardan seyrediyor gibiyim. Aslında basiretim bağlandı, yaşadığımı kabullenmek istemiyorum. Evimden ayrılmak, çocuğumu odasından, yatağından, düzeninden etmek istemiyorum. Ama kalamam da, kalırsam arkası gelecek. Bugüne kadar dayağı, küfürü, aldatmayı affedip te tekrarlanmadigini görmedim :KK43:. Ben ne yazık ki nisanliyken küfürünü affetmiştim, evlilik stresine vermiştim :KK43: Maalesef 10 yilim küfürlerle geçti, iyiyken beni çok sevdiğini söyler, bir dediğimi iki etmemeye çalışır, bana yemekler yapar, ama gozu dönünce bambaşka birine dönüşür. Bir de sen benim sinirliyken söylediklerime bakma der :KK43: Dün çok daha beter olacaktı eminim, resmen beni öldürmek ister gibi bakıyordu :KK43:

Son düzenleme:
Evde dursaniz dayaga kabulenmis olcaksiniz, ve birdaha yasiyacaksiniz.

Kiziniza gelince. Ben kücükken Babam annemi gözümün önünde dövdü. Kac yasima gelmisim, halen o gün gözlerimin önüne geliyor.

Annemin okuma yazmasi yok, gurbetdeyiz biz, dil bile bilmiyordu. Annem Babamdan ayirldi, 3 kücük cocugu tek basina büyütdü, calisdi basardi.

Bakin ben annemden bunu ögrendim. Kimseye hele hele bir erkege ezdirmiyorum kendimi. Güclü olmayi ögrendim annemden.

Simdi düsünün. Kiziniza nasil bir örnek olmak istersiniz? Kocan dövünce, af et kabulenmi, yoksa güclü ol kendi degerini bilmi?

Babaya gelince, kizina cok düskün diyorsunuz? Kizinin gözünün önünde bunu yapiyorsa nekadar iyi bir baba sizce? Ayrilsaniz bile yinede kizini göre bilir, ilgilene bilir zaten.

İyiyken zaten kimsenin sıkıntı olmaz. Ama önemli olan sinirli gergin zamanlarda öfke kontrolü yapılabilmesi.
Yarın bir gün ciddi anlamda bir hatanız olsa canınıza kast etmeyeceği ne malum.
Ya da size iki gülen ama arkasından sinirlenince kin kusan bir adamla hayatınız geçer mi ?
Tercih sizin.
Ama inanın hayat çok kısa. Allah yardımcınız olsun.

Özünde iyi olan insanın bazı huyları tolere edilebilir. Ancak her şeye razı gelineceği anlamı taşımıyor. Eğer zaten özünde iyi ve kıyamıyorsan öyle kabul edeceksin. Yaptığı hata büyükse zaten özünde iyi değil demektir. Ortada bir tezatlık var yani.

Allahım yardımcın olsun kardeşim üzülme nolur.. sevmeni özlemeni anlayabilirim ama sen bir annesin.. bebeğinin seni dayak yerken görerek büyümesi çok daha acı olur düzenin bozulmasından ya da yatağının ayrılmasından.. bunların telafisini yapabilirsin ama diğer türlü yapamazsın inan :KK50: ayrıca o darp olayını belgeledikten sonra hiç bir mahkeme minicik sabiyi babasına vermez diye düşünüyorum..

dilerim Allah dan her zorlukla başedebilecek güç kuvvet verir sana.. önüne çıkacak tüm engebeleri düz eylesin Rabbim..
evet bugün çok acıyor için ama yarın azalacak sonraki gün daha da azalacak ve sonraki gün ....... geçecek..

X